Château Frontenac

Kopciuszek.

Szlachcic zagrodowy
Moim zdaniem Château Frontenac traci sens jako perla. Dużo włożonych PR-ów, żeby cokolwiek znaczącego dawała, po czym człowiek przestaje ja używać z kilku powodów:
1. bardzo długie przewijanie (brak czasu na to, lub irytacja ze strony współgraczy, powodują zaniechanie robienia zadań i używania ChF). Może prowadzić do konfliktów
2. narażanie zarówno wpłacającego jak tez właściciela perły na niejednokrotnie bardzo duże straty
 

Gandalf Szary

Szlachcic zagrodowy
2. narażanie zarówno wpłacającego jak tez właściciela perły na niejednokrotnie bardzo duże straty
Czekaj... co? :D To tylko w przypadku ChF można stracić włożone pr przy wpłatach, bo nie rozumiem?
1. bardzo długie przewijanie (brak czasu na to, lub irytacja ze strony współgraczy, powodują zaniechanie robienia zadań i używania ChF). Może prowadzić do konfliktów
Przy podwójnych zadaniach powtarzalnych idzie to naprawdę dobrze i niestety szkoda że nie jest to standardem. Teraz jeszcze głąby wsadzili tam reklamę, co rozwala te zadania i dopiero jak się ją obejrzy to można płynnie działać, bez tego aż się odechciewa, w wersji przeglądarkowej to w ogóle dramat, zacina ciągle. Mimo to nie żałuję dobicia 31x mnożnika towarów a nawet kusi nadal podciągnąć do 40. Negocjuję, nadchodzi zmiana gpch (wydaje mi się to przesądzone jedynie forma może nieco ulegnie zmianie), więc skoro będzie można mniej walczyć i nie będzie darmowych walk to pod względem pkt, przejmowania sektora: negocjacje zyskają na znaczeniu, towar się przyda a ChF jest czymś co potrafi mocno zaopatrzyć i tu mocny argument przeciw to rzeczywiście czas. Może jestem dziwny i zamiast dać rolę towarową i wyjść na 0, wolę mieć i zadanie i kilkaset towarów tylko, że 5 min dłużej, targ pewnie jest najlepszą opcją o ile jest fajna ofka dostępna. Bywa że mam mocno upchane miasto a nie chce czegoś usuwać więc pod zbiór monet i młotków też wolę machnąć kilka zadań do eventu. Jak komu mocno zbędną to w potencjalne jej miejsce może wstawić budynki do ataku, coś do pr, czy nawet dekoracje, póki jest sens trzymam, jak będzie naprawdę bezużyteczna to pozbędę się jej bez sentymentu.
 

Marik

Książę
Moim zdaniem Château Frontenac traci sens jako perla. Dużo włożonych PR-ów, żeby cokolwiek znaczącego dawała, po czym człowiek przestaje ja używać z kilku powodów:
1. bardzo długie przewijanie (brak czasu na to, lub irytacja ze strony współgraczy, powodują zaniechanie robienia zadań i używania ChF). Może prowadzić do konfliktów
2. narażanie zarówno wpłacającego jak tez właściciela perły na niejednokrotnie bardzo duże straty
Widziałaś może różnice zmieniając epoki pomiędzy brakiem chf, a mając ja na 60 czy 80 lvl? z zadań losowych zamiast 10 możesz dostać 120 diamentów jest bardzo dużo zadań w lini głównej które dają po 50 diamentów, z chf jest to kilkaset. Nawet robiąc zadania dzienne, często dostajemy zbierz x monet x zaopatrzenia, mając chf często wystarczy zrobić jedno zadanie, zwłaszcza jak nie ma miejsca w mieście na kasowanie i usuwanie budynków. Surka na pch lub wg - nie ma problemu (brąz to jedyny margines) poklikasz zadań i masz kilkaset sztuk. Co do prędkości przewijania to fakt często muli, tyle że muli również gvg i gpch więc to poniekąd norma.
Jesteś w stanie wyjaśnić 2 punkt? Bo od kąd gram słysze go pierwszy raz.
ps. mam nadzieje że nie mówisz o minusowych blokach w perle, to te ma każda perła
 

Markiz.

Książę
Jesteś w stanie wyjaśnić 2 punkt? Bo od kąd gram słysze go pierwszy raz.
Zapewne chodzi o wbijanie na raty i robienie kilku lub kilkunastu powtarzalnych. To wiąże się z ryzykiem. W pewnym momencie może się okazać że sąsiad wrzuca na zarobek i mamy stratę.
 

Auraya

Hrabia
perła nie musi mieć sensu... wystarczy popatrzeć na wyrocznię - niezłą pułapkę dla początkujących

tak w ogóle chyba się jeszcze nie spotkałam, żeby ktoś robił wrzutkę nie w całości a mozolnie przewijając zadania.. przynajmniej od kiedy jest możliwość wpisania dokładnie liczby pr i nie wrzuca się ich pojedynczo

w tym momencie prędzej zrezygnuję z wrzutek, bo nie chce mi się męczyć z błędem w zadaniach, więc niejako to chf sobie leży odłogiem
 

Markiz.

