Automatyczne usuwanie kont - pytania

slimjim2

Baronet
"Jeśli macie konto na forum i w grze o tej samej nazwie, musicie mieć tylko świadomość, że w przypadku braku logowań w grze i na forum przez 12 miesięcy konto zostanie usunięte."

Mamy rozumieć, że logowania na forum i w grze będą traktowane łączenie? Czy 12 mies będzie liczone osobno dla gry i osobno dla forum?
Jak ktoś gra ciągle, a nie loguje się wcale na forum, konto na forum zostanie usunięte, a to w grze zostanie?
 

Amadeuss

Rycerz
"

Mamy rozumieć, że logowania na forum i w grze będą traktowane łączenie? Czy 12 mies będzie liczone osobno dla gry i osobno dla forum?
Jak ktoś gra ciągle, a nie loguje się wcale na forum, konto na forum zostanie usunięte, a to w grze zostanie?

Dokładnie mam to samo pytanie - opis jest dość niejednoznaczny
 

DeletedUser15997

Guest
Mówicie o kontach które zostały porzucone parę dni lub tygodni po starcie. Z tym się zgadzam. Ale co z kontami które maja np. jak moje 4 lata? Uważam za błąd traktowanie ich w ten sam sposób. Powinny one przechodzić w stan uśpienia i być niewidoczne dla innych graczy. Wyobraźcie sobie takie działanie np. na Steamie. Gracze by was zjedli żywcem. Po wejściu tej zmiany tym bardziej nieopłacalne będzie używanie np. diamentów. Spowoduje to jedynie masowe protesty osób które się nie logowały do gry przez pewien czas (nie grają więc nie wiedzą o zmianie) oraz logowanie się pozostałej części osób tylko po to by nie stracić konta a nie po to by grać, rowijać perły, badania, handlować itp. Co zatem z zapisem regulaminu o nie usuwaniu kont które osiągneły pewną epokę lub mają ileś diamentów na koncie???
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
@slimjim2 @Amadeuss
Wystarczy się logować na jednej z platform, aby uniknąć automatycznej kasacji.

@Gagantous
Przed usunięciem konta wysyłane jest powiadomienie. Jeśli chcesz zachować konto - wystarczy się zalogować minimum raz na 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o steam - zapewne masz racje, ale FoE nie jest platformą do zakupu oprogramowania/gier.
 

DeletedUser14403

Guest
Jeżeli ktos załozy konto na forum o takiej samej nazwie jak konto gracza w grze i nie bedzie się logował przez 12 miesięcy na tym forum ale gracz który ma konto w grze o tej samej nazwie bedzie się logował min raz na 12 to konto w grze zostanie usuniete razem z kontem gracza z forum ? czy tylko gracz z gry dostanie informacje że zostaje usuniete konto na forum o tym samym nicku a konto w grze zostaje ?Pytam bo ludzie się mnie pytają o to, ktoś komus moze podkładac świnie i załozyć konto na forum gry które bedzie potem usunięte razem z kontem w grze bo ma taka samą nazwe a nie każdy zagląda na e-mail .Osobiście bym wolał aby powiadomienia o takich sprawach przychodziły do mnie w wiadomosciach gry tak jak informacja która pojawiła sie w związku ze zmianami o których własnie piszemy lub w formie informacji od supportu tak jak np przy różnego rodzaju odpowiedziach na pytania ,gdzie jest podawany link do supportu Najważniejsze pytanie ,czy aktywne konto w grze bedzie usuwane wraz z nieaktywnym na forum o tej samej nazwie ?
 

DeletedUser15997

Guest
@slimjim2 @Amadeuss
Wystarczy się logować na jednej z platform, aby uniknąć automatycznej kasacji.

@Gagantous
Przed usunięciem konta wysyłane jest powiadomienie. Jeśli chcesz zachować konto - wystarczy się zalogować minimum raz na 12 miesięcy.

Jeśli chodzi o steam - zapewne masz racje, ale FoE nie jest platformą do zakupu oprogramowania/gier.

