[Zgłoszone] Automatyczna motywka wszystkich na raz

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15268
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16730

Guest
chcesz aby w jednej zakładce byli wszyscy gracze z trzech grup czy aby za jednym kliknięciem zmotywować wszystkich graczy?

możliwość motywowania wszystkich na raz z danego zakresu ZNAJOMI / GILDIANIE / SĄSIEDZI.

Jest napisane z danego zakresu. Wszystkich graczy za kliknięciem to chyba by była przesada. Zresztą sąsiedzi przeważnie mają inny status od znajomych czy współgildian.
 

DeletedUser7795

Guest
Jestem przeciw.
Nawet jeśli chodzi o motywację wszystkich graczy np. tylko z grupy ZNAJOMI za pomocą jednego kliknięcia to jest to hmm... lenistwo. Wprowadzenie wsparcia automatycznego i tak dało baaardzo dużo. Nie pamiętacie jak się wchodziło do każdego miasta i klikało wolny budynek do zmotywowania / odrestaurowania? Wiem zaraz mnie zlinczujecie, ale trudno. Takie ułatwienie to zbyt dużo.

Z resztą jakby wtedy wyglądało zdobywanie planów (i towarów dzięki Dynamic Tower) ?
Co za dużo to nie zdrowo. Niedługo zacznę rzygać tymi ułatwieniami. Teraz to, a potem może automatyczne zbiory z budynków?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
autmatyczne zbiory z budynkow juz istnieja i placi sieza to 5 diaxow (ja z tego korzystam)
Pozatym jest kilka rozwiazan tego aby nie bylo to az za latwe.

1. Mozna by wprowadzic motywacje za 5 diaxow od paska. 5r za sasiadow, 5 za gildian 5 za znajomych.
2. j.w tyle ze kolejna motywka kosztuje o 5 wiecej czyli 5, 10, 15 lub 20za wszystkich
3. wprowadzic w tawernie opcje wlaczenia automatycznej motywki. czyli zmotywuj sasiadow/ gildian/ znajomych. a dokladniej aby bylo sprawiedliwie, placimy w srebrnikach (X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10) i dopiero po oplaceniu danej dzialki mozemy zmotywowac wszytkich na raz.
4. Wprowadzic zadanie / krotka serie zadan (max 3), ktore nalezy wykonac aby moc automatycznie motywowac

i to tylko 4 opcje jakie wpadly mi do głowy.
a wiec @Chodzonce Zuo - mozliwosci jest wiele igra ma swoje wady i zalety.
Rozumiem ciezkie zadania, ciezkie walki GVG, ciezkie prowindje etc - tu moze byc trudniej.

Ale utruniac gre za pomoca pierdyliarda klikniec to naprawde przesada, i dobrze by bylo likwidowac te klikniecia tam gdzie mozna tego uniknac
 

DeletedUser16730

Guest
Z resztą jakby wtedy wyglądało zdobywanie planów (i towarów dzięki Dynamic Tower) ?

Było na poprzedniej stronie, to ma być opcjonalne. Klikasz wszystkich i nic z tego nie masz, klikasz w analogu i masz profity, monety, plany, DT itd.

Co za dużo to nie zdrowo.
Odpowiem cytatem:
Ale utruniac gre za pomoca pierdyliarda klikniec to naprawde przesada, i dobrze by bylo likwidowac te klikniecia tam gdzie mozna tego uniknac

Fajność gry to nie klikanie i klikanie i klikanie, przynajmniej nie dla wszystkich, a jak ktoś lubi voila! Zatem zgadzam się, co za dużo to nie zdrowo, na 8 światach to jakieś 1000 kliknięć.
 

DeletedUser

Guest
@jan-maria-scyzoryk
@Chodzonce Zuo

Z resztą jakby wtedy wyglądało zdobywanie planów (i towarów dzięki Dynamic Tower) ?
Co za dużo to nie zdrowo. Niedługo zacznę rzygać tymi ułatwieniami. Teraz to, a potem może automatyczne zbiory z budynków?

Było na poprzedniej stronie, to ma być opcjonalne. Klikasz wszystkich i nic z tego nie masz, klikasz w analogu i masz profity, monety, plany, DT itd.

jesli zatem opcja motywki bylaby darmowa (całkowicie) to fakt nie powinno byc zadnych nagrod czy bonósów (nawet planów)

ALE
Jeśli opcje były by płatne jak kolwiek to wtedy wszytkie nagrody powinny byc przyznawane tak jakprzy klasycznej motywce.

