Cena FoE Plus

Witam.
Czy nie uważacie, że cena FoE Plus w stosunku do tego co daje, czyli około 120 zł, jest zbyt wysoka?
Powiem szczerze, że jakby kosztował połowę tego to i tak byłoby dość sporo, bo czasem subskrypcja do poważnych tytułów MMORPG kosztuje 60 zł/miech, ale już i tak za 60 zł można by to kupić. Jestem ciekaw, czy rzeczywiście w Polsce mają dużo klientów na to.
Ciekaw jestem Waszej opinii, bo to może będzie jakiś impuls do obniżenia cen, tym bardziej, że nie jest to jakiś produkt wysokich lotów, ale ma fajną rzecz, że można dłużej odejść od kompa i zbiory cogodzinne dalej się po 10 h wydobywają.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
1 rzecz by mi się na pewno przydała z tego FoE Plus, ale nie za tą cenę, jakby to rozbili na pojedyncze dodatki, każdy z inną ceną to może i bym się skusił, ale na chwilę obecną nie zapłacę 120 zł, za takie coś
A czy jest to popularne? odkąd wprowadzili to może z 5 osób widziałem na 2 światach, które miały to wykupione
 
1 rzecz by mi się na pewno przydała z tego FoE Plus, ale nie za tą cenę, jakby to rozbili na pojedyncze dodatki, każdy z inną ceną to może i bym się skusił, ale na chwilę obecną nie zapłacę 120 zł, za takie coś
A czy jest to popularne? odkąd wprowadzili to może z 5 osób widziałem na 2 światach, które miały to wykupione
Jaką cenę proponujesz za FoE Plus?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Witam.
Czy nie uważacie, że cena FoE Plus w stosunku do tego co daje, czyli około 120 zł, jest zbyt wysoka?
Powiem szczerze, że jakby kosztował połowę tego to i tak byłoby dość sporo, bo czasem subskrypcja do poważnych tytułów MMORPG kosztuje 60 zł/miech, ale już i tak za 60 zł można by to kupić. Jestem ciekaw, czy rzeczywiście w Polsce mają dużo klientów na to.
Ciekaw jestem Waszej opinii, bo to może będzie jakiś impuls do obniżenia cen, tym bardziej, że nie jest to jakiś produkt wysokich lotów, ale ma fajną rzecz, że można dłużej odejść od kompa i zbiory cogodzinne dalej się po 10 h wydobywają.
IG jest "odrealnione" w swoim sklepiku. Piszą nawet o tym na innych forach. Niektóre oferty są tak śmieszne , że aż... głupie. Masz przykład ostatniej oferty "Pakiet pola chwały". Za ~40 zł masz 8 czempionów i 800 towaru dla gildi.
Nie wspomnę o pozostałych pakietach, bo to zakrawa na idiotyzm :-(

Jaką cenę proponujesz za FoE Plus?
Maksymalnie 10 zł/miesiac
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
IG jest "odrealnione" w swoim sklepiku. Piszą nawet o tym na innych forach. Niektóre oferty są tak śmieszne , że aż... głupie. Masz przykład ostatniej oferty "Pakiet pola chwały". Za ~40 zł masz 8 czempionów i 800 towaru dla gildi.
Nie wspomnę o pozostałych pakietach, bo to zakrawa na idiotyzm :-(
Niewątpliwie masz rację... Tylko co, jeśli IG ZAMIAST obniżyć cenę za pakiet, podniesie wartość oferty? Ile będzie protestów odnośnie P2W i jak przyjmiecie fakt, że wtedy ktoś z takiej "podrasowanej" oferty skorzysta?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Niewątpliwie masz rację... Tylko co, jeśli IG ZAMIAST obniżyć cenę za pakiet, podniesie wartość oferty? Ile będzie protestów odnośnie P2W i jak przyjmiecie fakt, że wtedy ktoś z takiej "podrasowanej" oferty skorzysta?
Nie zwiększą. Pewne jak w banku ;-)
Masz przykład "oferty", kiedy zakładasz nowe miasto. Kiedyś w tej cenie, w tej samej cenie miałaś ~3/4 więcej diamentów. W zamian dołożyli jakieś pierdoły. Tak cichaczem, bez reklamy. Już wtedy pojawiły się głosy, że IG będzie zabierać diamenty. Długo nie trzeba było czekać i ... zabrali z WG.

Jeszcze jedna istotna rzecz. Być może komuś umknęła. Wg IG rok kalendarzowy trwa... ponad 13 miesięcy(sic!). Dlaczego? Bo wg IG miesiąc premium, to 28 dni. Co to oznacza dla gracza? Ano to, że musi zapłacić za miesiąc dodatkowo.
 
Ostatnia edycja:

Busterion

Baronet
ten sam problem co w każdej grze o zasięgu międzynarodowym, płacimy praktycznie w każdym kraju tą samą sumę, bez względu na realia
 

DonBeker

Baron
Ja się zastanawiam dlaczego w FoE IG nie poszło w fajnie zbalansowany system doradców jaki przez lata funkcjonuje w takim Grepolis...za 1000 monet mamy tam 5 doradców na 28 dni (kupuje się za 100 na 14 dni jednego, ale dla porównania z FoE Plusem wziąłem ten sam okres czasu), gdzie aktualnie mam koszt 4000 monet za 80pln. 16 tygodni premium za 80pln przy 4 tygodniach za 120pln. Już nie wspominając, że system premium w Grepolis jest dużo bardziej rozbudowany i zapewnia nam zdecydowanie więcej bonusów/ułatwień rozgrywki.
Wydanie około 250pln na rok (czy nawet 200 jak się wydaje na raz w dużej paczce, a nie w "ratach") w Grepolis, a wydanie 1560pln w FoE na niezbyt wiele wnoszące do rozgrywki bonusy to jest przecież kosmiczna różnica...
 

DonBeker

Baron
Bardziej chodziło mi o porównanie jednej gry z drugą. Tutaj mamy kilka bonusów za 120 złotych do dokupienia na 28 dni, a tam kupując większą paczkę złota można sobie w tej cenie doradców na pół roku ogarnąć...już nie wspominając, że tam jeden z doradców potrafi dawać więcej bonusów niż tutaj całe foe plus. Tam cena zachęca do premium usług w grze. Tutaj odstrasza. Taki był główny cel mojej wypowiedzi.

W foe opcji do wspomagania premium za wiele nie ma, fakt. Tutaj wystarczy po prostu jeden "doradca"/"abonament" do pomocy w rozgrywce. Fakt. Tylko niech to będzie zbilansowane finansowo bardziej logicznie...120 pln to można na rok płacić ewentualnie, a to i tak porównując z takim Grepolis, nie byłaby to zbyt interesująca oferta.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
@DonBeker
Grekopolis jest "produktem utraconym" i gorzej być nie może, z prostej przyczyny: to by nie przeszło. To odnośnie tego, dlaczego tam jest taniej. Forge, od dwóch lat ma zyski rzędu tych z 2016, a to się TMG ( mający ponad 60% udziału w IG) nie podoba. Do tego stopnia, że dotychczas nie opublikowano zysku za 2022. Co robi IG (czytaj TMG)? Zaczyna zwiększać znaczenie "majacych kasę" w Forge, a nawet "zachęca" , tych co nie mają [żart]: reklamy, usunięcie diamentów z WG, obcięcie diamentów za założenie nowego miasta, forge+, dodatkowe linie nagród...
Dlatego, nikt nie zmieni tego, co przynosi zysk i tym samym taniej nie będzie... muszą czerpać garściami, póki można. A tak na marginesie, to obecnie oczkiem w głowie jest Elvenar. Tak przynajmniej piszą ludzie. Sam nie mam konta w tej grze i nie mogę tego stwierdzić... organoleptycznie ;)
 
Ostatnia edycja:

DonBeker

Baron
W tym Grepolis jak widzę cena premium się nie zmieniła chyba od początku. Cały czas są to śmieszne pieniądze dające znaczne ułatwienia w rozgrywce. Nie wspominając o tym, że były (pewnie nadal są, ale już trochę nie gram, to nie powiem stanowczo) przez to powszechne i premium kupowała większość graczy. A tutaj, potencjał foe plus, jest jak dla mnie kompletnie nie wykorzystany. Na tych kilku światach gdzie mam miasto, widzę jakieś pojedyncze osoby z wykupionym foe plus...i to nawet nie przez tych, którzy wydają spore pieniądze w grze na eventy, a "przypadkowych" ludzi. Zmniejszenie ceny spowodowałoby pewnie zwiększenie popularności abonamentu...choć patrząc też na to, co on oferuje, to pewności mieć nie można :)
 
Do góry