[Zgłoszone] Automatyczna motywka wszystkich na raz

Dyskusja w 'Perełki' rozpoczęta przez użytkownika mirus spokojny, 16.08.2016.

1. Chodzonce Zuo

Chodzonce Zuo Książę krwi królewskiej

Miasto:
    Ułęż
    @karina185 jeżeli chodzi o tawernę to przydałoby się małe okienko z informacją tak jak przy wsparciu automatycznym.

2. m4dm4x

m4dm4x Szlachcic zagrodowy

To do tego proponuję żeby gracz miał możliwość ustalenia na które budynki motywacja jest mu najbardziej potrzebna. Do wyboru z listy mieszkalne, produkcja, kulturalne.

SilverWolf3 lubi to.
  3. igorioo

igorioo Szlachcic zagrodowy

A mnie właśnie irytuje klikologia w tej grze? Gro czasu schodzi właśnie na klikanie, w tawerny, znajomych czy sąsiadów. Czy ktoś z was policzył kiedyś ile kliknięć wykonuje uczestnicząc w powyższych zadaniach przy założeniu, że masz 85 znajomych i 75 sąsiadów?

85x3 = 255

255+75 = 330 klików

To tylko jeden świat a jak ktoś ma dajmy na to 8 to daje 2 640 klików na samo wykonanie zadań o których wspomniałem wcześniej.

Tygodniowo = 18 480

Miesięcznie = 554 400

Rocznie = ortopedzi zacierają ręce ….

Dlatego chciałbym dożyć czasów w których przy pomocy jednego kliknięcia mógłbym dać wsparcie sąsiadom lub znajomym oraz odwiedzić wszystkie tawerny.

Mimo iż pomysł ten był zgłaszany wielokrotnie to nie doczekał się realizacji. Za to w międzyczasie zmienił się wygląd i dodana została opcja automatycznej walki … a i w wiadomościach dodano możliwość załączenia pereł i ofert – co akurat jest super!

Ps. Po co otwiera się okno tawerny po jej odwiedzeniu ? Jakoś tego nie ogarniam...

SilverWolf3 lubi to.
  4. Vinith

Vinith Rycerz

To zdecydowanie ułatwi życie w grze, więc tylko na to czekam!

5. Kikor01

Kikor01 Szlachcic zagrodowy

Miasto:
    Rz-ów
    Z jednej strony masz racje, z drugiej.. motywacje wcale nie są obowiązkowe, to 'dodatkowy bonus'. Dodatkowo, czym jest tak gra, jak nie zwykłym klikaczem? Nie musisz się wykazywać refleksem, nie musisz poświęcać temu dużo czasu, ba nie musisz nawet o tym pamiętać bo i tak niewiele stracisz jak nie wejdziesz tydzień. Gra się dla zabawy(klikania w tym przypadku), bo komercyjnego sukcesu też nie osiagniesz trafiając do topX. A fakt ze gra się na 8 swiatach świadczy o tym, ze naprawdę ma się za dużo czasu, wiec po co narzekać ^.- .

6. caelian

caelian Książę

to jest gra STRATEGICZNA
    jest naprawde wiele tytułów na ktorych inno moze sie wzorowac - chocbyseria total war czy endles space 2.

gdzie strategia jest strategia i wystarczy tylko miec dobry pomysl...

7. m4dm4x

m4dm4x Szlachcic zagrodowy

Nie przesadzał bym z tą strategicznością. Jedyne myślenie to komu ile wsadzić żeby mieć zwrot, przy walkach ale nie za tęgo i przy negocjacjach ale ograniczenie tur (żeby wyrwać diaksy czyli kasę), szans i czasu premii nie pozwala wiele pogłówkować.
    Czasem jest sytuacja kiedy trzeba zaatakować kogoś do dziennego więc zmotywowanie wszystkich zblokuje to.
    Może odwiedzanie wszystkich tawern i motywacja jednym przyciskiem w aktualnym widoku plus możliwość rozciągnięcia widocznej listy do 10 znajomych/sąsiadów jeśli ktoś ma duży/szeroki ekran.
    Przy okazji można by rozwiązać problem dostępu do tawern w gildii bo z listy gildii bez dodania do znajomych nie ma tawerny. Wcale te bonusy nie są takie straszne żeby je aż tak ograniczać.

SilverWolf3 lubi to.
  8. demonis06660

demonis06660 Szlachcic zagrodowy

popieram

9. SilverWolf3

SilverWolf3 Szlachcic zagrodowy

Miasto:
    Łódź
    no to ok

nie każdy ma np 50 ŚW / ŚO (Świętych Obs) produkujących PR co dobę... Ja mam łącznie poniżej 20 [chyba 14 ŚW, i 4 albo 5 ŚO - wszystkie w miejście postawione] - ŚW ciężko zdobyć, ostatnio tylko podczas eventów, no chyba że na piekle [raz tylko udało mi się dojść do kilku "piramidek" na piekle w wyprawie gildyjnej to nie wiem co dają jako nagrody za kolejne "piramidki" -wiem tylko że za ostatnią można zdobyć ŚO, ale dla mnie lepsza byłoby ŚW bo zajmuje tylko 2x2=4 kratki zamiast 6 jak ŚO]
    a po drugie -czasem trzeba mieć produkcyjny, zwłaszcza do zadań typu 20-50razy po 1h z OBECNEJ lub poprzedniej epoki [czy to eventowych czy dziennych czy głównych zadań -obojętne -ogólnie tych niepomijalnych za bardzo]

aha, ciekawe, bo ja na WG, nawet mając 4'tą turę dzięki tawernie, ledwo dochodząc do 3 poziomu (wojskiem narazie mogę tylko do połowy II'go) jak trafię na 20 Diaxów to góra. nie liczę 16 , 32 i 48 piramidki, bo tam można "troszkę" więcej, ale też mało - za mało, zwłąszcza, że ostatnio by zrobić kilka piramidek na piekle, to straciłem ok 60 Dx.

kiedyś lubiałem matmę i matmę stosowaną [osobny przedmiot miałem w technikum, oprócz zwykłej matematyki]
    ale nadal nie bardzo rozumiem :
    Co to jest ten X, Y, oraz Z ?
    Czy X -> ilość Srebrników czy ilość Sąsiadów ? czy X -> coś innego ?
    Czy Y -> ilość Srebrników czy ilość gildian czy coś innego ?
    Czy Z -> ilość Srebrników czy ilość Znajomych / coś innego ?
    Bo rozumiem że mała literka "x" oznacza po prostu znak mnożenia czyli *

Czy mam to rozumieć, że ja zapłacić musiałbym :
    Za Znajomych [mam 84 aktualnie]
    "(Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)"
    Z = X +10 => czy mam to rozumieć jako:
    1) Z = 84 +10 = 94 [94 srebrniki za motywację wszystkich moich znajomych]
    2) Z = X +10, gdzie Z=ilość znajomych=84, czyli 84 = X + 10 => X = 84 - 10 = 74 [czyli 74 srebrniki za motywkę MOICH znajomych?]
    - Gildian wspieram osobno z automatu po kolei, bo mam tylko kilku na głównym świecie
    - Sąsiadów wspieram 1, 2 lub 3 razy w tyg i tylko początkowych, którzy są "przedemną" na liście sąsiedztwa [mają ponad ~milion punktów które ja od niedawna mam], bo i tak czasami zerkam na ich perły, a nóż może trafi się jakaś na końcówce, by zarobić kilka PR w paczkach -chociaż jak narazie rzadko.

w 3 minuty ?
    Jestem w epoce Koloni, mapę mam na epoce postępowej, i KAŻDE sprawdzenie NOWEJ prowincji zajmuje minimum zdaje się 1 jak nie 2 doby! -więc skąd te niby 3 minuty za CAŁA mapę prowincji ???
    Chciałeś chyba napisać kilka dni :p - to jeszcze bym zrozumiał

10. SilverWolf3

Miasto:
    Łódź
    heh, miałem podobny problem - ale sam się dowiedziałem, że można w foe grać na androidzie, i wtedy miałem problem, bo do fb mogłem się zalowoać na telefonie, ale do foe przez telefon się nie dało. znałem swój login, ale nie miałem pojęcia jakie hasło ustawił mi fb do logowania na foe [hasło z fb nie działało przy logowaniu na foe!] - napisałem o tym wszystkim do pomocy foe - w ciągu doby wszystko wyjaśnili, krok po kroku pokierowali co i jak zrobić i odpisać, czy pierwsza część poszła dobrze - Zrobiłem tak jak pisali, ale był jakiś mały błąd -chyba zwiazany z samą aplikacją na tel -a raczej na moją wersję androida [miałem wtedy andka 4.0 albo 4.1 czy coś, a foe miało wtedy wersję chyba 74.xx albo 78.xx a nie >120. jak teraz :p] -to też zostało rozwiazane w mniej niż dobę, i na telefonie mogłem w końcu zalogować się na swoje konto, na swój świat, używając swojego loginu i hasła, bez logowania przez fb, które na telu niedziałało. dziś tylko tak się loguje czy to na kompie, telefonie czy laptopie u kumpla [który ma fb, więc odpadałoby przez fb ;p]

lepiej napisać jaki ma się problem do pomocy foe/dział techniczny, niż próbować "losować" światy by trafić na swoje konto na swój świat czy coś.

11. SilverWolf3

Miasto:
    Łódź
    oj to by się bardzo przydało - zwykle ludzie z automatu motywują, ja też [poza 2-3 osobami] -coś takiego też by było pomocne

12. caelian

caelian Książę

@SilverWolf3

co do 3 punktu to pisze wyraźnie:
    (X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)

X to okreslona prez programistow liczba srebrnikow za 1 osobe z danego zbioru
    a przy 3 opcjach uwazam ze cena powinna rosnac co uzycie i byc resetowana co dobe czyli:

X*ilosc sasiadow (prykladowo X=5, i mamy 10 sasiadow) = 50 zrebrnikow
    Y*ilosc gildian (Y=X+5 czyli Y=5+5 = 10) (mamy tez 10 gildian) = 100 srebrnikow
    Z*ilosc znajomych (Z=X+10, czyli 15)(gildian tez amy 10) 150 srebrnikow.

reasumujac da powyzszgo przykladu:
    za 1szy pasek placimy 50 srebrnikow, za drugi 100, za 3ci 150

zasada motywki raz na 24 h pozostaje bez zmian
    na kolejny dzien znowu mozemy masowo wesprzec w innej kolejnosci stosujac powyzsze ceny dla innych askow

czyli jak dzis nasza kolejnosc jest odwrocona
    czyli 3ci to pierwszy
    drugi to drugi
    a 3ci to pierwszy
    to zaplacimy klejno od 1szego 50, 100, 150

Do góry