Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Poczekaj aż Tobie zaczną zamykać Przylądek czy Oranżerię, zobaczymy czy "to będzie dobre".

Jak sobie nie umiesz przypilnować odpowiednio perły, tak, żeby Ci nie zamykali, albo, żebyś nie był stratny na zamknięciu to już nie mój problem.
Dla mnie ta opcja powinna być cały czas dostępna, od uczy to atakowania, albo wbijania na zarobek przez sąsiadów
 

DeletedUser11629

Guest
Jeżeli nowa perła The new Great Building - Terracotta Army ma 4 X 6 kratek i daje 20% do ataku i obrony armii atakującej i obronnej na 10 poziomie, to lepiej mieć Zeusa (3 X 2) 10 poziom 30 % do ataku i obrony armii atakującej i klasztor (3x3 ) 20 % do obrony armii obronnej. Logiczne że terakotowa armia "roztrzaska się" o mury klasztoru i "ulegnie mocy" Zeusa 8>
Sądzę że perła będzie wzbudzać większe zainteresowanie jak by było 4% lub 5 % na 1 poziomie a nie 2 % a 40 lub 50 % na 10 poziomie do ataku i obrony armii atakującej i obronnej.
Perła ładnie wygląda ale koszty jej postawienia będą za wysokie do korzyści jakie ma dać.

Klasztor jest słaby, odkąd świeczki z reliktów wpadają.
To raz, a dwa, nowa perła z bonusem do ataku? Yes, please!
O obronie nawet nie mówię, bo generalnie szkoda miejsca na jakąkolwiek. Jedyny sens ma wtedy, jeśli masz pojedyncze kratki wolne i możesz w nich upchać te wszystkie świeczki.
 

DeletedUser11629

Guest
Jak sobie nie umiesz przypilnować odpowiednio perły, tak, żeby Ci nie zamykali, albo, żebyś nie był stratny na zamknięciu to już nie mój problem.
Dla mnie ta opcja powinna być cały czas dostępna, od uczy to atakowania, albo wbijania na zarobek przez sąsiadów
No i jest cały czas dostępna... i bardzo dobrze.
 

kasia2389

Arcyksiążę

DeletedUser15836

Guest
Jak dla mnie perła będzie hitem większym niż BG, krakena raczej nie przebije popularnością, ale kto wie, może po jakimś czasie, jak już towary z nowej epoki będą bardziej dostępne
Obawiam się, że pobije :p (Przynajmniej w kontekście startu epoki)
 

DeletedUser7795

Guest
Jak sobie nie umiesz przypilnować odpowiednio perły, tak, żeby Ci nie zamykali, albo, żebyś nie był stratny na zamknięciu to już nie mój problem.
Dla mnie ta opcja powinna być cały czas dostępna, od uczy to atakowania, albo wbijania na zarobek przez sąsiadów

A co Ty myślisz, że ja nie mam innych zajęć poza FoE?
 

DeletedUser7795

Guest
@Jomacha taką mam pracę, że zmiany mam 24-godzinne więc nie mam wtedy możliwości aby wejść na FoE. Powiedz, czy tak trudno jest niektórym zostawić ten 1 czy 2 PR do końca poziomu i nie narażać właściciela perły na straty? Przecież gracze, którzy złośliwie kończą poziom nic na tym nie zyskują. Plany wpadną im szybciej jak skończą poziom ale nic poza tym.
 

DeletedUser4282

Guest
Ale to nie jest wybór zeus lub terakota tylko zeus i terakota.
Klasztor daje tylko obronę a nie daje ataku w obronie.,
1)Jeżeli ma wybierać miedzy Zeusem (10 poziom) i klasztorem a Armią Terakotową(10 poziom) to korzystniejsze jest posiadanie tych dwóch pierwszych budynków o czym już pisałem(gdy mam miejsce na tylko jeden z tych wariantów). Przykład: Gracz 1 :Armia atakująca 30 % do ataku i obrony (Zeus). Armia broniąca 20% do obrony(klasztor) albo Gracz 2: 20% do ataku i obrony dla armii atakującej i 20% do ataku i obronnej armii. Atakujący Gracz 1 z Zeusem ma 50 % przewagi w ataku i obronie nad atakowanym posiadającym Armie Terakotową.(Zakładam że obu graczy ma takie same jednostki atakujące i broniące są w tej samej epoce)
Poczekajmy na wprowadzenie perły a następnie oficjalne podanie na Wiki kosztów (towary+PR )dla Armii Terakotowej poziom 10.
Gdy porówna się wtedy koszty budowy Zeusa (towary + PR ) poziom 10 i klasztoru to korzystniej będzie mieć Zeusa i klasztor.

