Arena PvP (poprawiona) - komentarze

hddk

Hrabia
Pierwotnie arena PvP miała zastąpić obecne wieże PvP i w pierwszej fazie testów usunęli je. Po protestach graczy przywrócono wieże PvP i oba rankingi funkcjonują niezależnie od siebie :)
 

Ungoliant

Szlachcic zagrodowy
Jak mają sie te kwestie do siebie (oba cytaty z treści ogłoszenia)?:
1. "Możecie wspinać się w ligach wygrywając bitwy (brane są pod uwagę wyłącznie ataki na innych Graczy - obrona nie ma wpływu na postęp w ligach)"
2. "... ale w dalszym ciągu za przegrane walki w obronie możecie stracić punkty, a jeśli zakończycie tydzień z mniejszą ilością punktów, niż ta z którą weszliście, punkty zostaną zresetowane do wartości początkowej, a liga się zakończy"
 

Mirko69

Rycerz
Jeśli a/o z obrony miasta będą w PVP w obronie to ta opcja już w tej chwili nie ma dla mnie znaczenia bo chcąc utrzymać a/o miasta musiałbym zrezygnować z części a/o w ataku potrzebnych na Polach i Wyprawach. Wniosek taki, ze najlepszymi w PVP będą średniacy mający średnią obronę miasta i średnio walczący na Polach tacy po 700/400 i w atakach i obronach miasta bo na więcej nie pozwoli brak możliwości rozbudowy.
 

Markiz.

Książę
Wniosek taki, ze najlepszymi w PVP będą średniacy mający średnią obronę miasta i średnio walczący na Polach tacy po 700/400 i w atakach i obronach miasta bo na więcej nie pozwoli brak możliwości rozbudowy.
Według mnie na czele będą Ci którzy mają dużo medali i diamentów.
 

Kremator

Szlachcic zagrodowy
fajna opcja,tylko gracze z niskich epok nie maja takich super jednostek jak śmigłowiec szturmowy i sa troche stratni,bo musza ładowac jakas zwykla jednostke
 

chemik12

Wicehrabia
Takie małe pytanko:
Koszt podejścia za medale rośnie z każdym wykupionym 0 20%. I tak się zastanawiam, kiedy następuje reset wzrostu kosztu zakupu kolejnego podejścia: o północy (jak w wypadku resetu kary na GPC) czy też dopiero na koniec sezonu (jak w wypadku WG)?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Koszt medali resetuje się raz w tygodniu - po przyznaniu nagród - w każdy poniedziałek.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Armia obronna ustawiona na arenie pvp wykorzystuje a/o obrońców miasta.
Wydaje się, że obie armie nie mają przymusu atakowania łotrów, zasady są z mapy świata.

poniedzialek-zaczyna-sie-w-sobote-2-8372453012.jpeg

A konkretnie, zaraz po tym jak się niedziela skończy. Jeden kwant czasu po północy czasu lokalnego.
 

hddk

Hrabia
10 razy z rzędu ten sam trudny przeciwnik, zmieniają się tylko średni i słabi. Potem 5 różnych trudnych i następnie 14 razy z rzędu znowu jeden przeciwnik :) Raz dobrana armia, automat i aż się chce kupować podejścia :) Tyle w temacie doboru przeciwników :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
10 razy z rzędu ten sam trudny przeciwnik, zmieniają się tylko średni i słabi.
Może być tak, że ten trudny to NPC. Jeśli po kliknięciu na portret nie ma menu, to NPC.

Pięć podejść i jedno co dwie godziny, (dwanaście dziennie) to jakiś śmiech na sali. To tak, jakby zmienili limit powtarzalnych na 200.
Trochę szkoda, że tak wiele pracy włożono dla 12 walk dziennie. W "normalnym" PvP jest możliwość zrobienia blisko 80 walk.

Zapewne cały myk jest w tym (księgowi rządzą):
1622220523705.png

Nie sądzę, żeby na tym się wzbogacili, wiele rzeczy można zarzucić grającym w FoE, ale nie to, że są głupi.
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Zgadzam się. Nawet kolejność możliwych do zakupu podejść jest ustawiona pod wydawanie diaxów. W WG jeśli kupujemy podejścia, to w pierwszym okienku od lewej są medale, a dopiero potem diamenty - tu specjalnie ułożyli odwrotnie, żeby gracze mieli szansę się pomylić ;)
 

Montaron

Rycerz
Nad tym Inno pracowało tyle czasu? To jest przecież pvp tylko z nazwy. Najlepsi będą ci którzy mają najwięcej medali do wydania a nie najskuteczniej walczący, a najwięcej punktów dają walki z NPC a nie walki z innymi graczami.
 

