[Budynki] Bank i giełda

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15684
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15684

Guest
Witam
Właśnie wpadłem na pomysł, żeby powstał budynek banku, gdzie można wpłacać zaoszczędzone paczki z punktami rozwoju i by procentowały. Może to być budynek w postaci perły, która rozbudowana dawała by co raz to większy procent na przykład od 1% na I poziomie do 5% na 10 poziomie, później by wzrastał co 0,1%. Było by to oprocentowanie w skali tygodniowej lub miesięcznej. Można by było wtedy dać limit wyciąganych paczek na przykład raz dziennie lub tygodniowo i opłaty pr za wyciąganie ponowne.
Tak samo z giełdą, na której można by było grać fikcyjnymi papierami wartościowymi, na których by można było zarobić albo stracić paczki. Papiery można by było przypisać na przykład terenem posiadanego terytorium 10ciu wiodącym Gildiom na GvG, tam się co chwile coś dzieje. Albo Gildia traci, albo zyskuje teren. Odpowiadało by to wartością papierów.
Pomyślałem o tym, po tym jak uzbierało mi się sporo paczek, które czekają na inwestycję. Tylko te paczki, którymi nie inwestuje w perły się kurzą czekając na większą inwestycję i mogły by zarobić trochę kolejnych pr w tym czasie.
 

DeletedUser

Guest
ten mechanizm już istnieje.
Możesz go znaleść w epoce przyszłości
w perłach architektury jako ARKA
 

DeletedUser15684

Guest
Że niby jak? Wpłacasz w tą perłę na przykład 100 paczek punktów rozwoju i wyciągasz bez ryzyka gwarantowane 101 paczek po tygodniu?
Chodzi mi o te paczki PR. które leżą bezczynnie, których nie inwestujemy w perły innych, czekając na zwrot
Metoda bonusu dzięki Arce działa tylko wtedy, kiedy inwestujemy w czyjąś perłę i jest ryzyko, że się nie uda
Mi chodzi o coś w rodzaju banku, że można zyskać pewnie, ale wolniej
Masz rację, Arka działa jak giełda mniej więcej, można zyskać i stracić, ale głównie chodzi mi o Bank
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Pomysł interesujący, jednak nie ma ankiety ;)

Co do postaci perły itd, twórcy tej gry zazwyczaj mają po planowane wszystko wcześniej, wprowadzają perły mimo sprzeciwów... Nie znam żadnej z pomysłu gracza :? Dlatego ma to nikłe szanse.
Jednak sam pomysł był by fajny, mnie by ucieszyła nawet rozbudowa rynku na wymianę towar za pr, cokolwiek stabilizującego te pokątne wymiany na pw z lekką nutką niepewności.
 

DeletedUser18000

Guest
Giełda i rynek zawsze mnie pociągały.
Problem w tym że jeśli te "akcje" miały by dotyczyć tak jak powiedziałeś gildii, to ktoś musiał by pilnować żeby gracze nie oszukiwali, czyli do przeprowadzania korzystnych transakcji, nie wykorzystywali istotnych informacji, przed ich podaniem do publicznej wiadomości. :p
Inaczej zrobi się z tego to samo co jest teraz przy budowie pereł, czyli zamiast wolnej konkurencji, cwaniactwo i przekręty, a uczciwi gracze szybko się zorientują ze lepiej się od tego trzymać z daleko, bo można tylko stracić :p

A Procentu od PR-ów to raczej kiepski pomysł...
Lepsza była by giełda PR-ów, gdzie można by wymieniać paczki PR-ów za inne rzeczy z inwentarza, albo może nawet za plany?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15684

Guest
Bank też może mieć tą funkcję wymiany waluty. Wpłacasz wszystkie paczki i wypłacasz sobie po 10, 5 lub 2 pr jak wolisz. Procent byłby mały dla leniwych i tych co nie mają za bardzo czasu, żeby polować na zwroty pr inwestując w perły innych, dostając dodatkowo bonus z Arki
Ustawek na giełdzie by nie było, bo każda Gildia chce mieć jak najwięcej terenu i nie chce go oddawać bez walki :) Albo by akcje rosły, albo spadały. Na przykład: dana Gildia ma 50 pól, więc 1 akcja kosztowała by 50 pr, ta Gildia traci 5 pól terenu i akcje są po 45 pr, sprzedajesz jesteś stratny. Czekasz tydzień i się okazuje na przykład, że zdobyła ta Gildia 20 nowych obszarów, więc zyskujesz na jednej akcji 20pr. Jest i ryzyko i zarobek.
Jakby były wprowadzone info w okienkach o atakach na GvG to już by nie było tak łatwo wcale wtedy. Poza tym gracze z danej Gildii nie mogli by kupować własnych akcji, bo to dążyło by do ustawek wiadomo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry