Blokada sąsiedztwa

Arki totalnie zmieniły system i zasady rozbudowy pereł w mieście - co za tym idzie pojawiło się sporo osób, które dla zarobku/dla planów/lub złośliwie zamykają poziomy pereł kiedy czeka się z tym na zbiory.
Nie uważacie że powinna być możliwość zablokowania sąsiadów podobnie jak w wiadomościach aby nie mogli inwestować w nasze perły?
Do gildii wchodzimy dobrowolnie, są zasady i razem budujemy perły, to samo ze znajomymi, których sami zapraszamy i mamy możliwość się rozstać w każdej chwili - a sąsiedzi na których jesteśmy skazani mogą robić co im się podoba i nie ma za to żadnych konsekwencji, myślę że powinna być możliwość blokowania lub wyrzucania osób z sąsiedztwa - w życiu przecież żaden sąsiad też nie włazi nam w życie z buciorami i nie powoduje strat w majątku a jeśli już to musi liczyć się z konsekwencjami.
Ja rozumiem, że dla zarobku czasem ktoś się wbije ale niektórzy są tak natarczywi, że zrzucają z 1 przebijając kilka PR zanim zdąży się zablokować albo zamykają perły, z którymi czeka się do zbiorów żeby wbić się na 1 na kolejny poziom. Ani to uczciwe, ani sprytne - to jest chamstwo i cwaniactwo a to, że można kogoś zrabować napadając na miasto to jest śmiechu warte jak trzeba oddać 1000 punktów a można odzyskać np. 5 z tarasów o ile się trafi przed zbiorami...
Sąsiedztwo nie powinno mieć możliwości inwestowania w cudze perły albo powinna być możliwość blokowania takich osób.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
W tej grze trzeba pilnować zbiorów i trzeba pilnować pereł. Matematyka nie gryzie, więc zamiast blokować sąsiadów to wystarczy liczyć i nie dawać okazji do wejścia na zarobek.
Arki totalnie zmieniły system i zasady rozbudowy pereł w mieście
... i zmienić się powinien sposób ich prowadzenia.
 
No niby można, ale co zrobię jak mi zamyka poziom i wbija tylko tyle na następny żeby zablokować zwrot z 1. Albo proszę w gildii gdzie mamy fajne wsparcie o miejsca, zdąży tylko jedna osoba wskoczyć i zanim zablokuje czy cokolwiek to wbija się taki pasożyt i zrzuca innych przebijając o kilka PR. Ładnie w teorii "wystarczy pilnować" ale nie każdy ma czas siedzieć w grze 24/7.
Sąsiad może rabować, może wspierać ale nie powinno być takiego chamskiego sabotażu, że ktoś to robi dla jakiejś złośliwości. Powinna być możliwość banowania sąsiadów, bo np. mam rezerwację na miejsca i nie życzę sobie żeby ktoś obcy wrzucał mi punkty - to nie jest dla mnie żadne wsparcie i powinno być na moich warunkach a nie że każdy robi sobie co chce.
 

ZjemCię

Wójt
No niby można, ale co zrobię jak mi zamyka poziom i wbija tylko tyle na następny żeby zablokować zwrot z 1. Albo proszę w gildii gdzie mamy fajne wsparcie o miejsca, zdąży tylko jedna osoba wskoczyć i zanim zablokuje czy cokolwiek to wbija się taki pasożyt i zrzuca innych przebijając o kilka PR. Ładnie w teorii "wystarczy pilnować" ale nie każdy ma czas siedzieć w grze 24/7.
Sąsiad może rabować, może wspierać ale nie powinno być takiego chamskiego sabotażu, że ktoś to robi dla jakiejś złośliwości. Powinna być możliwość banowania sąsiadów, bo np. mam rezerwację na miejsca i nie życzę sobie żeby ktoś obcy wrzucał mi punkty - to nie jest dla mnie żadne wsparcie i powinno być na moich warunkach a nie że każdy robi sobie co chce.
A kto Ci kazał otwierać kilkadziesiąt poziomów?
Zresztą - czemu beczysz - masz punkty w perle, to źle? Zanim arka weszła do gry nikt nie narzekał że mu ktoś wrzucił pr w perłę :D
Sąsiedztwo nie powinno mieć możliwości inwestowania w cudze perły albo powinna być możliwość blokowania takich osób.
Hahahaha
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To jest gra. Kto lepiej wykorzysta zasady gry, ten wygrywa.
zamyka poziom i wbija tylko tyle na następny żeby zablokować zwrot z 1
Po co odblokowujesz poziomy "na zapas"? Gdyby zamknął poziom i nie miał wejścia na kolejny, to by Ci pomógł zamiast narazić na straty.
zdąży tylko jedna osoba wskoczyć i zanim zablokuje czy cokolwiek to wbija się taki pasożyt
Przygotuj miejsce z możliwością bloku i Twojego inwestora nikt nie ruszy. Prawdopodobieństwo, że sąsiad będzie wbijał dokładnie w tym samym momencie, jest naprawdę niewielkie.
 
