Ciekawostki GPCH

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Najlepiej tłumaczyć używając argumentów.

Miałam już pola co 3 gildie chciały nas zaflagować i... wyszliśmy, wygraliśmy nawet jak pamiętam. Nie widzę problemu naprawdę z wyjściem jeżeli tylko to nie jeden gracz robi 5 tys walk, a kilkunastu po tysiąc. Wtedy problemu nie ma.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Na A ok. 120 gildii w diamentowej w tym jednoosobowa kilka do 10 osób o jakim zrównoważeniu gpch tu mówić? Duże gildie bronią status quo bo korzystają z przewagi ilości gildian. Może wytłumaczcie tej jednoosobowej gildii że ma szanse z 80 osobową ha ha ha :) Jest w diamentowej to "elitarna" liga dla najmocniejszych.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ta jednoosobowa gildia nie powinna być w diamencie jeżeli nie daje rady z innymi gildiami posiadającymi 1000 punktów ligowych.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeżeli jest to znaczy że poszło jej tak dobrze że się dostała do diamentu i ma tam szanse zaistnieć.
Ja nawet nie skreślam tej jednoosobowej gildii na wstępie.

Problem który poruszasz jest bardziej że ktoś wygrywa... Ligi są stworzone na bazie punktów ligowych, każda gildia posiada możliwość zdobywania tych punktów w taki sam sposób, górna bariera to 1000. Wiadomo że na 1000 będą Ci co walczą i chcą tam być. Może się zdarzyć że w jednej lidze będzie 8 mega gildii i co? Ktoś wygra. Ktoś spadnie.

Czy ci co spadną mogą mieć pretensje bo ich źle dodało? Nie, powalczą w następnym rozdaniu.
 

Blade1984

Książę
Ta jednoosobowa gildia nie powinna być w diamencie jeżeli nie daje rady z innymi gildiami posiadającymi 1000 punktów ligowych.
I o tym byla mowa juz od dawna. A co do szachownic to nie ma znaczenia czy sa to silne gildie wystarczy ze sie dogadaja, zreszta nie zawsze jest to szachownica, czasem jest to wymiana po prostu kilku sektorow
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Rachunek prawdopodobieństwa.
Czy wykonując walki "na 4 obozach" można 30x z rzędu zwiększyć zmęczenie? TAK

To znaczy, że macie mocną gildię.

Macie. Wyniki, które podajesz wskazują na to jednoznacznie.
Żaden rachunek prawdopodobieństwa . Mamy na koncie bez przerwy co najmniej ponad 10 pól z rzędu z tą samą gildią to nie jest normalne . Algorytm wymaga renowacji a podany przez ciebie przykład nigdy nie miał miejsca więc teoretyczne gdybania zostaw dla siebie .

To znaczy że znowu wracamy do algorytmu który daje nas do 2 silnych gildii i resztę tak słabych ,że ciężko cokolwiek zrobić jeśli chcemy spaść nawet o te -25 pkt .
Dlatego z chęcią bym usłyszał wieść o jakichkolwiek trwających pracach nad polami .
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Naczytałam się na forum różnych historii, jak to trzeba sobie wywalczyć diamentową ligę. Są w niej przecież wszystkie gildie, które to zrobiły.
Nowa gildia, 11 graczy, 1 (słownie: jeden) obóz postawiony w ciągu całej edycji, a i to na wyrost. Wykorzystane może 60% możliwości. Nie zerowaliśmy konkurencji (postawili kilka obozów) w nadziei, że może uda się podziałać trochę więcej. Ostatnia edycja w Platynie przed awansem do Diamentu.
Efekt:
Droga do diamentu.png
 

linuxgeek

Baronet
Wynik typa na 1 miejscu w gildii po ostatniej edycji :)
Jakby kogoś interesowało, to szansa na otrzymanie 10prów w diamentowej lidze wynosi ok. 35,7% na walkę. Oznacza to, że wg statystyki gracz z 1 miejsca otrzymał tę nagrodę 3927 razy czyli 39270 prów. Przez cały okres trwania GPCH to prawie 149pr na godzinę lub po prostu 3570pr na dobę.

Z innych wartych wspomnienia nagród, to także 27250 surowców, ok. 2633 losowych żołnierzy i ok. 5260 diamentów.

Nie dziwne zatem, że GPCH spowodowały przetasowanie w listach rankingowych i poważne zainteresowanie statystykami ataku i obrony (w ataku) :)

Zle policzyles. przy 11000 walk gracz zdobyl 5280 nagrod (48%) z czego 36.2% nagrod byly PR-y oraz 2.9% diamenty. W sumie gracz zdobyl okolo 1911 paczek po 10PR oraz 153 paczki po 25 diaxow. Razem 19110PR oraz 3825 diaxow :)
 

dawid17612

Hrabia
w tych wyliczeniach brakuje kilku rzeczy :D

podam przykład błędu, czytając to :

Zle policzyles. przy 11000 walk gracz zdobyl 5280 nagrod (48%) z czego 36.2% nagrod byly PR-y oraz 2.9% diamenty. W sumie gracz zdobyl okolo 1911 paczek po 10PR oraz 153 paczki po 25 diaxow. Razem 19110PR oraz 3825 diaxow :)

19,110 PR zdobył przez całę GPC.
19,100 :10 = 1911 PR dziennie
1911 : 10= 191,1 Paczek po 10 PR
11.000 walk :10 =1,100 walk dziennie

191,1 Paczek PR(10szt) z 1,100 walk to raczej nie jest 36,2% ??
więc wasz sposób liczenia jest błędny
 

dawid17612

Hrabia
dobrze napisałem, :D

przejęzyczyłem się gdy napisałem nagrody miałem namyśli PR, myślałem ze się każdy domyśli skoro obliczyłem % PR, już mieniam, w takim razie
 

chemik12

Wicehrabia
Nie 10 dni, a w sumie przez 12 dni (początek w czwartek o 8:00( 1 dzień), później kolejne 3 dni do końca tyg (3 dni), cały tydzień (7 dni) i poniedziałek do 8:00 (1 dzień) co daje: 1+3+7+1= 12 dni)
Dziennie wychodzi: 11000:12=ok 917 walk/dzień (wartość średnia, niecałe 6 sektorów, jak najbardziej do zrobienia w pojedynkę choćby w nocy o ile są obozy...)
Obliczenia jak najbardziej prawidłowe:
917walk*48% = 440,2 nagród
440,2 nagród* 36,2% =159,3 nagród to paczki PR na dzień.
Gracz zdobył około 1911,6 paczek PR czyli 19120 PR za cały sezon. Zrobiłem porównanie do kilku sezonów wstecz gdy miałem równo 6000 walk w sezonie. Wtedy w samych paczkach (notowałem tylko PR) miałem 10370 PR - czyli wynik % w stosunku do walk wychodzi bardzo zbliżony.....
 

dawid17612

Hrabia
czyli jest możliwe zrobienie tylu walk tylko dzięki sensownemu graniu i robieniu walk normalnie.
więc niema co panikować i wieszać na kimś psy,
 

dawid17612

Hrabia
mam znajomego co robi tyle walk, i nie gra on czasami 3 dni w GPC, ponieważ ma wysoki % ataku i wysokie perełki ustawia sobie budzik i zawsze jest na walkach dlatego wiem że taki sposób gry jest możliwy.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
mam znajomego co robi tyle walk, i nie gra on czasami 3 dni w GPC, ponieważ ma wysoki % ataku i wysokie perełki ustawia sobie budzik i zawsze jest na walkach dlatego wiem że taki sposób gry jest możliwy.
Jest możliwy i nikt temu nie zaprzecza. Nie oznacza to jednak, że takie osiągnięcie zawsze wynika z zaangażowania i możliwości miasta.
 

linuxgeek

Baronet
jedna wielka ściema te wasze wyliczenia

To nie sciema lecz bardzo duze prawdopodobienstwo ze tak faktycznie bylo. Wyliczenia procentowe sa dosc dokladne i bazuja na ilosci 71796 walk.
Zreszta podbne wyliczenia kazdy moze przeprowadzic za pomoca zwyklego foehelpera.
 
Ostatnia edycja:
Do góry