[Zgłoszone] Bezpośredni handel

Czy chcesz wprowadzenia tej zmiany?


  • W sumie głosujących
    9

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Kiedy otwieramy czat, często widzimy na nim masę wiadomości z prośbami o pilną wymianę surowców, np. "Pilnie potrzebuję Xszt Ytowaru" , "Ma ktoś Y" itd. Kiedy chcemy komuś takiemu pomóc (lub sami poszukujemy takiego towaru) rozpoczyna się żmudna procedura, która przy wolnym internecie może trwać i kilka minut (a gdy chcemy pohandlować z kilkoma osobami to już broń Boże...). Najpierw ustalamy na czacie, później zapraszamy do znajomych (jeszcze gorzej, gdy mamy już pełny pasek), czekamy na akceptację, czekamy na wystawienie oferty, akceptujemy i dopiero wtedy możemy cieszyć się zielonym okienkiem w Drzewku/Inwentarzu z Perłą/GvG.

Mój pomysł polega na tym, aby ukrócić taki sposób postępowania (szczególnie pomocne dla tych, którym naprawdę się śpieszy, nie mogą już wysyłać/przyjmować zaproszeń do znajomych lub po prostu chcą dokonać większej wymiany z kilkoma osobami na raz) wprowadzając Akcję z czatu "Szybki handel/Szybka wymiana".

Na czym to polega? Prosty sposób działania - klikamy na nick Gracza na czacie. Wyskakuje nam okienko z opcjami "Zgłoś", "Ignoruj", ..., "Szybki handel".

mvq7q0.jpg

Po kliknięciu przycisku, otwarte zostaje okno podobne do Targowiska. Mamy tylko jedną zakładkę, ale podzieloną na dwie części. U góry mamy oferty nasze oraz Gracza, z którym handlujemy, pod spodem mamy okienko do tworzenia ofert oraz podgląd na magazyn. Aby nie powtarzała się sytuacja z Targowiska, mamy dodatkowy przycisk "Odśwież", dzięki czemu nie musimy n-razy otwierać tego okienka :)

erzqfa.jpg

W takim handlu stawki pozostają takie, jak na Targowisku (ew. można nieco zniżyć), a także opłata w postaci 1 PR dotyczyć będzie wszystkich (nawet, jeśli handlujemy z kimś z naszej Gildii w taki sposób) :)
Dzięki temu oszczędzamy masę czasu w porównaniu do obecnego sposobu :)

Plusy:
+ Szybszy handel
+ Nie trzeba tracić czasu na zapraszanie, otwieranie/zamykanie Targowiska itd. - funkcja przycisku "Odśwież"
+ Opłata PR oraz przeliczniki pozostają


Minusy:
- Pewnie znajdziecie ;)
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Plusem lub minusem w tej sytuacji będzie to że to jest "handel jednorazowy' i nie będziesz widziała wiszących innych ofert tego gracza skoro nie masz go w znajomych czy sąsiadach. Tu tez będzie przypadek ze skoro to szybki handel pomiędzy wami to inni nie będą widzieć takiej oferty , prawda? Sprecyzuj proszę dokładnie bo to jest dość ciekawy pomysl ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Dobrze :)
W skrócie: Ty szukasz np. Drewna. Piszesz na czacie "Pilnie szukam X drewna!!11" i jakiś Gracz pisze, że chciałby się wymienić. Obecnie musiałbyś przejść ww. procedurę (zaprosić [gdy już nie masz miejsca w znajomych to jeszcze gorzej], czekać, wejść/wyjść z targowiska, przekopywać się przez oferty i dopiero zaakceptować). A w moim pomyśle chodzi o to, aby dla tego jednorazowego handlu stworzyć taką opcję, w której klikamy i mamy okienko do wymiany. Nie chodziło mi o to, by widzieć wszystkie oferty gracza (chociaż jest to możliwe), tylko aby stworzyć opcję pojedynczego handlu, dla jednej-dwóch ofert, z innym graczem poprzez ominięcie obecnego systemu :)

Hm, hm, trochę przydługi wyszedł ten skrót
 

Borisel

Hrabia
Hikari nie takiego skrótu chciałem (faktycznie za długi ;> ) tylko tych 2 punktów : Czy to będzie handel jednorazowy i nie będziecie widzieć innych swoich ofert oraz czy inni ludzie nie będą widzieli waszej oferty ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
A, to mój błąd :p

1. Jeśli można to tak nazwać, to tak. Wchodzisz, handlujesz i zamykasz okienko. Oczywiście nie jest to na jedną ofertę (może być kilka) oraz można kilka razy z tym samym graczem tak handlować (chociaż lepiej za jednym razem od razu). Chociaż zależy, co chcesz powiedzieć przez "jednorazowy" :) I nie, będziemy widzieć tylko te oferty, które chcemy wymienić (czyt. które wystawiliśmy w tym okienku) - chociaż można to też zmienić, bo to nawet dobry pomysł :)
2. Nie, tylko ty i ten, z którym handlujesz, widzicie swoje oferty.

@down
Cieszę się :)
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
W takim razie pierwszy punkt wybija sie na plus ponieważ mimo ze możesz miec full znajomych to i tak możesz pohandlować dodatkowo z jedna osoba co ma inne oferty - to już coś . Drugi punkt rowniez na + wiec jest gitara i pomysł akceptowany ;D
 

DeletedUser11650

Guest
Według mnie bardzo dobry pomysł przyda się niejednemu graczowi ;)
 

bartekmod

Książę
skoro to ma być uproszczenie to koszta PR powinny być większe, 1 PR za wystawienie oferty, 2 PR za przyjęcie oferty
 

Hikari36

Polonista
Polonista
skoro to ma być uproszczenie to koszta PR powinny być większe, 1 PR za wystawienie oferty, 2 PR za przyjęcie oferty

No, znowu nie przesadzajmy z tymi kosztami :)
Owszem, myślałem nad podniesieniem kosztów, jednak nie znalazłem jakieś sensownego rozwiązania. Chyba jedynym takim w miarę może być to, że za akceptację pierwszej (jeżeli jest ich więcej) oraz za wystawienie pierwszej (jeżeli wystawiasz więcej niż jedną) ofert płacisz 2 PR, a później już po 1PR, żeby nie przesadzać z opłatami, ale wciąż nie wiem, czy to aby dobry kosztorys :)

@Wendrowiec01234 Znaczy się obrazki? W paintcie :)
 

Mikekun

Książę
Hikarii wiem że możesz poczuć się urażony, mimo to mam wrażenie że wcześniej osoby proponowały zmianę w tym kierunku. Jednakże ty opisałeś to w sposób najlepszy i jestem za taką propozycją. Problem w tym czy zgodzi się na to góra. Bowiem jest w regulaminie pomysłów punkt mówiący o tym że pomysłów zbytnio zmieniających grę realizować nie będą. Mimo to na twoją propozycją warto się zastanowić. Sądzę że każdy z nas ma ten problem jak brakujących surowców do badań i ich szukanie na targowisku. Z drugiej strony twoja propozycja może zabić już istniejące targowisko w dość znaczący sposób ponieważ osoby będą od twojej aktualizacji tylko w taki sposób handlować, a nie używać opcji targowiska.

Życzę udanej gry
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Czemu mam się czuć urażony? Każdy ma prawo do krytyki i wypomnienia błędów. Tylko proszę, wskaż mi pomysł, który już proponował coś podobnego, bo jak pamięcią sięgam to nie przypominam sobie podobnego :) Owszem, pojawiały się odnośnie ofert dla konkretnego gracza, tylko dla znajomych, ale mój jest raczej inny.
Co do regulaminu - nie sądzę, aby to była aż tak bardzo znacząca zmiana, w końcu nie proponuję nowej jednostki, budynku czy epoki, ale lekkie usprawnienie handlu :p

Co do ostatniego odniesienia - nie sądzę, aby to było prawdą. Przecież oferty z Gildii i sąsiedztwa nadal będą wystawiane i dostępne, i jak ktoś najpierw tam poszuka, to nie będzie musiał na czacie się pytać :) A mi chodziło tylko o to, by w takich "kryzysowych" przypadkach ułatwić handel, a nie zabijać resztę Targowiska.
+ może to się nawet przyczynić do rozwoju normalnego handlu, jeżeli opłata za tą opcję będzie większa, niż w przypadku normalnego Targowiska.

@up Oj tam, zaraz będziesz proszony o autografy, ciesz się ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Pomysł 8/8, naprawdę przydatny zwłaszcza dla mnie. Od 2 dni szukam miedzi na targowisku, a zauważyłem, że w opisie miasta niektórzy proponują ten towar, ale wszelki kontakt z nimi jest trudny, czasem czekam 3 dni na odpowiedź, czasem w ogóle jej nie dostaję. Do tego pomysłu można jeszcze dodać specjalny czat handlowy, to by był przełom w handlu między graczami :^)
 

DeletedUser

Guest
Pomysł jest dobry. Można zrobić tak, że będą widoczne wszystkie oferty od tego gracza i może jeszcze przyjmiemy jego inną ofertę.
Jestem na TAK.
 

DeletedUser8110

Guest
Pomysł dostanie plusika :) Pomimo że skomplikowany, ma spory potencjał w ułatwieniu życia nam wszystkim.
Przenoszę do Perełek :)
 
Do góry