Arena PvP (poprawiona) - komentarze

Iselut Soldar

Wicehrabia
dobra bo ja chyba czegoś nie ogarniam, jeśli wybieram przeciwnika, to jego armia ma bonus z obrony miasta, to jak to jest możliwe że niby ma 500 obrony w obronie a w miescie nie ma zadnych budynków dla obrońców miasta, poza TA na 40 poz i kilkoma płomieniami?

Że ile, ile? Już ponad 1000% widziałam, a budynki w mieście sugerowałby przynajmniej 2 razy mniejszą ilość. Swoją drogą pytanie się rodzi. Czy jeśli po kolejnym odświeżeniu mam tych samych graczy, czy jeśli po raz kolejny zaatakuję tego samego, to czy jakaś kara mnie czeka? Czy istnieje jakiś limit ataków na daną osobę na dobę? Bo chyba dobór przeciwników średnio działa, bo w ciągu 1 dnia trafiłam po kilka razy na tych samych graczy, a nie chciałabym dostać nagle ostrzeżenia, że kogoś molestuję walką.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
20 tygodniowo?tylko? ok teraz już wiem że im wyższa epoka tym wyższa cena startowa, no ale bez przesady, te 10-15 dziennie to chyba można sobie zpowolić
W niskich epokach masz rację, przy cenie bazowej 2 dopiero 30 podejście kosztuje tyle bazowa na Wenus 390, więc spokojnie można kupić 60 podejść
To bardzo prosty wzór:

cena n-tego podejścia + cena_bazowa * 1,2 ^ (n-1)

^ znak potęgowania 1622363121058.png


czy jeśli po raz kolejny zaatakuję tego samego, to czy jakaś kara mnie czeka?
:) Tak, zostaniesz ukarana punktami za zwycięstwa.
Nie wiem jak o działa, ale:
1622360592562.png
Punkty ujemne/dodatnie są przyznawane tylko z pięciu pierwszych przegranych/wygranych walk w obronie.
Potem już nie, więc możesz być atakowany nieograniczoną ilość razy i nie masz o tym informacji.

To moja opinia, nie poparta żadnymi badaniami.

Co do 1622360917498.png to bardzo prosto można to weryfikować, pisząc 1622360980798.png do takiego gracza.
Chętnie dowiem się rezultatów takich badań.
Gdyby ktoś na mnie trafił to mam na C 1622361051828.png
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
no coz - minelo kilka dni czas na pierwsze wnioski

moim zdaniem projekt skazany na totalna porazke, poki co "jedziemy na swiezosci ", za kilka tygodni rywalizacja sie skonczy i na placu gry zostana tylko skonczenie znudzeni gracze
a dlaczego tak sadze ?
co motywuje do rywalizacji i zajecia lepszego miejsca w rankingu globalnym ? bo ten osobisty co sie resetuje raz w miesiacu to zapewne osiagnie kazdy kto wykorzysta darmowe podejscia

wedlug mnie tylko 2 rzeczy : zysk albo slawa

zysk ? zaden, nagroda nawet za zajecie 1 miejsca jest kuriozalna
slawa ? moglaby motywowac gdyby ranking globalny w ogole sie nie resetowal, wtedy czolowka dla zachowania status quo pewnie wydawalaby nawet diaxy ale zwyciezcy po 2 tygodniach juz nikt nie bedzie pamietal, wiec nei wyobrazam sobie demolowania budzetu dla kilku dni watpliwej chwaly

kwestia mechaniki na pvp to juz temat na elaboraT wiec sobie daruje choc przyznam ze brakuje balansu, gracze z najwyzszej epoki nie maja zadnych "wrogow naturalnych"
 

Closer

Szlachcic zagrodowy
warto tylko raz w miesiącu zgarnąć kilka pierwszych skrzynek i może raz w tygodniu coś zrobić aby zgarnać nagrodę tygodnia
po za tym szkoda czasu i wojska na tą zabawkę
 

Blade1984

Książę
Czy jeśli po kolejnym odświeżeniu mam tych samych graczy, czy jeśli po raz kolejny zaatakuję tego samego, to czy jakaś kara mnie czeka?
ja kilkakrotnie pod rząd wybierałem tego samego przeciwnika i żadnej kary nie było, naliczało mi normalnie za zwycięstwo.
Że ile, ile? Już ponad 1000% widziałam, a budynki w mieście sugerowałby przynajmniej 2 razy mniejszą ilość.
no i o co tu chodzi????
 

Jake Long

Baron
Zapewne cały myk jest w tym (księgowi rządzą):
View attachment 6137

Nie sądzę, żeby na tym się wzbogacili, wiele rzeczy można zarzucić grającym w FoE, ale nie to, że są głupi.
Hmm? I w sumie tu dowód:
1622402673206.png
(wystarczający) fragment wioski gracza top1 (kto gra na C może sam obczaić). Nie żebym oceniał, to Twoje określenie... :D Za medale raczej tyle podejść nie kupił będąc w Wenus. Wnioskując po tym, że gracz ten uzyskał w swojej grze ledwie 83 mln medali.

Punkty ujemne/dodatnie są przyznawane tylko z pięciu pierwszych przegranych/wygranych walk w obronie.
Potem już nie, więc możesz być atakowany nieograniczoną ilość razy i nie masz o tym informacji.
Czy to oznacza, że efekt tylko pięciu przegranych odczuje mój przeciwnik?
1622403214761.png
Screeny robione przed chwilą, więc wszystkie walki wykonano dzisiaj.

Bardziej adekwatnie do wątku:
Ten system to padaka. Klikam refresh, a wyskakuje mi ten sam przeciwnik w kategorii II. :D Wiadomo, dam mu czas na to żeby działał jak należy, ale niestety, nie wróżę mu pięknej, długiej i miło ocenianej przez graczy przyszłości.

Nie zrobił na mnie dużego wrażenia, ale przynajmniej jest to sposób na wydanie medali których mam miliony w inwentarzu i przemielenia ich w PRki i towary... W nędznej ilości ;P
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. No cóż, zawsze są wyjątki.
2. Tak właśnie będzie, o ile nie otrzyma wcześniej punktów za obronę za inne walki i nie jest NPC.
3. To przykre, też tak uważam i wyraziłem wcześniej podobną opinie.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Super opcja. W końcu jest gdzie się pozbyć medali i wojska z Alcatraz 100+. I super nagrody.
Teraz rozumiem dlaczego nie mieli czasu naprawić GPC. Pracowali nad tym cudeńkiem.
Już mogę zapomnieć o GPC, a GvG i WG też idą w odstawkę.
Tylko PvP!!!

PS ale jeszcze ranking sąsiedztwa by się przydał i ranking znajomych, i ranking wszystkich światów PL, i ranking wszystkich światów z całego świata, bo tylko 3 rankingi teraz są, to się znudzi zaraz. Najlepiej, żeby ranking ogólnoświatowy był resetowany w każdą drugą środę miesiąca, a ranking sąsiedztwa w pierwszą sobotę po drugim wtorku n-tego tygodnia roku, gdzie n to kolejne liczby ciągu Bonifacego.
Bo poniedziałków prawie nikt nie lubi.
Głęboko wierzę, że moja opinia zostanie przekazana do programistów i twórców gry, tak jak wszystkie pomysły wszystkich forumowiczów.
 
Ostatnia edycja:

Blade1984

Książę
Kolejny przeciwnik z obrona armii obronnej 600% a w miescie kilka płomieni ni rytualnych i kilkanascie wież taktyki poz.2. Ktos z suppa odniesie sie do tego?
Nie aktualne
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Blade1984
Napisz zgłoszenie do supportu dołączając zrzut z ekranu z wielkością bonusów danego Gracza, a sprawdzimy to. Przez forum i bez żadnych szczegółów nie mamy jak tego sprawdzić, więc i odnieść się za bardzo nie ma jak.
 

Blade1984

Książę
Pytalem gracza ile ma bonusu, twierdzi ze faktycznie tyle ile pokazywalo, wiec nie wnikam, nie liczylem dokładnie
 

*Frank*

Szlachcic zagrodowy
Widzę, że już mi nawet ilość medali policzyli :) . Powiem tak - myślałem, że na tej Arenie będzie można zrobić prawdziwy ranking graczy a wyszło jak zawsze czyli kicha. Pierwsze koty za płoty. Moje wnioski: Nie mam ochoty walczyć z botami, dobrze by było w jakiś sensowny sposób ograniczyć ilość dziennych walk tak aby wszyscy mieli równą ilość podejść np. 12 -24 lub 36. Jeśli np. dostępna ilość podejść wynosi 12 to również z 12 przegranych walk odejmować punkty ( można dyskutować nad ilością). Ranking globalny nie powinien być kasowany. Pozdrawiam wszystkich i bez spiny :)

