Boty a działanie supportu

Status
Zamknięty.

goldenage

Szlachcic
Wystarczy odpowiednie czytanie informacji z bazy danych. Skoro da się czytać informację raz na dobę (co udowadnia foestats.com), to na pewno dałoby się zrobić tak, żeby sprawdzane były walki na powiedzmy raz na pół godziny, po czym usuwałby informacje z nimi związane na temat graczy jeśli gracze by nie wykroczyli poza standardy realizmu. Mogłoby to być czasochłonne, ale możliwym byłoby też zawężenie liczby graczy do ilości graczy w grupie podejrzanych (np: p. Kowalski w ciągu 24h zrobił 8000 walk i zrobił on podobną ilość do 22 graczy na serwerze, a gracz 23 zrobił 2000 walk w tym czasie, co znacząco odbiega od tej topowej 22 wyżej). Prosta dedukcja, gracze co dobę trafiają na jakąś listę podejrzanych. Jeśli odbiegają od standardów walk to są sprawdzani czy w ciągu załóżmy tych 30 minut zrobili "realną" liczbę walk - załóżmy już że jedna walka na 10 sekund to taki w miarę standard na 30 minut grania, a gracze nagle mieliby tych walk zrobionych w tym czasie tyle, że jedna walka by wychodziła na 5 sekund to pojawiliby się na liście osób, które byłyby w miarę pewnymi botami, jeśli przypadek konsekwentnie powtórzyłby się z 3-4 razy (bo możemy się zgodzić, że chyba nikt nie usiedziałby 2h klikania jednego i tego samego non stop!) to po prostu wygenerowałby się ban.

I tu wcale nie ma co się śmiać - w wielu grach typu First Person Shooter działa tak Anti Cheat Protection - gracz posiadający zbyt dużą liczbę zabójstw podzieloną przez zgony automatycznie dostaje permanentnego bana (oczywiście w takich wynikach, których pojawiałyby się na miliony graczy bardzo pojedyncze przypadki graczy uczciwych).

W końcu jakiś komentarz, który dokładnie opisuje banalny system prewencyjny:) Przypominam o rekordzie 15000 walk jednego gracza pół człowieka pół bota z 20 pierwszych graczy w rankingu na świecie Dinegu:D Już wolę nic nie pisać o działaniu ludzi z pewnej grupy, bo komentarz bez śladu zniknie. Czekamy na działania ze strony INNO, bo od pewnej grupy, której lepiej nie wymieniać niczego się nie doczekamy.

Wystarczy odpowiednie czytanie informacji z bazy danych. Skoro da się czytać informację raz na dobę (co udowadnia foestats.com), to na pewno dałoby się zrobić tak, żeby sprawdzane były walki na powiedzmy raz na pół godziny, po czym usuwałby informacje z nimi związane na temat graczy jeśli gracze by nie wykroczyli poza standardy realizmu. Mogłoby to być czasochłonne, ale możliwym byłoby też zawężenie liczby graczy do ilości graczy w grupie podejrzanych (np: p. Kowalski w ciągu 24h zrobił 8000 walk i zrobił on podobną ilość do 22 graczy na serwerze, a gracz 23 zrobił 2000 walk w tym czasie, co znacząco odbiega od tej topowej 22 wyżej). Prosta dedukcja, gracze co dobę trafiają na jakąś listę podejrzanych. Jeśli odbiegają od standardów walk to są sprawdzani czy w ciągu załóżmy tych 30 minut zrobili "realną" liczbę walk - załóżmy już że jedna walka na 10 sekund to taki w miarę standard na 30 minut grania, a gracze nagle mieliby tych walk zrobionych w tym czasie tyle, że jedna walka by wychodziła na 5 sekund to pojawiliby się na liście osób, które byłyby w miarę pewnymi botami, jeśli przypadek konsekwentnie powtórzyłby się z 3-4 razy (bo możemy się zgodzić, że chyba nikt nie usiedziałby 2h klikania jednego i tego samego non stop!) to po prostu wygenerowałby się ban.

I tu wcale nie ma co się śmiać - w wielu grach typu First Person Shooter działa tak Anti Cheat Protection - gracz posiadający zbyt dużą liczbę zabójstw podzieloną przez zgony automatycznie dostaje permanentnego bana (oczywiście w takich wynikach, których pojawiałyby się na miliony graczy bardzo pojedyncze przypadki graczy uczciwych).

Tylko żaden ban czasowy, a usuwanie kont. Starczy już tych miesięcy grania na botach... 80% punktów zrobione od czasu odpalenia bota.