Przykro mi Cię rozczarować Shelian, ale w Forge'u można kupować przedmioty za diamenty dlatego jest to TAKI SAM sklep jak STEAM.
 

DeletedUser14403

Guest
Przykro mi Cię rozczarować Shelian, ale w Forge'u można kupować przedmioty za diamenty dlatego jest to TAKI SAM sklep jak STEAM.
Wystarczy że napisza punkcik w regulaminie gry o tym że po 12 m-cach bez logowania konto przepada a ty przy zakładaniu konta to zaakceptujesz i mozesz sobie później pisać do us..nej śmierci :p
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Usuwanie nieaktywnych kont to nie jest zły pomysł. Mam tylko nadzieję, że PRZED uruchomieniem skryptu ktoś zrobi backup, żeby nie powtórzyła się akcja z likwidowaniem poziomów pereł po "nadużywaniu" Wyroczni Delfickiej ;)
 

DeletedUser16672

Guest
Jedno zasadnicze pytanie, czemu to ma służyć? Bo może po wielu latach grania ktoś chce odpocząć od gry i robi sobie roczną przerwę, to dlaczego miałby stracić całe miasto?
 

DeletedUser17452

Guest
Na forum zaglądam rzadko i z reguły po to by coś przeczytać. Nie loguję się prawie nigdy. Mogę usunąć konto na forum, żebym nie musiała o tym myśleć? Tylko sobie grać? Bo głupia w swej nieprzewidywalności na forum założyłam konto z taką samą nazwą...
 

DeletedUser12061

Guest
A co jeśli w gildii jest 2 założycieli i jeden z nich nie loguje się od ponad roku.
Nie można go usunąć z gildii bo jest założycielem.
Czy jest jakiś sposób na pozbycie się delikwenta z gildii, czy trzeba czekać na skasowanie jego konta?
 

DeletedUser15997

Guest
Jedno zasadnicze pytanie, czemu to ma służyć? Bo może po wielu latach grania ktoś chce odpocząć od gry i robi sobie roczną przerwę, to dlaczego miałby stracić całe miasto?
A żeby szybko odbudować skasowane miasto? – diamenty. Nie chcą ludzie płacić haraczu to będziemy im kasować miasta.
 

DeletedUser14403

Guest
A co jeśli w gildii jest 2 założycieli i jeden z nich nie loguje się od ponad roku.
Nie można go usunąć z gildii bo jest założycielem.
Czy jest jakiś sposób na pozbycie się delikwenta z gildii, czy trzeba czekać na skasowanie jego konta?
Jeden założyciel może zdegradować drugiego załozyciela ,degradujesz i wywalasz go z gildii :D
 

DeletedUser12061

Guest
Wielkie dzięki stach, nie wiedziałem, że można zdegradować założyciela.
Już po sprawie i po delikwencie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Na forum zaglądam rzadko i z reguły po to by coś przeczytać. Nie loguję się prawie nigdy. Mogę usunąć konto na forum, żebym nie musiała o tym myśleć? Tylko sobie grać? Bo głupia w swej nieprzewidywalności na forum założyłam konto z taką samą nazwą...
Jeśli logujesz się do Gry, a konto na Forum masz pod taką samą nazwą - ani konto w Grze, ani na Forum nie zostanie usunięte; nawet mimo braku aktywności na Forum. Jak shelian wyżej wspomniał - „wystarczy się logować na jednej z platform, aby uniknąć automatycznej kasacji.” Nie musisz zatem usuwać konta na Forum i martwić się o konto w Grze, spokojnie. ;)
 

DeletedUser14806

Guest
A ja mam pytanie. Kiedy zostanie zrobiony porządek z plagą multikont? Te tłumaczenia że cala rodzina gra na jednym IP i komputerze są naprawdę poniżej krytyki. Niektórzy mają bardzo duże rodziny i nawet 10-20 osób gra na jednym;)
 

DeletedUser20035

Guest
czesc

gram juz ponad rok wszystko fajnie dzieki ... prosze o jedno wytlumczenie . po co mam zagladac na forum ?? nie chce tego robic .czy to ma w jakis sposob pomoc wam w lapaniu cwaniakow ?? pozdro tom czo
 