Owszem nie powinno nic byc za darmo ale zabierac wszytko za wszelka cene takze jest idiotyzmem
 

DeletedUser16730

Guest
Srebrniki z tawerny brzmią rozsądnie, diaxy też, ale jak znam życie i Inno to przesadzą z ceną. Dlatego ja generalnie już od jakiegoś czasu boję się w ogóle sugerować jakieś bonusy za diaxy.
 

DeletedUser17290

Guest
ja proponuję aby taka automatyczna motywacja albo kosztowała diasy np. 5 za jedną grupę 10 za drugom tego samego dnia i 15 za trzecim grupę (gildia, znajomi, sąsiedzi)
i w tedy ewentualnie może by taka motywacja dawało profity
ale każda inna automatyczna motywacja powinna nie dawać profitów w cale i dodatkowo kosztować tak aby gracz wo-gule to zauważył np. 2k srebrników za gildię, 6k za gildię i znajomych 10k za wszystkich
albo dostępna jedynie z wypraw i eventów jako nagroda, i sam popieram jedynie to rozwiązanie
za wyprawy można by też dostawać auto zbiór i w tych przypadkach kiedy była by to zdobyta nagroda mogła by ta motyw ka dawać profity
 

DeletedUser7795

Guest
@caelian
Ten pomysł to moim zdaniem coś innego, bo system motywowałby graczy za nas. Wsparcie jest automatyczne, bo to nie ty klikasz na budynek motywując / restaurując go tylko system wybiera spośród wolnych budynków.
 

DeletedUser

Guest
@Chodzonce Zuo
Owszem - lecz nawet jak wchodzilo sie do miasta by kliknac to z reguly klikalo sie co popadnie by szybko to zakonczyc.
WSPARCIE ograniczylo ten bezsens, a nawet sa budynki motywowane priorytetowo jak swatynie wiedzy - co moim zdaniem nie dosc ze ulatwilo gre to najwazniejsze budynki sa motywowane w pierwszej kolejnosci, a i tak sposrod budynkow priporytetowych masz losowosc.
Wiec i tak jest to o czym mowisz i tak, a teraz jakby zrobic motywke wszystkich na raz jako automat to nie zmieni to ogolnej mechaniki gry ani lsty priorytetowej czy planow czy innych nagrod a tylko zlikwiduje klikanie bezsensu.

Rozumiem utrudnianie gry przez dodatkowe nie klikowe opcje jak poziomy trudnosci czy AI jednostek czy jaki kolwiek inny dostepny system.
a liczba klikniec powinna byc zredukowana do minimum.

wesmy auto - walke i walke reczna, opcja autowalki powinna byc wyciagnieta poza okno ladowania pola walki.
czyli mamy: Anuluj, Walcz i auto-Walka - wtedy ci co chca walczyc musza klikac i klikac - ich sprawa
 

kasia2389

Arcyksiążę
wesmy auto - walke i walke reczna, opcja autowalki powinna byc wyciagnieta poza okno ladowania pola walki.
czyli mamy: Anuluj, Walcz i auto-Walka - wtedy ci co chca walczyc musza klikac i klikac - ich sprawa

W obecnej kolejności poruszania jednostek jest to bezsensowne.
Prawie zawsze trzeba pierwszy ruch (a raczej jego brak) wykonać ręcznie, w przeciwnym wypadku zgon 7 łotrów jest wysoce prawdopodobny.
 

DeletedUser17290

Guest
taka auto-walka zniszczyła by balans GvG, myślałeś wo-gule nad tym ?
 

DeletedUser

Guest
przeciez auto walka juz istnieje...
obecnie:
wybierasz jednostki
dajesz walka
klikasz 2 miecze (autowalka)
klikasz wyniki

a po mojemu:
wybierasz jednostki
dajesz autowalka

masz o 50% mniej klikniec a ten sam efekt.
 

DeletedUser17290

Guest
no właśnie, o 50% mniej czasu na zorientowanie się że atakują twój sektor, i tak dalej, nie widzisz tych konsekwencji ?
 

