armnia co przeciw czemu??

  • Rozpoczynający wątek szczunek
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam. Zacząłem dziś grę i nie mogę nigdzie znaleźć a dokładniej chodzi o to jakie jednostki są dobre przeciwko jakim? a dokładniej rzecz ujmując czy procarz lepszy od włóczników czy gorszy?? tak samo do innych jednostek chodzi o statystyki ich. z góry dziękuje za pomoc.
 

DeletedUser8

Guest
Polecam przeczytanie tego tematu: http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=217

Zarówno procarz jak i włócznik są jednostkami z epoki brązu, więc ich jakość jest podobna. W walce przeciw sobie nie otrzymują żadnych bonusów, jednak przeciw innym jednostkom włócznik otrzyma +3 do ataku przeciw konnicy a procarz +3 przeciw ciężkiej piechocie.

"Pyt.: Jakie jednostki otrzymują bonus do ataku?
Odp.: Wszystkie jednostki posiadają bonus do ataku. Np. lekka piechota posiada bonus w walce przeciw konnicy, strzelcy oraz machiny wojenne przeciw ciężkiej piechocie, konnica przeciw strzelcom, a ciężka piechota przeciw lekkiej piechocie.

Pyt.: Jakie jednostki otrzymują bonus do obrony i kiedy?
Odp.: Bonus do obrony otrzymują wszystkie jednostki lekkiej piechoty, czyli np. włócznik, żołnierz, najemnik, berserker czy wojownik z claymore. Bonus jest przyznawany, gdy jednostka znajduje się w polu mapy oznaczonym jako "Las" (+3 do obrony) oraz "Krzew" (+2 do obrony).

Pyt.: Skąd mam wiedzieć jakiego typu to jest jednostka?
Przykładowe jednostki z podziałem na typy:
Lekka piechota: Włócznik, Żołnierz, Najemnik, Berserker, Wojownik z claymore.
Strzelcy: Procarz, Łucznik, Łucznik konny, Kusznik, Dalekosiężny Łucznik.
Konnica: Jeździec, Wojownik na koniu, Ciężka kawaleria, Rycerz, Ciężkozbrojny rycerz.
Ciężka piechota: Wojownik, Legionista, Opancerzona piechota, Ciężka piechota, Cesarski gwardzista.
Machiny wojenne: Miotacz głazów, Balista, Katapulta, Trebusz, Działo."
 
Do góry