HuanMing

Książę
czesc

gram juz ponad rok wszystko fajnie dzieki ... prosze o jedno wytlumczenie . po co mam zagladac na forum ?? nie chce tego robic .czy to ma w jakis sposob pomoc wam w lapaniu cwaniakow ?? pozdro tom czo

Nie musisz zaglądać na forum, nie musisz się tu logować. Zaglądanie na forum ma wartość czystko informacyjną, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o FoE, o przyszłych zmianach czy nadchodzących eventach lub też czujesz potrzebę zgłaszania zmian, pomysłów i komentowania to wtedy zaglądasz. Jeżeli nie czujesz takiej potrzeby to nie zaglądasz. Proste.
 

DeletedUser13051

Guest
to ja z innej beczki inwestuje w czyjas perelke po to zeby zdobyc potrzebne plany i ta osoba przestala grac nieloguje sie od dluzszego czasu i co strata zainwestowanych pr i to dosc spora to tez wedlug mnie wazny problem tez spowoduje zniechecenie graczy do dalszefo udzialu w zabawie
 

HuanMing

Książę
Czy ja wiem, raczej nic to w tej kwestii nie zmieni, jeżeli ktoś się nie zalogował ani raz do gry przez minimum 12 miesięcy to wątpię żeby nagle wrócił i kończył poziomy w perłach, te PRy i tak przepadną i tak, przecież nikt nie będzie kończył całego poziomu cudzych pereł.
 

DeletedUser20035

Guest
Nie musisz zaglądać na forum, nie musisz się tu logować. Zaglądanie na forum ma wartość czystko informacyjną, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o FoE, o przyszłych zmianach czy nadchodzących eventach lub też czujesz potrzebę zgłaszania zmian, pomysłów i komentowania to wtedy zaglądasz. Jeżeli nie czujesz takiej potrzeby to nie zaglądasz. Proste.
czesc
ja zrozumialem to tak ze osoby ktore nie loguja sie na forum dostana ostrzezenie i moga stracic konto ?? dlaczego raz w roku mam sie logowac na forum ?? dla swietego spokoju sie zalogowalem raz i git ..pozdro
 

bartekmod

Książę
Czy ja wiem, raczej nic to w tej kwestii nie zmieni, jeżeli ktoś się nie zalogował ani raz do gry przez minimum 12 miesięcy to wątpię żeby nagle wrócił i kończył poziomy w perłach, te PRy i tak przepadną i tak, przecież nikt nie będzie kończył całego poziomu cudzych pereł.

Jeżeli PRy mają zostać na zawsze w zawieszeniu, a teraz wręcz zmarnowane bez łudzenia się że ktoś wróci do gry... a do końca poziomu jest mniej PRów niż zwrot który dostanę to przynajmniej część odzyskam więc warto by było wbić
 

HuanMing

Książę
czesc
ja zrozumialem to tak ze osoby ktore nie loguja sie na forum dostana ostrzezenie i moga stracic konto ?? dlaczego raz w roku mam sie logowac na forum ?? dla swietego spokoju sie zalogowalem raz i git ..pozdro

Do gry LUB na forum. Nie ma tam "i". Więc jeżeli logujesz się do gry to usunięcie konta Cię nie dotyczy. Nawet zostało to potwierdzone kilka postów wyżej.

Jeżeli PRy mają zostać na zawsze w zawieszeniu, a teraz wręcz zmarnowane bez łudzenia się że ktoś wróci do gry... a do końca poziomu jest mniej PRów niż zwrot który dostanę to przynajmniej część odzyskam więc warto by było wbić

A widzisz, a ja mam za to długaśną listę pereł, które wspieram i są tam perły w które coś wrzuciłam parę lat temu i sobie bez sensu wiszą. Wątpię też żeby perły którym brakuje mało PRów do skończenia tak sobie wisiały przez rok. Ale mogę się mylić ;)
 
Do góry