Asteroidowy lód vs ilość kopalń (zły bilans?)

Valhan

Wójt
Chciałbym poruszyć temat, moim zdaniem złego zbilansowania możliwości pozyskiwania lodu do produkcji towarów oraz tego ile tego lodu zużywają kopalnie na asteroidzie przy możliwie optymalnym ustawieniu (tj. odpowiednia liczba kolonistów, zielony pasek podtrzymywania życia no i oczywiście maksymalna ilość kopalni, w moim przypadku = 11)
Natomiast w przypadku wydobycia lodu mamy ograniczoną możliwość pozyskiwania lodu ze złóż 24/8/4h.
Podobna sytuacja była w przypadku marsjańskiej rudy ale tam było to tak fajnie zbilansowane że wydobycie rudy spokojnie wystarczało na pokrycie produkcji towarów i jeszcze można było nieco tej rudy odłożyć na poczet przyszłych technologii
A Wy jak sobie radzicie z niedoborem? ( o ile w ogóle go macie), Jak wygląda u Was ilość kopalni na asteroidzie i czy dajecie radę pokryć zapotrzebowanie na lód? a może jednak warto byłoby to zmienić ?
Zapraszam do dyskusji ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Biorąc pod uwagę przeszłe, przykre doświadczenie z rudą, tylko połowę lodu zużywam w zakładach, mam ich 8, resztę terenu zajmują porty komunikacyjne dzięki czemu mam 75% zniżki na towary i 14 tys lodu w magazynie.
 

Valhan

Wójt
A jest tu ktoś komu udało się wcisnąć więcej niż 11 zakładów ( przy zachowaniu 75% zniżki) i nie ma problemów z lodem ? :>
 

Gomozalez88

Szlachcic zagrodowy
Ja mam 13 fabryk, i 0% zniżki. Z tego co się orientuję to zniżka jest tylko na monety i młotki. I jak już włączałem produkcje surowców to na 24H, bo inaczej wydobycie lodu nie pokryje kosztów produkcji.
 

Valhan

Wójt
Czyli wygląda na to że optymalne proporcje ilości fabryk vs. produkcja lodu to te 10 fabryk bo na 11 lodu nie wystarcza... przy produkcji 2x8h dziennie
 

Markiz.

Książę
Przepraszam za może głupie pytanie, ale dopiero do Marsa wszedłem. Te fabryki to koniecznie trzeba stawiać? Nie wystarczą towary produkowane przez CHF?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jest tylko jeden budynek jaki koniecznie musi być, to ratusz, reszta jest opcjonalna.

Oczywiście, że nie musisz, ewentowe, perły i zadania doskonale sobie radzą.
 

ISsKRA

Szlachcic
OK, dzięki za info. Myślałem, że coś źle zrozumiałem i bez tych fabryk sobie nie poradzę.
Ale szkoda tego nie produkować, bo w żadnej z epok nie ma takiej możliwości by bez straty miejsca na mapie głównej produkować tyle towaru, zaglądając choć raz na 2 dni.
Ale to tylko moje zdanie :)
 

Valhan

Wójt
@sebbaa ale tak czy siak towary produkujesz w koloni więc nie zajmuje Ci to miejsca w mieście głównym, a towary jak towary kiedyś się przydadzą a jak nie to na handel ;)
 
Do góry