[Komunikacja] Centrum wiadomości.

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji zawartych w pierwszym poście?

  • Tak!

    Głosy: 15 68,2%
  • NIE dla obu.

    Głosy: 4 18,2%
  • Tak dla pierwszej.

    Głosy: 2 9,1%
  • Tak dla drugiej.

    Głosy: 1 4,5%

  • W sumie głosujących
    22

Azzie

Baron
Upierdliwe centrum wiadomości zaczęto trochę cywilizować, w związku z powyższym mam dwie propozycje dodatkowych usprawnień, z których druga jest niejako wynikiem pierwszej, chociaż i bez niej byłaby przyjemna. Do rzeczy:
1. Dodanie opcji "wątek przypięty". Każdy wie ocb, a chyba każdego irytuje, gdy wątek informacyjny oznaczony jako ważny i z zablokowaną możliwością edycji za chwilę ląduje gdzieś na śmietniku. gdyby można było ustawić ze 3 takie wątki, to powinno usprawnić komunikację wewnątrz gildii. (obecnie taki jest tylko wątek główny).
2. Powiększenie okna z listą wiadomości tak, aby pokazywało się na raz 8-10 nagłówków. Skakanie po tych stronach jest lekko irytujące.
Zapraszam do głosowania i komentowania.
 

Matti. gda

Szlachcic zagrodowy
1. Bardzo dobra propozycja. Wazne watki dla gildii by wisialy u gory.
2. Na mobilce nie jest to az tak bardzo irytujace, ale mozna przeoczyc cos waznego.
Dobre obydwie propozycje
 

Mark R

Wójt
Tak tak tak tak
ad1. czyli "kłódeczka" i wszyscy wiedzą o co chodzi :)
ad2. a może trochę poszerzyć to całe okno i dodać drugą kolumnę, wtedy zmieści się 10 wątków na 1 ekranie. WOW to by było coś. ( żeby nie było to nie mój pomysł, a już ktoś kiedyś dawał taki pomysł)
 

McPietro

Wójt
1. Nie. Jest przypięty wątek gildyjny i tam powinny być właśnie te sprawy ważne a nie pisanina co kto chce. Kolejny przypięty? Za chwilę będzie pomysł na jeszcze jeden, potem znowu i... Co w tym kolejnym przypiętym ma być takiego ważnego, że nie może być w już istniejącym?
2. Nie, bo całe okno z wiadomościami jest już dostatecznie duże. Trzeba ograniczać wiadomości i nie trzymać korespondencji z każdym z Gildii i każdym ze znajomych.
 

hddk

Hrabia
1. Nie, bo wkrótce na pierwszej stronie będą same przypięte wątki. Pewnie, można je ukryć, ale to mnożenie problemów. Wyjdzie na to że wątek przypięty jest pierwszym do ukrycia, bo g..no widać :)
2. Propozycja 8-10 w jednej linii, czy przeróbka na 2 linie jest moim zdaniem nierealna... dodanie 1-2 wpisów przy lekkim ścieśnieniu i zwiększeniu okna może tak.
 

Azulena

Baron
1. Nie. Jest przypięty wątek gildyjny i tam powinny być właśnie te sprawy ważne a nie pisanina co kto chce. Kolejny przypięty? Za chwilę będzie pomysł na jeszcze jeden, potem znowu i... Co w tym kolejnym przypiętym ma być takiego ważnego, że nie może być w już istniejącym?
2. Nie, bo całe okno z wiadomościami jest już dostatecznie duże. Trzeba ograniczać wiadomości i nie trzymać korespondencji z każdym z Gildii i każdym ze znajomych.
Mowa o wiadomościach Gildyjnych. Nie o "Społeczności".
Jak by mi ktoś w gildyjnych "sobie zakładał" jakieś wątki, to ja bym skasowała a Gracza poinformowała grzecznie, że nie powinien tego robić.
Wydaje mi się, że wiadomości "Do Gildii" mogą tworzyć tylko Gracze, którym dałam takie prawo... ale z Inno nic nigdy nie wiadomo, nie wiem, jak to działa w tych nowych wiadomościach.

Uzupełniłabym - co jest jeszcze do poprawki.

Za mala widoczność nowych wiadomości - nowa wiadomość "miga" ale jest to słabo widoczne, ta żółta kropka powinna być sporo większa.
O wiele, bardzo wiele !! za małe okienko do pisania wiadomości.
Kiedy piszę o czymś do Gildii, mam zawsze do napisania więcej niż jedno zdanie! A trudno mi pisać nie widząc poprzedniego tekstu.
 

Markiz.

Książę
Wydaje mi się, że wiadomości "Do Gildii" mogą tworzyć tylko Gracze, którym dałam takie prawo... ale z Inno nic nigdy nie wiadomo, nie wiem, jak to działa w tych nowych wiadomościach.
Wszyscy członkowie gildii mogą zakładać wątki gildyjne, ale tylko niektórzy mogą je zablokować lub usuwać.
 

Azzie

Baron
1. Nie. Jest przypięty wątek gildyjny i tam powinny być właśnie te sprawy ważne a nie pisanina co kto chce. Kolejny przypięty? Za chwilę będzie pomysł na jeszcze jeden, potem znowu i... Co w tym kolejnym przypiętym ma być takiego ważnego, że nie może być w już istniejącym?
2. Nie, bo całe okno z wiadomościami jest już dostatecznie duże. Trzeba ograniczać wiadomości i nie trzymać korespondencji z każdym z Gildii i każdym ze znajomych.
ad 1. Choćby zasady dla nowych graczy. Coś, co od razu widać, a czego nie trzeba szukać. Poza tym, nikt nie mówi, że ma być przypięty na siłę. Zechcesz - zrobisz, nie to nie. Wg mnie chodzi o danie wyboru tym, którzy będą tego potrzebować.
ad 2. Dlaczego trzeba ograniczać korespondencję? To sprawa indywidualna, chcesz piszesz, nie to nie. Co do jednego masz rację, okno wiadomości jest duże. Szkoda tylko, że nie efektywna jest ta wielkość.


1. Nie, bo wkrótce na pierwszej stronie będą same przypięte wątki. Pewnie, można je ukryć, ale to mnożenie problemów. Wyjdzie na to że wątek przypięty jest pierwszym do ukrycia, bo g..no widać :)
2. Propozycja 8-10 w jednej linii, czy przeróbka na 2 linie jest moim zdaniem nierealna... dodanie 1-2 wpisów przy lekkim ścieśnieniu i zwiększeniu okna może tak.
ad 1. Będzie ich tyle ile będzie potrzebować gildia. Uprawnienia może mieć np. tylko założyciel i może zdecydować, że nie potrzebuje nic przypinać.
ad 2. Samo zmniejszenie czcionki nagłówka powinno dać 1 do 1,5 wpisu ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry