Arka 80? I co dalej?

Czy korzystasz z "pomocy" Arek powyżej 1,9?

  • Tak

  • Nie

  • Skorzystam, jeżeli ...


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Borisel

Hrabia
Ciężko mi stwierdzić czyja jest wina tego stanu rzeczy . Bo zobaczmy - osoba , która chce zrobić sobie perłę jak najmniejszym kosztem własnego wkładu - będzie wołać o miejsca 1,2,3 z arkami 1,9+ , 4 i 5 najczęściej dają do 1,9 i mają zamkniętą perłę z zaoszczędzonymi pr . Czy może będzie wołać o 1,9 ale więcej trzeba włożyć pr .To jest zrozumiałe , że osoby ( w większości) jednak będą szukać inwestorów 1,9+ , a co za tym idzie przy wyższych poziomach pereł - więcej oszczędności .
W sumie to też później się przełoży na zarobek , gdy będą wspomagali perłę 1,9 . Każde dodatkowe pr ze zwrotów to zwrot poniesionych kosztów we własną arkę (a jak jeszcze miał inwestorów 1,9+ to jeszcze szybciej mu się zwróci) , ale także dodatkowe pr na inne perły , w które może wpakować i potem sprzedać do wątków 1,9+ .

I dlatego :
Niezupełnie o to chodzi. Najkrócej: jeżeli topki swoich pereł wystawiasz w jakimkolwiek wątku, to ogranicz swój apetyt do topek w tym samym. Nie kupuj taniej niż sprzedajesz, przynajmniej w gildii. To chyba nazywa się uczciwość? Jeżeli wyprowadzasz swoje perły na zewnątrz, to tam też szukaj inwestycji. Niezależnie od tego, jaką Arkę sam wybudowałeś.
Ciężko mi się jakoś z tym zgodzić - jeśli ktoś szuka inwestycji na zewnątrz, to pewnie ma na celu minimalizowanie własnych kosztów pr . Zresztą były tu podniesione tematy o opłacalność inwestycji arek 80+ . Właśnie dzięki takich inwestycji (1,9+) opłacalność wzrasta wraz z poziomem arkowiczów inwestujących w twoje perły . Przy 1,9 wrzutce we własne perły to by wyrównać koszt 1 poziomu arki potrzeba z pewnie 15-20 wrzutek z nadmiarem pr ( i to przy arce własnej 1,96 lub 1,98) . A przy 1,9+ (niech będą to 1 i 2 miejsca z 1,94) to zwrot kosztów za 1 poziom arki zmniejszy się zapewne do 12-17 wrzutek .
Więc nie ma co się dziwić ludziom , którzy wystawiają swoje perły na 1,9+ by zaoszczędzić . I też nie ma co się dziwić arkowiczom 1,9+ , że pomagają w tematach 1,9 - tak sobie rekompensują poniesione wydatki we własną arkę . Jak to się pisze - apetyt rośnie w miarę jedzenia . Już ludzie powoli się przyzwyczaili , że mogą dać w wątki 1,9+ .
Nie wiem czy to też odosobniony przypadek , ale u mnie w gildii by dostać wrzutkę od kogoś na 1,9+ to trzeba liczyć się z kilkugodzinnym albo nawet kilkunastogodzinnym postojem - nie każdy ma arkę 1,9+ i nie zawsze jest akurat w grze . A w tematach 1,9 najdłuższy czas oczekiwania to dosłownie 4-5 minut .
EDIT: Trzeba może też wziąć pod uwagę że wątki 1,9 ich zaletą jest czas zamykania pereł , a wątki 1,9+ -to oszczędność PR ?
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ciężko mi stwierdzić czyja jest wina tego stanu rzeczy . Bo zobaczmy - osoba , która chce zrobić sobie perłę jak najmniejszym kosztem własnego wkładu - będzie wołać o miejsca 1,2,3 z arkami 1,9+ , 4 i 5 najczęściej dają do 1,9 i mają zamkniętą perłę z zaoszczędzonymi pr . Czy może będzie wołać o 1,9 ale więcej trzeba włożyć pr .To jest zrozumiałe , że osoby ( w większości) jednak będą szukać inwestorów 1,9+ , a co za tym idzie przy wyższych poziomach pereł - więcej oszczędności .
W sumie to też później się przełoży na zarobek , gdy będą wspomagali perłę 1,9 . Każde dodatkowe pr ze zwrotów to zwrot poniesionych kosztów we własną arkę (a jak jeszcze miał inwestorów 1,9+ to jeszcze szybciej mu się zwróci) , ale także dodatkowe pr na inne perły , w które może wpakować i potem sprzedać do wątków 1,9+ .

I dlatego :

Ciężko mi się jakoś z tym zgodzić - jeśli ktoś szuka inwestycji na zewnątrz, to pewnie ma na celu minimalizowanie własnych kosztów pr . Zresztą były tu podniesione tematy o opłacalność inwestycji arek 80+ . Właśnie dzięki takich inwestycji (1,9+) opłacalność wzrasta wraz z poziomem arkowiczów inwestujących w twoje perły . Przy 1,9 wrzutce we własne perły to by wyrównać koszt 1 poziomu arki potrzeba z pewnie 15-20 wrzutek z nadmiarem pr ( i to przy arce własnej 1,96 lub 1,98) . A przy 1,9+ (niech będą to 1 i 2 miejsca z 1,94) to zwrot kosztów za 1 poziom arki zmniejszy się zapewne do 12-17 wrzutek .
Więc nie ma co się dziwić ludziom , którzy wystawiają swoje perły na 1,9+ by zaoszczędzić . I też nie ma co się dziwić arkowiczom 1,9+ , że pomagają w tematach 1,9 - tak sobie rekompensują poniesione wydatki we własną arkę . Jak to się pisze - apetyt rośnie w miarę jedzenia . Już ludzie powoli się przyzwyczaili , że mogą dać w wątki 1,9+ .
Nie wiem czy to też odosobniony przypadek , ale u mnie w gildii by dostać wrzutkę od kogoś na 1,9+ to trzeba liczyć się z kilkugodzinnym albo nawet kilkunastogodzinnym postojem - nie każdy ma arkę 1,9+ i nie zawsze jest akurat w grze . A w tematach 1,9 najdłuższy czas oczekiwania to dosłownie 4-5 minut .
EDIT: Trzeba może też wziąć pod uwagę że wątki 1,9 ich zaletą jest czas zamykania pereł , a wątki 1,9+ -to oszczędność PR ?
to średnia gildia jak tyle czeka
u mnie niestety jest wątek 1,93 na perły dgildyjne oraz alcatraz - i schodzą bardzo szybko. Tak jak w 1,9. Nie zauważyliśmy zbyt dużej róznicy. Ba nawet się zdarzają ludzie z arką mniej niż 1,93 dające 1,93 by pomóc innym.

Co do wyliczen opłacalności to nie bardzo rozumiem jak to ktoś wyliczył. 110 lvl arki się zwraca bardzo długo.
Duże róznice we wrzutkach widać na wysokich lvl pereł - bo tam można wyciągnąć - 20-50 PR
a im wyższy lvl perły, tym się rzadziej ona pojawia bo dłuzej dany gracz zbiera na lvl.
W większości zysk to około 5-20 PR
wiec jak np 110 lvl potrzebuje 5k własnych PR to łatwo policzyć ile takich wrzutek trzeba zrobić i dodać do tego wczesniejsze lvl 81-109?
 

Borisel

Hrabia
Może średnia , może nie - nie każdy ma czas by siedzieć non stop przy grze . I to jeszcze ludzie z arkami 1,9+ , których wiele nie mamy . A przy 1,9 mamy wszystkich , więc zawsze ktoś się znajdzie .
Duże róznice we wrzutkach widać na wysokich lvl pereł - bo tam można wyciągnąć - 20-50 PR

arka1.jpgarka2.jpg

Pierwszy lepszy przykład - ile może zarobić ktoś z arką 1,96 . Wychodzi więcej niż "20-50 PR" . Nie wspomnę o epoce pereł , poziomach pereł etc .
I fakt może przesadziłem z 15,20 wrzutkami - to już w setkach wyjdą te wyliczenia . No ale hej - kto powiedział , że od razu staniesz się bogaty . Tu uzbierasz po 100 , tam uzbierasz po 100 etc .
Zwróćcie uwagę też ile trzeba dać blok za pierwsze miejsce dla arki 1,9 a 1,96 . I macie też wyjaśnienie , czemu ludzie wystawiają perły na inne wątki .
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@Borisel, przecież nikt temu nie przeczy. Tylko sprzedający bywa jednocześnie inwestorem w innej perle. Co, jeżeli nie ma odpowiednio wypasionej Arki?

Widzę co się dzieje z rynkiem i ostrzegam. Tendencja jest jasna. Spoko, nie mój pies, nie moje pchły. :haha:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Może średnia , może nie - nie każdy ma czas by siedzieć non stop przy grze . I to jeszcze ludzie z arkami 1,9+ , których wiele nie mamy . A przy 1,9 mamy wszystkich , więc zawsze ktoś się znajdzie .


View attachment 7050View attachment 7051

Pierwszy lepszy przykład - ile może zarobić ktoś z arką 1,96 . Wychodzi więcej niż "20-50 PR" . Nie wspomnę o epoce pereł , poziomach pereł etc .
I fakt może przesadziłem z 15,20 wrzutkami - to już w setkach wyjdą te wyliczenia . No ale hej - kto powiedział , że od razu staniesz się bogaty . Tu uzbierasz po 100 , tam uzbierasz po 100 etc .
Zwróćcie uwagę też ile trzeba dać blok za pierwsze miejsce dla arki 1,9 a 1,96 . I macie też wyjaśnienie , czemu ludzie wystawiają perły na inne wątki .
a jak często masz wrzutke 3k?
Nie mówie o szukaniu specjalnie na zewnętrznych wątkach. Ja gram tylko w gildii w kwestii 1,9
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Pierwszy lepszy przykład: u mnie różnica między 1,9 a 1,96 na top 1 wynosi 200 pr. Dorzucenie takiej ilości do bloku to nie problem. Ktoś mniejszą Arką zarobi mniej, ale jest na +. Jeżeli zgarnę wszystkie top 1 ze wszystkich pereł wystawionych w gildii, kolega z jeszcze większą Arką top 2 (pomożemy, a jakże - możemy też w odwrotnej konfiguracji), to co zostanie dla reszty?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pierwszy lepszy przykład: u mnie różnica między 1,9 a 1,96 na top 1 wynosi 200 pr. Dorzucenie takiej ilości do bloku to nie problem. Ktoś mniejszą Arką zarobi mniej, ale jest na +. Jeżeli zgarnę wszystkie top 1 ze wszystkich pereł wystawionych w gildii, kolega z jeszcze większą Arką top 2 (pomożemy, a jakże - możemy też w odwrotnej konfiguracji), to co zostanie dla reszty?
no spoko, ale wszystkich topów nie pozgarniasz to 1
a dwa takie wysokie lvl nie trafiają się każdego dnia. chyba ze masz samych graczy z perłami na 80 lvl
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przecież właśnie o to mi chodzi. Oni zarabiają u mnie, u siebie nawzajem, a ja u nich. Na każdej perle jest 3-5 miejsc, gdzie każdy może wyjść na +
Jeżeli jakaś grupa graczy zmonopolizuje wrzutki na topy, to pozostali gdzie będą inwestować? Po co im Arki?
Edit: Oczywiście, że nie zgarniam wszystkich 1. Nawet nie jestem na wszystkich perłach, ale co to zmienia?
Taki socjalizm, gdzie nikt nikomu nie wypomina zarobku i nie oczekuje dzielenia się zyskiem (a fe!)
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
a jak często masz wrzutke 3k
Jak wystawię perłę w temacie 1,96 czy 1,94 to ktoś wpłaci . Więc bez problemu - zależy od czasu oczekiwania .

Jeżeli zgarnę wszystkie top 1 ze wszystkich pereł wystawionych w gildii, kolega z jeszcze większą Arką top 2 (pomożemy, a jakże - możemy też w odwrotnej konfiguracji), to co zostanie dla reszty?
No cóż - taka opcja dla wystawiającego perłę to marzenie - zamknąć perłę przy tylko 2 wpłatach + minimalny wkład własny . Kto by nie chciał ? Kwestia pozostaje jaką intencję ma wystawiający - pomagać innym zebrać plany czy zamykać swoje własne perły .

Mam na razie neutralne zdanie w tej kwestii - u mnie w gildii działają dobrze wątki 1,9 jak i 1,9+ , więc nie mam potrzeby korzystać z zewnętrznych wątków .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
mam

dlaczego? jeżeli będą mi podsyłali? wiedzą o jakiej porze jestem
A nie to takie podsyłania nie lubie xd Jest od tego wątek i tyle w temacie.
Swoją droga jesteś w gildi 25 członkowej więc faktycznie masz tam mase pereł Agatonka ;)
Z tego 10 graczy poniżej 100 mln pktów na bank mają same perly na 80 lvl ;)

Ja mam prosta zasade - coś robisz dla gildii, dostajesz pełną arkę, nie robisz, dostajesz 1,9 i tyle
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A nie to takie podsyłania nie lubie xd Jest od tego wątek i tyle w temacie.
Nie ma innego wątku i nie ma podsyłania, teoretyzowałam

Swoją droga jesteś w gildi 25 członkowej więc faktycznie masz tam mase pereł Agatonka
Nie chodzi o naszą gildię, ale o przykład działania zasady.
Nikt nie musi nas naśladować, ale to działa.
Jeżeli ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski, to super. Jeżeli nie, to nie mój kłopot. :p
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Jak chcecie mieć w gildii tylko 4 i 5 miejsca za 1.9, to wystawiajce wszyscy top123 filantropom na 1.95+.
Ale nie wołajcie w gildii "dajcie perłę na 1.9 bo zbiory czekają/PRy z pola na pasku wiszą" :p
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jak chcecie mieć w gildii tylko 4 i 5 miejsca za 1.9, to wystawiajce wszyscy top123 filantropom na 1.95+.
Ale nie wołajcie w gildii "dajcie perłę na 1.9 bo zbiory czekają/PRy z pola na pasku wiszą" :p
Piękne podsumowanie, ale wciąż większość woli dostać troszkę niż zarobić. Bo zarabianie jest be, trzeba ruszyć 4 litery, wykazać się inicjatywą, lub, co bardziej bolesne, pomyśleć czy choćby policzyć.
Gdyby nie ta naszego narodu przywara, ech... :(
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Minął kolejny rok... Przybyło wypasionych Arek...
Jestem ciekawa czy to specyfika serwera, czy na wszystkich serwerach wzrasta ilość graczy szukających planów... Wyrywkowo przyglądam się wielkości Arek, które NIE ZAPEWNIAJĄ wystarczającej ich ilości. Nie są rzadkie przypadki 90-100 poziom.
Edit: relacje z sąsiadami też uległy zmianie ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Minął kolejny rok... Przybyło wypasionych Arek...
Jestem ciekawa czy to specyfika serwera, czy na wszystkich serwerach wzrasta ilość graczy szukających planów... Wyrywkowo przyglądam się wielkości Arek, które NIE ZAPEWNIAJĄ wystarczającej ich ilości. Nie są rzadkie przypadki 90-100 poziom.
Edit: relacje z sąsiadami też uległy zmianie ;)
nie do końca rozumiem?

na serwerze bardzo mało osób rozwija arki (na E) bo większość już ma 80. Jak ktoś leci 100-120+ to szuka wrzutek 1,95-2.0 wiec mali gracze nie mają dużej szansy na plany.
 

Borisel

Hrabia
Po roku zauważyłem ciekawą tendencję w mojej gildii . Tematy 1,9 są dość rzadko "ruszane" niż inne tematy 1,9+ . I to nie tylko przez wystawiających perły , ale również jest często wpłacana przez ludzi , którzy mają wypasione arki . Zaskoczyło mnie to , myśląc że tym bardziej ludzie mając wypasione arki będą chcieli zarabiać z nadmiarowych wrzutek - a tu się okazuje , że nie .
Zastanawiałem się co przyczyniło do takich zachowań i wywnioskowałem , że :
1. ludzie są altruistyczni i pomagają innym , by wpłacający nie musieli dawać pełnej liczby pr i mogli trochę zaoszczędzić
2. ludze są leniwi i po prostu dają tyle pr , ile jest wymagane najeżdżając myszką na dane miejsce - bez sprawdzania stron z licznikami pereł etc.
3. wpływ może mieć również liczba pr uzyskanych z wg ,budynków eventowych a najbardziej z pch . Jest ich tyle , że ludzie nie zwracają uwagi na to i wrzucają by pozbyć się z pasku by wyjść na 0 lub minimalnie zarobić - i to jako efekt uboczny .
Osobiście przychylam się do 3 opcji i w sumie może się zgadzać - sądząc po rotacji tematów 1,9+ .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Po roku zauważyłem ciekawą tendencję w mojej gildii . Tematy 1,9 są dość rzadko "ruszane" niż inne tematy 1,9+ . I to nie tylko przez wystawiających perły , ale również jest często wpłacana przez ludzi , którzy mają wypasione arki . Zaskoczyło mnie to , myśląc że tym bardziej ludzie mając wypasione arki będą chcieli zarabiać z nadmiarowych wrzutek - a tu się okazuje , że nie .
Zastanawiałem się co przyczyniło do takich zachowań i wywnioskowałem , że :
1. ludzie są altruistyczni i pomagają innym , by wpłacający nie musieli dawać pełnej liczby pr i mogli trochę zaoszczędzić
2. ludze są leniwi i po prostu dają tyle pr , ile jest wymagane najeżdżając myszką na dane miejsce - bez sprawdzania stron z licznikami pereł etc.
3. wpływ może mieć również liczba pr uzyskanych z wg ,budynków eventowych a najbardziej z pch . Jest ich tyle , że ludzie nie zwracają uwagi na to i wrzucają by pozbyć się z pasku by wyjść na 0 lub minimalnie zarobić - i to jako efekt uboczny .
Osobiście przychylam się do 3 opcji i w sumie może się zgadzać - sądząc po rotacji tematów 1,9+ .
mobilki - 2 ( w sensie, że na telefonie jest tak najprościej bo na PC są kalkulatory pod ręką etc, a na fonie, trzeba minimalizowac, mnożyć, i dopiero wrzucać) - oczywiście to generalizacja
PCtowcy - 1 i 3
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
na serwerze bardzo mało osób rozwija arki (na E) bo większość już ma 80. Jak ktoś leci 100-120+ to szuka wrzutek 1,95-2.0 wiec mali gracze nie mają dużej szansy na plany.
To by oznaczało niewielki przyrost nowych graczy?
Nie chodziło mi o to, jak wrzucają właściciele dużych Arek, ale o ciągle pojawiające się prośby o plany. Rozumiem brak planów do mało popularnych pereł, ale podstawowych pereł bojowych?
W moim inwentarzu plany zapuszczają korzenie, bo nigdy ich nie wykorzystam. Jednak moje "pokolenie" pracowało swoimi Arkami. Co się zmieniło? Plany zbiera się wtedy, gdy są budowane perły, a nie dopiero gdy samemu chce się postawić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To by oznaczało niewielki przyrost nowych graczy?
Nie chodziło mi o to, jak wrzucają właściciele dużych Arek, ale o ciągle pojawiające się prośby o plany. Rozumiem brak planów do mało popularnych pereł, ale podstawowych pereł bojowych?
W moim inwentarzu plany zapuszczają korzenie, bo nigdy ich nie wykorzystam. Jednak moje "pokolenie" pracowało swoimi Arkami. Co się zmieniło? Plany zbiera się wtedy, gdy są budowane perły, a nie dopiero gdy samemu chce się postawić.
wydaje mi sie ze "nowego narybka" zbytnio nie ma na serwerach.

Ale też jak zaczynałem te 4-6 lat temu, trafiłem do gildii ambitnej i rozwojowej, gdzie dopiero sie pojawila pierwsza arka 1,9. Plany potem wszyscy nawzajem zdobywali i coraz wiecej ludzi miało.
Teraz wydaje mi sie ze odsetek arek na 80 lvl i wyzszych jest duuuuzo wiekszy z dwóch powodów
1. upływ czasu
2. dużo więcej PR wpada więc wiecej ludzi to postawiło (mimo ze arka jest bardzo tania - ale no to trzeba wiedziec jak grac i ze to tak istotna perła)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Plany potem wszyscy nawzajem zdobywali i coraz wiecej ludzi miało.
Właśnie ten mechanizm został rozregulowany. Nowi gracze, zwłaszcza ci świadomi roli Arki, licytują miejsca 4 -5. Ten ma, kto więcej zapłaci. Tak już niestety jest, że zanim skorzysta z dobrodziejstwa wrzutek bliskich 2.0, to musi duuużo pr'ków zainwestować w zdobycie planów. Dobrze, jeśli będzie miał teren do jej postawienia. Ile będzie go kosztowało 71 kompletów? To tylko Arka... Potem jest jeszcze kilka ważnych pereł, do których plany będzie zdobywać dokładnie tak samo, bo Arka 80 już niczego nie zmienia. :haha:
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Właśnie ten mechanizm został rozregulowany
no został, bo kiedyś arka to był stały post na czacie, poziomy się tam non stop pojawiały, ludzie sprzedawali takżę 4-5 miejsca za więcej niż 1,9 bo plany były coś warte, popyt był ogromny a i podaż całkiem duża.
teraz popyt nikły, podaż zerowa. Jedynym ratunkiem są wątki "tylko arka", dla rozwijających tą perłe
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Czarować to można. Widać wyraźną stagnację w każdym aspekcie tej gry. Zaczyna brakować "środka". Są ci, co szkoda im czasu i często kasy, dlatego będą grać do samego końca i jeszcze dzień dluzej. Pojawiła się , a właściwie zwiększyła grupa: "mam to w du..." i to pod każdym względem. Napływ nowych graczy też zmalał.
Niestety, to zasługa kadry IG, która została i odgrzewa kotlety, a nowych pomysłów brak, często pokazując swoją nieudolność.
A! Przepraszam! Jest nowy, V poziom WG - z jego pełnym "sukcesem".

Nim ktoś napisze: Podaj źródło!
Ja odpisze: Mam oczy i widzę, skoro Ty nie widzisz, to albo grasz mało aktywnie, albo byle jak ... albo należysz do pierwszej grupy.

Szkoda, naprawdę szkoda. Przydałby się taki porządny kop w du... dla całego IG.
 
Zauważyłem podobną stagnację na A jeśli chodzi o Arki w gildiach. Wielu graczy zadowala się 80 poziomem i dorobkiewicze proszą się o plany niemal codziennie. FoE to jednak gra społecznościowa i należy wychodzić poza schemat gildii także. Kiedyś pisało się do graczy na danym świecie, by dodali do znajomych i szukało planów nawet Zeusa. Nowi często chcą wszystko od razu i nierzadko zaczynają od Arki jeszcze zanim na dobre ogarną miasto pod pry do jej poziomowania!
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Myślę, że przyczyna jest bardziej złożona. Zabrakło środka, jak napisał @Hans Voralberg. W dużej ilości plany poszły do graczy, którzy ich nigdy nie zwrócą na rynek. Czy to sprzedane w wątkach powyżej 1,9, czy w wymianie między serwerami. Plany do pereł zbiera się gdy są one budowane, potem jest pod górkę. Na czacie serwera jest masa ogłoszeń o poszukiwanych planach, sąsiedzi pakują się na miejsca 4-5, sporo przepłacając.
Z drugiej strony bonusy z budynków eventowych... 2-3 budynki i jest % do ataku na poziomie Zeusa 100 lvl. Nowe pokolenie graczy woli zainwestować w Arkę i/lub Alca. Perły bojowe chcą stawiać gdy już zauważą, że miasto nie jest z gumy i nie da się w nim bez końca dostawiać eventówek.
 
Do góry