2)Posiadanie Zeusa i Armii Terakoty oczywiście że jest korzystniejsze niż tylko jednej z tych pereł -Zeusa.(gdy jest miejsce na obie perły)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
@Jomacha taką mam pracę, że zmiany mam 24-godzinne więc nie mam wtedy możliwości aby wejść na FoE. Powiedz, czy tak trudno jest niektórym zostawić ten 1 czy 2 PR do końca poziomu i nie narażać właściciela perły na straty? Przecież gracze, którzy złośliwie kończą poziom nic na tym nie zyskują. Plany wpadną im szybciej jak skończą poziom ale nic poza tym.
Ale wylewasz dziecko z kąpielą. Mi osobiście tylko raz zakończono w ten sposób poziom. Natomiast o wiele częściej używałam tego jako narzędzia na odegranie się wobec złośliwego sąsiada, co wpakował się nieproszony w perłę na zysk lub uporczywie plądrował. Mam sobie zastawić miasto setkami świeczek, żeby zdobyć +1000 do obrony przed takim maniakiem? No dzięki, lekarstwo gorsze od choroby. A tak to się nauczy, że jak ja tracę, to on też. Moja rada: nie zostawiaj 1 czy 2 PR do końca, tylko 10 albo 20, żeby się komuś mało opłacało kończyć level.
 

DeletedUser11629

Guest
1)Jeżeli ma wybierać miedzy Zeusem (10 poziom) i klasztorem a Armią Terakotową(10 poziom) to korzystniejsze jest posiadanie tych dwóch pierwszych budynków o czym już pisałem(gdy mam miejsce na tylko jeden z tych wariantów). Przykład: Gracz 1 :Armia atakująca 30 % do ataku i obrony (Zeus). Armia broniąca 20% do obrony(klasztor) albo Gracz 2: 20% do ataku i obrony dla armii atakującej i 20% do ataku i obronnej armii. Atakujący Gracz 1 z Zeusem ma 50 % przewagi w ataku i obronie nad atakowanym posiadającym Armie Terakotową.(Zakładam że obu graczy ma takie same jednostki atakujące i broniące są w tej samej epoce)
Poczekajmy na wprowadzenie perły a następnie oficjalne podanie na Wiki kosztów (towary+PR )dla Armii Terakotowej poziom 10.
Gdy porówna się wtedy koszty budowy Zeusa (towary + PR ) poziom 10 i klasztoru to korzystniej będzie mieć Zeusa i klasztor.

2)Posiadanie Zeusa i Armii Terakoty oczywiście że jest korzystniejsze niż tylko jednej z tych pereł -Zeusa.(gdy jest miejsce na obie perły)
Ja Ci na to powiem tak, że wychodzisz ze złego założenia: żeby mieć przyzwoity bonus do ataku, trzeba posiadać wszystkie 3 perły z tym bonusem i sukcesywnie je rozwijać. Może sam Zeus wystarczy we wczesnym średniowieczu, ale już w epoce przemysłowej można go pod tramwaj podłożyć, jeśli nie masz Katedry i Castel do tego. Ciężko jest zdobyć dodatkowy bonus do ataku, jeśli te perły rozwiniesz na 10 poziom (nie mówiąc już o arkowiczach, którzy je mają na 70 poziomie przynajmniej). Z wypraw nie wpadają świeczki z bonusem do ataku. Więc nowa perła z bonusem do ataku (bonus do obrony pomijam godnym milczeniem, bo i tak w wyższych epokach nie ma sensu wcale) jest cudowną możliwością dołożenia sobie cennych i unikatowych % do ataku i obrony armii atakującej. Nie ma sensu rozważanie, czy zamiast niej nie postawić Zeusa, bo Zeusa i tak musisz postawić i rozwinąć. To nie jest alternatywa.
 

DeletedUser14806

Guest
Terakota będzie dobra. Już teraz mapy płoną a za jakiś czas jak terakoty się wyexpią na 80-100 to będzie rzez na mapach. Jak nie pomyślą nad jakimiś dodatkami dla gildii gdzie można lepiej sektory zabezpieczać to będzie chore bo juz teraz wchodzi się w sektory bez strat a co dopiero z terakota.
 

DeletedUser4282

Guest
Ja Ci na to powiem tak, że wychodzisz ze złego założenia: żeby mieć przyzwoity bonus do ataku, trzeba posiadać wszystkie 3 perły z tym bonusem i sukcesywnie je rozwijać. Może sam Zeus wystarczy we wczesnym średniowieczu, ale już w epoce przemysłowej można go pod tramwaj podłożyć, jeśli nie masz Katedry i Castel do tego. Ciężko jest zdobyć dodatkowy bonus do ataku, jeśli te perły rozwiniesz na 10 poziom (nie mówiąc już o arkowiczach, którzy je mają na 70 poziomie przynajmniej). Z wypraw nie wpadają świeczki z bonusem do ataku. Więc nowa perła z bonusem do ataku (bonus do obrony pomijam godnym milczeniem, bo i tak w wyższych epokach nie ma sensu wcale) jest cudowną możliwością dołożenia sobie cennych i unikatowych % do ataku i obrony armii atakującej. Nie ma sensu rozważanie, czy zamiast niej nie postawić Zeusa, bo Zeusa i tak musisz postawić i rozwinąć. To nie jest alternatywa.
Dziękuje za wyjaśnienie. Jedno co mi się nie zgadza to bagatelizowanie bonusu armii obrony miasta w wyższych epokach bo to narazi mnie na notoryczne ataki w celach rabunkowych. Zakładasz również posiadanie Świątyni Reliktów i zdobycie z walk gildyjnych 4 Rytuału słońca 8 % = 32 % zamiast klasztoru. Ja sądzę jednak że 9 wież sygnałowych *4% = 36 % dla wojsk obrony miasta to lepsza opcja i więcej miejsca (brak Świątyni Reliktów)
 

DeletedUser11629

Guest
Ja wchodzę w bonus do obrony 500% jak w masło, a mam 3 razy mniejszy bonus do ataku. Tracę czasem jedną jednostkę. Taka jest skala. Zawalanie sobie miejsca tym całym ustrojstwem do obrony to czysta strata miejsca, a miejsce jest najcenniejszym zasobem w grze. Notoryczne ataki w celach rabunkowych - czyli ile? Atakuje Cię pewnie z 10 sąsiadów, w wyższych epokach będzie ich ze dwóch. Nawet jak zrabują Ci jakiś domek jednogodzinny, wielkich strat nie poniesiesz przecież. Jeśli nie masz czasu na grę częściej niż raz na 24h, to dąż do tego, żeby posiadać same budynki, których produkcja odbywa się w trybie 24h i pilnuj godziny zbiorów, nie ma lepszej obrony.

Problem z wieżami sygnałowymi jest taki, że są rzadkim dobrem, więc liczenie ich w dziesiątkach nie ma większego sensu dla gracza, który niedawno rozpoczął grę (bo taki, co gra 5 lat, to może ich mieć nawet setki...).

A z reliktów nie wypadają tylko świeczki, ale i inne dobra - tarasy, fontanny, święte obserwatoria, punkty rozwoju (pyrki), towar, wojo, plany itd. Nieposiadanie Świątyni Reliktów, jeśli bierze się aktywny udział w WG jest zupełnie pozbawione sensu, to nie jest oszczędność miejsca, tylko utrata cennych zasobów.

A jeszcze a propos bonusu do ataku versus bonus do obrony. Jeśli postawisz na bonus do ataku, to możesz takiego notorycznego atakującego pozamiatać, aż będzie Cię omijał szerokim łukiem. I nie tracisz miejsca na ustawianie obrony miasta, oszczędzasz towary na negocjacje w WG i na mapie kontynentu... same zalety :) Jeśli nie jesteś zatwardziałym pacyfistą, to polecam - ja nie lubię walczyć ręcznie, walczę tylko automatem, więc cenię sobie wszystko, co daje mi przewagę w tym zakresie.
 

DeletedUser4282

Guest
Dziękuje Jomacha za cenne wskazówki. Mam nad czym się zastawać, jakbym zaczął grać od nowa na którymś z serwerów.
Zastanawiam się ile epok wstecz warto będzie stawiać Armie Terakotową licząc od Wirtualnej Przyszłości.(epoka która będzie najnowszą a dopiero będzie)
Inne perły budowane są wcześniej być może i podzieli ich los. Pożyjemy zobaczymy.

Obecnie by powrócić do tematu co nowego będzie w grze w przyszłości to będzie kolejny ewent historyczny z Genghis Khan
już w Lipcu (na serwerze testowym a tu to rozpocznie się "jeszcze"w Lipcu ? - wystarczy śledzić zmiany - obecnie brak daty a tylko miesiąc Lipiec )http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Genghis_Khan_Historical_Questline
z nagrodą
http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Botanical_Rotunda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4282

Guest
1)Arka jest z Przyszłości wiec 2 epoki wstecz. Jeżeli nie jest to 80 poziom w Arce to epoka wyżej -Arktyczna Przyszłość?
2) Jak postawie te trzy perły to sąsiedzi też będą "dopasowani" do epoki w której jestem i poziomu obrony ataku
jaki posiadam. Ja silniejszy to sąsiedzi silniejsi i odwrotnie.
3) Czy dopiero 3 perły na 10 poziomie = 90 % ataku i obrony armii atakującej zapewni spokojne podboje map w epokach wysokich np.: Przemysłowa ( dodatkowe prowincje wliczmy tam to walki są bardzo ciężkie :o) i kolejnych epokach.

Nagroda w nowym ewencie podobna do tej gdzie był Napoleon teraz Gengis Khan będzie jeździć konno.:haha:
 

DeletedUser11629

Guest
Badacz, spora część graczy stawia Arkę, będąc w epoce żelaza. Nie ma przeszkód, żeby postawili i TA.
 

DeletedUser4614

Guest
Terakotowa Armia - szacunkowe poziomy i bonus %:

49 poziom - 40 %
63 poziom - 47 % (aktualnie na BETA)

przypuszczalnie, chyba ze obetną:

69 poziom - 50 %
89 poziom - 60 %
99 poziom - 66 %

MEGA PERŁA sie zapowiada.
 

DeletedUser15836

Guest
Na pewno nie zaszkodzi ją mieć ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16965

Guest
Osoby które sa na końcu epoki zbudują tą perłę na 50 lvl w kilka dni.. Przy innych perlach na 80 lvl dodatkowe 40 czy 50% do ataku i obrony sprawi ze mapy gvg dla najlepszych graczy bede robione bez strat.. Czyli żegnaj gvg dla większości graczy..
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czyli żegnaj gvg dla większości graczy..
Może tak, może nie.
Gracze już od dawna postulowali perłę z bonusem do ataku.
Przy obecnej łatwej dostępności budynków obronnych (całkowicie w mojej opinii zbędnych) i filozofii tworzenia sąsiedztw, TA ułatwi walki PvP, a i walka w wyprawach będzie łatwiejsza.
 

DeletedUser16965

Guest
Pvp i wyprawy jak najbardziej, zwłaszcza wyprawy bo bonusy jakimi obdarzona jest armia obronna to gruba przesada, ale nikt sie nie przyzna do bledy;) mozna by wyłączyć bonus tej perły na gvg.. Aby dać większości graczy równe szanse..
 

DomLuk

Wójt
GvG już dawno umarło jak nowych map nie dają obstawianie włócznikami to po co bonus w tym :)
Wyprawy w nowej epoce bedzie tak podnesiony % ze ta perła się napewno sprzyda.
 

DeletedUser12625

Guest
Jakie bonusy mają armie przeciwnika w wyprawach na końcu trzeciego i czwartego poziomu?
 
Do góry