No tak, co tu liczyć w dzisiejszych czasach na fair play, każdy jest teraz takim samcem alfa, który siedzi przed grą z kalkulatorem i szuka jak się dorobić cudzym kosztem wyrządzając mu większe szkody niż sobie korzyści.
A ja gram w to dla przyjemności a nie na pełny etat, poziomy sobie odblokowałem jak jeszcze Arki nie szalały licząc na to że jednak ludzie są jeszcze normalni a nie po trupach będą się ścigać o każdy PR.
Zresztą - czemu beczysz - masz punkty w perle, to źle? Zanim arka weszła do gry nikt nie narzekał że mu ktoś wrzucił pr w perłę
No właśnie zanim Arka weszła, zmieniło to tak wiele, że chyba nawet twórcy się tego nie spodziewali i należałoby dostosować zasady do tych zmian - mam punkty w perle od pasożyta i mi z tym źle bo tego nie chcę, bo mam wsparcie od bardziej wartościowych osób, które nie będą przycinać po kilkaset PR albo przebijać innych, żeby zarobić chociaż kilka ze świadomością, że straty za miejsce trzeba będzie oddać stratnemu. Ale co tam człowieczeństwo i altruizm, niech frajer oddaje 300 a ja zarobię 6, trzeba było zablokować hehe - rozumiecie jak to wygląda? Takich osób nie ma wiele ale są strasznie natarczywe i blokowanie takich jednostek byłoby super sprawą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale co tam człowieczeństwo i altruizm
Ach, te szachy. Zabić królową czy gońca, a gdzie humanizm i prawo? Nawet konia potrafią zlikwidować i co na to obrońcy zwierząt? ;)
Zdarzyło mi się spóźnić na zbiory. Wpadł sąsiad i wyniósł co nieco z Pałacu Maharadźy. Zajrzałam, a tu pięknie wyłożona Oranżeria. Ktoś z nas wykazał się brakiem człowieczeństwa czy altruizmu?
W gildii pomagam, podobnie znajomym. Sąsiadów przyjmuję z dobrodziejstwem inwentarza i staram się nie dawać okazji. Nie zawsze się udaje, ale takie reguły gry.
 

Borisel

Hrabia
Boże...Jak nie "bijom" i "kradnom" to perły "zamykajom" . Nawet nie mam siły i chęci zachęcać was do strategicznego myślenia (nawet w minimalnym stopniu) oraz przeczytać poradniki . Ale chętnie poczytam ten temat o kolejnym "poszkodowanym" w grze .
 

DeletedUser7795

Guest
@pawel471986 też mnie denerwują tacy co wbijają po plany albo na zarobek PR. Jedyna rada to zabezpieczać miejsca w swoich perłach tak, aby przebicie było nieopłacalne dla inwestorów, których nie chcemy widzieć w swoich perłach. Możesz to policzyć w bardzo łatwy sposób.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jakie społeczeństwo taki rząd, jakie społeczeństwo taka gra....
O ile pierwsza część zdania jest jak najbardziej prawdziwa, to przy drugiej proponuję zajrzeć do encyklopedii, bo najwyraźniej znaczenie tego słowa nie jest oczywiste (chyba, że w domyśle jest gra polityczna). Cyt.: "Najczęściej zakłada się, że gracze mają własne cele i starają się je osiągnąć kalkulując i przewidując posunięcia innych."
 

Atli

Hrabia
O ile pierwsza część zdania jest jak najbardziej prawdziwa, to przy drugiej proponuję zajrzeć do encyklopedii, bo najwyraźniej znaczenie tego słowa nie jest oczywiste (chyba, że w domyśle jest gra polityczna). "

Dziękuję za radę, ale nie skorzystam.

Cyt.: "Najczęściej zakłada się, że gracze mają własne cele i starają się je osiągnąć kalkulując i przewidując posunięcia innych."

O to chodzi, o to chodzi....jak w życiu.....też mają własne cele i też starają się je osiągnąć swoimi metodami
 
No to super, teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy postępują w taki sposób. Zastanawiam się od kiedy w tej grze zaczęło chodzić o to żeby chociaż zaszkodzić innym chociaż samemu się prawie nic na tym nie zarobi.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
No to super, teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy postępują w taki sposób.
Niezależnie od tego, ilu graczy postępuje w ten sposób, można się przeciwko temu obronić przy pomocy środków dostępnych w grze.
Zastanawiam się od kiedy w tej grze zaczęło chodzić o to żeby chociaż zaszkodzić innym chociaż samemu się prawie nic na tym nie zarobi.
Może to odwet za "zasługi" na innym polu lub ciułanie "grosz do grosza".
Nie chcę być źle zrozumiana. Blokowanie się na zarobek na cudzych perłach też mnie irytuje, ale uważam, że jest to spowodowane błędem właściciela perły.
 

Atli

Hrabia
Wiedza czasem bywa przydatna. :haha:

Poszedłbym dalej - nie czasem ale zawsze.

Na tym polega gra, każda. Metodami, zdolnością przewidywania, umiejętnościami i wszystko jest w porządku dopóki jasne są zasady, według których się gra.

To oczywista oczywistość, inaczej masło maślane.

No to super, teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy postępują w taki sposób.

Nie wyobrażę sobie, bo część graczy tak postępujących to nie wszyscy.

Zastanawiam się od kiedy w tej grze zaczęło chodzić o to żeby chociaż zaszkodzić innym chociaż samemu się prawie nic na tym nie zarobi.

Od nigdy. Powtarzam - to że kilka osób w Twoim sąsiedztwie tak postępuję wcale nie oznacza, że wszyscy to robią. Na palcach jednej ręki mogę policzyć złośliwych graczy
 

DeletedUser20434

Guest
1. To gra, zabawa dla zabicia wolnego czasu.
2. Teoretycznie gra strategiczna, więc wymaga myślenia. A w strategiach chodzi raczej o to właśnie, żeby się rozwijać a innym rzucać kłody pod nogi.

Sam fakt wrzucania komuś w perlę na chama, dorzucanie kilku pr żeby dokuczyć.. no cóż.. gra na to pozwala :D

Osobiście staram się grać z poszanowaniem innych graczy. Nie wrzucam nikomu pr na chama, żeby zarobić. Nawet nie walczę dużo. Jak już walczę, to nawet nie plądruję (chyba że w odwecie).

Takich graczy wrzucających do mnie na chama było tylko dwóch. Znajomy wyleciał, a z sąsiadem się trochę pobiliśmy.
Nie spotykam złośliwych sąsiadów (albo zwyczajnie nie znajdują u mnie okazji)

Podstawa to zrobienie bloku zanim wpuścimy kogoś na miejsce. Jeśli to perła z bonusami pasywnymi, można nawet odłączyć od drogi, by nikt się nie wbił.
 

midh

Wójt
rzadko pisze , czesto czytam, a czytam zeby poprawic sobie humor i takie posty wlasnie mi go poprawiaja
zadam proste pytanie : po co jest Arka ? zeby wbijac w patologiczne 1.9 ? bo tak sobie ustalilo kilka , potem kilkadziesiat a potem cale serwery ? bo to humanitarne , uczciwe etc etc ? system wbijania na 1.9 moze obowiazywac w gildiach, rzadziej wsrod znajomych ale jaki cel miallbym zeby wbijac obcym wiecej niz jest oficjalny zwrot ? po to podnosze arke, po to wydaje tysiace pr zeby nic na tym nie zarabiac , tak ? prawda ze zabawne :) caly sens stawiania arki opiera sie na tym zeby te pr sie zwrocily a zwrocic sie moga wtedy gdy zarabiamy na innych, wlasnie po to sa sasiedzi zeby ich pladrowac , atakowac, wciskac sie w perly , im czesciej tym lepiej, im wiekszy zarobek tym wieksza radosc, na tym polega gra , poza tym nikt nie jest bezbronny, zbiorow mozna pilnowac, w perlach mozna trzymac odpowiednie bloki itp... ja sie staram zarobic na kims i bronic samego siebie przed atakami innych, kazdy gracz powinien robic to samo , bo to jeden z celow w grze - tylko to jeszcze odroznia ta gre od typowego klikacza
 

DomLuk

Wójt
Nieprawda są tematy co dają sobie po 92,94,95 %
Nie wiem ale perła była od początku robiona do takiego poziomu co się opłacało, a ze nie mieliśmy pereł rozwiniętych nie opłacało się robić dalej stąd przyjęto te 90 %.
Jeśli o temat plądrowania i zarabiania w perłach gra bez tego by była nudna. Pilnujemy pereł, a ze miejsce nie blokujemy to kto tu jest winy?
 

DeletedUser11629

Guest
Ale co tam człowieczeństwo i altruizm
I jeszcze pewnie na Caritas nie daje!

Serio, takie oskarżenie wysunął ku mnie gracz, którego przebiłam w perle.

Daj zarobić sąsiadowi, sąsiad będzie zadowolony i tobie będzie zapewne tak samo miło? Dlaczego nie chcesz dać zarobić sąsiadowi? Gdzie twój altruizm? Gdzie twoje człowieczeństwo? :(
 

DeletedUser20019

Guest
Czasem się zastanawiam czy ci ludzie co tak ciagle beczą ze sąsiad zły ze okradli myślą ze te dobra ktoś im kiedyś wypłaci w formie realnej;-). Ja jestem zadowolony jak sąsiad dorzuci się do perły. Mi się fajniej miasto rozwija a ze ktoś sobie zarobi na tym to co w tym złego? Zbyt wielu graczy bierze rozrywkę zbyt poważnie
 

DeletedUser22118

Guest
Jak Cie napadają i okradają nagminnie też jesteś taki zadowolony? Nie każdy pcha tu PLN by za diamenty mieć perły o 3 epoki wyższe.
 

DeletedUser21589

Guest
Jak Cie napadają i okradają nagminnie też jesteś taki zadowolony? Nie każdy pcha tu PLN by za diamenty mieć perły o 3 epoki wyższe.

To chyba ze mną coś jest nie tak, bo nie pcham diamentów, a mam np. w epoce rozkwitu średniowiecza tropicela gwiazd. Te płacze o sąsiadów mnie przerażają czasami. Takie są zasady gry i jak ktoś ma okazje to się wbija w perły czy plądruje. Nie po to mamy takie mechanizmy w grze, żeby z nich nie korzystać.
 

DeletedUser22118

Guest
To chyba ze mną coś jest nie tak, bo nie pcham diamentów, a mam np. w epoce rozkwitu średniowiecza tropicela gwiazd. Te płacze o sąsiadów mnie przerażają czasami. Takie są zasady gry i jak ktoś ma okazje to się wbija w perły czy plądruje. Nie po to mamy takie mechanizmy w grze, żeby z nich nie korzystać.
Mechanizmy mechanizmami, jak dla mnie mimo, że gra pozwala napadać i okradać tego nie robię. Jeśli nie robię tego w rl czemu miałabym zmieniać swoje zasady dla gry? Dorabiam się z mozołem i wieloma sąsiadami żerującymi na łatwym łupie. Co komu pasuje ale moim zdaniem możliwość okradania nie wspomaga gry w większej popularności. Pozdrawiam.
 
Do góry