bzdurny limit 12tu transakcji

  • Rozpoczynający wątek Metody
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
wprowadziliście bzdurne ograniczenie dla handlu co do stosunku ilości towarów 1:2, daje się to obchodzić przez kilka transakcji, więc dotąd nie narzekałem.
Generalnie jest to upierdliwe, szczególnie jak za miedź chcę kupić kamień/barwnik itp bo muszę wystawić kilka transakcji i mieć nadzieję że któraś podpasuje wystawię kolejną, i za każdym razem gracz przeglądając kliknie jedną, potem drugą.
co epoka koszt złota i zaopatrzenia się podwaja=naturalnie że chcę 2x więcej z niższej epoki. a czemu nie mogę więcej?:|

teraz dowalacie limit 12 wystawionych transakcji, a ja chcąc zapewnić gildii surowce i "płynność" skupuję z niewielką marżą i odsprzedaję co mam bo handluję wszystkim. teraz to kompletnie zdusicie wymianę bo wystawionych mam średnio 19, ale STRON ofert. (złoto za miedźgranitalabastermiód, miedź za złotogranitalabastermiód, itd)
żeby każdy mógł kupić, za co tam aktualnie produkuje z tej epoki, te brakujące=potrzebne surowce.

limit "dwunastu" argumentujecie albo z niewiedzy czy braku wyobraźni tekstem:
"żeby zapobiec zalewaniu tanimi towarami rynku"
1)co was interesuje kto co robi ze swoim czasem(kliknac zeby zebrac gold i młotki+ wyprodukować towar) jeśli chce oddać go po kosztach lub mniej? może chce się zabawić w <3ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA<3 ??
wy możecie organizować świąteczne zadania. a my nie możemy szerzyć owoców swojej pracy, bo co? bo za tanio? :?
2)może kogoś z gildii bym dofinansował w ten sposób, ale pozostałych=no way. więc argument "zalewania" jest "od czapy"...
3)co to oznacza że "rynek jest zalany" ?? OBFITOŚĆ I BOGACTWO:D,
każdy może TANIO kupić co potrzebuje, chcecie mi wmówić że to źle?

bo pare osób jest leniwych? bo nie chce im się dużo klikać, chcą sprzedawać drogo i szybko zarobić?
4)pomysł z bonusem do produkcji 2 z 5 towarów miał być motorem kooperacji, handel w gildii bez opłat w pkt'ach rozwoju jest głównym powodem istnienia gildii.limitem 12tu piłujecie gałąź na której siedzi dobra zabawa+płynność gry.
5)czemu nie zmienicie/skasujecie limitu 1:2? skoro handel jest dobrowolny i jest to sytuacja "win-win" gdzie OBIE strony zyskują, i cieszą się z DOBROWOLNEJ wymiany: bo wyżej cenią to co dostały niż to co oddały(inaczej nie dojdzie do handlu). czemu chcecie utrudnić nam grę?

na razie to tyle, opamiętajcie się, serwerów to nie odciąży bo zaczniemy w gildii 2razy dziennie tworzyć listy aktualnych zapotrzebowań w trybie "wyślij do wszystkich" czyli 33razy rozsyłany KAŻDY post tylko w mojej gildii, a dogadanie się ile i za co to czasem 2-3 albo więcej postów:p
 

DeletedUser314

Guest
limit 2x jest niby po to żeby pomóc słabszym graczom, w każdym razie według mnie to jest bezsensu.
limit 12tran. Jest po to żeby ludzie nie robili tysiąca nieopłacalnych ofert, żeby zlikwidować osoby trudniące się handlem w FoE i możliwe że po to by odciążyć serwery.

Jeśli chcesz coś zmienić, zrób temat w dziale pomysły, tematów z narzekaniem mamy już mnóstwo :>
 

DeletedUser

Guest
moze u mnie gra chodzi inaczej, limit nie dziala... sam mam wiecej ofert niz 12... dodatkowo inni graczej tez maja wiecej ofert...
 

DeletedUser3

Guest
Jeżeli komuś limit nie działa, to pewnie dlatego, że wcześniej już miał więcej ofert.
Co do narzekania, to unpxre ma trochę racji ;). Natomiast nie ma racji mówiąc, że ma to cokolwiek wspólnego z odciążeniem serwerów / likwidacją handlarzy. Tam po prostu chodzi o irytujące zaspamowanie listy masą nieopłacalnych ofert.
 

DeletedUser

Guest
Zamiast likwidować możliwość zakładania 12 ofert, zróbcie lepsze filtry. Chociażby możliwość wyboru z której epoki mają być surowce. Dobrym rozwiązaniem byłoby pakowanie kilku podobnych ofert w jedną (na zasadzie drzewka). Wtedy po rozwinięciu listy miałoby się dostęp do całej gamy propozycji wymiany tego samego towaru.
Co do limitu 1:2, zapobiega to multikontom i przesyłaniu wszystkiego na jedno konto po zakończeniu gry. Jeśliby przyjąć przelicznik dla towarów z sąsiednich epok 1:2, można by takie coś zlikwidować. W innym przypadku nie radziłbym bym.
 

DeletedUser314

Guest
Zamiast likwidować możliwość zakładania 12 ofert, zróbcie lepsze filtry. Chociażby możliwość wyboru z której epoki mają być surowce. Dobrym rozwiązaniem byłoby pakowanie kilku podobnych ofert w jedną (na zasadzie drzewka). Wtedy po rozwinięciu listy miałoby się dostęp do całej gamy propozycji wymiany tego samego towaru.
Co do limitu 1:2, zapobiega to multikontom i przesyłaniu wszystkiego na jedno konto po zakończeniu gry. Jeśliby przyjąć przelicznik dla towarów z sąsiednich epok 1:2, można by takie coś zlikwidować. W innym przypadku nie radziłbym bym.


Nie zrobią tego ponieważ:
http://forum.en.forgeofempires.com/showthread.php?6517-Ideas-previously-suggested napisał:
Do NOT suggest the following Ideas : Add sorting functions to the trading window


Tak ale jak ktoś kończy gre oddaje wszystkie surowce za te z niższych epok ^^, więc to żadne zabezpieczenie jest, tylko uciążliwe.

- - - Zaktualizowano - - -

Jeżeli komuś limit nie działa, to pewnie dlatego, że wcześniej już miał więcej ofert.
Co do narzekania, to unpxre ma trochę racji ;). Natomiast nie ma racji mówiąc, że ma to cokolwiek wspólnego z odciążeniem serwerów / likwidacją handlarzy. Tam po prostu chodzi o irytujące zaspamowanie listy masą nieopłacalnych ofert.

Może nie celem była likwidacja handlarzy, ale handlarze zostali zlikwidowani, Ci handlujący na masową skale.

Co do serwerów napisałem możliwe, a sugerowałem się czyjąś wypowiedzią w dyskusji o wersji 1.23 :>
 

DeletedUser

Guest
oczywiście, że wiele innych rzeczy można by polepszyć odnośnie handlu - filtry, jakość wymiany...itd. wprowadzenie limitu ich nie rozwiąże, ale ulepszy przeszukiwanie. mam dość śmieciowych ofert - są gracze, którzy wrzucają 20-30 takich samych ofert np. 3 szt marmuru za 3 szt. tkaniny.

więc temat dyskusji 'bzdurny limit 12-tu transakcji' jest OK - limit powinien wynosić 10 , a nie bzdurne 12 :)
mam nadzieję, że z poprawką 0.24 obniżą limit do 10.
 

DeletedUser

Guest
a mi się to podoba ,że można tylko 12 rzeczy wystawić..
Bywały dni kiedy wchodziłem na targ a tam jedna osoba dawała 30 ofert a jak było kilku takich to chol~era mnie brała.
Tak więc Temat i limit są OK !
 

DeletedUser

Guest
Ten limit to jakaś drwina. Handluje towarami z wszystkich epok i ofert mam tak jak autor tego tematu po 15, 17, a nawet więcej niż 20 stron. Niby dlaczego ktoś ma mi tego zabronić? Argument, że jak chce ktoś wystawić ofertę (raz na ruski rok) to musi się przebijać przez oferty konkurencyjne to dowcip chyba. :D Weź sprowadź sobie laptopa z zagranicy, a następnie złóż petycję do rady miasta aby zamknęli wszystkie okoliczne sklepy ze sprzętem, no i oczywiście aby allegro i inne internetowe portale pozamykali, bo ty chcesz swój laptop zaoferować szerokiemu rynkowi...

Cieszy mnie bardzo, że limit nie zadziałał u osób, które miały powystawiane więcej ofert niż 12. U mnie obecnie jest 10 stron ofert i dokładam kolejne, nie mam zamiaru przestawać i nie mam zamiaru nigdy do limitu 12 zejść. Handel był i powinien być WOLNY!
Dodam, że niektórych towarów, które są rzadsze niż pozostałe z jakiejś przyczyny (pewnie losowo), po za moimi ofertami w całym sąsiedztwie jak i w gildii kupić się nie da. Swoimi debilnymi działaniami ograniczającymi powodujecie tylko bezsensowne uniedogodnienia.

Wspomnę jeszcze, że w wersji 0.22 weszła bardzo fajna zmiana, polepszenie interfejsu handlu, polegające na tym, że jak się wystawiało ofertę, to wszystkie wklepane dane nie kasowały się i dzięki temu wystawienie kolejnej oferty było sporo szybsze i łatwiejsze. Oczywiście w wersji 0.23 usunęliście to udogodnienie bo widać za łatwo i za szybko można było oferty wystawiać. :) A było to chyba jedyne działanie mające na celu ulepszenia interfejsu handlu - to je usunęliście.
Świetna robota. Ulepszenia skasować - bo za bardzo ułatwiają. Jakieś durne ograniczenia wprowadzić, żeby maruderzy mogli swoje nierynkowe oferty pchać jakoś. Po prostu świetna robota. Jeszcze trochę tej świetnej roboty i część graczy, która bawiła się w tej grze handlem kopnie was w żyć i podziękuje za grę.
 

DeletedUser1724

Guest
Nie bójcie się, nie długo wprowadzą poszerzenie ilości ofert na rynku za Diamenty :D
 

DeletedUser

Guest
Była by to chyba ostatnia zmiana jaką obserwował bym grając tutaj. :)

Pozdrawiam Team i zachęcam do przemyślenia tej "pechowej 12".
 

DeletedUser

Guest
może zróbcie limit 5-8 transakcji za jeden towar?
bo towarów jest 5 na epokę czyli 30łącznie... 12 to za mało :\

1)limit 1:2 zapobiega multi?!? niby JAK? jak ktos ma multikonto, to mamy wszystkim ograniczyć możliwości bo co? bo za łatwo surowce przesyła jak kończy grę? WTF??
banujcie ich a nie wg. stalinowskiej odpowiedzialności zbiorowej karzcie wszystkich co grają. w dodatku nie tam gdzie ich zaboli(ma multi to ma wiecej czasu) :|

2)jak ktoś czerpie radochę z gry bo handluje/buduje a nie lubi/nie umie walczyć, to co mu zostawiacie? skończyć grę?

3)jak chcecie skończyć ze spamowaniem, to można zrobić filtr jak do "tylko z gildii" taki jak:
-segregować wg. epok(ta sama, różne o 1, i więcej)
-dać filtr dot. ilości wystawionych,
-i/lub grupować identyczne oferty wg. stosunku,

jak mam 600miedzi wystawione to właśnie za różne towary w cenie od 1:1.2 do 1:1.5, bo SZKODA mi czasu na coś co nikt nie kupi a ja muszę klikać drugi raz żeby usunąć i trzeci żeby znowu wystawić;)
4)niby czemu "musimy" skasowac handlarzy i spamerów? bo księżniczce oczka razimy ofertą 3za3? jak nie wiesz czego szukasz to gdzie problem??
Bywały dni kiedy wchodziłem na targ a tam jedna osoba dawała 30 ofert a jak było kilku takich to chol~era mnie brała.
xD no proszę was...
jak chcesz kupić towar to masz już DWA filtry: do oferowanych i poszukiwanych. jak chcesz przeglądać ot tak, to tak jak z kwejkiem/demotami = nigdy nie wiesz co tam będzie :D

5)gra opiera się na hadlu=współpracy, mam 2z5towarów i MUSZĘ się wymieniać albo robić wszystko po 1szt przez miesiąc, limit obniżony do 10 towarów przesunie równowagę na farmerów gnojących nowych/eko :/ baaardzo to ułatwi start...

mogliby wprowadzić sumowanie surowcow w profiu-zebym wiedzial ile czego mam lacznie z ofertami. :)
 

DeletedUser1724

Guest
Powraca komuna, gdzie za towar trzeba będzie stać w kolejce po 20h i jak dojdziemy do sprzedawcy to usłyszymy " przykro mi lecz już wszystko sprzedane" ^^
 

DeletedUser3

Guest
Jest rzeczą zadziwiającą, że rzecz zrobiona całkowicie po to, by ułatwić życie graczom spotyka się z krytyką.
Jedynym grzechem programistów jest tutaj to, że wyparowała opcja zapamiętywania ostatniej oferty (co niewątpliwie niebawem wróci).
 

DeletedUser

Guest
Jest rzeczą zadziwiającą, że rzecz zrobiona całkowicie po to, by ułatwić życie graczom spotyka się z krytyką.
Jedynym grzechem programistów jest tutaj to, że wyparowała opcja zapamiętywania ostatniej oferty (co niewątpliwie niebawem wróci).
Jakoś nie widziałem, aby była konsultacja na ten temat ze społeczeństwem graczy na tym forum. Dla jednej osoby to jest ułatwienie, a dla znakomitej większości utrudnienie.
 

DeletedUser1724

Guest
Jest rzeczą zadziwiającą, że rzecz zrobiona całkowicie po to, by ułatwić życie graczom spotyka się z krytyką.
Jedynym grzechem programistów jest tutaj to, że wyparowała opcja zapamiętywania ostatniej oferty (co niewątpliwie niebawem wróci).

No nie wyrobię ... Bartek z choinki się urwałeś ?? Przecież są możliwości filtrowania ofert na rynku więc co to za ułatwienie ? Ktoś kto potrzebuje drewna nie będzie szukał z pośród 100 ofert tylko użyje filtra ...

W żaden sposób to co wprowadzili nie poprawia sytuacji na rynku, a wręcz przeciwnie - coraz większe grono graczy zaczyna być wściekłe za te nowinki, które ostatnio nam IG funduje ....
 

DeletedUser

Guest
Też nie widzę jak to niby ma ułatwić cokolwiek. To ułatwia tak samo jakbyśmy wprowadzili całkowity zakaz handlu - o wtedy dopiero było by łatwo. Nikt by już nie miał żadnego problemu z za dużą ilością ofert, a osoby co to tak strasznie cierpiały bo musiały xx ofert przeglądnąć odetchnęły by z ulgą zapewne. Kamień z serca normalnie.

Chcecie coś ułatwiać to wprowadzajcie zmiany, które urozmaicają, rozwijają, a nie ograniczają.
Prosta rzecz, którą już wcześniej koledzy proponowali, czyli wystawianie ofert wielokrotnych i po sprawie. Mam 500 surowca, wystawiam go 10x50, jednym kliknięciem, jedną ofertę tworzę, ale zaznaczam, że 10 razy. I problem znika, bo przeglądający rynek widzi tylko jedną linijkę oferty i info, że wystawiona jest 10 razy, zamiast 10 oddzielnych linijek. Do tego filtr wyszukiwania towarów po epokach i filtr wyszukiwania towarów po stosunku sprzedaży i voilà. Problemy znikają, a handel zyskuje na przydatności.

Jedną rzecz wam jeszcze podpowiem droga Ekipo. Rozważcie zmianę skryptu obliczania stosunku sprzedaży. Nie wiem dlaczego jest taki jaki jest obecnie, bo jest tak jakby "odwrócony". Tzn. jest mocno nieintuicyjny. Aby cokolwiek sobie porównać, przeliczyć ilości itp. nie idzie zrobić tego bez kalkulatora, albo przynajmniej bez kartki. Bo co tu gadać, trudniej jest podzielić przez 0,5 niż pomnożyć przez 2 (to prosty przykład akurat, ale jak dostajesz 0,63 to już w głowie nie podzielisz, no chyba żeś geniusz). Jak wspomniałem, obecne przeliczniki sprzedaży są nieintuicyjne. Niepotrzebnie zupełnie odwróciliście je. To ilość towaru żądanego powinna być dzielona przez ilość towaru oferowanego, a nie odwrotnie. Sprzedając 10 za 15 stosunek wynosił by jasne i czytelne 1,5, a nie 0,67, które mało co komukolwiek mówi. Tak samo jasno będzie przy ofertach opłacalnych ilościowo dla kupującego, kupując 10 za 8 masz stosunek 80% czyli 0,8 (a nie mylące 1,25 jak jest teraz). Widać od razu ile % towaru (ilościowo) dopłacasz lub zyskujesz. Przy obecnych przelicznikach to nic nie widać na pierwszy rzut oka, bo są totalnie nieintuicyjne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3669

Guest
hehehe nie mogę :haha: wszyscy krzyczą na Polski Team ale chyba każdy już zapomniał ze oni są odpowiedzialni za wgrywanie aktualizacji a nie za ich tworzenie :D idealnym przykładem co jedynie mogą zrobić był post o perlach gdzie Bryfft mógł jedynie wysłać coś co przypominało "podanie" ze coś się ludziom nie podoba :) WIEC TYLKO IDIOTA STRZELA DO LISTONOSZA KTÓRY DOSTARCZA MU LIST ZE ZŁĄ WIADOMOŚCIĄ
 

