Arka 80? I co dalej?

Czy korzystasz z "pomocy" Arek powyżej 1,9?

  • Tak

  • Nie

  • Skorzystam, jeżeli ...


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Jake Long

Baron
Łykacie jego żale jak pelikany, bo chłop wciąż uwierzyć nie może w to że najbardziej broken perła w grze została znerfiona.
I bardzo kur... dobrze.
 

Jake Long

Baron
Typowo "polaczkowe" podejscie metoda na "psa ogrodnika" sam nie zjem ale drugiemu tez nie dam zjesc :D
Zrozum, że są ludzie lubiący zmiany i są ludzie, którzy takich zmian nie lubią. Zmiany to naturalna kolej rzeczy w stale aktualizowanej grze. Ale nie, bo zawsze musi się znaleźć taki linuxgeek i ponarzekać na nowe rzeczy. Pogódź się z tym, że ChF było zdecydowanie zbyt potężne i postanowiono ukrócić hegemonię tej perły.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Gracze z wysokimi Arkami wykorzystuja exploit-a ktory powstal w momencie pojawienia sie Arki i zdecydowanie naciagaja rownowage sil w grze. Wnioskuje o wprowadzenie limitu 10k PR na dobe.
Dzisiaj stoimy w korkach, bo Carl Benz skonstruował kiedyś pierwszy samochód?
Na moim głównym serwerze jest w tej chwili ok. 100 Arek powyżej 1,95 zwrotu... Każdy ma prawo realizować własną strategię ...
PS. Na którym poziomie masz Arkę? Zainwestuj kilka setek k w swoją i wtedy porozmawiajmy o równowadze sił i wprowadzaniu limitów.
 

Borisel

Hrabia
Zagłosowałem na nie - z prostego powodu . Nie chce mi się wyliczać ile muszę dać PR na blok jak ktoś da więcej niż 1,9 . Otwieram program z inwestycjami 1,9 , patrzę ile musze dać i nie martwię się potem co dalej . Kto chce dać więcej - to niech daje , kto nie chce - żalu nie ma . Zawsze uważałem , że jak ktoś zapracował na coś (legalnie) - to czemu ma nie korzystać z profitów później ?
 

Królo

Rycerz
Tak korzystam ale...
W gildii mamy wątek "bez zarobku" gdzie wrzucamy perły dające bonusy gildii czyli Arka, obs, atom i te wrzutki 1.93+ zaoszczędzają trochę prow jak budujesz Arkę 80+ co teraz robię. Oczywiście nie cisnę jej na maxa tylko powoli sobie ciągnę ze zbiorów, pch, wypraw etc cały czas trzymając te skromne 10k na wrzutki bo medale do wypraw od współczesności już są mocno potrzebne + wprowadzona wieża pvp teraz też zapewni odpływ medali co napędzi większe wrzutki.
Także lepiej wcześniej wziąć się za budowę tej niezbędnej perły
 

ismael

Szlachcic
Posiadając wysoką arkę trzeba robić minimum 50-100k wrzutek dziennie żeby miało to jakiś sens.
Czyli minimum 200 a nawet 300 tyś w paczkach.
Dodajmy do tego koszt budowy ponad 1.9 i możemy się zastanawiać czy iść w ta inwestycję czy nie
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dodajmy do tego koszt budowy ponad 1.9 i możemy się zastanawiać czy iść w ta inwestycję czy nie
Jeżeli utrzyma się tendencja sprzedawania miejsc powyżej 1,95 zwrotu, to zdecydowana większość planów i medali skumuluje się u graczy, których na to będzie stać. Arka 80 przestanie wystarczać do "bezpłatnego" ich gromadzenia, a zaczną się wyścigi po 4 i 5 miejsca. Powodzenia wszystkim "oszczędnym" ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Odkopuję dyskusję, bo jestem ciekawa na ile zmieniła się sytuacja w ciągu ostatniego roku. Na moim głównym świecie powstają wątki 1,9 zakładane przez graczy, którzy się zorientowali że podaż jest równie ważna jak popyt. Na czacie globalnym coraz częściej pojawiają się oferty "pomocy" za 1,95...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odkopuję dyskusję, bo jestem ciekawa na ile zmieniła się sytuacja w ciągu ostatniego roku. Na moim głównym świecie powstają wątki 1,9 zakładane przez graczy, którzy się zorientowali że podaż jest równie ważna jak popyt. Na czacie globalnym coraz częściej pojawiają się oferty "pomocy" za 1,95...
niestety coraz więcej graczy oczekuje, a czasem wręcz wymaga wrzutek ponad 1,9 ;/
 

Borisel

Hrabia
U mnie w gildii są tematy podzielone na 1,9 , 1,92 i 1,96 - temat 1,9 jest często aktualizowany bo większość w gildii już posiada arkę 80 i może pomóc . O dziwo 1,92 i 1,96 też jest często aktualizowany - widać nie każdy zarabia i chce pomagać co jest miłe . Jednak widzę czasami , że arkowicze 80+ też pomagają w 1,9 - by po prostu sobie dorobić trochę . I nie mam o to żalu - zrobili sobie arki , niech sobie zarabiają - krzywdy nikomu nie robią
 

Auraya

Hrabia
korzystam, sama też daję...
1.9 to już jakaś psychicznie ustawiona bariera... pamiętam na k jeszcze nie było żadnej takiej arki a mnóstwo wątków powstało.. na d jest sporo wątków 1.9 i często widzę pierwsze miejsca, ale jest też mnóstwo wątków 1.9+ gdzie nawet top 3 się wystawia, zgodnie z twoimi przewidywaniami
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wrzucanie 1,9 gdy ma się arke 1,9+ to nie jest zarabianie.... Umowna cena od zawsze to była 1,9 - granica opłacalności budowy arki w stosunku do zysków. Wszystko ponad jest dobrą wolą, a nie zarobkiem.
Zarabianie to wrzucanie poniżej 1,9.
Po coś tą arkę się robiło.
Niestety powszechne wymagania doprowadziły, że teraz brak wątku 1,9+ to jest ujma, a własnie ludzi co wrzucają 1,9 zamiast 1,9+ uznaje się ze zarobek, to musiałem pojsc na kompromis i wrzucam pełną arkę :< ale tylko aktywnym :D
 

Borisel

Hrabia
wrzucanie 1,9 gdy ma się arke 1,9+ to nie jest zarabianie.... Umowna cena od zawsze to była 1,9 - granica opłacalności budowy arki w stosunku do zysków. Wszystko ponad jest dobrą wolą, a nie zarobkiem.

Różnica między wrzucaniem ponad 1,9 a poniżej 1,9 jest ryzyko przebicia miejsca . Przy 1,9 masz często blok , a poniżej 1,9 mało który właściciel perły da więcej pr niż jakby miał zrobić na 1,9 . I tu zarobisz i tam zarobisz - tylko od Ciebie zależy , czy zaryzykujesz
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Niestety powszechne wymagania doprowadziły, że teraz brak wątku 1,9+ to jest ujma, a własnie ludzi co wrzucają 1,9 zamiast 1,9+ uznaje się ze zarobek, to musiałem pojsc na kompromis i wrzucam pełną arkę :<
Od dawna zastanawiam się jakim zabiegiem marketingowym uzyskano efekt, w którym monopolizacja rynku została uznana za pomoc i działanie charytatywne. ;)
U nas w gildii pełną siłą Arek zasilamy tylko perły gildyjne do 80 poziomu, dalej już na normalnych zasadach.
Była akcja protestacyjna, bo nie zgodziłam się na wątek 1,9+. Zakończyłam temat szybko: chcesz zarabiać, to rozbuduj swoją wyżej. Piłka była szybka, gracze sprzedający miejsca powyżej 1,9 zostali "wyproszeni" z topek na naszych perłach. Nasze perły (łącznie z Arkami >150 - 160 poziomu) idą na rynek na bazie 1,9. Skutek? Pozostała chyba 1 lub 2 na 80, reszta poszła wyżej. Na każdej perle jest 3-5 miejsc, gdzie rozbudowana Arka da amortyzację kosztów jej rozbudowy (nie zarobek!).
 

Arisei

Baron
"wrzucanie 1,9 gdy ma się arke 1,9+ to nie jest zarabianie...." - mylisz sie! jesli dostajesz wiecej niz wlozyles to jest zarobek
.
obecnie w gildii mam 2.0 na 2 topy perel militarnych i gildyjnych, pozostale perly czesc osob wysyla na 1.95 osobom w gildii, czesc wstawia do watku 1.9
a osobiscie dalej jestem zdania by sie dzielic po polowie zarobkiem i wtedy wszyscy byliby zadowoleni.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Arisei, na którym poziomie masz Arke?
Wątek 2.0 jest chyba jedynym równoważnym dla 1,9. W tym przypadku ponosisz koszty "zakupu" proporcjonalnie mniejsze w zależności od kosztów, jakie poniosłeś na rozbudowę własnej Arki. Każdy inny jest zarabianiem na cudzej inwestycji. Tyle tylko, że na solidnych już poziomach nawet 2.0 to niewielka pomoc. :p
 
Ostatnia edycja:

Arisei

Baron
hehe ja jeszcze do setki nie dobilam, wiec jakos specjalnie nie zarabiam. na dodatkowych swiatach powbijalam do 80 i dalej nie ruszam. gdy sie nie wbija w perly innych jakos czesto dalsza rozbudowa nie ma wiekszego sensu.
ale ja w sumie mam miasto w fazie rozbudowy jeszcze xD
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Od dawna zastanawiam się jakim zabiegiem marketingowym uzyskano efekt, w którym monopolizacja rynku została uznana za pomoc i działanie charytatywne. ;)
U nas w gildii pełną siłą Arek zasilamy tylko perły gildyjne do 80 poziomu, dalej już na normalnych zasadach.
Była akcja protestacyjna, bo nie zgodziłam się na wątek 1,9+. Zakończyłam temat szybko: chcesz zarabiać, to rozbuduj swoją wyżej. Piłka była szybka, gracze sprzedający miejsca powyżej 1,9 zostali "wyproszeni" z topek na naszych perłach. Nasze perły (łącznie z Arkami >150 - 160 poziomu) idą na rynek na bazie 1,9. Skutek? Pozostała chyba 1 lub 2 na 80, reszta poszła wyżej. Na każdej perle jest 3-5 miejsc, gdzie rozbudowana Arka da amortyzację kosztów jej rozbudowy (nie zarobek!).
w większości brak wątku 1,9+ i sprawienie, że w gildii wpada tylko 1,9 doprowadza do tego, ze wysokie perly lecą na zewnętrzne wątki zamiast gildyjne.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
w większości brak wątku 1,9+ i sprawienie, że w gildii wpada tylko 1,9 doprowadza do tego, ze wysokie perly lecą na zewnętrzne wątki zamiast gildyjne.

Dlatego zastanawiam się w jaki sposób niektórzy gracze zbudowali swój wizerunek filantropa, de facto działając na szkodę społeczności przez monopolizowanie rynku. :p
 

midh

Wójt
mam jedna odpowiedz na wasze żale -- rynek ustala wszystko
kazdy mysli o sobie -- co najwyzej w swojej gildii stara sie isc na kompromis sam ze soba w imie przyszlych korzysci -- korzysci dla siebie oczywiscie
 
Do góry