Jeszcze jedna sugestia. Pierwsza Top 100 w rankingu globalnym walczy między sobą (dostaje za rywali graczy z pierwszej setki) aby nie było takich sytuacji, że gość np. z epoki postępowej jest top 2 :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
dobrze by było w jakiś sensowny sposób ograniczyć ilość dziennych walk tak aby wszyscy mieli równą ilość podejść np. 12 -24 lub 36. Jeśli np. dostępna ilość podejść wynosi 12 to również z 12 przegranych walk odejmować punkty ( można dyskutować nad ilością).
Nie śledzisz naszych wypowiedzi, a dokładnie tak właśnie jest.
Wyżej znajdziesz moje wyliczenia co do ilości podejść. Oraz wątpliwości co do tych wyliczeń Blade1984. Tu akurat niższe epoki mają lepiej, bo dużo taniej.
Za każda przegraną walką w ataku są odejmowane punkty, ograniczenie jest tylko w walkach obronnych.

A dlaczego uważasz, że "gość np. z epoki postępowej" nie może być top 2?
 
Ostatnia edycja:

*Frank*

Szlachcic zagrodowy
A uważasz, że może być? Dlatego też sugeruję aby ludzie z Top 100 walczyli między sobą - jeśli ich pokona gość z postępowej to jak najbardziej :p
 

chemik12

Wicehrabia
A dlaczego nie? Przecież o kolejności decyduje ilość zdobytych punktów a nie epoka gracza. Owszem, ci z najwyższych mają nijako łatwiej - zazwyczaj atak jest mocno rozbudowany, mają sporo miejsca by postawić budynki dające % do obrony/ataku dla armii obronnej (co wg mnie na dłuższą metę nie ma sensu). Ograniczeniem tak naprawdę jest zapas medali/diamentów a w końcowym rozrachunku możliwości finansowe. Tylko czy w rzeczywistości jest sens walczyć o to pierwsze miejsce i bycie naj przez krótki czas? Nie sądzę...
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Żaden ranking nigdy nie będzie sprawiedliwy według wszystkich.
Ktoś twierdzi, że tylko gracz z Wenus powinien móc być top1, a ktoś inny, że osoba z każdej epoki pownna mieć równe szanse na top1.
Kolejny powie, że wyższa epoka ma łatwiej, bo ma większy bonus z szachownicy, a tamten odpowie, że w niższej epoce mniej medali kosztują podejścia. Jak to wszystko pogodzić? NIE DA SIĘ. Większość i tak będzie niezadowolona, u somsiada trawa zawsze bardziej zielona :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Moja opinia o tym potworku nadal jest negatywna.

Tak naprawdę to nikt poza wenusianami nie ma lepiej.
Co prawda mają drogie podejścia ale wygrywają dzięki smokom każdą trudną z NPC.
Top: Na 222 graczy 156 to wenusianie.
1622486709618.png
To oni mają najlepiej, i dlatego nazywamy ich "nalepioki":
 
Ostatnia edycja:

Devine111

Baron
Nazwijmy nowość PVP - Player versus Player, dodajmy tam walki z NPC, które jest najkorzystniej robić dla tego rankingu. Ogłośmy wprowadzenie nowej, dopracowanej wersji, by w ostatniej chwili przesunąć je o jakiś czas by wprowadzić ostatnie szlify. DOPRACOWANE PVP wchodzi i co dostajemy ? 222.PNG
Niby jest podejście pokazane, a wyskakuje błąd. Restarty nic nie pomagają.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Devine111
Napisz zgłoszenie do supportu. Tu nie mamy możliwości sprawdzenia w czym tkwi problem i nie możemy zweryfikować sytuacji.
 

Devine111

Baron
@Devine111
Napisz zgłoszenie do supportu. Tu nie mamy możliwości sprawdzenia w czym tkwi problem i nie możemy zweryfikować sytuacji.
Tracić dodatkowo czas na zgłoszenie, które i tak zostanie olane jak inne, podziękuje. Zgłosiłem na forum i to powinno wystarczyć, z pewnością nie tylko mi takie cudo się pokazało, więc wystarczy się wykazać dobrą wolą i przekazać to wyżej. W jakimś celu chyba wątek - ,,Arena PVP (POPRAWIONA) - komentarze" został stworzony.
 

chemik12

Wicehrabia
Ogólnie masz 2 rankingi:
- osobisty - ten ma być resetowany pierwszego dnia miesiąca - wychodzi na to że około 11:45 pierwszego dnia miesiąca
- globalny - ten jest resetowany o północy z niedzieli na poniedziałek co tydzień
 

Załączniki

  • ranking.JPG
    ranking.JPG
    35,3 KB · Wyświetlenia: 12
Do góry