@Jake Long wejdz na yt i poszukaj hasla niesluszne bany.. pamietam jak do dzis material o facecie ktory zarabia na robieniu filmikow.. gra typowa strzelanka w kltorej spedziil 5tys godzin w serii? mial 10kroc lepszy wynik niz inni i dostal bana bo gral lepiej... albo sprzet i internet lepszy do tego percepcja, do tego opoznienia na myszce co przestepstwem nie jest a dziala.. sprobuj z 12h klikac walki i na gvg i gpc i zbierz wyniki.. na gvg wymianki tzw ustawki z kolega na wyrabianie walk tylko poprzez walczenie z sektorami pelnymi lotrow.. do zakladania oblezen wynajmij 1osobe tak bys robil tylko walki.. nie trzeba bota by narobic jakas niesamowita liczbe walk.. w gpc ciezej bo co 4godziny mozesz nastukac walk ale gvg daje opcje wyrobienia tego w dniu..
Jak wynajmujesz osobę, która gra za Ciebie, to jest złamanie regulaminu i również ban.
 
Wystarczy odpowiednie czytanie informacji z bazy danych.
Ależ tak jest. Mea Culpa, bo testowo sprawdziłem jednego bota, 30 minut potem ban. Więc system pewnie działa, ale może nie na każdego bota. Widziałem bota płatnego, i może ten nie jest wykrywalny, bo już widziałem grę, gdzie coś takiego się zdarzało że programiści dorabiali na boku pisząc boty, które nie mogły zostać wykryte przez system antybotowy.
 

Jake Long

Baron
O rety - to jest jeszcze gorsze . Ile było potem problemów z odbanowaniem kilkuset graczy - bo ten durny anti cheat zbanował ich po jakiejś większej aktualizacji w grze - i ubzdurał sobie że Ci nagle czitowali i ban . Albo zbanowany miał solidny argument , że on potrafi to zrobić daną akcję i nie może być wliczony w standardy innych graczy - ten program również nie był 100 % pewny , a sprawiał nam jeszcze więcej roboty i problemów
Czasem trzeba być totalnie konsekwentnym w tej kwestii - nie ma co się patyczkować z potencjalnym oszustwem. I tak, jestem w tej kwestii osobą która lubi piętnować oszustów i ich karać. Niesłuszne bany? Jak otestujesz to na rzetelnych graczach, czyt.:
- ZAMKNIĘTY SERWER
- Graczy tylko kilku, mają za zadanie zrobić tyle walk ile się da na tej zasadzie przez 2h, powtarzanie tej czynności 8-10 razy, robiąc na przykład sektor w gvg mający 8000 walk na karku żeby go zająć, dając każdemu z eksperymentatorów wioski, pozwalające na niemal nieograniczone ilości walk ddo zrobienia.
- uśrednienie wyniku ich doświadczeń to opracowanie rzetelnej zmiennej - pułapu realności.
Niby prosta czynność, ale Anti Cheat Protection ma jedną zasadniczą wadę @Duży i Zły - działa on tylko na niektóre pluginy. Nie uwzględnia rzeczywistych możliwości, nie jest oparty na doświadczeniach tylko na wykrywaniu zewnętrznego oprogramowania. Matematyka jest tą dziedziną która nie kłamie. Oprogramowanie już może oszukać, szczrególnie jeśli napiszemy kod samemu. A ludzi znających się na kodowaniu mamy coraz więcej na świecie.
 

SirZeli

Szlachcic
i znow wracamy do "screeny" "filmy" dowody...
Tak kolegę czytam i albo kolega sam używa bota i udaje niewiniątka albo nie rozumie, żeby wrzucić oblężenie trzeba kliknąć kilka razy w różnych miejscach.
A armia osoby która używa bota pojawia się zanim myszką się ruszy. Tu nie ma znaczenia ile osób walczy. Nie jest to wykonalne dla żadnego człowieka.


Popatrz na wrzucanie armii, chłopak nawet myszki nie zdąży przesunąć a armia oblężnicza siedzi.

Ten film jest jeszcze lepszy:
 

tomallo88

Rycerz
@SirZeli oba te filmy widzialem i oba nie pokazuja nic istotnego... takie jak to ujete nawet przez kogos bota odgrywa 4-5 osob powolanych tylko do robienia oblezenia.. ludzie ci maja za zadanie tylko wstawiac oblezenie... podobnie dziala system jak jest obrona sektora.. iles osob zbija oblezenie a 4-5 osob wciska spamujac by podlozyc armie...

