bzdurny limit 12tu transakcji

  • Rozpoczynający wątek Metody
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
przypadek questu to wyjątek, gdy nagle wszyscy chcą wiele produktów na raz.... ale zazwyczaj tak nie ma.

nie upieram się, co do limitu lub jego braku. ale dla mnie to nie jest żaden problem.
 

DeletedUser2097

Guest
Post wymazałem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie upieram się, co do limitu lub jego braku. ale dla mnie to nie jest żaden problem.

Skoro więc nie robi Tobie różnicy czy limit będzie czy nie będzie, to nie rozumiem po co się tutaj wypowiadasz i kłócisz ze zwolennikami zniesienia limitu.

Co do samego limitu - komuś, kto coś kupuje albo sprzedaje okazjonalnie limit oczywiście, że nie przeszkadza. Ale graczy, którzy aktywnie handlują, udupia totalnie. Bo 12 ofert dla mnie to ilość zbyt mała by wystawić oferty na każdy towar za każdy towar, a tak właśnie robię (wewnątrz danej epoki - handel towarami pomiędzy różnymi epokami ze względu na ograniczenie 1:2 to niedorzeczność, totalnie nieopłacalna dla kogoś, kto chce handlować dla zysku).

Aby uzmysłowić problem osobom ze słabą wyobraźnią: Nie można prowadzić sklepu mając do dyspozycji 12 półek na towary.
Dodam jeszcze, że moje oferty to w 99% przypadków to nie spam, typu 3 wina za 6 bazaltu, ale w znacznej większości to najkorzystniejsze oferty na rynku, a czasami jedyne (w wymianie konkretnych towarów). Na tym polega handel żeby dać klientom to czego chcą, samemu zyskując. Limit 12 niszczy wolny handel. Uniemożliwia go.
 

DeletedUser3

Guest
Niezdobyty napisał:
nie będę kasy wydawał na coś, w co nie będę kiedyś grał (albo to coś upadnie mam na myśli FoE).
Heh, do upadku jest FoE zarąbiście daleko ;).

Rihiter napisał:
Limit 12 niszczy wolny handel. Uniemożliwia go.
Być może zostanie to zbalansowane w jednej z nadchodzących wersji.
 

DeletedUser

Guest
jeśli tobie nie przeszkadza, straszliwy fakt że musisz oczy swe skalać ofertą nie do przyjęcia i kliknąć: RAZ żeby przewinąć 10ofert
to może osoby którym to przeszkadza, się ogarną a programiści się wstrzymają. dla EKO to jest duużo klikania+pisania, wysyłania wiadomości i przeglądania forum gildii.

każdy gracz który chce poczuć się jako władca i administrator widząc aż taką ingerencję w jego królewskiej mości prerogatywy, weźmie swe jaśniepańskie 4litery (nogi) i pójdzie w piz**.

Chcę być graczem=grać, losować nagrody z zadań, ogrywać innych, wygrywać bitwy, a nie być wyrobnikiem od-do i przynieś-podaj-pozamiatajem który tańczy jak mu zagrają i nie ma nic do powiedzenia.

- - - Zaktualizowano - - -

jeśli tobie nie przeszkadza, straszliwy fakt że musisz oczy swe skalać ofertą nie do przyjęcia i kliknąć: RAZ żeby przewinąć 10ofert
to może osoby którym to przeszkadza, się ogarną a programiści się wstrzymają. dla EKO to jest duużo klikania+pisania, wysyłania wiadomości i przeglądania forum gildii.

każdy gracz który chce poczuć się jako władca i administrator widząc aż taką ingerencję w jego królewskiej mości prerogatywy, weźmie swe jaśniepańskie 4litery (nogi) i pójdzie w piz**.

Chcę być graczem=grać, losować nagrody z zadań, ogrywać innych, wygrywać bitwy, a nie być wyrobnikiem od-do i przynieś-podaj-pozamiatajem który tańczy jak mu zagrają i nie ma nic do powiedzenia.
 

DeletedUser1724

Guest
Heh, do upadku jest FoE zarąbiście daleko ;).

Nie zachwalaj dnia przed zachodem słońca :) W takim projekcie kasa jest priorytetem. Są osoby monitorujące wpływ z zakupionych Diamentów i analizowane są przychody i wydatki na kilka miesięcy do przodu. Jeżeli tendencja wydaje się być spadkowa, zarząd IG obmyśla plany na wprowadzenie czegoś, co umożliwi podniesienie zysków - tak jak ostatnie wprowadzenie PA :) Gdy znów PA nie będzie przynosiło oczekiwanych zysków to wprowadzone zostaną nowe Epoki :) Kółko się zamyka i nigdy ta gra nie stanie się wersją Finalną :D
 

DeletedUser

Guest
W takim projekcie kasa jest priorytetem. Są osoby monitorujące wpływ z zakupionych Diamentów i analizowane są przychody... zarząd IG obmyśla plany na wprowadzenie czegoś, co umożliwi podniesienie zysków...

1)płacący to aktywni głównie, i im TEŻ chyba szkoda czasu na klikanie, więc się nie martwię że to mogą wprowadzić :D
2)diamentowi grają i płacą bo chcą być do przodu względem klikaczy, jak z ekosystemu wypadnie kilku wku^nych klikaczy to gra straci na atrakcyjności :p
3)prawie każdy ma "jakiś" limit kasy na rozrywki, i czego by nie robili to więcej nie wycisną z 1go gracza=potrzeba więcej graczy :p

- - - Zaktualizowano - - -

W takim projekcie kasa jest priorytetem. Są osoby monitorujące wpływ z zakupionych Diamentów i analizowane są przychody... zarząd IG obmyśla plany na wprowadzenie czegoś, co umożliwi podniesienie zysków...

1)płacący to aktywni głównie, i im TEŻ chyba szkoda czasu na klikanie, więc się nie martwię że to mogą wprowadzić :D
2)diamentowi grają i płacą bo chcą być do przodu względem klikaczy, jak z ekosystemu wypadnie kilku wku^nych klikaczy to gra straci na atrakcyjności :p
3)prawie każdy ma "jakiś" limit kasy na rozrywki, i czego by nie robili to więcej nie wycisną z 1go gracza=potrzeba więcej graczy :p
 

DeletedUser2541

Guest
Już na ten temat pisałem, handel tutaj wygląda jak za głębokiej komuny. << Do programistów>> Jak chcecie zobaczyć jak powinien wyglądać wolny i niezależny handel odwiedźcie Settlersów. Tam nikogo nie boli że gracze wymieniają się między sobą w dowolny sposób, bez żadnych limitów. Jak ktoś chce kupić 1 do dziesięciu to kto mu zabroni!!!??? Zycie samo weryfikuje oferty. Zaraz dojdę do końca epoki kolonialnej. Lanie tych samych kilku osób, brak wolnego handlu to prosta ścieżka do skończenia z tą grą.
 

DeletedUser

Guest
wolny handel prowadzi do nadużyć, co właśnie w Settlersach jest widoczne (gracze grają na kilku kontach), co między innymi sprawiło, że skończyłem granie w tamtą grę. nie twierdzę, że handel w FoE jest super...ale jakoś daje radę przetrwać ;)
 

DeletedUser1724

Guest
Nie wiem jak u Was ale u mnie nie ma żadnego limitu w ilości wystawionych ofert ....
 

DeletedUser2541

Guest
Ja mam wystawionych 50 ofert więc coś z tym limitem chyba do końca nie wyszło:)
 

DeletedUser

Guest
U mnie jest podobnie. Ponad 12 bez problemu wystawiłem.
targowisko str 1.jpg
targowisko str 2.jpg

Coś faktycznie nie podziałało. Pierwszy błąd, z którego można się cieszyć :D
 

DeletedUser1724

Guest
To fakt :) Jedna rzecz z której można się cieszyć lecz coraz bardziej niepokoi mnie fakt iż coraz więcej rzeczy z wypisanych w nadchodzącej wersji po prostu nie działa albo nie zostaje wprowadzone i nawet nikt nas o tym nie powiadomi, a potem wychodzą takie cyrki na forum :D
 

DeletedUser3

Guest
Limit został na chwilę obecną wyłączony. Za dużo z nim problemów. Będzie przerobiony po świętach i zaimplementowany w odpowiedniejszej wersji.
 

DeletedUser

Guest
Limit został na chwilę obecną wyłączony. Za dużo z nim problemów.
Miłe złego początki...
Będzie przerobiony po świętach i zaimplementowany w odpowiedniejszej wersji.
... lecz koniec żałosny.

Jedyna sytuacja, w której mam nadzieję, że zespół twórczy rozleniwi się i nie będzie pracował na tyle długo, że aż pomysł pójdzie do kosza. Ale wiadomo, że nadzieja umiera ostatnia. No trudno. Trzeba korzystać z braku limitu do końca, bo później będzie to niemożliwe.
Zastanawiam się, czy naprawdę nie ma innego, lepszego rozwiązania. Są inne wyjścia, ale czy równie skuteczne lub lepsze, trzeba by przekonać się w praktyce.
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli komuś limit nie działa, to pewnie dlatego, że wcześniej już miał więcej ofert.
Co do narzekania, to unpxre ma trochę racji ;). Natomiast nie ma racji mówiąc, że ma to cokolwiek wspólnego z odciążeniem serwerów / likwidacją handlarzy. Tam po prostu chodzi o irytujące zaspamowanie listy masą nieopłacalnych ofert.

A teraz to niby jest opłacalna i UCZCIWA oferta?
Dam 10 szt. barwnika za 10 szt. prochu???
Po pierwsze dlaczego uczycie młodych cwaniactwa i wyzysku słabszych? Mam 53 lata. Tępiłem to w mojej Gildii, a teraz słyszę od chłopca 12 lat że przecież tak Suport zezwala to gdzie tu nieuczciwość???
Po drugie jeżeli zezwalacie tylko na taki stosunek wymiany to dlaczego w każdej epoce podwajacie cenę produkcji danego towaru, czemu produkcja prochu nie kosztuje tyle samo co kamienia, coś tu jest postawione na głowie.
A i tak można to obejść tylko rozłożone jest w czasie.
W takiej formie w jakiej to jest w tej chwili nikt w gildii nie będzie chciał handlować ze słabszymi. W ten sposób pokazujecie że tylko po to są Gildie - handel bez straty punktów rozwoju.
Gdzie pomoc mniej rozwiniętym? Czy tak jak już spytałem wyżej, ta gra jest po to by uczyć cwaniactwa i wyzysku?
Z jednej strony cena produkcji podwojona w każdej epoce, a z drugiej uczenie nieuczciwości w handlu.
Bo wybaczcie oferta 10 Barwnika za 10 Prochu jest bardzo nieuczciwa.
A co do spamu? Jaki spam. Teraz robi się właśnie spam, bo żeby dostać uczciwie te 10 prochu wystawiający musi wystawiać dużo więcej ofert.
 

DeletedUser

Guest
tutaj stawia sie przede wszystkim na graczy, ktorzy dolaczyli bardzo szybko do gry... nowi maja nikle szanse nadrobic punkty i poziom rozwoju... (moga liczyc jedynie na brak nowych epok i ze starym graczom zacznie sie nudzic...)
 

DeletedUser

Guest
A teraz to niby jest opłacalna i UCZCIWA oferta?
Dam 10 szt. barwnika za 10 szt. prochu???
Po pierwsze dlaczego uczycie młodych cwaniactwa i wyzysku słabszych? Mam 53 lata. Tępiłem to w mojej Gildii, a teraz słyszę od chłopca 12 lat że przecież tak Suport zezwala to gdzie tu nieuczciwość???
Po drugie jeżeli zezwalacie tylko na taki stosunek wymiany to dlaczego w każdej epoce podwajacie cenę produkcji danego towaru, czemu produkcja prochu nie kosztuje tyle samo co kamienia, coś tu jest postawione na głowie.
A i tak można to obejść tylko rozłożone jest w czasie.
W takiej formie w jakiej to jest w tej chwili nikt w gildii nie będzie chciał handlować ze słabszymi. W ten sposób pokazujecie że tylko po to są Gildie - handel bez straty punktów rozwoju.
Gdzie pomoc mniej rozwiniętym? Czy tak jak już spytałem wyżej, ta gra jest po to by uczyć cwaniactwa i wyzysku?
Z jednej strony cena produkcji podwojona w każdej epoce, a z drugiej uczenie nieuczciwości w handlu.
Bo wybaczcie oferta 10 Barwnika za 10 Prochu jest bardzo nieuczciwa.
A co do spamu? Jaki spam. Teraz robi się właśnie spam, bo żeby dostać uczciwie te 10 prochu wystawiający musi wystawiać dużo więcej ofert.
Po pierwsze jakie cwaniactwo i wyzysk słabszych? Jeżeli chodzi Ci o to, że wymiana barwnika za proch jest cwaniakowaniem i wyzyskiem słabszych, to śmiem twierdzić, iż niezbyt długo grasz w tę grę. Jeżeli ktoś wystawi taką ofertę, to od razu jest oszustem i krętaczem? A uwzględniłeś może sytuację, że ktoś, kto jest np. w jesieni nie produkuje towarów z poprzednich epok i może oferować tylko towary ze swojej epoki? Zapewne nie. A taka sytuacja może mieć miejsce. I co wtedy? I wtedy trzeba szukać miejsca na nowe budynki towarowe, bo przyjęcie oferty barwinka za proch jest handlem z oszustem, co jest mocno podejrzane w tej grze.
Nie wiem jak jest w innych gildiach, ale u mnie nie ma żadnego przymusu co do ofert. Jeżeli ktoś potrzebuje towaru z epoki, w której jest (np. w żelaza), ale nie produkuje żadnego z towarów z tej epoki (wapnienia, hebanu, żelaza, tkaniny i biżuterii), to musi zastopować rozwój na rzecz "prawdziwie uczciwego handlu"? Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.
Poza tym użycie dwunastoletniego chłopca jako argumentu to zaprawdę kiepski pomysł. Tu grają różne osoby w różnym i wątpię, żeby wprowadzili jakąś barierę wiekową, bo "dzieci mogą być narażone na naukę cwaniactwa i wyzysku słabszych". A jakby wprowadzili, to i tak wszyscy "jakoś mieściliby się w minimalnym wieku", choć część tych mieszczących się w limicie, miałaby trochę mniej lat niż by to było wymagane. Czyli uczyłyby się kłamstwa.

Po drugie co Cię dziwi we wzroście cen produkcji? I co ma cena wyprodukowania do stosunku wymiany? Piszesz, że wymiana barwnika za proch jest cwaniactwem, czyli, że proch, według Ciebie, jak sądzę, jest cenniejszy od barwnika. Ale później czepiasz się, że koszt produkcji jest podwojony. Czyli, że za towary z wyższej półki i z tych mniej cennych, mamy płacić tyle samo? Może jeszcze wojska niech mają taki sam koszt wyszkolenia, żeby było uczciwie. Jak coś jest lepszego, to chyba musi być droższe. Wyobrażasz sobie, żeby za np. samochód znanej marki zapłacić tyle co za bochen chleba? Bo ja na pewno nie.

Co można obejść i co jest rozłożone w czasie? Koszty produkcji? Jakbyś policzył, to zauważyłbyś, że koszt za 5 szt. danego towaru pozostaje niezmienny, tylko większa ilość do wyprodukowania zajmuje dłuższy okres czasu. Jeżeli o to Ci chodziło, to argument poległ sromotnie.

Jeżeli handel rzeczywiście odbywałby się tak, jak Ty sobie to marzysz, to rzeczywiście w gildii nikt nie handlowałby ze słabszymi. Podałem już jeden przykład wyżej. "Nikt w gildii nie będzie chciał handlować ze słabszymi, bo za towar z lepszej epoki nie powinno proponować się towaru z gorszej epoki, bo to nie jest uczciwe". Ale skoro twierdzisz, że dobra gildia nie powinna być tylko od oszczędzania pkt. rozwoju, to automatycznie popierasz istnienie gildii jako zrzeszenie graczy, którzy mają pomóc sobie w osiągnięciu jak najwięcej. Ale "oferowanie towaru ze słabszej epoki za towar z jednej z kolejnych epok "jest cwaniactwem" i dlatego nie możemy Ci pomóc, drogi członku naszej gildii wlekący się na końcu". W ten sposób pokazujesz, że przeczysz samemu sobie.
Pomocy mniej rozwiniętym nie można udzielić z tego względu, że oferty wystawione przez nich na rynek są "cwaniactwem".

Z jednej strony zdzierają za produkcję towarów, które i tak pewno są Made in China, z drugiej strony na rynku pełno wyzyskiwaczy. I powiedzcie Wy mi ludzie, jak ja mam grać w tę grę, skoro wszystko nie idzie po mojej myśli. To jest naprawdę skandal.

Z Twej wypowiedzi wnioskuję, że definiujesz uczciwość w handlu jako wymianę towarów tylko z tych samych epok. Więc co Ty tu nam wciskasz, że trzeba mnóstwo ofert, żeby dostać uczciwie 10 szt. prochu? Jak na moje zdanie, gdyby faktycznie starać się o te 10 szt. prochu zgodnie z Twoimi założeniami, to wystarczyły by 3 góra 4 oferty i do widzenia. Więc ja się pytam, jaki się robi spam (choć lepiej brzmi zalewanie rynku bezsensownymi ofertami)?

I się też pytam jak przy limicie 12 transakcji nagle może się robić spam większy niż przed wprowadzeniem limitu? Cuda się dzieją? Jak dla mnie, limit powinien właśnie ograniczyć ilość ofert faktycznie bezsensownych, a nie robić ich więcej. Ale na tym świecie tyle się dziwów działo, że i to może być możliwe.
 

DeletedUser

Guest
Do Patryk Falkon.
Po pierwsze to zobacz czego tyczyła moja wypowiedź. Przeczytaj ze zrozumieniem wypowiedź Bryffta.
Cała manipulacja (12 transakcji) miała podobno wykluczyć zalewanie handlu nieopłacalnymi ofertami. Tylko co jest według niego tą nieopłacalną ofertą, taka jak podałem w przykładzie 10 barwnika za 10 prochu, czy oferta zgodnie z wartością produkcji
160 barwnika za 10 prochu. I tu jest pies pogrzebany. Przypomnij sobie że tą możliwość nam właśnie zabrano. I do tego odnoszę się mówiąc o cenie towaru z różnych epok. Jeżeli zredukowano stosunek wymiany to za tym powinna iść redukcja ceny produkcji.
To ja pomagając słabszemu powinienem mieć możliwość wyboru w jakim stosunku mu to daję. Równie dobrze mogę mu to dać 100 szt za 1 szt. Ale Suport nam nie daje tej możliwości, a zabrał to co było możliwe.
Wystawiam moje oferty zgodnie z potrzebą, a przy tym narzuconym stosunku jak sam przeliczyłeś muszę wystawić 4 oferty zamiast jednej 160B za 10Pr:
160 barwnika - 80 żelaza
80 żelaza - 40 złota
40 złota - 20 liny
20 liny - 10 prochu
Tu jest według mnie ten niepotrzebny spam. Bo efekt ten sam.

Co do przykładu 12-latka, chłopak jest w Jesieni Średniowiecza i to on wystawia 10B za 10Pr (bo suport tak pozwala).
(Słowo wyjaśnienia: ustalenie członków Gildii - wymiana między współgraczami w stosunku 1 : 1 za towar z tej samej Epoki, na ogólnym handlu każdy wystawia jak chce.)

Po prostu ta modernizacja według mnie i członków mojej Gildii robi więcej szkody niż cokolwiek poprawia.
Według nas chodzi tylko o pojemność serwerów.
 

DeletedUser3

Guest
Nie wiem o co się rzucacie. Dyskutujecie o czymś co było przez chwilę, zostało wyłączone i nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakim kształcie wróci.
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem o co się rzucacie. Dyskutujecie o czymś co było przez chwilę, zostało wyłączone i nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakim kształcie wróci.
No proszę. Gdybym się rzucał, używałbym wykrzykników i dużych liter. Nie przeczę, że w mojej wypowiedzi można wyczuć ironię, ale nie miałem na celu wywołania kłótni.
Po prostu wypowiedź jasiu59 mnie pchnęła do tego, bym odpowiedział i spytał się skąd takie twierdzenia. I na moje pytanie odpowiedział. I nie można powiedzieć, że któryś z nas próbował sprowokować drugiego do kłótni, więc o rzucaniu się mowy być nie może.

Wyłączone zostało, ale powróci. Tylko pytanie podstawowe. Wróci w lepszej, czy w gorszej formie? Wróci za tydzień, czy za miesiąc? Zapewne nie do końca to wiadomo, więc pozostaje tylko czekać, czyż nie?
 

DeletedUser

Guest
jak wróci, to wrócimy do dyskusji.
proponuje zamknąc temat.

Jak limit zostanie narzucony to kończę grę, bo jak napisał Metody i Rihiter to utrudnianie gry. Gra ma być przyjemnością a nie lawirowaniem pomiędzy niepotrzebnymi przepisami, bo to mamy już w zyciu :)
A weszły już przecież Perły Architektury, gdzie potrzeba sporej ilości surowców, więc jakby potrzeba handlu wzrosła. W dodatku jeszcze gildie same z siebie narzucają też limity, TUTAJ zacząłem wątek na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry