Automatyczne dodawanie/usuwanie odbiorcy w wiadomości "do wszystkich"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?

  • tak

    Głosy: 51 92,7%
  • nie

    Głosy: 1 1,8%
  • nie mam zdania

    Głosy: 3 5,5%

  • W sumie głosujących
    55

DeletedUser12871

Guest
Jak najbardziej za ;)

Mam taki pomysł, jak nie da się tego zrobić żeby serwer (czy co tam) automatycznie sprawdzał aktualną listę członków gildii i do nich tylko wysyłał wiadomość.

Dać dodatkową opcje "edycji listy odbiorców" dla założyciela/lidera/zawiadamiającego/czy kto tam ma jeszcze uprawnienia do wysyłania wiadomości do wszystkich, żeby dane osoby mogły ręcznie usunąć/dodać kogoś do listy, po edycji zapisujemy aktualną listę adresatów i od tego momentu tylko oni będą dostawać wiadomość.

A żeby nie kombinować za dużo to można zamienić przycisk [Lupa] (ten pomarańczowy przycisk w wiadomościach) który ma za zadanie jedynie otworzyć daną wiadomość (co de facto jest zbędne, bo równie dobrze można kliknąć gdziekolwiek na wiadomości a ta i tak się otworzy)

Żeby zobrazować to co mam na myśli - screen wiadomości z nowym przyciskiem:
2rmxtw2.jpg


Tak czy siak jestem za ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nomak - niegłupie, a nawet ciekawe :D Chociaż przy 80 osobach trudno by odnaleźć jedną, jeżeli wszystkie będą wyświetlane obok siebie i pod sobą, jak to jest teraz zrobione :p
 

DeletedUser625

Guest
Coś takiego jak Nomak zaproponował chyba akurat funkcjonuje w plemionach 2 jeśli chodzi o dodawanie i usuwanie osób z grupowej. Skoro tam im się udało coś takiego stworzyć, to czemu i tu by nie spróbować?

Tylko jest też jedno ale. Wiadomości w których jest około 300 postów zaczynają lagować i otwierać się ze sporym opóźnieniem, a im więcej tych postów jest tym jest jeszcze gorzej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

TLis

Szlachcic zagrodowy
No cóż. Jestem programistą :)

1. Tworząc wątek gra zapamiętuje nicki adresatów, wśród których może być specjalny nick, globalnie identyfikujący gildię, do które należy twórca wątku

2. Mimo iż twórca wątku wpisuje ten globalny symbol identyfikujący gildię, gra zapamiętuje konkretną gildię twórcy wątku w momencie jego tworzenia

Przykład adresatów: <GILDIA>, Hipcio
gdzie Hipcio jest np. znajomym z sąsiedniej gildii, z którą ustalamy strategię wspólnej walki w GvG
Gra zapamiętuje w tym momencie adresatów jako np. <Play 4 Fun>, Hipcio, gdzie "Play 4 Fun" jest nazwą gildii twórcy wątku.

Zwracam uwagę, że gra nie powinna zaakceptować tworzenia wątku z podaniem <Play 4 Fun>, gdyż to umożliwiałoby teoretycznie tworzenie PW spamujących wiele gildii, np. <Play 4 Fun>, <Gildia Hipcia>, ..., a tego byśmy raczej nie chcieli - jedynie użycie globalnego symbolu, np. <GILDIA> byłoby akceptowane jako referencja do gildii twórcy wątku i żadnej innej.

3. Utworzenie wątku z uwzględnieniem symbolu <GILDIA> podlegałoby istniejącym uprawnieniom Powiadamiającego.

4. Gdy ktoś wyśle post do wątku, gra dokonuje ewaluacji listy adresatów, zastępując wewnętrznie zapamiętane <Play 4 Fun> listą nicków graczy AKTUALNIE obecnych w gildii "Play 4 Fun"

5. Reszta wysyłania postu odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Oczywiście jestem za :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jestem zdecydowanie za i mam nadzieję, że zostanie zrealizowane, a ze względu na - jak widać po wynikach sondy - spore poparcie dla projektu priorytet tej poprawki nieco wzrośnie ;).
 

TLis

Szlachcic zagrodowy
Samodzielne tworzenie wątków z automatycznie aktualizującą się listą członków gildii (mamy JEDEN kanał gildijny!) staje się coraz bardziej potrzebne.

Mam kanały RUSZTOWANIA, PERŁY W BUDOWIE oraz HANDEL oraz grupę, której skład się dość dynamicznie zmienia. To naprawdę zajmuje czas, żeby usuwać tych, co odeszli z gildii, pilnować dopisywania tych, co dołączyli. Ostatnio zacząłem tworzyć nowe wątki (np. HANDEL od 10.07), dodając całą gildię i sugerując skasowanie starego kanału. To nie jest optymalne - ktoś kto ostatnio coś zgłosił w starym wątku niestety może mieć problem, aby jego post pozostał zauważony, o ile nie opublikuje PONOWNIE w nowym wątku.

Tworzenie takich wątków mogłoby być zarezerwowane dla osób z uprawnieniami lidera gildii, aby nie było tego zbyt wiele.
 

DeletedUser8110

Guest
Pomysł zrealizowany wraz z utworzeniem grupowej wiadomości gildyjnej. :)
 
Do góry