DeletedUser

Guest
@mismen
tyle ze gvg przy takiej skali te 50% nie robi duzej roznicy.
zwlaszcza ze gvg jest zdominowane przez gigantow, malo tego ci gianci to jakies roboty. wystarczy dac obleg a sekunde pozniej jest zbijany.
wiec te 50% nie zrobi im roznicy
 

DeletedUser17290

Guest
komuś na pewno zrobi, z resztą gigantem może być każdy wystarczy się zorientować jak to się robi i przegrać swoje żeby sobie jakoś w walkach radzić, no i zawsze można w jednej wybranej epoce tłuc w tedy giganty nie zawsze odpierają takie ataki bo w niskich epokach to im się nie chce
 

DeletedUser17348

Guest
Ten pomysł, z mniejszymi bądź większymi poprawkami, które już wymieniono powinien być dawno temu wprowadzony, uprzyjemni to grę, wspomoże także tych słabszych, którzy będą mieli większe szanse na bonusy od innych.
 

Tbnfd

Szlachcic
autmatyczne zbiory z budynkow juz istnieja i placi sieza to 5 diaxow (ja z tego korzystam)
Pozatym jest kilka rozwiazan tego aby nie bylo to az za latwe.

1. Mozna by wprowadzic motywacje za 5 diaxow od paska. 5r za sasiadow, 5 za gildian 5 za znajomych.
2. j.w tyle ze kolejna motywka kosztuje o 5 wiecej czyli 5, 10, 15 lub 20za wszystkich
3. wprowadzic w tawernie opcje wlaczenia automatycznej motywki. czyli zmotywuj sasiadow/ gildian/ znajomych. a dokladniej aby bylo sprawiedliwie, placimy w srebrnikach (X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10) i dopiero po oplaceniu danej dzialki mozemy zmotywowac wszytkich na raz.
4. Wprowadzic zadanie / krotka serie zadan (max 3), ktore nalezy wykonac aby moc automatycznie motywowac

płacić 5 ciężko zarobionych diamentów za i tak ręczny zbiór [i tak trzeba na nowo wprowadzić np produkcję 8h w budynki dające 1PR/8h czy 24h w inne, no i kliknąć w pole autozbioru min raz. a to już nie nazywa się "AUTOMAT" - Automat to jakby raz na całe życie ustawić zbiory [wraz z ponowieniem ustawiania oczywiście nowych zbiorów] i mieć to zawsze z głowy - tylko logować by się trzeba było odpowiednio często, by nie tracić paska z PR -no chyba że zrobiliby ten pasek na zasadzie dwucyfrowej liczby do max 99PR, by co godzina dochodził 1pr i autozbiory z budynków np co 8h po 1pr [z luau np] i co 24h po 1pr [ze świątyń wiedzy np] by nie tracić przypadkiem PR tych "godzinowych", bo zostały by przerwane np przez X świątyń wiedzy naraz co dobę i np przez 3-4luau albo inny mniejszy budynek, a użytkownik by się logować mógł tylko raz na dobę - strata PR - przynajmniej u mnie i wielu osób zapewne rónież (na świecie arvahall mam konto z 4ŚW i 3xLUAU + inne budynki różnie dające PR w różnym czasie. - jakbym nie musiał nigdy klikać na żaden by ręcznie to zbierać, to musiałbym logować się chyba co 2-3 godziny by sprawdzić czy nie mam już zajętego paska na np 10 i więcej PR [i wtedy musiałbym najpierw wydać PR z paska, by znowu godzinowe PR się mogły liczyć]...- JESTEM NA NIE ad wydawania Dx (Diamentów) w zamian za automaty wszelkiego rodzaju]

AD 1 - NIE WARTO wydawać diamentów na "niby-automatyczne" zbiory - ja po kilkunastu miesiącach uzbierałem zaledwie około 700 Dx'ów -jakbym miał co 8 godzin wydać 5 i jeszcze ustawiac i tak ręcznie każdy budynek [i tak na 3 kontach/światach] to ja piernicze, w mniej niż miesiac zapewne bym stracił te 700 Dx'ów -Co innego jak ktoś np dostaje ZA DARMO powiedzmy po 20 Dx dziennie, to te 5 mógłbym wydać co 8h, ale co innego jak 20 Dx to ja może raz na ruski eok wygram na WG [Wyprawie Gildyjnej]
AD 2 - czyli kolejna motywacja zamiast 5 dx kosztować by mnie miała 10 ?? a potem 20, 40 80 , 160, 320 [połowa tego co teraz mam?!?!?!?!?] , 640 itd !!!!????? - chyba kogoś by pogieło gdyby taki sposób wprowadzili !
3 - o, ale nie bardzo zrozumiałem ile by to wyniosło :p -mam powiedzmy 80 znajomych -> ile płace ? -> 80 srebrników/dobę za znajomych i 80 za sąsiadów ? [gildian wspieram i tak ręcznie, bo to tylko 12 osób]
4 - czemu nie, ale ma być łatwe i krótkie, a nie debilne jak np "Przejmij CAŁĄ Prowincję" !!
może być npo zapłać 1000 monet za dziś, a następnego dnia zapłać 1000 młotków by automat odblokować na kolejną dobę.. ale NIGDY nie mogą być związane z: DX'ami, prowincjami, wygranymi bitwami, czy budynkami towarowymi -to ma być krótkie zadanie i bez strat czegoś ważnego.

/Tbnfd~SilverWolf
 

DeletedUser

Guest
@SilverWolf3
co do 2 pkt to nie tak że ciągle rosnie o 5. to tak że płacisz 5 diaxów za 1szy pasek, 10 za drugi, 15 za 3ci, lub za wszystkie 3 płacisz 20 diaxów i cena nie rośnie.

co do pkt 1. kto normalny buduje budynki produkcyjne na 8h ? dodatkowo taki budynek można splądrować - jeśli budynek produkujący PR można splądrować to znaczy ze jest to beznadzieja, tandeta i masa syfu - lepiej postawić nie plądrowalne Światynie wiedzy. (podczas obecnego eventu, bez wydania kasy zdobyłem ich 8 szt.) a w najgorszym wypadku z wypraw można zdobyć obserwatoria nie plądrowalne (mam ich 20 w inwentarzu)
u mnie produkcja trwa zawsze 24h i dzięki temu chodzi jak w zegarku.

co do diamentów - grając w wyprawy bez wydawania kasy postawiłem już 4 diamentowe rozszerzenia za 1200 diaxow każde a i tak lezy mi około 500 diaxów i rosnie - więć diaxy to żaden problem.

co do 3 punktu to pisze wyraźnie:
(X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)

załóżmy że mamy 80 sąsiadów, 80 gildian i 140 znajomych.
X - podałem specialnie bez wartości ale powiedzmy żę x=1 jak pisałeś

sąsiedzi: (1x80) = 80 srebrników. - tyle wyniesie koszt motywki sąsiadów w srebrnikach.
Gildianie: (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5), x=1, zatem Y=x+5 = 1+5= 6 srebrników. (6x80 = 480 srebrników za gildian)

Znajomi:
(Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)
x=1 zatem Z = 1+10 = 11
(140 x 11 = 1540 za znajomych)

Łączny koszt = 1540 + 480 + 80 = 2100 srebrników

Co do 4 punktu to zadanie o prowincji mozesz zaliczyc w kilka sekund jesli masz mape skończoną.
a nawet jesli nie masz to mozesz za towary kupic i nie zajmie ci to wiecej jak 3 minuty.
wiec prowincyjne zadanie nie wyglada źle
najgorzej jakby były zadania typu ukoncz produkcje 5 minutową 200 razy - to jest debilne zadanie - 5 max 10 razy - rozumiem.
nie mowiac o zadaniach typu zbierz X milionow monet / mlotkow - takze debilne zadanie - wystarczy postawic najdrozszy budynek i sprzedac ze 2 razy i skonczone, lepiej byzrobili zastepujac te zadania zadaniami typu zaplac X monet / mlotkow = wyjdzie na to samo a zaoszczędzi nam problemów
 

DeletedUser15268

Guest
Ponad rok temu założyłem ten wątek i chociaż rozumiem tych którzy są na NIE to dalej uważam że to jest najnudniejsza i najbardziej bezmyślna część tej gry. Dla tych którzy by sobie chcieli ułatwić trochę to klikanie proponuje użyć programu do zapisania ruchów myszki. Po odtworzeniu, program zrobi za nas zapisane czynności a my w tym czasie możemy sobie zrobić kawę :))
Gdyby była opcja motywki automatycznej za diaxy i byłoby to 5 diax za daną grupę to pewnie bym z niej korzystał - Uważam że to jest doby pomysł.
 

DeletedUser

Guest
@SilverWolf3
zaczynając od tego że każdy budynek jaki mozna splądrować jest poprostu do dupy chocby produkował złote góry.
druga sprawa budynki produkujace PR ktore mozna spladrować jest to jeszcze wieksza glupota niz powyzsze zdanie.