DeletedUser

Guest
Ja myślę, że trzeba tutaj wziąć pod uwagę całą grę a nie tylko nasz serwer. Wydaje mi się, że na niektórych serwerach jest zdecydowanie więcej ludzi a oni biorą pod uwagę przy poprawkach swoje serwery i zachowanie ludzi na nich.
Więc nawet gdy u Nas ten limit nie ma racji bytu, tam sprawdza się doskonale a jak wiemy nie mogą na jednym serwerze wprowadzać czegoś a o innych zapomnieć
 

DeletedUser3669

Guest
Ja myślę, że trzeba tutaj wziąć pod uwagę całą grę a nie tylko nasz serwer. Wydaje mi się, że na niektórych serwerach jest zdecydowanie więcej ludzi a oni biorą pod uwagę przy poprawkach swoje serwery i zachowanie ludzi na nich.
Więc nawet gdy u Nas ten limit nie ma racji bytu, tam sprawdza się doskonale a jak wiemy nie mogą na jednym serwerze wprowadzać czegoś a o innych zapomnieć

dokładnie nie wszystko co się nam nie podoba nie musi podobać się tez innym ja osobiście tez nic do tych 12 ofert nic nie mam teraz przynajmniej są konkretne oferty jak komuś zależny a nie wstawia 30 z czego 2 na dają się do kupienia .
 

DeletedUser

Guest
Jest rzeczą zadziwiającą, że rzecz zrobiona całkowicie po to, by ułatwić życie graczom spotyka się z krytyką.
Jedynym grzechem programistów jest tutaj to, że wyparowała opcja zapamiętywania ostatniej oferty (co niewątpliwie niebawem wróci).
limit 12tu ma, przepraszam co, ułatwić?? jak muszę więcej klikać i pisać-umawiać się kto co chce to jest to upierdliwe...

jeszcze tego nie wprowadzili więc jeszcze gram, a opcja zapamiętywania ostatniej oferty była najlepszym ułatwieniem bo oszczędzała mi mój CZAS-są dobre poprawki i złe poprawki. i za jej powrót będę ich chwalić chyba że zrobią ten limt.

nie wylewajmy dziecka z kąpielą, to że ktoś trolluje innych ofertami 3wina za 6jedwabiu no to jego problem, zapamietam go sobie i nigdy więcej nic od niego nie kupię. w gildii nie mam z takimi do czynienia więc tym bardziej nie rozumiem "obrony" pomysłu.

ja osobiście tez nic do tych 12 ofert nic nie mam teraz przynajmniej są konkretne oferty jak komuś zależny a nie wstawia 30 z czego 2 na dają się do kupienia .
policz mój drogi, 3 kliknięcia żeby przewinąć te 30 ofert, wobec klepania tekstu, wysyłania próśb na priv, przeglądania forum gildii, żeby coś kupić. i potem usuń ofertę, wstaw umówioną i odetchnij...

im to wiele nie ułatwia a nam dokłada roboty i o to chodzi, żeby nie było to AŻ takim kosztem dla pozostałych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
w/g mnie handel powinien byc zupelnie wolny... nie tylko od limitu transakcji, ale takze co do progow... czyli np 5 smoly za 15 drutu...

a co do durnosci niektorych ofert... (moze mozliwosc blokowania uzytkownikow - taki ciekawszy filtr...)
 

DeletedUser4108

Guest
Głównym problemem - według mnie - jest stosunek wymiany max 1:2, jak to ma się do sytuacji, kiedy akurat będę potrzebował drewna a ja produkuję akurat tylko towary z rozkwitu, w tym momencie najuczciwszy stosunek to 1:4, no ale się nie da, więc wystawiam 1:2 i jestem w plecy, w tym miejscu właśnie tkwi problem, bo gdyby można ustawiać dowolnie stosunek, to powinno zniknąć wiele spamerskich ofert.
 

DeletedUser

Guest
stosunek 1:2 ma sens. oraz limit do 12 (choć jak wspominałem ja bym obniżył do 10).
z wymianą nie ma problemu, jeśli obaj są online - przecież ten limit nie jest limitem dziennym.

najlepiej gdyby był ustawiony sztywny kurs wymiany i byłoby po krzyku :D
 

DeletedUser314

Guest
Ja dzisiaj pomagając gildii w questach robiłem ponad 50 transakcji w 2 godziny, więc w takich przypadkach ten limit staje się naprawdę uciążliwy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry