Automatyczna motywacja bez ozdób

Jakie jest twoje zdanie?

  • Jestem na tak.

    Głosy: 13 61,9%
  • Jestem na nie.

    Głosy: 7 33,3%
  • Jest mi to obojętne.

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

Molthess

Baron
Co myślicie o tym by automatyczna motywacja nie odrestaurowywała ozdób (1x1, a nawet 2x2). Usprawniło by to nieco tą funkcję. Zaraz na pewno znajdą się odpowiedzi typu: "Po co Ci ozdoby. Usuń je". Niektórzy może wolą jak ich miasto wygląda bogato i ładnie. Poza tym w "zbliżającym" się wydarzeniu na wielkanoc potrzebne będą ozdoby by ukryć pisanki. Gdy automat zmotywuje ozdoby to nie będzie można tam podrzucić jajek. Może nawet i znajdą się tacy co nie podłożą jajek tylko wybiorą automatyczną motywację, która wybierze też ozdoby. Nie każdy chce mieć miasto tylko z fabrykami, domkami i perłami.
 

DeletedUser625

Guest
W sumie miało by to sens, bo dekoracje w końcu są po to, żeby dekorowały miasto. Mnie akurat są niepotrzebne, ale są osoby które lubią sobie drzewek nastawiać, żeby było ładnie. Najlepszym pomysłem by było całkowite wyłączenie możliwości restaurowania dekoracji, tak jak to jest w przypadku budynków towarowych, które nie mogą być motywowane.
 

Mikekun

Książę
Też jestem za taką możliwością ponieważ wiele osób motywuje nas wsparciem które nie działa poprawnie. Wiele razy tak pisałem, a w szczególności osoby lubią u mnie właśnie tak motywować mimo iż ja im motywuję właściwie rzeczy. Takie typy zachowań potrafią mnie dobić :)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Też jestem za taką możliwością ponieważ wiele osób motywuje nas wsparciem które nie działa poprawnie.
A ja nie rozumiem skąd to przeświadczenie, że "nie działa poprawnie"? :haha: Przecież Bryfft pisał, że tak to ma działać, więc Wsparcie ma się jak najlepiej i nie ma w nim błędów (oprócz priorytetów, np. Galerii) :)

Co do argumentu z Wielkanocą - można zbudować ozdoby tylko na czas eventu ;)
Ja powiem tyle - budujesz na własną odpowiedzialność. Owszem, dekoracje są po to, aby miasto ładniej wyglądało. Sam kilka takowych posiadam, aby nie było szaro i ponuro, ale... To piękno ma swoją cenę, nie ma nic za darmo ;) Budując musisz liczyć się z ryzykiem, ze zostaną one zmotywowane przez Wsparcie. I powtórzę - nie chcesz, nie buduj.
Poza tym - jak masz dużo znajomych i aktywną Gildię to nie widzę powodu, aby wyłączyć możliwość motywacji, po kliku-kilkunastu godzinach i tak 95% miasta będzie zmotywowane i dekoracje nie będą wcale przeszkadzać :)
 

DeletedUser7795

Guest
Wsparcie ma się jak najlepiej i nie ma w nim błędów...

A gruszki na wierzbie rosną...

Ustalanie kolejności we wsparciu automatycznym to za dużo ale można chyba zrobić tak, żebyśmy mogli zablokować restaurowanie ozdób, prawda?
 

DeletedUser8507

Guest
Chyba było.
Byłbym na tak jesli by była opcja wyłączenia a nie przymusowe, a ic o tym nie jest napisane
 

DeletedUser11650

Guest
Ja jestem na tak aczkolwiek FoE team może uznać to za duże ułatwienie.
 

DeletedUser675

Guest
Też jestem na tak, ale pewnie nie przejdzie bo opcja "wsparcia" ma te cechy, że jej zaletą jest szybkość, a wadą celność ;) Czyli zmotywuje szybko, ale może trafić w dekorację...

Ja też lubię dekorację, nie tylko dlatego że ładnie wyglądają, ale żeby pola 1x1 nie stały puste i niektóre dają dużo więcej zadowolenia w przeliczeniu na jedno pole, niż budynki kulturowe. Nie zamierzam się ich pozbywać, dlatego też dużo automatycznych motywacji idzie u mnie na nie...
 

DeletedUser9261

Guest
Jednoznaczne i stanowcze NIE, powód prosty nie chcesz mieć klikanych ozdób to ich nie trzymaj. Jeśli się dobrze rozplanuje swoje miasto to nie zostają puste pola a ja wole mieć jeden budynek do zadowolenia który potrzebuje motywacji zamiast 10 zmotywowanych ozdób. Przepraszam za szczerość jeśli podobają się wam ozdoby w mieście to chyba pomyliliście gry :)
 

DeletedUser13644

Guest
Popieram Hikariego. Poza tym, jak ktoś poluje na plany, to - zakładając np. że u kogoś nie da się niczego zmotywować (wszystko już zostało zmotywowane oprócz dekoracji), odbiera się mu możliwość zdobycia takiego planu poprzez zablokowanie Wsparcia na budynki które jeszcze pozostały.
 

DeletedUser13430

Guest
Moim zdaniem budynki 1x1 ( ozdoby ) nie powinny być brane pod uwagę w automacie, a jesli ktoś szuka planu np zeusa to neich ruszy 4 litery i zasuwa do miasta gracza szukac tego krzaczka z brązu.
 

DeletedUser625

Guest
Szkoda, że nie mogę zmienić zdania po pierwszym głosowaniu. bo właśnie ze względu na Gildię uważam, że motywowanie dekoracji się przydaje komuś kto zbiera plany. Mam obecnie do kliknięcia 35 budynków, a 80 członków Gildii. Zawsze mam komplet zmotywowany i wiele osób nawet jak chce po prostu nie może mnie zmotywować przez ten błąd autowsparcia który pokazuje informację, że nie ma nic do zmotywowania, a mimo to nie blokuje pustego strzału.
 

DeletedUser

Guest
Także na tak!

dodatkowo do wielkanocy jest kupa czasu!

Osobiście uważam ze Wsparcie podczas eventu wielkanocnego powinno automatycznie wpierw rozdawać jajka a potem stadardowe pucowanie czy karmienie :p
 

DeletedUser

Guest
To może jeszcze możliwość wyboru w automatycznej motywacji co ma motywować....? Dla mnie pomysł nie najlepszy bo każdy zdaje sobie sprawe co oznacza automatyczna motywacja i klikająć na nią jest świadom, że może zmotywować "krzaczki".
 

bartekmod

Książę
każdy zdaje sobie sprawe co oznacza automatyczna motywacja i klikająć na nią jest świadom, że może zmotywować "krzaczki".

tylko nie rozróżniasz jednej rzeczy, zależy po której stronie jesteś...
1) jeżeli motywuję, żeby zdobyć 20 monet i ewentualnie plan, mając braki tylko w Perłach z najwyższych epok, to motywacja automatyczna jest dla mnie idealna, zwłaszcza że najpierw wybiera najwyższe epoki do motywacji/restauracji... i zabrzmi to brutalnie, mam to gdzieś, co zmotywuje takiej osobie - a dodatkowo oszczędzam czas

2) jeżeli jestem osobą motywowaną - zależy mi na uzyskaniu wsparcia budynku, który dałby mi bardziej odczuwalne korzyści - moja świadomość jak działa automatyczna motywacja w tym wypadku nie ma nic do rzeczy
 

DeletedUser3220

Guest
2) jeżeli jestem osobą motywowaną - zależy mi na uzyskaniu wsparcia budynku, który dałby mi bardziej odczuwalne korzyści - moja świadomość jak działa automatyczna motywacja w tym wypadku nie ma nic do rzeczy

Ale masz świadomość, że osoba motywowana i tak nie miała większego wpływu na to co miała zmotywowane i przed wprowadzeniem Wsparcia :) Każdy mógł napisać, co by chciał mieć zmotywowane, ale i tak wszystko zależało od wspierającego.
 

bartekmod

Książę
mam tą świadomość, aczkolwiek z obserwacji swojego miasta widzę, że teraz mam gorzej motywowane budynki niż miałem kiedyś :)
jednak należy docenić starania Graczy w motywowaniu przed tą aktualizacją, a obecnie, no cóż nie można mieć do nich pretensji, że chcąc oszczędzić czas motywują automatycznie, a więc przypadkowo... dlatego drobne usprawnienia dla motywowanego byłyby pożądane
 

DeletedUser

Guest
Ma do rzeczy tyle, że widzisz kto klika z automatu i możesz mu sie tym samym odwdzięczyć. Nie masz wpływu na to jak kto cie zmotywuje w takiej sytuacji co jak mówisz może prowadzić do strat dla ciebie - więcdlaczego nie odpłacić tym samym? ;)
 

bartekmod

Książę
też nie do końca...
ktoś wszedł do miasta i zmotywował zgodnie z opisem, czy może ktoś kliknął wsparcie i wylosowało mi akurat dobrze? tego nie wiem

ktoś wszedł do miasta i z premedytacją zmotywował to czego nie chcę, ktoś kliknął wsparcie i wylosowało mi pechowo? nie mam pojęcia

chyba żeby zmienić opis w historii wydarzeń:
Gracz wsparł bungalow
Gracz wsparł cmentarz (automat)

Gracz zmotywował bungalow
Gracz odrestaurował cmentarz (odwiedziny miasta)
 

DeletedUser8110

Guest
Na chwilę obecną nie ma w planach wprowadzenia takich zmian w systemie Wsparcia :)
Pisał już o tym Bartek sporo, ale powtórzę - opcja ta ma z założenia NIE być doskonała. Ma mieć wady i zmotywowane krzaczki są poniekąd jedną z nich :)
Zamykam i chowam do Szuflady.
 
Status
Zamknięty.
Do góry