[Budynki] Budynki produkcyjne

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22242
  • Data rozpoczęcia

Czy ma to sens?

  • Tak.

  • Tak, ale...(komentarz)

  • Nie, bo...(komentarz)

  • Absolutnie nie.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser22242

Guest
Budynki produkcyjne, to to jest żart. Zamek Himeji poskładał je jak Pudzian Najmana.
Żeby było śmieszniej najbardziej "opłacalny" jest kowal z e. brązu i tak każdy od e. brązu po marsa ma tych lojalnych, prawowitych kowali którzy oddani Panu wytopią w piecu i wykują mu i lemiesz dopasowany do zada wołu jak i lądownik marsjański.... no tak...
Wszystko po to, bo mamy zadania typu ukończ 5minutową produkcję "pisiant tszy raza." A kowal zamiata wszystkie inne budynki jeśli idzie o ilość cykli produkcji, jeden budynek zajmuje 2x2, rozmiar w tej grze jest kluczowy i ktoś widocznie nie pomyślał o tym... w każdej epoce powinny być mniej więcej podobnych rozmiarów budynki... albo lepiej, powinny się one zmniejszać co kilka epok by zachęcać do zmiany epoki a nie kisić się w "easy iron" gdzie mogę mieć wszystko i naprzykrzać się nowym graczom którzy mogą się przez to zniechęcać i porzucać grę.
Po za tym ich już jedyny sens to tylko cykle do zadań, w takiej e. wirtualnej i wyżej powinien być docelowy budynek 1x1 a kowal powinien przestać istnieć w takiej formie.
 

Markiz.

Książę
Są podobne budynki:
Budowniczy sań 2x3
Magnum opus 3x2
Zatopiony skarb 2x3
i pewnie jeszcze się coś znajdzie, ale te są moim zdaniem najlepsze.
Może kowal jest mniejszy, ale te się szybciej buduje.
 

piotresz

Hrabia
Kowal jest zawsze pod ręką a te trzy które wymieniłeś, choć świetne, to jednak trzeba upolować u handlarza.
 

DeletedUser22242

Guest
Po pierwsze, to co piszesz nie ma sensu, jeśli chodzi mi o budynki które można zbadać a nie eventowe które wymieniłeś :)
Po za tym nadal żaden nawet nie dorównuje kowalowi 2x2.

Dla mnie to jest zaprzepaszczona szansa dla tego, że miasta mogły wyglądać ładnie, gdyby budynki epok były wykorzystywane, bo logiczne jest to, że budynki ze sowojej epok jednak najlepiej pasują do swoich epok... :)
Eventy mogły by dawać do nich po prostu ulepszenia a budynki miały by na nie sloty, ot grafik i projektant oszczędził by jeszcze na robocie, bo widać, że im się nie chce, budynki eventowe mają może i kilka poziomów ale by podnoszenie ich do epok cokolwiek zmieniało to już się nie chciało, bo to "Paaanie tyle roboty, a kto to za to zapłaci" No nikt, bo to niepotrzebna robota w ogóle.
 

Markiz.

Książę
Miasta nie mają wyglądać ładnie, tylko być efektywne. Nie czepiaj się kowali, bo dobrze że są. A jak ci się miasto z kowalami nie podoba, to nie stawiaj i nie zaglądaj do takich, które mają takie budynki.
 

DeletedUser22242

Guest
Miasta nie mają wyglądać ładnie, tylko być efektywne. Nie czepiaj się kowali, bo dobrze że są. A jak ci się miasto z kowalami nie podoba, to nie stawiaj i nie zaglądaj do takich, które mają takie budynki.

Odpowiedź kreatywna jak, "nie podoba się to nie graj". ;)
 

DeletedUser22242

Guest
Tak niewiele rozumiesz.
Nie czepiam się graczy, pff skąd ten chory pomysł bym się ich miał w ogóle czepiać. Czepiam się koślawej mechaniki gry która do takiej patologi doprowadziła.
Choćby zadania zmienić, zamiast cykli które chyba tylko mogą irytować, to ilość towarów powinna się liczyć i ciach, nie ma sztucznego wymuszania budowy kowali do głupiego zadania.
 

Markiz.

Książę
Masz rację, "nie ma sztucznego wymuszania budowy kowali do głupiego zadania", bo możesz wybudować do tego każdy inny budynek produkcyjny.
Szkoda z tobą dyskutować, bo widzę, że od wczoraj w wielu tematach wpadasz i tylko narzekasz, zamiast zająć się grą.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każdy gracz może grac jak chce, jeśli uważa za stosowne może się podzielić z nami swoimi doświadczeniami, chętnie o tym poczytamy.
Nie jest natomiast stosowne krytykować styl gry innego gracza, bo skoro mu to odpowiada, a nie prosi on o radę, to co nas to może obchodzić?

A kowale są spoko, mam ich niewielką gromadkę na wszystkich światach. A o ich zaletach nie ma co się rozpisywać, bo prawie wszyscy je znają.

Z mojego stylu gry:

Na światach studnijnych staram się mieć jako budynki produkcyjne najmniejsze ciastkarnie, zajmują mało miejsca i mogą być ulepszane do aktualnej epoki, a ich produkcja nie jest tak bardzo mała, wiec do robienia zadań są idealne. Czasem są dostępne za bezcen u handlarza. (najmniejsze cydrownie też nieźle się sprawują).

upload_2019-10-15_22-14-34.png
 

DeletedUser22242

Guest

Markiz.

Książę
Ehhh, "Zacytuj mi to miejsce, w którym krytykuję gracza. " Po tym jak Kasia napisał: "Nie jest natomiast stosowne krytykować styl gry innego gracza"
Idź już stąd trollu.
 
Do góry