Budynki za towary

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3220
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za uwzględnieniem towarów w cenach budynków?

  • Tak

    Głosy: 12 80,0%
  • Nie

    Głosy: 3 20,0%

  • W sumie głosujących
    15
Status
Zamknięty.

DeletedUser3220

Guest
Tak pomyślałam, że towary przydają się jedynie w negocjacjach i przy odblokowywaniu badań. A jak ktoś już zdobędzie całą mapę i wszystko odblokuje, albo zrobi zapasy, żeby odblokować wszystko już do ostatniego badania, kończy produkcję i tyle. Więc automatycznie 1 gracz do handlu mniej. I z reguły o te późniejsze towary trudniej na targowisku.
A co, gdyby niektóre budynki, np. kulturowe (ale to tylko przykład), miały ceny nie tylko w złocie i narzędziach, ale też w towarach. Albo zamiast, nie wiem.
Mimo że to małe utrudnienie, na pewno wzbogaciłoby grę :)
 

DeletedUser4428

Guest
napewno ciekawe ale u graczy którzy początkują największaym wyzwaniem Skąd to wziąść? i jak to zdobyć.
poza tym osobom z epoki w której miałoby się to zaczynać ci njabardziej rozwinięci mogą ieć z tym problem jak w przypadku towaru w drzewie rozwoju
jednak to duże uaktraccyjnienie, ale lepiej by było, gdyby były to dokładne budynki TYLKO za te surowce np. do (niewymyślonej) wieży obserwacyjnej można zastosować sam wamień i drewno.
były byto dodatkowe budynki jak te za diamenty
koniec końców jestem na tak ale według mnie to nie utrudni aż tak bardzo gry, jeśli będą to budynki oddzielne
 

DeletedUser3220

Guest
nie, no jasne, że ci początkujący mieliby za trudno. Mówię o późniejszym etapie, kiedy towary stają się nieodłączne, właśnie przez badania :)
 

DeletedUser4428

Guest
jeśli to wprowadzą niech będzie to dopiero od "wczesne średniowiecze" bo to będzie zbyt wielkie wyzwanie, ale w końcu będzie to łatwe
 

DeletedUser

Guest
Rozwiązanie premiujące takich graczy, jak ja (wojsko jedynie w celach obronnych; 8 budynków towarowych aktualnie, non stop "na chodzie"), dlatego popieram. Zwłaszcza w "wyższych" epokach.
 

DeletedUser314

Guest
Wieża Babilońska będzie za towary.

Więc pomysł jakby został/ zostanie wdrożony.
 

DeletedUser3014

Guest
Ja bym jeszcze dodał, że gdyby takie budynki za towary były proporcjonalnie trochę wyżej punktowane niż "zwykłe" budynki (za tylko monety i zaopatrzenie), to trochę ożywiłoby to handel. Tak myślę, może zaraz mnie ktoś przekona że "nie!!"; i zaznaczam, że nic jeszcze nie wiem o Perłach Architektury.
 
Status
Zamknięty.
Do góry