Arka 80? I co dalej?

Czy korzystasz z "pomocy" Arek powyżej 1,9?

  • Tak

  • Nie

  • Skorzystam, jeżeli ...


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Borisel

Hrabia
Wybaczcie ale już kompletnie zgłupiałem . Z tego forum wynika , że jak ktoś wrzuca 1.9 w jakąś perłę samemu mając arke 1,9+ to on nie zarabia ? Że nie ma tematów 1,9 + i muszą wrzucać w 1,9 to arkowicze 1,9+ szukają zewnętrznych tematów ?
Bo już się pogubiłem - jakbym miał arkę 1,9+ to każdy temat gdzie wrzucam tylko 1,9 - to jest zarobek dla mnie . Jakbym miał wrzucać w jakąś perłę 1,92 samemu mając arkę 1,92 to bym wyszedł na zero i nic bym nie zarobił . Lub temat 1,96 a samemu mając arkę 1,92 to bym stracił etc .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wybaczcie ale już kompletnie zgłupiałem . Z tego forum wynika , że jak ktoś wrzuca 1.9 w jakąś perłę samemu mając arke 1,9+ to on nie zarabia ? Że nie ma tematów 1,9 + i muszą wrzucać w 1,9 to arkowicze 1,9+ szukają zewnętrznych tematów ?
Bo już się pogubiłem - jakbym miał arkę 1,9+ to każdy temat gdzie wrzucam tylko 1,9 - to jest zarobek dla mnie . Jakbym miał wrzucać w jakąś perłę 1,92 samemu mając arkę 1,92 to bym wyszedł na zero i nic bym nie zarobił . Lub temat 1,96 a samemu mając arkę 1,92 to bym stracił etc .
a według mnie mając arkę 1,93 wrzucam 1,9 to nie zarabiam
Płacę zwykłą cenę. Co więcej do odbieram to co zainwestowałem - bo po coś ją podnosiłem
 

Auraya

Hrabia
Wybaczcie ale już kompletnie zgłupiałem . Z tego forum wynika , że jak ktoś wrzuca 1.9 w jakąś perłę samemu mając arke 1,9+ to on nie zarabia ? Że nie ma tematów 1,9 + i muszą wrzucać w 1,9 to arkowicze 1,9+ szukają zewnętrznych tematów ?
Bo już się pogubiłem - jakbym miał arkę 1,9+ to każdy temat gdzie wrzucam tylko 1,9 - to jest zarobek dla mnie . Jakbym miał wrzucać w jakąś perłę 1,92 samemu mając arkę 1,92 to bym wyszedł na zero i nic bym nie zarobił . Lub temat 1,96 a samemu mając arkę 1,92 to bym stracił etc .
wcale ci się nie dziwię, bo ludzie używają różnych pojęć gdzie kazdy ma swoją własną definicję i najchętniej narzuciłby ją innym...
powiedziałabym, że jeśli z inwestycji jest sie na plus, to raczej sie zarabia

jeżeli decydujemy sie na operację w danym wątku (obojętnie czy 1.9 czy innym) to bez znaczenia powinien być poziom arki inwestora, wystawiający nie powinien sobie rościć wpłaty ni większej ni mniejszej
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wcale ci się nie dziwię, bo ludzie używają różnych pojęć gdzie kazdy ma swoją własną definicję i najchętniej narzuciłby ją innym...
powiedziałabym, że jeśli z inwestycji jest sie na plus, to raczej sie zarabia

jeżeli decydujemy sie na operację w danym wątku (obojętnie czy 1.9 czy innym) to bez znaczenia powinien być poziom arki inwestora, wystawiający nie powinien sobie rościć wpłaty ni większej ni mniejszej
O to to, wątek 1,9, to wpłata 1,9, a jak ktos daje wiecej w to jego dobra wola
wątek 1,95 to wpłata 1,95,

Może dlatego nie nazywam tego zarabianiem bo w FOE "zarabianie" jest nacechowane negatywnie - wbijanie sąsiadom na zarobek, blokada by ktoś nie wbił na zarobek, etc
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Fakt, zarobek brzmi be. Tylko to nie o tym piszę. Jeżeli na moich perłach możesz inwestować 1,9, to dlaczego oczekujesz że ZA TEN SAM TOWAR ja powinnam płacić więcej? Kto tu chce zarabiać? Gracze, którzy mnie posłuchali i powyciągali Arki choćby na 81-85 poziom zarabiają na moich perłach i nie mam nic przeciwko temu.
Czy ktoś z owych "dobroczyńców" wpuści Was na swoje perły za 1,9?
Rynek robi się coraz bardziej wymagający i za 1,9 niedługo nic nie kupisz. Darmowe pozyskiwanie planów i medali z Arką na 80 poziomie w większości gildii już można między bajki włożyć. Mnie (i każdego, kto zainwestował setki tysięcy pr w swoją Arkę) będzie na to stać, a "uczulonych" na mój zarobek - nie. Taka jest różnica.
Edit: będzie Was stać na 4 lub 5 miejsce, tylko po kiego grzyba budujecie te Arki na 80 poziom?
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Ok już zajarzyłem mniej więcej o co chodzi . Samemu domagając się wpłat 1,9 + w swoje perły oraz mając arkę 1,9+ i wpłacać tylko 1,9 (jeśli to jest taki wątek) to trochę lipa dla takiej osoby . Nie spotkałem się jeszcze u mnie w gildii z taką sytuacją by w temacie 1,9 ktoś domagał się większej wpłaty - ma od tego inne tematy , gdzie może dać taką perłę . A to , że 1,9 jest częściej aktualizowany niż 1,9+ - no cóż każdy chce zarabiać i oraz chce dać jak najmniej w swoją perłę by zrobić blok . Nie wiem jak w sąsiadach lub znajomych - ja tam praktycznie nie zaglądam w ich perły - tylko w gildii funkcjonuję w wątkach 1,9 i 1,9+ , ale faktycznie jest taka patologia czy tylko wśród topowców to się dzieje , a u większości graczy nadal normalnie funkcjonuje 1,9 na obopólnych zasadach ?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Niezupełnie o to chodzi. Najkrócej: jeżeli topki swoich pereł wystawiasz w jakimkolwiek wątku, to ogranicz swój apetyt do topek w tym samym. Nie kupuj taniej niż sprzedajesz, przynajmniej w gildii. To chyba nazywa się uczciwość? Jeżeli wyprowadzasz swoje perły na zewnątrz, to tam też szukaj inwestycji. Niezależnie od tego, jaką Arkę sam wybudowałeś.
 

midh

Wójt
To chyba nazywa się uczciwość?
socjalizm bardziej pasuje

bardziej niz Wam sie wydaje rynek perel przypomina kazdy inny
perla - towar
wystawiajacy - sprzedawca
wbijajacy - klient
wzrost wartosci oczekiwanej wrzutki- inflacja
miejsca 45 -- detal
miejsca 12--hurt
arki mogace wbijac wiecej - gotowka na rynku, im wyzsza arka tym bogatszy klient
im wiecej arek wysokich tym wyzszy popyt , im wyzszy popyt tym wyzsza cena

itd itd

osoby pokroju Agatonki :)) przy calej symapatii do niej :)) --- komunisci albo moze amisze ? musze to jeszcze przemyslec
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
socjalizm bardziej pasuje
?
Jeżeli przyjmiemy, że gildia to zespół to ... jakieś wnioski?
Jeżeli przyjmiemy prawa rynku w obszarze gildii, to nie wymagajmy od nikogo Arki na 80 poziomie, bo to już mocno przereklamowana inwestycja.

osoby pokroju Agatonki :)) przy calej symapatii do niej :)) --- komunisci albo moze amisze ? musze to jeszcze przemyslec
Dziękuję za słowa sympatii. Zaoszczędzę Ci przemyśleń, ani jedno, ani drugie. Może po prostu świadomość co jest potrzebne do sprawnego rozwoju miasta? Każdego miasta...
Rozdawanie ryb zamiast wędki bardziej pachnie(?) komunizmem. Przy całej sympatii do Ciebie @midh, jakbyśmy chcieli licytować zakup miejsca, to chyba mogę Ciebie przebić :D
 

midh

Wójt
?
Jeżeli przyjmiemy, że gildia to zespół to ... jakieś wnioski?
Jeżeli przyjmiemy prawa rynku w obszarze gildii, to nie wymagajmy od nikogo Arki na 80 poziomie, bo to już mocno przereklamowana inwestycja.


Dziękuję za słowa sympatii. Zaoszczędzę Ci przemyśleń, ani jedno, ani drugie. Może po prostu świadomość co jest potrzebne do sprawnego rozwoju miasta? Każdego miasta...
Rozdawanie ryb zamiast wędki bardziej pachnie(?) komunizmem. Przy całej sympatii do Ciebie @midh :D
eh gildia ? to raczej kraj . wystawiajacy czyli sprzedajacy to przedsiebiorcy ciemiezeni przez regulowane czyli zanizane ceny ...patrza z zazdroscia na inne kraje i ...nie majac wyjscia emigruja
midh - jeden z przywodcow kraju, ktory chcialby zeby wszyscy mieli po rowno czyli chcialby socjalizmu ale boi sie ze jesli nie bedzie kapitalizmu to ludzie wyemigruja wiec pomimo ze nie jest specjalnie bogatym inwestorem skupuje miejsca na granicy oplacalnosci zeby tylko ludzie byli zadowoleni
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
eh gildia ? to raczej kraj . wystawiajacy czyli sprzedajacy to przedsiebiorcy ciemiezeni przez regulowane czyli zanizane ceny ...patrza z zazdroscia na inne kraje i ...nie majac wyjscia emigruja
midh - jeden z przywodcow kraju, ktory chcialby zeby wszyscy mieli po rowno czyli chcialby socjalizmu ale boi sie ze jesli nie bedzie kapitalizmu to ludzie wyemigruja wiec pomimo ze nie jest specjalnie bogatym inwestorem skupuje miejsca na granicy oplacalnosci zeby tylko ludzie byli zadowolen
... to się nazywa populizm, nie kapitalizm :p
Dać wędkę, niech każdy złowi tyle ile da radę i nie czeka aż "władza" zapewni środki na utrzymanie.
 

midh

Wójt
... to się nazywa populizm, nie kapitalizm :p
Dać wędkę, niech każdy złowi tyle ile da radę i nie czeka aż "władza" zapewni środki na utrzymanie.
hm kluczowe ile osob jest w gildii z wysoka arka lub chcacych budowac arke albo juz na to gotowych ..jesli w gildii sa gracze w wiekszosci sredniozaawanasowani. ktorym nie w glowie poki co arka to oczekuja lepszych wrzutek w swoje perly , jesli ich nie beda miec to poszukaja poza gildia jesli w gildii spotkaja sie z zakazem takiego postepowania to zmienai gildie i tyle
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
.jesli w gildii sa gracze w wiekszosci sredniozaawanasowani. ktorym nie w glowie poki co arka
Arkę w dobrej (niekoniecznie topowej) gildii stawia się tak szybko, jak szybko zdobywa plany. U nas już każdy ma min 80, a większość powyżej.
Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli cena rynkowa pereł zablokuje wszystkie wrzutki na 1,9, to albo nie będzie miała sensu rozbudowa Arek do 80 poziomu, albo powstaną gildyjne/międzygildyjne zamknięte wątki 1,9 z wymaganiami wzmocnienia podaży.
 

Auraya

Hrabia
zauważyłam, że jak ktoś już sobie tę arkę rozbudował, to raczej się "nie schyli" po te niższe miejsca, godność im nie pozwala xd
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak przy okazji... Zapraszam wszystkich do policzenia jaki % dziennych zbiorów stanowi różnica między 1,9 a wartością którą dostajecie na perłę przy wyższych wpłatach (najpierw podzielcie to przez ilość dni budowy). U mnie to 3% (przy hipotetycznych wrzutkach 1,96), nie licząc GPC czy losowych bonusów z innych pereł. Potem graczom, którzy zatrzymali się na 80 poziomie Arki, proponuję przeliczenie jak się przełoży na ich skuteczność zainwestowanie w 1-5 kolejnych poziomów + rezygnacja z haraczu.
Po prostu, tak jak to w komunizmie czy wśród Amiszów, przestań liczyć na zasiłek a zastanów się jak zwiększyć własne dochody i skuteczność. Weź sprawy w swoje ręce. ;)
 

midh

Wójt
wiesz jak t o brzmi ta Twoja narracja ? jestem inwestorem, nie dziadujcie - sprzedawajcie miejsca tanio ..w zamian wy tez kiedys kupicie tanio ..jesli tez bedziecie kupujacymi ..jest tylko ogromny haczyk .powiedzialbym hak ..
1.stracicie dystans- jaki by nie byl - do tych co sprzedawaja po cenie rynkowej
2.nikt wam nie zagwarantuje, ze kiedys kupicie tanio- raczej to malo prawdopodobne
3. w glebi serca chce dobrze, chce ratowac rynek i budujacych wyzsze arki zeby ich budowanie mialo sens ale ...brzmie jak hipokrytka ktora chce dorabiac ideologie a tak naprawde chce kupowac tanio
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Mam wrażenie, że wszyscy zapominają o tym, że arka to nie tylko zwrot, ale także towary.

O rynku zewnetrznym nie będe nawet mówił. Tam zawsze 1,9 (chyba, że wątek jest inaczej nazwany - dobrowolnie godzimy się wtedy na to, że wpłacamy więcej)
w Gildii, zapomina się, że arka na wyższym poziomie to także więcej towaru do skarbca. Do tego koszt podniesienia arki ponad 80 lvl, co wskazała Agatonka jest baaaardzo spory, zwłaszcza ponad 100 lvl, który nie zwróci się raczej nigdy (albo w baaardzo długim czasie)
Ja na to patrze, że te kilka Pr, które taka osoba dostanie z wrzutki 1,9 wyrównuje fakt, że osoba X wpakowała tysiące PR w arke i dzięki temu produkuje więcej towaru do skarbca.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
wiesz jak t o brzmi ta Twoja narracja ? jestem inwestorem, nie dziadujcie - sprzedawajcie miejsca tanio ..w zamian wy tez kiedys kupicie tanio ..jesli tez bedziecie kupujacymi ..jest tylko ogromny haczyk .powiedzialbym hak ..
1.stracicie dystans- jaki by nie byl - do tych co sprzedawaja po cenie rynkowej
2.nikt wam nie zagwarantuje, ze kiedys kupicie tanio- raczej to malo prawdopodobne
3. w glebi serca chce dobrze, chce ratowac rynek i budujacych wyzsze arki zeby ich budowanie mialo sens ale ...brzmie jak hipokrytka ktora chce dorabiac ideologie a tak naprawde chce kupowac tanio
Próbujesz mnie obrazić, nie wiem dlaczego. Możesz na palcach jednej ręki policzyć top 1-2, jakie zdjęłam w gildii na 1,9. Czy warto, zapytaj naszych gildian...
Najpierw "komuna", teraz hipokryzja... nie chcę już nic na ten temat pisać, bo cisną mi się na klawiaturę słowa pewnego noblisty i mistrza logiki.
Edit: Ja nie obiecuję, ja sprzedaję tanio
 

Auraya

Hrabia
Tak przy okazji... Zapraszam wszystkich do policzenia jaki % dziennych zbiorów stanowi różnica między 1,9 a wartością którą dostajecie na perłę przy wyższych wpłatach (najpierw podzielcie to przez ilość dni budowy). U mnie to 3% (przy hipotetycznych wrzutkach 1,96), nie licząc GPC czy losowych bonusów z innych pereł. Potem graczom, którzy zatrzymali się na 80 poziomie Arki, proponuję przeliczenie jak się przełoży na ich skuteczność zainwestowanie w 1-5 kolejnych poziomów + rezygnacja z haraczu.
Po prostu, tak jak to w komunizmie czy wśród Amiszów, przestań liczyć na zasiłek a zastanów się jak zwiększyć własne dochody i skuteczność. Weź sprawy w swoje ręce. ;)
w sumie jak się tak na to spojrzy, to rzeczywiście się okaże że gra nie warta świeczki :) ale lokaty też do nie dawna były bez sensu a ludzie trzymali na nich środki... lepszy rydz niż nic jak to mówią hihi
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
lepszy rydz niż nic jak to mówią hihi
... i dokładnie tyle oferują "altruiści". Cała "dobroczynność" sprowadza się do dużego obrotu na małej marży. Rynek nie jest z gumy, ilość pereł duża, ale jednak skończona. Dlatego najwięksi podbijają ceny, żeby ograniczyć konkurencję. Pisałam, rynkiem można manipulować. Gdzie jest hipokryzja, każdy sam może ocenić.
 

midh

Wójt
Próbujesz mnie obrazić, nie wiem dlaczego.
wcale - naiwnosc i walka z wiatrakami nie jest dla mnie wada
chcialbym zeby wszyscy ludzie tacy
socjalizm sam w sobie to tez wspaniala teoria - taka sprawiedliwa
ale to wszystko utopia

Twoja proba walki z rynkiem niestety skonczy sie tak samo jak skonczyla dla wszystkich ktorzy kiedys probowali - porazka
z kazdym dniem czy tygodniem wzrasta ilosc ludzi , ktorzy moge wbijac 1.95. 1.96 marza spada ..juz sadze ze sie ustabilizowala na poziomie 0.4. moze 0.5
budowa arki pow 180 jest nieoplacalna
rynek sie ustabilizuje i nie bedzie mowy o manipulowaniu
czy mi sie to podoba ? jasne ze nie
czy mam wybor ? zadnego
kazda proba plyniecia pod prad skonczy sie utonieciem - albo marginalizacja w malych komunach graczy - beda miec ideologie i spokojne sumienie ale wynikow zadnych
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
z kazdym dniem czy tygodniem wzrasta ilosc ludzi , ktorzy moge wbijac 1.95. 1.96 marza spada
W to nie wątpię. Nie chcę walczyć z rynkiem. Mam tylko nadzieję, że będzie malała ilość graczy, zadowalających się resztkami.
marginalizacja w malych komunach graczy - beda miec ideologie i spokojne sumienie ale wynikow zadnych
To właśnie jest wyciąganie błędnych wniosków. Gildia graczy, którzy wyścigi szczurów mają już za sobą i ustawili się raczej na pozycji obserwatorów, nie ma nic wspólnego z żadną ideologią. Piszę o tym, co się opłaca, a co nie. Jeżeli będzie malała ilość naiwnych, to z pożytkiem dla nich i dla jakości gry.
Ci, którzy biorą sprawy we własne ręce, zrzeszają się nie tylko w gildiach. Powstają serwerowe wątki 1,9, do których nie macie wstępu. Na czacie ogólnym już piszczycie "wrzucę 1,95". Aż tak przycisnęło? Czy to taka nieodparta potrzeba "pomagania"? Zapotrzebowania na 1,96 też się pojawiają. Do przemyślenia jednak kim jest "potrzebujący". Najczęściej dość świeży, jeszcze naiwny gracz z perłami na 10-20 poziomie.
Co rok będę odkopywała ten wątek (jeżeli będę jeszcze grała). Ciągle mam nadzieję, że jednak przybywać będzie ludzi myślących i aktywnie rozbudowujących perły.
Powodzenia wszystkim :haha:
 
Do góry