W moim miescie oprocz absolutnego minimum (mlotki, 1 domek, oraz produkcja danych SI) nie znajdziecie nic innego co mozna spladrować.
dodatkowo za niedlugo pozbędę się ostatniego domku jaki mi został dzieki wspaniałemu habitatowi i kapitolowi.

Dodatkowo ustawianie innej produkcji niz 24h jest poprostu debilne bo trzeba sie co chwile logowac by zlikac ta produkcje a kto ma czas na tempe klikanie?
prdkcja 24h jest najbardziej oplacalna i jesli o mnie chodzi to nie powinno byc innej.

Wracając - rozumiem ze to jest web-browser-game jednak bedac graczem widzialem wiele naprawde dopbrych rozwiazan w browserowych grach. zastanawiam sie zatem dlaczego inno nie slucha rad i nie pozmienia irytujacych elementow gry (jak wieczne bezcelowe klikanie np: po co mi informacja ze wygralem 3 plany, skoro te plany itaksie wyswietlaja? dodatkowy klik i to jeszcze nie poza komunikatem a na konkretny przycisk z "ok" - poprostu debilizm)

rozumiem ze plany nie znikajace to dobra rzecz i niech zostanie aczkolwiek wg mnie zbedna - skoro dodali info o perlach do menu budowy to po jakigo grzyba mi ta sama informacja na kilka sposobow?
 

DeletedUser

Guest
Dyskusja trwa i trwa... a admini nic z tym nie robią...
Admini FOE! Błagam o automat do motywowania i do tawern!!! Mam 5 światów do obrobienia i to jak orka na ugorze. Znajomi, gildie, sąsiedzi, tawerny, wyprawy i wszystko x 5. Jestem takim dziwnym człowiekiem, który musi pracować, a czasami i spać... Obklikiwanie tego wszystkiego mnie zaczyna coraz bardziej wk... ekhem... denerwować i mam ochote rzucić wszystko w pisdu.

[Na początku gry, kiedy nie miałam pojęcia, że w FOE da się grać poza facebookiem :p, trafiłam na buga, który wylogował mnie z mojego świata i zalogował na jakiś inny przypadkowy bez możliwości wylogowania (wciąż na FB jestem zalogowana na tamtym swiecie, bo od FOE nie dostałam żadnej pomocy - guzik wylogowania zniknał i jest "zniknięty do dziś"). Od innych graczy dowiedziałam się, że FOE działa poza FB - troche się namordowałam, żeby się zajejestrować nie tracac tamtego konta. W efekcie mam 5 swiatów, na których zaczęłam grać, bo pierd***ny samouczek nie dawał sie wyłączyć, a skoro już chwilę pograłam, to szkoda było porzucać.... dopiero jako piąty trafił mi sie przypadkiem mój własciwy :p]
 

DeletedUser17755

Guest
Temat jeszcze otwarty to i ja napiszę.
Jestem za automotywacją i bez udziwnień typu diaksy, srebrniki czy coś tam jeszcze.
Proste zasady: ręczna motywka pojedynczo - dostaje się to co wypada teraz.
A na początku paska przycisk ,,wesprzyj wszystkich sąsiadów/gildian/znajomych" (do każdej zakładki oddzielnie, żeby było jasne) i wtedy bez profitów.
Mam czas to motywuję ręcznie pojedynczo, nie mam czasu a chcę dać wsparcie, wybieram wsparcie w auto rezygnując z profitów.
Co innego tawerny, tu nie ma jednej pory odwiedzin, wiec auto nie jest przydatne, wystarczy różne oznaczenie.
Co do zbiorów, jakiś automat nie jest potrzebny, chyba nie klika się pojedynczo każdego z budynków do zebrania, tylko przeciągnięcie po ekranie, w mobilnej jeszcze wygodniej.
Ustawiane produkcji to sprawa indywidualna każdego i według jego potrzeb, więc kolejny automat to...trochę przesada.
A jeśli bardzo już ktoś chce płacić, to ewentualnie srebrniki, ale nie bawić się w przeliczniki za jednostki na pasku, tylko jedna stawka za automotywacje, a i tak dla wielu strata profitów z pojedynczego klikania to już zapłata nie mała.

Ps. rozwinęłam temat poza główny wątek, ale to też w temacie ,,automatyczne coś tam" :p
 
Do góry