Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19136

Guest
Wytłumaczenie jest jedno- na wskutek zdobywania nowych technologi i oswajaniu sił natury, nastąpił globalny kataklizm i cała ludzkość wróciła do epoki kamienia łupanego, tak więc gra zaczyna się od początku, itd itd normalnie Perpetum Mobile:)
To jest geniusz twórców gry, i znowu dojdzie się do najwyższej epoki i znowu kataklizm i cofniecie się ludzkości w rozwoju, chylę czoła przed geniuszem twórców gry:)
A tak na serio to po prostu myślę że twórcy sami nie mają już koncepcji co dalej, jakie epoki,itp. Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłaby kolonizacja planet, a że wszechświat jest nieskończony to i gra byłaby nieskończona;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14806

Guest
Ja widzę prostsze wytłumaczenie, w Niemczech widocznie można kupić dobre LSD i dlatego mamy ten "kolorowy" świat w foe który od epoki jutra już zaczął odlatywać;) a ci samurajowie w nowej epoce to Klasa!, towar musi być najlepszej jakości.
 

DeletedUser

Guest
Nawiązując do wypowiedzi Izy, w zasadzie to gra jest - dzięki temu, że twórcy ciągle coś wymyślają - wyjątkowa.
Teoretycznie mają nieograniczone pole do popisu, bo można jeszcze wpleść w to wszystko kosmos, inne planety, aczkolwiek jeśli gra ma nawiązywać do realizmu to nie wiem czy jest jakąś planeta(oprócz ziemi) na której moglibyśmy swobodnie żyć. Aczkolwiek realizm bardzo ogranicza w takich grach i warto pójść trochę w stronę science fiction i fantastyki. Podoba mi się, że gra jest rozwijana w dość dobrym tempie, chociaż wiadomo, że sporo rzeczy mogliby zrobić szybciej i lepiej, ale grałem w wiele takich gier przeglądarkowych i tutaj jest naprawdę solidny update.
Pisali w newsie, że pracują nad nową epoką, ale nie widziałem informacji kiedy zostanie wprowadzona.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Kiedy nowa epoka będzie oficjalnie zapowiedziana?

Jak zostanie oficjalnie zapowiedziana w opisie aktualizacji,
lub mniej oficjalnie w trawie od innych graczy ;)

A tak poważniej, możliwe że jest po prostu chęć dodania czegoś ekstra w następnej epoce, gracze sami wymieniali znane już od dawna "gdybania" że do ziemi wejść, że w kosmos... Z każdej z tych propozycji jest również ustalona kreacja wizerunku.
Skąd Japonia? Nie wiem, mam nadzieje ze wytłumaczą to misje w grze.
Dodam ze nie przeszkadzają mi te budynki i jednostki, w tej kwestii to zawsze fantazja Inno działa wybitnie, mamy przecież wątek indyjski, japoński, angielski, do tego greckie teatry, niemieckie, tu opisuje tylko eventowe budynki.

P.S. Co do pytania skąd się Japończycy wzięli, przecież już dziś wiadomo że rozmnaża się Azja o wiele szybciej niż reszta globu (nie chce podawać liczb bo pewnie wciąż rosną) :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11629

Guest
P.S. Co do pytania skąd się Japończycy wzięli, przecież już dziś wiadomo że rozmnaża się Azja o wiele szybciej niż reszta globu (nie chce podawać liczb bo pewnie wciąż rosną) :D

Japonia to raczej przykład starzejącego się społeczeństwa, no ale co ja tam wiem, wciąż nie wiem, jak zmieścić 80 kowali w efektywnym mieście...
 

DeletedUser16730

Guest
Co do pytania skąd się Japończycy wzięli, przecież już dziś wiadomo że rozmnaża się Azja o wiele szybciej niż reszta globu (nie chce podawać liczb bo pewnie wciąż rosną)

Doskonały przykład kiedy ktoś chce coś koniecznie napisać, a niekoniecznie wie co.
Koleżanka albo żyje jeszcze mentalnie w ubiegłym wieku, albo Azja jej się pomyliła z Afryką. Trzeba było jednak sprawdzić liczby zamiast zakładać, że rosną.
 

DeletedUser15227

Guest
P.S. Co do pytania skąd się Japończycy wzięli, przecież już dziś wiadomo że rozmnaża się Azja o wiele szybciej niż reszta globu (nie chce podawać liczb bo pewnie wciąż rosną) :D

Gwoli ścisłości to Azja jest chyba na trzecim miejscu jeśli chodzi o przyrost naturalny ;). Natomiast w samej Japonii nie ma przyrostu ;)
 

DeletedUser14806

Guest
Nawiązując do wypowiedzi Izy, w zasadzie to gra jest - dzięki temu, że twórcy ciągle coś wymyślają - wyjątkowa.
Teoretycznie mają nieograniczone pole do popisu, bo można jeszcze wpleść w to wszystko kosmos, inne planety, aczkolwiek jeśli gra ma nawiązywać do realizmu to nie wiem czy jest jakąś planeta(oprócz ziemi) na której moglibyśmy swobodnie żyć. Aczkolwiek realizm bardzo ogranicza w takich grach i warto pójść trochę w stronę science fiction i fantastyki. Podoba mi się, że gra jest rozwijana w dość dobrym tempie, chociaż wiadomo, że sporo rzeczy mogliby zrobić szybciej i lepiej, ale grałem w wiele takich gier przeglądarkowych i tutaj jest naprawdę solidny update.
Pisali w newsie, że pracują nad nową epoką, ale nie widziałem informacji kiedy zostanie wprowadzona.


Tak myślisz? Czyli że co na innych planetach w nieskończonym kosmosie gdzie może być miliard podobnych do naszej ziemi miejsc nie ma życia? ale że w przyszłości w hologramach pojawią się nam samurajowie i przejmą kontrolę nad światem i cofniemy się intelektulanie w rozwoju przy czym będzie to jakiś pierd. absurd uważasz że to jest logiczna ciągłość tej gry i jej epok? Ja straciłem już wątek jak weszła epoka jutra i zaczeły się kolejne bez składu i ładu, a to co nam chcą teraz wcisnąć zaczyna opierać się o lekarzy z działu psychologii stosowanej.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Gwoli ścisłości to Azja jest chyba na trzecim miejscu jeśli chodzi o przyrost naturalny ;). Natomiast w samej Japonii nie ma przyrostu ;)

Oczywiście, dlatego napisałam Azja.
Bo nawet w grze nie można tego nazwać Japonią, bo to futurystyczny wymysł na kształt fascynacji wschodem?

Japonia to raczej przykład starzejącego się społeczeństwa,
Dlatego specjalnie napisałam Azja, patrz wyżej na tłumaczenie dlaczego.

Koleżanka albo żyje jeszcze mentalnie w ubiegłym wieku, albo Azja jej się pomyliła z Afryką. Trzeba było jednak sprawdzić liczby zamiast zakładać, że rosną.
Rosną od kilkunastu lat, w stosunku do wielu innych państw/kontynentów itd. Ostatnio jak się tym interesowałam to Indie miay używanie, Afryka ma dane raczej niepotwierdzone i często wiele narodzin jest nieuwzględnionych. Chociaż pod względem ludności Afryka straciła przez wojny i migracje.

Mentalnie żyje w ubiegłym wieku, ten jest zbyt krótki żebym go jakoś szczególnie faworyzowała, do tego kiedyś była lepsza muzyka i bardziej zrozumiała dla mnie sztuka. Co to ma do rozmnażania się ludzi nie wiem.

Wiem ze nie warto z tobą pisać dlatego narka, mentalny XXI wieczny człowieku.

Ja straciłem już wątek jak weszła epoka jutra i zaczeły się kolejne bez składu i ładu, a to co nam chcą teraz wcisnąć zaczyna opierać się o lekarzy z działu psychologii stosowanej.

Dlatego ja wole opierać to o artystyczną twórczość, jak wiadomo artyści z psychologią stosowana mają do czynienia więc po części się zgadzamy :D


Tak żeby podsumować, ja nie tworzyłam tej epoki, ciesze się że będzie, lubię wschodnią architekturę na pewno bardziej niż... choćby to co mamy teraz w miastach. Co do tłumaczeń skąd się wzięło kimono zamiast stroju nurka, nie odpowiem bo teorii można zmyślić wiele. Poczekam na tłumaczenie twórcy tej epoki, może wtedy ocenie jeżeli będzie co.

Dziękuje Pozdrawiam.
 

DeletedUser18601

Guest
na becie Soccer Cup - do wygrania budyneczek, który po 9 ulepszeniach daje zadowolenie, zaopatrzenie, kasę, medale, 15 towarów i 4 pr. Zajmuje 4x4. Po drodze do zdobycia ulepszenie pomniejszające studnię życzeń do wymiarów 3x2.
 

bartekmod

Książę
na becie Soccer Cup - do wygrania budyneczek, który po 9 ulepszeniach daje zadowolenie, zaopatrzenie, kasę, medale, 15 towarów i 4 pr. Zajmuje 4x4. Po drodze do zdobycia ulepszenie pomniejszające studnię życzeń do wymiarów 3x2.

4x4 zajmą 4 świątynie i dadzą tyle samo PRów, tutaj mamy oszczędność motywacji i dodatkowe fanty więc brzmi w porządku (może na kasie trochę się straci, chociaż jak da podobnie co czarna wieża czy wielki most to strata duża nie będzie)

A to pomniejszenie ewentualnie zadziała na fontanne różniącą się od studni tylko designem... no i przede wszystkim ile lat mi zajmie pomniejszenie ponad 300 studni ^^
 

DeletedUser14806

Guest
Po 9 ulepszeniach dopiero ten budynek da 4 pr tak? Domyślam się że zdobycie aż tak dużej ilości ulepszeń będzie wiązało się z wydaniem dużej ilości diamentów bo zapewne gwarantowanych ulepszeń będzie 2-3..raczej kolejny śmieć który żeby był w pełni wartościowy musi być doinwestowany Grubą Gotówka. Po 9 ulepszeniach taki budynek powinnien dawać grubo ponad 6 pr żeby było sensownie w to inwestować, bo to co za okazja postawić to coś kiedy świątynie dają tyle samo w tym samym rozmiarze i latwiej je zdobyć niż 9 ulepszeń. Coraz to nowe rekordy z tymi Level Up są bite.
 

n3rvous

Szlachcic zagrodowy
No wlaśnie bo wychodzi na to ze z eventu dostaniemy budynek na lvl 1 a za wszystkie questy otrzymamy gwarantowane 2 ulepszenia czyli 6 trzeba wylosowac.... porazka. Na 4 lvl powinien dawac 5 PR, w koncu taki event jest raz na 2 lata.
 

hddk

Hrabia
Za lvl 4, 6, 8, 10 przybywa po 1 PR.
Za lvl 5, 7, 9 przybywa po 5 towarów.
Wcześniej tylko zadowolenie, kasa, a po motywce młotki i medale. Tych czterech rzeczy przybywa po trochę z każdym levelem.

Pewnie garść graczy trafi 7 ulepszeń bez trudu na kilku światach, a większości uda się trafić 1 ;-)
 

DeletedUser16730

Guest
Wiem ze nie warto z tobą pisać dlatego narka
Któryś raz z kolei stosujesz ten infantylny zabieg erystyczny i kolejny raz niekonsekwentnie ze mną piszesz.
Ale pomijając, z Tobą natomiast pisze się znakomicie. Wyśmienite studium człowieka który woli konfabulować niż przyznać, że popełnił błąd.
Ponieważ...
Rosną od kilkunastu lat, w stosunku do wielu innych państw/kontynentów itd.
...nie wierzę, że zwyczajnie łatwiej jest wysmarować bzdurę w internecie niż poświęcić kilkanaście minut żeby znaleźć informację. Informację o tym, że przyrost naturalny w Azji spadł przez 30 lat z 30‰ do 17‰ na początku wieku i nadal spada, a w Afryce wynosi 24‰ i rośnie.

A to:
mentalny XXI wieczny człowieku
jak rozumiem nobilitacja z kmiotka i powinienem się czuć zaszczycony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Kurde, z nas tak chcą kasę wycisnąć to może i z kamienia wodę potrafią wycisnąć...
 

DeletedUser11629

Guest
No nawpada ci tych ulepszeń że nie uwierzysz...;)
Założysz się? :)
Bo kolega mówi o gwarantowanych nagrodach, tych "grand prajzach", które w Forge Bowl otzymywało się za przyłożenie, tu jest ten sam mechanizm. Na razie wygląda to tak, że za wszystkie darmowe piłki z eventu można będzie wyhaczyć holistycznie 5 ulepszeń, ale może nawet da się wycisnąć z 7. Więc już tylko 2 pozostałyby do wylosowania bez diaxów, to raczej miła odmiana.
 

DeletedUser14308

Guest
Z tego co widze na razie za 1 bramke jest ulepszeni a potem napewno za 3 i 4.Nie wiem jak dalej.Strzelenie bramki to ponad 1000 energii.Za ktores tam zadanie wpada ponad 1300 energii.Codziennie 50 czy 60 także na kilka bramek starczy.Ale wprowadzili cos nowego typowo na kupowanie diamentow i zdobywanie jak największej ilości bramek.Wprowadzili 5 poziomow które uzależnione sa od tego ile już strzeliliśmy bramek i dotyczy to wszystkich graczy chyba na danym swiecie.Im wyższy poziom tym na koniec eventu zdobędziemy lepsze dodatkowe nagrody.Na najwyższym jest 200 PR zestaw do renowacji pomniejszenie studnii podwyższenie budynku z tego eventu swiatynia wiedzy i portret sędziego.Tylko chodzi o to ze trzeba strzelac tyle bramek ile w danym przedziale się miesci.
 
Do góry