Książę
tak w ogóle chyba się jeszcze nie spotkałam, żeby ktoś robił wrzutkę nie w całości a mozolnie przewijając zadania.. przynajmniej od kiedy jest możliwość wpisania dokładnie liczby pr i nie wrzuca się ich pojedynczo
Wiele osób tak robi, np. po wejściu do nowej epoki, świeżo dodanej przez twórców gry. To najłatwiejszy sposób na zdobycie towarów, których na rynku prawie nie ma, a ich cena jest "kosmicznie" wysoka ;)
 

Jake Long

Baron
2. narażanie zarówno wpłacającego jak tez właściciela perły na niejednokrotnie bardzo duże straty
Wtedy popędzasz wrzucającego, a jak nie wrzuci pełnej wrzutki od razu to wrzucasz jeszcze raz perłę na wątek na jego miejsce. Będzie to doskonała nauczka, że na wrzutkach tego typu się nie robi powtarzalnych w sposób mozolny. Tak wiem, jestem "skubańcem", ale nie tworzę wtenczas ryzyka po swojej stronie.
1. bardzo długie przewijanie (brak czasu na to, lub irytacja ze strony współgraczy, powodują zaniechanie robienia zadań i używania ChF). Może prowadzić do konfliktów
A wyjaśnisz mi jak kiedyś działało chf, że dopiero teraz dostrzegasz problemy?


Tak z innej beczki, z własnej inicjatywy zapytam. Czy tylko ja mam problemy ostatnio przewijając powtarzalne, że mi je zacina po 2-3 kliknięciach guzika "przerwij" nie pojawia mi się kolejne zadanie powtarzalne, tylko muszę wyłączyć zadania z historii, wejść w np.: skrzynkę odbiorczą i dopiero potem wrócić do klikania powtarzalnych? Przeglądarka Chrome.
Na mobilnej z kolei inny problem, że jak mam zadanie związane z obejrzeniem reklamy to często też się zadanie nie wyświetla, ale tu wystarczy otworzyć okno dziennych zadań i wrócić do historycznych.
 

Auraya

Hrabia
Wiele osób tak robi, np. po wejściu do nowej epoki, świeżo dodanej przez twórców gry. To najłatwiejszy sposób na zdobycie towarów, których na rynku prawie nie ma, a ich cena jest "kosmicznie" wysoka ;)
Wtedy popędzasz wrzucającego, a jak nie wrzuci pełnej wrzutki od razu to wrzucasz jeszcze raz perłę na wątek na jego miejsce. Będzie to doskonała nauczka, że na wrzutkach tego typu się nie robi powtarzalnych w sposób mozolny. Tak wiem, jestem "skubańcem", ale nie tworzę wtenczas ryzyka po swojej stronie.
w wysokich epokach rlyeh wymaga na tyle pr ze w większości nie jest to problemem [zakładam, że chf nie wykorzystują top 1/2 bo to są wrzutki 1.9+ :p ]... a jakby było, to tak jak Jake, albo bym dała do przebicia szybszej osobie, albo jakby ktoś niechciany przebił, to nie oddałabym guzdrale


Tak z innej beczki, z własnej inicjatywy zapytam. Czy tylko ja mam problemy ostatnio przewijając powtarzalne, że mi je zacina po 2-3 kliknięciach guzika "przerwij" nie pojawia mi się kolejne zadanie powtarzalne, tylko muszę wyłączyć zadania z historii, wejść w np.: skrzynkę odbiorczą i dopiero potem wrócić do klikania powtarzalnych? Przeglądarka Chrome.
niestety, nie tylko Ty... i spodziewam się już ogłoszenia od żylety że jest to niezamierzony błąd, jak było w poprzednim wypadku.. teraz znów jesteśmy karani za szybkie klikanie -- polecam spróbować pomijać zadania w 2-3 sekundowych odstępach - testowałam na dwóch światach i do tej pory działało

Na mobilnej z kolei inny problem, że jak mam zadanie związane z obejrzeniem reklamy to często też się zadanie nie wyświetla, ale tu wystarczy otworzyć okno dziennych zadań i wrócić do historycznych.
a tu z kolei polecam nie oglądać w ogóle, bo psuje chyba też kolejkę i zmienia rozkład powtarzalnych... już mogliby sobie darować mieszanie z zadaniami i to konkretne dać jako kolejną beczkę czy inny śmieć
 

Jake Long

Baron
teraz znów jesteśmy karani za szybkie klikanie -- polecam spróbować pomijać zadania w 2-3 sekundowych odstępach - testowałam na dwóch światach i do tej pory działało
pięknie, czyli prędkość klikania osoby z alzheimerem jest tylko dopuszczalna i znowu uczciwi gracze są karani za to, że wykonują coś za szybko... Inno <3
A boty korzystające z API wciąż bawią się w najlepsze i robią te zadania bez najmniejszych przeszkód. :p Z kolei inne korzystające z grafik mogą dostosować tempo do takich wartości, żeby zmaksymalizować oszczędność czasu w tym klikaniu. No i te całe gvg wciąż mrozi obraz w czasie klikania. Piękne zmiany na plus.
 

Blade1984

Książę
weźcie kur...cze naprawcie te zadania powtarzalne, najpierw wprowadziliscie śmieszny limit pominięc w CHF a teraz co kilka zadan trzeba przelogowac grę bo zadania znikają zarówno na kompie jak i apce.
 
Do góry