Automatyczne dodawanie/usuwanie odbiorcy w wiadomości "do wszystkich"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6326
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł?

  • tak

    Głosy: 51 92,7%
  • nie

    Głosy: 1 1,8%
  • nie mam zdania

    Głosy: 3 5,5%

  • W sumie głosujących
    55

DeletedUser6326

Guest
W większości Gildii korzystamy z opcji wiadomości "wszyscy członkowie gildii" - czasem jest to jedna wiadomość, czasem są podzielone na odrębne tematy. Jednak gdy odejdzie z Gildii jakiś gracz - trzeba utworzyć nowe "zbiorówki", by nie one docierały do takiego gracza. I w drugą stronę - jeśli witamy w Gildii kogoś nowego - również trzeba "odświeżać" wątki, bo starych nie widzi.
Nie wiem, jak wygląda taka możliwość od strony technicznej, jednak wg. mnie przydałoby się, gdyby "gra" niejako z automatu sprawdzała przy wysyłaniu takiej wiadomości, kto jest aktualnie w Gildii i ew. dodawała lub usuwała odbiorców.
 

DeletedUser4477

Guest
Jest to denerwujące takie ciągłe robienie wiadomości bo gdy dojdzie nowy gracz to od razu nowa i nagle mam kilkanaście wiadomości. Jestem absolutnie na tak.
 

DeletedUser3876

Guest
W większości Gildii korzystamy z opcji wiadomości "wszyscy członkowie gildii" - czasem jest to jedna wiadomość, czasem są podzielone na odrębne tematy. Jednak gdy odejdzie z Gildii jakiś gracz - trzeba utworzyć nowe "zbiorówki", by nie one docierały do takiego gracza. I w drugą stronę - jeśli witamy w Gildii kogoś nowego - również trzeba "odświeżać" wątki, bo starych nie widzi.
Nie wiem, jak wygląda taka możliwość od strony technicznej, jednak wg. mnie przydałoby się, gdyby "gra" niejako z automatu sprawdzała przy wysyłaniu takiej wiadomości, kto jest aktualnie w Gildii i ew. dodawała lub usuwała odbiorców.

Nie jest to takie proste. Opcja "wszyscy członkowie Gildii" wydaje się wybraniem jednego przycisku. W rzeczywistości system wybiera indywidualnie nicki wszystkich Gildiowiczów (max 80) i każdy z osobna (w jednej wiadomości) staje się odbiorcą. Dlatego niemożliwe jest też, aby Gracz, który został wydalony z Gildii nie otrzymywał tejże "grupówki", gdyż cały czas widnieje jako odbiorca.
 

DeletedUser6326

Guest
Nie jest to takie proste. Opcja "wszyscy członkowie Gildii" wydaje się wybraniem jednego przycisku. W rzeczywistości system wybiera indywidualnie nicki wszystkich Gildiowiczów (max 80) i każdy z osobna (w jednej wiadomości) staje się odbiorcą. Dlatego niemożliwe jest też, aby Gracz, który został wydalony z Gildii nie otrzymywał tejże "grupówki", gdyż cały czas widnieje jako odbiorca.

tak właśnie przypuszczałam, że w ten sposób to działa, ale skoro jest jakiś algorytm za to odpowiedzialny, to chyba nie byłoby wielkim problemem sprawić, żeby działał nie tylko w chwili kliknięcia na "wszyscy", ale żeby się również uruchamiał każdorazowo przy kliknięciu w "wyślij" w wiadomości zbiorowej? W końcu nie trzeba pisać czegoś "od nowa", tylko przypisać istniejącą funkcjonalność pod kolejny przycisk
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, ale:

Ktoś odchodzi z Gildii - dopóki nie przeładuję strony i utworzę nowy wątek - ten "nieobecny" takze dostanie wiadomość. Po przeładowaniu strony już jej nie dostanie. Chodzi o to, by system przy ROZPOCZYNANIU NOWEJ ZBIORÓWKI sprawdzał kto jest w Gildii. Logiczne jest, że kontynuacja wątku po odejściu zawodnika sprawi, że także dostanie wiadomość i tu przeładowanie nie pomoże, gdyż de facto (choć niewidocznie dla Nas) nadal figuruje na liście adresatów.

Czyli krótko - chodzi o to by system sprawdzał stan Gildii w momencie tworzenia wiadomosci (bez przeładowywania).

Chyba nic nie pokręciłem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6326

Guest
Jestem na tak, ale:
Chodzi o to, by system przy ROZPOCZYNANIU NOWEJ ZBIORÓWKI sprawdzał kto jest w Gildii. .......
Czyli krótko - chodzi o to by system sprawdzał stan Gildii w momencie tworzenia wiadomosci (bez przeładowywania).

Chyba nic nie pokręciłem...


Pokręciłeś :p Właśnie teraz system sprawdza stan Gildii w trakcie tworzenia zbiorówki, mi chodzi o to, by sprawdzał to również w momencie kliknięcia w "odpowiedz" w już istniejącej zbiorówce :)
 

DeletedUser

Guest
Póki nie odświeżysz strony wiadomości dostaną osoby które opuściły Gildię. Rano nawet to widziałem. A odpowiadając na "zbiorówkę" wg mnie technicznie nie ma możliwości by uaktualniało adresatów w danym wątku.
 

DeletedUser5506

Guest
Wszystko sie da tylko trzeba chciec i poswiecic troche czasu na to. Skoro przy tworzeniu nowej wiadomosci sprawdza stan graczy to czemu by nie moglo przy wysylaniu wiadomosci edytowac odbiorcow i wyslac wiadomosc?


Jestem za :)
 

DeletedUser6326

Guest
Póki nie odświeżysz strony wiadomości dostaną osoby które opuściły Gildię. Rano nawet to widziałem.

Nie wystarczy odświeżenie strony, trzeba utworzyć NOWE wątki

A odpowiadając na "zbiorówkę" wg mnie technicznie nie ma możliwości by uaktualniało adresatów w danym wątku.

a na to odpowiedziałam już w poście wyżej:

...skoro jest jakiś algorytm za to odpowiedzialny, to (....) nie trzeba pisać czegoś "od nowa", tylko przypisać istniejącą funkcjonalność pod kolejny przycisk

Czyli bierzemy sprawdzony i działający algorytm z jednego przycisku, robimy ctrl+c, a później ctrl+v przy przycisku innym :) taaaa... bardzo technicznie skomplikowane :D :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10821

Guest
bardzo dobry pomysł skończyłoby sie ciągłe odnawianie wątków
 

DeletedUser8

Guest
Wiadomości gildyjne mają ten sam algorytm co zwykłe wiadomości, po prostu dodaje się więcej odbiorców, nie można do nich dodać filtru "tylko dla członków gildii", trzeba by napisać dla nich oddzielny skrypt :)
Co oczywiście jest wykonalne i było zgłaszane, kiedyś pewnie to zostanie zrobione, natomiast nie znajduje się zbyt wysoko na liście priorytetów.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Podbijam :) Też za, w aktywnej gildii co chwilę ktoś przychodzi i odchodzi. U nas mamy już 1-2 strony nowych wątków co kilka dni i łatwo się pogubić w tych "starych" i nowych.
 
Do góry