na zamieszczonych filmach nie ma podgladu na to ile osob ma gildia prowadzaca atak na sektor a tylko walki.. to NIE jest dowod..
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
na zamieszczonych filmach nie ma podgladu na to ile osob ma gildia prowadzaca atak na sektor a tylko walki.. to NIE jest dowod..
Oczywiście, że to nie jest dowód. Zwłaszcza, że CZĘSTOTLIWOŚĆ akcji nie wskazuje na bota. Jednak zgłoszenie takiej akcji (mogło walczyć kilku graczy + bot?) powinno pociągać za sobą sprawdzenie sytuacji. Taką możliwość ma tylko i wyłącznie suport i tylko suport może to jednoznacznie stwierdzić. Miejmy nadzieję, że narzędzia, które mają dostać w najbliższym czasie, pomogą w skutecznej eliminacji nieuczciwych graczy. Wygrzebałam jakieś resztki cierpliwości i czekam na efekty. :)
 

Jake Long

Baron
Czasami aż kusi powiedzieć, że w takich sytuacjach jak na filmach zamieszczonych powyżej chciałoby się żeby istniała odpowiedzialność zbiorowa. Naprawdę, to widać kto botuje a kto nie w gildii, to każdy w takiej gildii wie, są komunikatory poza forgem które pozwalają na rozmowę w trakcie gry, a jeśli gildia decyduje się trzymać takie osoby, to niech wiąże się z tym, że może ponieść konsekwencje tego czynu.
 

goldenage

Szlachcic
Czasami aż kusi powiedzieć, że w takich sytuacjach jak na filmach zamieszczonych powyżej chciałoby się żeby istniała odpowiedzialność zbiorowa. Naprawdę, to widać kto botuje a kto nie w gildii, to każdy w takiej gildii wie, są komunikatory poza forgem które pozwalają na rozmowę w trakcie gry, a jeśli gildia decyduje się trzymać takie osoby, to niech wiąże się z tym, że może ponieść konsekwencje tego czynu.

Niestety ciężko o dowody na konkretnego gracza jak gildia ma 80 osób, ale wykresy na foestats mówią wszystko co jest potrzebne by zrobić sprawdzenie. Nie wiem czy to Ty pisałeś by brać właśnie takich graczy w zamkniętym środowisku do testu by wyklikali te 4000-15000 walk jednego dnia ręcznie, ale to dobry pomysł. Jak mój ulubiony pół człowiek pół bot nagra filmik jak to ręcznie nawala 15000 walk kończę kampanię przeciwko botom:D Oby szybko, bo zaraz już wysyłam listy do zarządu FOE, do każdego z osobna. Póki co support INNO NIC NIE ZROBIŁ (nie oceniam polskiego supportu, wszystko zgodnie z regulaminem i nie możecie tego skasować jak przestrzegacie swoich zasad). Misja uwalenia botów do końca czerwca może być trudna do zrealizowania, ale zapewniam, że te gildie wydmuszki załatwimy w końcu i nagle wyparuje z rankingu 12 graczy w pierwszej 20. Tak to wygląda na Dinegu, 12 na 20 osób na topie to OSZUŚCI. Oczywiście mogę się mylić, może to jest 11 osób;) Rozmawiałem z dziewczyną która była w pierwszej trójce zawsze, lubi tę grę, bardzo dużo walczyła, nawet ze sobą walczyliśmy w sposób uczciwy za zasadzie zwykłej zdrowej rywalizacji. Teraz jej się odechciewa jak widzi, że gość odpala bota i na automacie robi sobie X tysięcy walk i wyprzedza ją w rankingu. Naprawdę proponuję założyć oddzielne GVG i GPC, oddzielny ranking dla bociarzy i niech się tłuką, kto jest lepszym programistą;)
 

Obsession

Szlachcic zagrodowy
znowu mi wywalili posta,a napisalam w nim tylko o pomysle dodawania komentarzy na temat botow na oficjalnej stronie tworcow gry w serwisie YT.CENZURA!
 

BloodLineZG

Szlachcic zagrodowy
To skoro boty są dozwolone i twórcom one w żaden sposób nie przeszkadzają to może należy podać namiary gdzie można znaleźć boty tak, żeby kaday gracz z nich mógł korzystać.
 

dawid17612

Hrabia
zależy jak kto gra, np. w grze Warrock MMORPG są gracze co mają boty tylko aby miec więcej broni i nic więcej nie kantują a są tacy co załączają wszystkie Boty, lataja, strzelają przez ściane, itp.

więc moim zdaniem zależy jak kto korzysta, niektórzy mają boty dla wygody i ułatwienia, a niektórzy tylko aby nabijać wyniki i kantować jak się tylko da.

ja bym nie wrzucał wszystkich do jednego worka.
 

ll7ll

Szlachcic zagrodowy
Ale ciągle są z nami i pasują grę innym. Więc albo nie banujecie bo są dozwolone, albo nie banujecie bo pozwalacie na to.
 

dawid17612

Hrabia
po Ewencie Archeologicznym jak zostałem oszukany na te Statułetki, to raczej wiele sie po nich nie spodziewam

dodam ze mam filmik
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
@Putin12, jestem w zespole FoE, ale to nie znaczy, że jestem w supporcie. Jestem moderatorem, a to dwie osobne rzeczy.
Także proszę mojej wypowiedzi nie traktować jako stanowiska całego supportu, bo nim nie jest.
To było tylko zwrócenie uwagi, że nikt nigdy nie powiedział, że boty są dozwolone.
 

piko2012

Szlachcic zagrodowy
nie było by tematu , gdyby cały zespół moderatorów, supportu i producentów gry podszedł do tematu poważnie, nie rozumiem tego, w WOT -cie potrafili zroibić porządki ze stosowaniem nielegalnego oprogramowania, a wy co tylko potraficie usuwać waątki , zamiast wziąść się porządnie do rozwikłania sprawy, usunąć kilklku dla przykładu, , przecież ci co nie stosują tego typu przyśpieszaczy są zawsze pokrzywdzeni, jak mają grać w wasz flagowy projekt jakim są pola chwały, przecież wielokrotnie było widać jak skokowo przyrasta ilość walk o sektor po włączeniu bota, a przy normalnej grze by wygrali i inni mieli by szanse. ale co was to obchodzi. że garstka ludzi rozwala wasz projekt, odbiera wam piębiądze, bo po co kuypować diamenty jak i tak się przegra z bociarzami, przecież wy moderatorz, wy w suporcie tracicie na tym , bo mniej przychodzi ludzi do gry, to jest tak jak byście podcinali gałąź na której siedzicie, bo nie wierze , że robicie to dla idei
A moje spostrzeżeniue jest takie, że wy zamiast chronić nas chcących grać normalnie, chronicie osoby, które nic sobie nie robią z waszych zakazów,
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
@Putin12, jestem w zespole FoE, ale to nie znaczy, że jestem w supporcie. Jestem moderatorem, a to dwie osobne rzeczy.
Także proszę mojej wypowiedzi nie traktować jako stanowiska całego supportu, bo nim nie jest.
To było tylko zwrócenie uwagi, że nikt nigdy nie powiedział, że boty są dozwolone.
Jako że jesteś moderatorem, należysz do foe team. Jeśli pojawia się coś ważnego na forum, tu też informuje że jest to ważne bo może nie wiecie; powinieneś powiadomić reszte supportu i powiedzieć - Może jednak sprawdzicie to co mówią gracze, zwłaszcza te dowody? Jesteś jedyną osobą która się coś odezwie i nie ma całego forum w głębokim poważaniu,, pewnie przez funkcje jaką pełnisz. Na moje oko jak do supportu ,,nie trafiają,, tysiące zgłoszeń, a w desperacji pojawiają się na forum, to było by miło jakbyś zechciał je przekazać.
 

Borisel

Hrabia
Problemem dodatkowym jaki mają większość gier to brak publicznych wykazów osób banowanych i przez kogo . Pełniąc funkcję Gm miałem ochotę wpisywać nicki "grających inaczej uczciwie" by karani poczuli ostracyzm od społeczności gry - to też by podziałało odświeżająco . I społeczność by wiedziała kto został banowany , jak wygląda praca GM-ów ale i Gm mieliby spokój i uwolniliby się od oskarżeń nic nie robienia .
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
@Putin12 oprócz mnie forum przegląda też Community Management, więc zapewniam, że support jest na bieżąco z bolączkami graczy, które są tutaj opisywane.
 

kasia2389

Arcyksiążę
jednak nie cieszy mnie reakcja lub jej brak
Bardziej Cię nie cieszy reakcja, czy bardziej jej brak?

Nie należy się raczej spodziewać jakiejkolwiek wypowiedzi na forum członków Wsparcia.
Oficjalne stanowisko Wydawcy gry od zawsze jest znane, a polityka informacyjna nie pozwala na informowanie społeczności o działaniach w jednostkowych sprawach.

Być może zasadnym było by wprowadzenie autoblokady gdy program nadzorcy stwierdzi, że gracz wykonał więcej akcji niż jest to możliwe. Coś podobnego do blokady wpłacania PR przy grze z tego samego IP. Na kształt odcinkowego pomiaru prędkości. Np. wykonasz więcej jak 500 walk w 500 sekund, dostajesz blokadę na walkę na 6 godzin.
Inny sposób to wprowadzenie opóźnień, tak jak było przy powtarzalnych, ustalenie, że odstęp miedzy wynikami walki musi trwać być n sekund, i po walce dostajemy klepsyderkę aż minie ustalony czas.
Tu oczywiście pytanie czy gracze byli by z tego zadowoleni. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry