Balansowanie GvG ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14806
  • Data rozpoczęcia

Czy należy wprowadzić zmiany które zablokuja makra w grze.

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser14806

Guest
Witam , wychodząc na przeciw często lansowanej polityce foe pod tytułem Balansowanie gry;) przedstawiam pewną koncepcje na gvg która sprawi że wyrówna sie poziom gry , obecnie jest tak ze w gidli X zbiera sie grupa fanatyków (no life) zaopatrują sie w myszki z makrami koksuja perły i ida na mape , efekt jest taki ze żadna gildia uczciwie nie moze wybronić sie przed oblęzeniem ze strony tak "uczciwie" grającej ekipy, oblezenia są stawiane tak szybko że nim zakonczy sie jedno to juz stoi następne;P to jak gildia Y moze wstawic chodz by jednego defa po zbiciu oblęzenia? Ano nie może bo atak jest robiony szybciej niz sekunda oczywiście wszystko "uczciwie" bez żadnych specjalnych dodatków;) Ale FoE to balansowanie tak? Tak :) więc...żeby pomoc mniejszym słabszym gildią skutecznie sie bronic przed tymi wielkimi to proponuje wprowadzić opóźnienia na oblęzeniach tak aby po zbiciu nie można było wstawic oblezenia szybciej niz powiedzmy 2 sekundy ( czas oczywiscie do ustalenia) dało by to czas gildi słabszej o ile posiada rezerwy wojska na wstawienie dodatkowych armi obronnych zaraz po zbiciu oblezenia :) Kolejny pomysł to opóznienie w zwalnianiu sektora po zbiciu oblezenia przez gidlie broniącą sie. Obecnie jest tak ze Gildia X zbija oblezenie i w ułamku sekundy zwalnia sektor zeby nie stracic surowca a jak wiadomo zeby sektor zwolnic trzeba wykonac 2 czynności które nawet mistrzowi świata w klikaniu zajeło by to nieco ponad sekunde ale gildia X robi to "uczciwie" w mniej niż sekunde;) czas tego opoznienia nie powinien byc długi ale powinien pozwalac gildi Uczciwie atakującej na załozenie oblezenia metoda naturalna;) bez tej całej "chemii" i "techniki" . Oczywiscie X "uczciwie" broniąca sie która posiada odpowiednia ilość wojska obroni taki sektor nawet jak sie nie uda jej zwolnić ;) Powinno to bardzo Zbalansować GvG.
 

DeletedUser13172

Guest
więc...żeby pomoc mniejszym słabszym gildią skutecznie sie bronic przed tymi wielkimi to proponuje wprowadzić opóźnienia na oblęzeniach tak aby po zbiciu nie można było wstawic oblezenia szybciej niz powiedzmy 2 sekundy ( czas oczywiscie do ustalenia) dało by to czas gildi słabszej o ile posiada rezerwy wojska na wstawienie dodatkowych armi obronnych zaraz po zbiciu oblezenia.

Jestem na nie. To teraz inna sytuacja: atakujesz tą mocniejszą gildię, zostały 3 kreski, ale wróg zbił oblężenie. Czekasz 2 sekundy na założenie następnego, a w tym czasie ta mocniejsza gildia uzupełnia sektor na max i z 3 walk masz 80.
 

DeletedUser

Guest
takze jestem na nie
posiadm coprawda zwykla myszke a4tech g7-360N na max czulosci i nie narzekam
ale jak kogos stac na myszke za 500 czy 600 zł to takie blokowanie jest niefair bo w koncu kupuja taka myszke by korzystac z jej bonusow.

pozatynm ANKIETA? gdzie jest ANKIETA?

//PablooS
Myszka gamingowa na 16k DPI jest za około 350zł ;) I nie piszę tu o szajsie z Chin :p
 

DeletedUser14806

Guest
Jestem na nie. To teraz inna sytuacja: atakujesz tą mocniejszą gildię, zostały 3 kreski, ale wróg zbił oblężenie. Czekasz 2 sekundy na założenie następnego, a w tym czasie ta mocniejsza gildia uzupełnia sektor na max i z 3 walk masz 80.

Przy obecnym systemie ktory sprzyja mocnym nadurzycią uwierz mi ze niemasz szans nawet jak mozesz załozyc oblezenie odrazu a wiesz dlaczego? Bo def mozna równierz wrzucac przy pomocy makr:) i to nawet 3-4 naraz w tempie mniejszym niż sekunda;) Pomysł moj napewno wymaga pewnych poprawek ale mysle ze w takim kierunku powinni zmierzac nasi Bogowie z Inno bo zwyczajnie sprzyja to jednej wąskiej grupie i nie da sie normalnie grac w gvg , podejrzewam tez ze po wprowadzeniu kagańca na makro oszustów gra nabrała by w cudowny sposób płynnosci , bo dzwinym zbiegiem okolicznosci wlasnie gvg zacina sie od momentu kiedy owe "ulepszenia" sa stosowane:p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Co ma myszka do piernika?
Każdy zorientowany i walczący wie że są graczy szybciej wystawiający oblężenia i wolniej, to zależy od połączenia internetowego, płynności gry itd. W każdej gildii w jakiej byłam był specjalista od oblężeń, nie przesadzajmy że jego myszka była lepsza to dlatego, bo jeżeli ja mam opóźnienie paru a nawet czasem parunastu sekund to tą myszką mogę się pobawić co najwyżej... Jak by bya równość w odbiorze gry wtedy można mówić o wyższości sprzętu.
 

DeletedUser14806

Guest
Co ma myszka do piernika?
Każdy zorientowany i walczący wie że są graczy szybciej wystawiający oblężenia i wolniej, to zależy od połączenia internetowego, płynności gry itd. W każdej gildii w jakiej byłam był specjalista od oblężeń, nie przesadzajmy że jego myszka była lepsza to dlatego, bo jeżeli ja mam opóźnienie paru a nawet czasem parunastu sekund to tą myszką mogę się pobawić co najwyżej... Jak by bya równość w odbiorze gry wtedy można mówić o wyższości sprzętu.
A własnie ma:) to nie czegoś nie rozumiesz albo niewiesz nie znaczy ze tego niema ponizej krótki wpis z jednego forum...

mam myszke z programowalnymi przyciskami na których moge sobie zaprogramowac makro żeby np biło z rsb i x4 na zmianę w idealnych odstepach czasowych, co może wydawac się podejrzane dla niektórych graczy itp

Moje pytanie brzmi czy moge dostac bana za używanie programowalnych przycisków w myszce opartych na makrach?

Dla tych co nie wiedzą co to makro:)
Makro (lub makropolecenie) – zestaw rozkazów realizujący algorytm komputerowy przeznaczony do wykonywania przez określoną aplikację zwykle w celu automatyzacji pewnych czynności itp czyli mały program który wykonuje zestaw poleceń za użytkownika np miesza rsb z4

I tu jest pewien paradoks Foe ;) Na pytanie w suporcie naszym ukochanym czy mozna u nas uzywac tego typu ulepszen Suport odpowiada Kategorycznie nie!! a gracze uzywaja i suport o tym wie i pozwala im na to:) wiec moze ja czegoś niewiem i jednka można i zupelnie nie potrzebnie załozyłem ten temat ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A własnie ma:) to nie czegoś nie rozumiesz albo niewiesz nie znaczy ze tego niema ponizej krótki wpis z jednego forum...

mam myszke z programowalnymi przyciskami na których moge sobie zaprogramowac makro żeby np biło z rsb i x4 na zmianę w idealnych odstepach czasowych, co może wydawac się podejrzane dla niektórych graczy itp

Moje pytanie brzmi czy moge dostac bana za używanie programowalnych przycisków w myszce opartych na makrach?

Dla tych co nie wiedzą co to makro:)
Makro (lub makropolecenie) – zestaw rozkazów realizujący algorytm komputerowy przeznaczony do wykonywania przez określoną aplikację zwykle w celu automatyzacji pewnych czynności itp czyli mały program który wykonuje zestaw poleceń za użytkownika np miesza rsb z4

I tu jest pewien paradoks Foe ;) Na pytanie w suporcie naszym ukochanym czy mozna u nas uzywac tego typu ulepszen Suport odpowiada Kategorycznie nie!! a gracze uzywaja i suport o tym wie i pozwala im na to:) wiec moze ja czegoś niewiem i jednka można i zupelnie nie potrzebnie załozyłem ten temat ;)

Mało znam gier które na to pozwalają, bo to nic innego jakby bot - czyli coś się dzieje bez pomocy człowieka, a grać ma określona osoba, nie program. A support jak wie, że ktoś łamie zasady to go banuje, jeśli masz co do tego wątpliwości, to zawsze można samemu się zgłosić do supportu i się przekonać jak on działa :)
 

DeletedUser14806

Guest
Wiesz co? Fajnie ze jestes optymistycznie nastawiony do swojej pracy;) ale naprawde nie mów tu ze suport kogoś w tej grze za marka zbanował bo to zwyczajnie nie prawda. A zgłaszac sie do suportu tylko po to zeby zbanować kilku kolesi co suport z nimi sobie nie potrafi porwadzic to raczej malo ambitny motyw chyba przyznasz sam , ja pisze tu z pozycji gracza i daje pomysł na rozwiązanie tego problemu , moze nie najlepszy moze nie doskonały ale jakis pomysł bo suport od prawie juz roku niema zadnego pomysłu na rozwiązanie tego problemu i udaje ze wszystko gra A nie gra:)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A własnie ma:) to nie czegoś nie rozumiesz albo niewiesz nie znaczy ze tego niema ponizej krótki wpis z jednego forum...
To masz odpowiedź od kolorowego nie można, nie wiem jak to wykazują, a ja przypomnę jeżeli mi zamula to mi nawet myszka nie pomoże.
Do tego nie masz ankiety i dwa pomysły w jednym.
 

DeletedUser14806

Guest
Ankieta jest tu komletnie zbędna bo i tak zawsze niewiele osob głosuje , chodzi tu o zwrocenie uwagi na problem i podrzucenie Bogą z Inno pomysłu lub kierunku bo jak widac bezskutecznie od dawna nie radza sobie z tym , do tego problem zamiatany pod dywan i bagatelizowany przez suport;) a ty kolezanko która w kazdym poscie jestes najbardziej wszechwiedzaca :) poprostu poczytaj czasem na temat zanim sie wypowiesz i zanegujesz cos tylko dla zasady.
 

DeletedUser14685

Guest
Uwazam, ze pomysl jest dobry, poniewaz jest to chyba jedyna opcja, aby gracze, ktorzy uzywaja Makro nie mieli tak duzych zyskow z jego uzywania (no, chyba ze Support) :)
Zdecydowanie wyrownalo by to szanse na mapie GvG bo obecnienie wyrownana walka przeciw takim graczom jest niemozliwa, nie mowiac juz o tym, ze godzinie 20:00 po poprzedniej aktualizacji gra chodzi bardzo slabo i zanim wczyta sie walka i sie ja wykona to troche czasu minie, a co 2-ga walke wywala z gry...
 

DeletedUser14806

Guest
...Tak GvG dzis osiagneło szczyt absurdu , juz nawet nie bede wymieniac co niedziałało bo łatwiej by bylo napisac co działalo ...NIC .,niestety temat jest o pomysle ktory chyba nawet niema juz sensu w obliczu gry która nabiła kilkaset tysięcy ludzi w butelke , to co oferują nam obecnie to gra na poziomie jakiejś gorszej beta wersji co ja mowie to jakaś alfa i omega co dopiero raczkuje , Czuje sie oszukany przez firme inno , wyłudzili kase odemnie i wielu graczy a wzamian dali nam to COŚ co dumnie nazywa sie forge of empires , do tego wolna amerykanka w postaci makr...brakuje tylko zeby kody były na surowce i wojsko a po wejsciu na mape napis Błąd 404.
 

DeletedUser14826

Guest
rot ma rację... Support nie radzi sobie z poważnym problemem i go bagatelizuje... A gildie tracą sektory i są oszukiwane - nie tylko przez nieuczciwych graczy ale i przez nieudolność producentów gry i supportu - bo jak można nie reagować i nie wykryć takowych działań?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
a ty kolezanko która w kazdym poscie jestes najbardziej wszechwiedzaca :) poprostu poczytaj czasem na temat zanim sie wypowiesz i zanegujesz cos tylko dla zasady.

yhym brak ankiety, 2 pomysły, nie tan dział jeżeli to ma być dyskusja. Powiedziałam ja wszystko wiedząca, mimo ze ciebie poparłam to oczywiście zanegowałam dla zasady (lol), dalej nie zrozumiałeś mojego postu, po co myszka po co skrypt gdy mi foe robi ryp!
A ja nie wiem czy na A w takim razie w każdej największej gildii jest paru z taką myszką i jak się spotykają to... No właśnie lepsza myszka wygrywa? ^^

Sem ja wszechwiedząca na tyle żeby wiedzieć że twój post nic nie zmieni :]
 

DeletedUser14806

Guest
Jak zwykle duzo słow zero treści aby napisac aby bylo ;) wiem że jestes gwiazda tego forum i nawet nie zamierzam cie podważać ale jesli juz piszesz o czymś to mniej chociaż minimalne pojęcie o czym tak żeby błyszczeć jeszcze mocniej :) Problem jest owiele szerszy ale to nie na taka piekną kocią główke , a to czy nic sie nie zmieni to zobaczymy w niedalekiej przyszłości i raczej nie ty bedziesz o tym decydowac ale świecić możesz jak najbardziej dalej:)
 

DeletedUser13172

Guest
Zapomniałam dodać- gram na touchpadzie i nie mam żadnych problemów z wymiana defów między oblężeniami. Da się? Da. :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A wiesz że prędzej rozpromujesz taki pomysł niż mu zaradzisz? Popisz z supportem czy mają ku temu "program", nie na forum w dziale pomysły, jeżeli masz podejrzenia co do kogoś zgłoś na supa.

Jeżeli treści jest mało, to proszę, zawsze jak ktoś dostaje bęcki na gvg to zlatuje się grupa na forum z extra pomysłami.
Wiem pod maską ci się to nie mieści pojemność za mała w twym pięknym samochodzie, ale jak wspominałam na A trwa walka na całego z 6 różnych gildii o 20 i jak by tam ktoś miał makro myszki (znaczy myszki z makro) to by było widać przewagę, a nie widać! Losowanie trwa! A dodatkowo wiem że szybciej wsadzają oblegi ci bliżej serwera ;)
A i mulenie gry da ci makro myszkę do zabawy bo ma się po 4 s opóźnienia na niektórych kontach.

A ty dalej baw się w obrażanie, błyszczenie i pisanie o treści jeżeli nie zrozumiałeś tego to dodam ze twój temat zniknie, bo niezgodny z działem.
 

DeletedUser14806

Guest
Dobrze czyli zostaje na tym ze jednak dalej udajesz ze wiesz o co chodzi a tak naprawde nie . Trudno jesli nie da sie czegoś komus przetłumaczyc trzeba to niestety przemliczec
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Chodzi o to ze myszka a w zasadzie program do niej sprawia pominięcie, a w zasadzie zastąpienie kliknięcia. Wali combo.
Co jest zabronione, tu pojawia się oczywiście pytanie jeżeli jest zabronione czy jest w jakiś sposób karane/wykrywane?
To nie moja wiedza więc dalej.
Jeżeli masz podejrzenia że na świecie w którym grasz ktoś tak robi to zgłoś do supporta godzinę zdarzenia i kto (w sensie gildia) bo jeżeli support nawet nie ma narzędzia do wykrawania nie przyzna się do tego. Jednak zwracam ci uwagę iż możesz mieć bezpodstawne oskarżenia, albo masz gorszy świat gry (ponoć F jest zepsute do szpiku kości) bo na A nie widzę opcji używania tych myszek chociaż ja mam 0 szansy z wystawieniem oblężenia przed kimś z gildii X, jak już pisałam tu działa również opóźnienie, zamulenie, błędy itd (czego ty nie rozumiesz mimo tłumaczeń) a jeżeli ktoś na A ma taki program i w zasadzie widziałam wyścigi o sektor (3 gildie oblężenia na zmianę kto przejmie) już pare razy i różne strony wygrały, to naprawdę współczuje jeżeli ktoś ryzykuje banem a przegrywa wyścig jak w losowaniu, a może każda gildia ma takiego z myszką? W to też wątpię bo by musiało być ich na gildie z 6 jak nie więcej bo walczymy w różnych epokach na raz, w różnych układach.

Więc nie dostrzegam tego problemu na A, ale jak na innych światach jest to współczuje, bo nie raz krew zalewała o te nawet nie wiem jak nazwać mikrosekundy?. Dalej popieram pomysł z zatrzymaniem zwalniania sektora po atakach/przy atakach, bo to nam się nigdy nie udało, ale udawało sie zapobiec wsadzając obiegli idealnie w czas. Dalej również twierdze że nie jest to miejsce odpowiednie na forum, lepiej dyskusje o tych myszkach (a może lepiej nie pisać bo zaraz pokupują) a nie pomysły które zostaną zamknięte bo zasady działu.

A tak po za tym gvg jest do zupy i nie działa poprawnie...
 

DeletedUser14806

Guest
No teraz piszesz tak że cie rozumiem ;) i bez tej uszczypliwosci . Niestety na C jest ogromny problem z tym że gracze wspomagaja sie makrami szukalismy pomysłu jak to ukrucić pomysły są rózne ale niestety to tylko pomysły i zeby weszły w zycie muszą Bogowie z Inno wziąść sie do pracy , pisanie do suportu nie pomoze bo odpowiedziałas na to sama suport niema narzedzi do wykrywania tego ale problem jest realny i powszechny , ponadto GvG które juz całkiem zeszło na psy i chodzi ( nie to nie własciwie słowo) ono juz niechodzi , nieliczni gracze jeszcze moga grac w miare płynnie ale to jest garstka , duża wiekszosc niewiedziec czemu ma problem wogóle z wejsciem na mape o 20 a jak juz wejdą robia 1 walke w 5 min bo wiecej niesą wstanie , może to nie jest odopwiedni temat do pisania o tym ale trzeba o tym problemie pisać bo inaczej to zostanie ponownie zamiecione pod dywan.
 

DeletedUser14352

Guest
Niech zostawia balansowanie nie jest tak zle niech sie tymi bugami i lagami zajma no kochanymi bledami wewnetrznymi.bo po cholere mi balans jak sie nie da grac?
 

DeletedUser

Guest
Pomysł może i niezły, przynajmniej pod względem uwalniania sektora - wydaje mi się, że można by się zastanowić przynajmniej nad częścią, gdyż nie jest możliwe bez wspomagaczy takie szybkie zwolnienie sektora, zakładasz kolejne oblężenie a tu zonk, bo sektor w oka mgnieniu został uwolniony. Ja wiem, że tu dużą rolę gra odległość od serwera i wiele innych rzeczy, ale bądźmy szczerzy - nie jest możliwe, żeby za każdym razem tak idealnie się udawało. :) Nie ma takich cudów.
Jeśli chodzi o drugą kwestię, tj. opóźnienie w możliwości dawania oblężenia to jakoś tego nie widzę w praktyce, gdyż dajmy na to zrobimy 78 walk i nagle armie zostaną podłożone, bo ktoś się "obudził" po czym znowu mamy do zbicia nawet i kolejne 70 i tak dalej.
W każdym bądź razie na pewno istnieje problem nieuczciwych graczy, czy to używających faktycznie myszek z funkcją makro czy innych programów które pomagają w szybszym wykonywaniu akcji, które normalnie wykonując jednak zajmują trochę więcej czasu, a których w żaden sposób nie można uczciwie pokonać, bo zawsze jakiś "pokazowy numer" wykręcą, nie wiem co prawda czy problem ten istnieje na każdym świecie, ale nic nie jest z tym robione, i tak wyżej wspomniano - jest zamiatane pod dywan.
 

DeletedUser12464

Guest
Problem z makrami był, jest i będzie dopóki obsługa nie zacznie z tym walczyć / nie dorobi się narzędzi do wykrywania.

Gildia w której siedzę właśnie na C bawiła się w jednej epoce i standardem było że nowe oblężenia pojawiały się równiuteńko z rozbiciem napastników, albo ponowne założenie przez nas oblężenia trwało mniej niż 2 sekundy, a przeciwnicy wrzucili w tym czasie pełną obronę gdzie udało się zdjąć 4 pełne oddziały.

@rotszild Wrzucaj tematy z ankietami, pogłosujemy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry