Arena PvP (poprawiona) - komentarze

midh

Wójt
Ogólnie masz 2 rankingi:
- osobisty - ten ma być resetowany pierwszego dnia miesiąca - wychodzi na to że około 11:45 pierwszego dnia miesiąca
- globalny - ten jest resetowany o północy z niedzieli na poniedziałek co tydzień
tak sadzilem ale globalny nei zostal zresetowany stad moje watpliwosci
 

*Frank*

Szlachcic zagrodowy
"Co tydzień Ranking Epoki i Ranking gildii są resetowane, ale w rankingu globalnym tracicie jedynie część punktów w każdy poniedziałek".
 

midh

Wójt
"Co tydzień Ranking Epoki i Ranking gildii są resetowane, ale w rankingu globalnym tracicie jedynie część punktów w każdy poniedziałek".
ooooookeeey czyli stracilem czesc pkt, sadzilem ze bede losowal nagrody ze skrzynek ale najwidoczniej je dostalem i nawet nie zauwazylem, no okey, nie ma tez nigdzie ktore miejsce zajalem, normalnie pelna profeska , brawo
 

kasia2389

Arcyksiążę
@midh Centrum wiadomości -> Zakładka "Oficjalne" -> wątek "Arena PvP"
Jaj to świetnie zrobili.
Był sobie dziennik zdarzeń w ratuszu, ale do PvP zrobili osobny dziennik w wieży, ale to im mało było to zrobili jeszcze jeden dziennik w Centrum Wiadomości.
BRAWO. To słuszny kierunek, każdy aspekt gry powinien mieć swój dziennik.

Ale to nadal nie zmienia mojego zdania o Arenie PvP.

To wyciskacz kasy, nic więcej. Co ciekawe nawet przy zainwestowaniu małej fortuny, np. spadku po ciotce z Ameryki, w zamian nic się nie dostanie.
Można zrobić interes życia.

No masz, a ja mam:
1622557221074.png
 

midh

Wójt
Jaj to świetnie zrobili.
Był sobie dziennik zdarzeń w ratuszu, ale do PvP zrobili osobny dziennik w wieży, ale to im mało było to zrobili jeszcze jeden dziennik w Centrum Wiadomości.
BRAWO. To słuszny kierunek, każdy aspekt gry powinien mieć swój dziennik.

Ale to nadal nie zmienia mojego zdania o Arenie PvP.

To wyciskacz kasy, nic więcej. Co ciekawe nawet przy zainwestowaniu małej fortuny, np. spadku po ciotce z Ameryki, w zamian nic się nie dostanie.
Można zrobić interes życia.

No masz, a ja mam:
View attachment 6169
oooooo ja niestety takiego info nie mam

swoja droga - masz jakis plan zagospodarowania tych nagrod ?
 

hddk

Hrabia
Też mam całą rozpiskę z wszystkimi rankingami, wiadomość o zawartości skrzynek była wysłana o północy.
 

Feandil

Wójt
Już nie pierwszy, nie drugi, nie trzeci... któryś raz, gdy wybieram przeciwnika ze swojej epoki, ma on kompletne wojsko z kolonialnej. Ja jestem w Jesieni Średniowiecza. O co tu kaman?
Próbowałem wstawić screena, nawet o 50% zmniejszonego, ale forum pokazuje mi wała, że plik niby za duży... Także musicie mi wierzyć na słowo ;P
(teraz czempion, 3x grenagier, 2x muszkieter, 2x działo)

Z innej beczki. Czytam Was, że najłatwiejsze walki z NPC. I nawet się z tym zgodzę, bo mało kto wystawił by np. dwóch blaszaków czy dwie artylerie i 6 Łotrów. Więc pewnie bot. Ale poznajecie to jakoś przed walką? Czy trzeba znać wcześniej przeciwnika (zrobić z nim walkę) i go po prostu powtarzać?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Im bardziej Kubuś Puchatek przyglądał się Arenie PvP tym bardziej wiedział, ze jest beznadziejna. Podobnie myślał Kłapouchy.

oooooo ja niestety takiego info nie mam

swoja droga - masz jakis plan zagospodarowania tych nagrod ?
Trzeba wykonać niepodaną do naszej wiadomości ilość walk, by być w rankingu. To coś podobnego jak w GPCh.
Tak sprzedam, a kasę przepije.



Z innej beczki. Czytam Was, że najłatwiejsze walki z NPC. I nawet się z tym zgodzę, bo mało kto wystawił by np. dwóch blaszaków czy dwie artylerie i 6 Łotrów. Więc pewnie bot. Ale poznajecie to jakoś przed walką? Czy trzeba znać wcześniej przeciwnika (zrobić z nim walkę) i go po prostu powtarzać?
Tak, ale w epoce Wenus :). 8 smoków załatwia sprawę.
1622558852797.png
NPC nie mają zawsze tej samej armii.
Jeśli po kliknięciu na portret nie ma menu kontekstowego to jest NPC.

Bardzo wielu graczy wystawia w obronie łotry.


Czy ktoś wie, po co to jest i czemu ma służyć?
Przecież ludzie w gildii, oczywiście ci co ich to obchodzi, doskonale wiedza, jakimi są Wojownikami, ten ranking nic nie wnosi, nie ma tam żadnych nagród ani istotnych informacji, ponadto Arena nie ma żadnego przełożenia na gildie. Zrobili to chyba tylko po to by zapełnić miejsce w tabelce.
1622559332431.png

A to drugi potworek bez żadnego znaczenia.
1622559434085.png
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
NPC nie mają zawsze tej samej armii.
Jeśli po kliknięciu na portret nie ma menu kontekstowego to jest NPC.
Do tego NPC chyba zawsze mają równy bonus do ataku i obrony. U gracza na to jest raczej mała szansa.

W pierwsze 1-2 dni miałem jeszcze żywych graczy jako trudnych przeciwników, potem już same NPC.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Trochę szumu było, wyszedł gniot, który za wiele nie wnosi i spokojnie można sobie odpuścić udział w PvP bez większego wpływu na pozostałe aspekty gry.
Tylko szkoda, że się tym zajmowali tyle czasu zamiast naprawić GPC, które ma o wiele większe znaczenie dla graczy i gildii.
 

Jake Long

Baron
Nie do końca. Gracze w Wczesnym Śr. zdobywają tyle samo medali za zwrot z pereł co gracze z Wenus, a jednak koszt podejść za medale w Wczesnym Śr. jest sporo mniejszy niż w Wenus.
Tu się nie zgodzę. Wczesne średniowiecze nie pokona w żadnych okolicznościach bota z Kolonii mającego bonusy do obrony ponad 500%. I nie ma tu żadnego rozrachunku - budowle są za słabe do walki, tak samo jednostki.
Jest to sztucznie tylko zbalansowane tym, że gracze z niższych epok "mający łatwiej, bo mają więcej podejsć", będą musieli adekwatnie zrobić połowę walk na słabszego przeciwnika z obecnej epoki. Więc siłą rzeczy wszystko wychodzi na zero.

Tu nie leży mój problem. Co mają powiedzieć gracze będący w epoce postępowej/postmodernu walczący na czołgi AG lub Fortece z AP, bo przeciwnicy mają te jednostki z zadań powtarzalnych? Na tej arenie nie powinno być możliwości korzystania z jednostek spoza twojej oryginalnej epoki w obronie i byłoby wszystko cacy. Jaki ma sens napis twojej epoki pod twoim nickiem w takim wypadku?

Co do systemu rankingowego nie mam w sumie za wiele do powiedzenia - liga diamentowa jest spokojnie rzecz ujmując niewykonalna do utrzymania co tydzień bez wydawania diamentów, a dodatek tych całych botów jest w pełni zaprzeczeniem systemu PvP, co w skrócie oznacza "Player versus Player".

Trochę szumu było, wyszedł gniot, który za wiele nie wnosi i spokojnie można sobie odpuścić udział w PvP bez większego wpływu na pozostałe aspekty gry.
Tylko szkoda, że się tym zajmowali tyle czasu zamiast naprawić GPC, które ma o wiele większe znaczenie dla graczy i gildii.
Mogliby też wreszcie popracować nad tym całym GvG, bo argument że nie jest to wykonalne do wprowadzenia na aplikacje mobilne, bo jest to za ciężki projekt nie przemawia do mnie w żaden sposób.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Co do systemu rankingowego nie mam w sumie za wiele do powiedzenia - liga diamentowa jest spokojnie rzecz ujmując niewykonalna do utrzymania co tydzień bez wydawania diamentów, a dodatek tych całych botów jest w pełni zaprzeczeniem systemu PvP, co w skrócie oznacza "Player versus Player".
Ale liga jest rozliczana co miesiąc, a nie co tydzień. Kryształowa to 100k pkt na +-30 dni, co daje około 3.3k dziennie. Do zrobienia, jak ktoś regularnie będzie wykorzystywać podejścia albo dokupi trochę za medale.

Mogliby też wreszcie popracować nad tym całym GvG, bo argument że nie jest to wykonalne do wprowadzenia na aplikacje mobilne, bo jest to za ciężki projekt nie przemawia do mnie w żaden sposób.

Już ledwo serwery wytrzymują i o 20 nie działa to płynnie, a dodaj do tego choćby drugie tyle smartfonowców... poza tym na GvG nie ma nagród za walki, które przyciągnęłyby więcej graczy, a w dodatku trzeba wydawać towary i tracić wojsko dla nicniedającej pozycji w rankingu gildii. Parę najsilniejszych gildii zbiera powiedzmy znaczące kwoty potencjału, ale gildie z paroma sektorami to chyba w to grają tylko dla nabijania punktów za walki i samego licznika walk. Lepiej te towary i wojska zużyć na GPC z większa korzyścią dla graczy, jeśli tylko przydział przeciwników działałby prawidłowo, ale chyba od kolejnego sezonu już będzie. :)

EDIT no i jak 3 miesiące nie dało się przywrócić poprzedniego, działającego systemu grupowania gildii na GPC, co jest drobnostką, to jak możesz oczekiwać takich cudów jak GvG na apki? GvG musi umrzeć.
 

Markiz.

Książę
Wczesne średniowiecze nie pokona w żadnych okolicznościach bota z Kolonii mającego bonusy do obrony ponad 500%. I nie ma tu żadnego rozrachunku - budowle są za słabe do walki, tak samo jednostki.
Oczywiście że nie pokona, ponieważ za przeciwników ma graczy z Żelaza, Wczesnego, Rozkwitu ;)
Co mają powiedzieć gracze będący w epoce postępowej/postmodernu walczący na czołgi AG lub Fortece z AP, bo przeciwnicy mają te jednostki z zadań powtarzalnych?
Z zadań powtarzalnych nie można dostać jednostek.
 

Jake Long

Baron
Oczywiście że nie pokona, ponieważ za przeciwników ma graczy z Żelaza, Wczesnego, Rozkwitu ;)
Tak, bo w żelazie można grać w arenie PvP. :D
1622623630204.png
Przeczytaj sobie podpunkt z trudną walką. Jeśli dotyczy to każdej epoki, to wczesne ma możliwość wylosowania gracza z kolonii.

Z zadań powtarzalnych nie można dostać jednostek.
A co to ma za znaczenie? Nie odpowiada to na pytanie:
Jaki ma sens napis twojej epoki pod twoim nickiem w takim wypadku?
 

chemik12

Wicehrabia
Jaki ma sens napis twojej epoki pod twoim nickiem w takim wypadku?
Dokladnie. Atakuje gracza z swojej epoki (postmodernizm) czyli gracza średniego. I co widzę? Jednostki z współczesności czy nawet z przyszłości. O ile jeszcze z pierwszym sobie radzę to z drugim nie mam szans mimo dość dużego ataku (665/425).
Mało tego chyba coś się zacięło i od rana mam cały czas tego samego przeciwnika (już 14 razy i widzę że będzie dalej ten sam...)
 

Załączniki

  • Forge of Empires_2021-06-04-20-16-05.jpg
    Forge of Empires_2021-06-04-20-16-05.jpg
    85,5 KB · Wyświetlenia: 19
Dokladnie. Atakuje gracza z swojej epoki (postmodernizm) czyli gracza średniego. I co widzę? Jednostki z współczesności czy nawet z przyszłości. O ile jeszcze z pierwszym sobie radzę to z drugim nie mam szans mimo dość dużego ataku (665/425).
Mało tego chyba coś się zacięło i od rana mam cały czas tego samego przeciwnika (już 14 razy i widzę że będzie dalej ten sam...)
po prostu maszyna losująca nie wyrabia i się zawiesza
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dlaczego?
Jak bym chciał wejść do rankingu to przecież jest wejście bezpośrednie, a nie okrężną drogą!

1622845546756.png
1622845580077.png
1622845622276.png
1622845658085.png
1622845688046.png

Druga sprawa, zastanawiam się dlaczego programiści uważają, ze zamiast dokładnej daty i godziny w dzienniku gracze wolą formę opisowa np. "7 dni temu".

TO SZALEŃSTWO JEST
Koniecznie wszystko trzeba udziwniać? Zamiast zrobić prosto?
Wystarczy zapytać jak wolimy, chętnie odpowiemy.
 
Ostatnia edycja:

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Jak mnie to oszustwo botów wnerwia. Widze przeciwnika epokę wyżej. Ma +90%. Mówi sobie - do pojechania. Zaczynam walke, a tam wojo 3 epoki do przodu. OSZUSTWO I TYLE
 

kasia2389

Arcyksiążę
I co teraz?

1623876482037.png Już wiem, trzeba się wypisać i zapisać. 1623876825790.png

Uwaga, ilość i cena podejść się nie resetuje.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Trochę to pokręcone.
Okienko Arena PVP, zakładka ranking:
Ranking osobisty - "resetowany każdego pierwszego dnia miesiąca." OK, czyli co miesiąc zaczynamy od zera.
Niżej: "Aktualizowany co poniedziałek"
"Global ranking" - niby o północy zostały nagrody przyznane, ale co robi ta "aktualizacja" rankingu? O co tu chodzi?
"Ranking epoki" i "Guild ranking" zostały "zaktualizowane" w taki sposób, że są wyzerowane i punkty naliczają się od nowa? Ale "Global ranking" leci dalej? Część punktów się odlicza, część zostaje? Jaka część?
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Chcę zagrać przeciw *** przeciwnikowi, nie podoba mi się, więc klikam zmianę. Wyskakuje ponownie ten sam przeciwnik. Czekam 2h, żeby nie wydawać diamentów, klikam zmianę. Znowu ten sam przeciwnik.
NIE DZIAŁA TO ZMIENIANIE
 

kasia2389

Arcyksiążę
Część punktów się odlicza, część zostaje? Jaka część?
Redukcja 10%, ale nie zostanie mniej niż w momencie wejścia do PvP (pierwsze wejście było za 3000)

Jak widać popularność tematu PvP dobitnie świadczy o popularności tej nowej jakże wspaniałej funkcji gry, brawa dla wydawcy gry.
Nawet nie ma pomysłów na ulepszenie, to świadczy o tym, że jest ona DOSKONAŁA.

No może ta zmiana przeciwników 1624514039546.png wymaga poprawy, ale reszta jest CUDOWNA.
 
Do góry