Oldcheerfulman

Szlachcic zagrodowy
Czy tylko ja tak mam ale obrona/atak na arenie nie jest dodawany z perły? Mam rozjazd w statystyce jednostek na arenie a tych w normalnej obronie miasta?

Temat nieaktualny, dobosz się zaplątał :-)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Chcieli dobrze, wyszło jak zawsze, GÓRA urodziła mysz.

Najlepsi będą ci którzy mają najwięcej medali do wydania
Nie najlepsi będą ci z Wenus.
1622306355800.png
102 z 223 jest w epoce Wenus, prawdopodobnie w miarę upływu czasu, będzie jeszcze więcej Wenusian w topie PvP.

Medale niestety będą miały marginalne znaczenie.
Zauważ, że cena podejść będzie się resetowała co tydzień.
A ich cena rośnie w zastraszającym tempie.
Zresztą, jak zaczniesz kupować to się sam przekonasz.
to by był 23:
1622294968538.png

50 kosztował by blisko 3 miliony, a setny 27 miliardów.

ALE, tu UWAGA!
Setny za diamenty nadal kosztuje tylko 50!
 
Ostatnia edycja:

Amall

Szlachcic zagrodowy
Dla mnie Arena to jakas pomylka, nie bedzie zadnej rywalizacji. Na poczatku beda wygrywali Ci co maja duzo medali. To sie jednak szybko skonczy ( wczoraj sie troche zapedzilem w kupowaniu podejsc i ubylo 50 mln ) Potem beda wygrywali Ci co beda kupowac podejscia za diaxy. Przeciwnik zaden, bije same NPC i praktycznie nie mam strat.
 
Nie wiem czy ktoś już o tym wspominał, ale zmienił się opis Krakena w bonusie Pierwsze uderzenie: "Tej zdolności nie można stosować w bitwach na Arenie PvP".

Swoją drogą coś dziwnego się tam dzieje. Dużo trudniej pokonać graczy, którzy są epokę niżej i mają małe bonusy, gdzie normalnie bym ich pokonał bez żadnego uszczerbku na zdrowiu...
 

Amall

Szlachcic zagrodowy
Jestem w wenus i przeciwnika top 1 zawsze mam NPC. Tylko tych bije. Jak narazie bez przegranych i z bardzo malymi stratami. Nie wiem jak z biciem sasiadow realnych. Na grze sasiadow nie bije :) Na Arenie za malo ranku daja, NPC 400+, top 2 (realny gracz) niecale 300.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Niby jest arena poprawiona, ale wymaga trochę poprawek.
Teraz funkcja, która mogła by mnóstwo zabawy, pozwala tylko na kilka minut zabawy.
Naprawdę, 12 walk dziennie (no plus ewentualne wygrane [załóżmy że 5} plus 20 za medale tygodniowo) to jest nic, mniej niż zero.
Kogoś tam powaliło w projektorowni.

dziennie 12+5=17
tygodniowo 17x7+20=119
miesięcznie 119x4=476
to daje 476x400=190000 punktów

Trochę głupio, że nie ma powtórek walk obronnych. to tylko pięć dziennie, mogły by być w dzienniku.

Jestem ROZCZAROWANY tą funkcją.

Swoją drogą coś dziwnego się tam dzieje. Dużo trudniej pokonać graczy, którzy są epokę niżej i mają małe bonusy, gdzie normalnie bym ich pokonał bez żadnego uszczerbku na zdrowiu...
Zasady walki są z mapy świata. Łotry na Arenie nie mają zastosowania.
Uczeni w Piśmie zalecają walkę ręczną lub automagiczną z 8 jednostkami odpowiednimi dla danej epoki bez łotrów.

1622315605131.png

Zalecają:
1622315652062.png
 
Ostatnia edycja:

Feandil

Wójt
Dopiero zajrzałem do tego tematu.
Sam na razie tłukłem tylko ze swojej epoki (Jesień Średniowiecza) i jakoś tak dziwnie łatwo idzie. 8x działa i wszystkie walki do przodu. Przeciwnicy jacyś otępiali, robią po 1-3 kroczki... jeśli nie natykam się sporadycznie na kontrę z artylerią, to 0 strat.
Nuda...
 

Blade1984

Książę
12 walk dziennie (no plus ewentualne wygrane [załóżmy że 5} plus 20 za medale tygodniowo)
20 tygodniowo?tylko? ok teraz już wiem że im wyższa epoka tym wyższa cena startowa, no ale bez przesady, te 10-15 dziennie to chyba można sobie zpowolić nawet w późnych epokach, ja w sumie mam z tym wykupowaniem za medale trochę łqtwiej bo jestem w postępowej więc cenę bazową mam niższą :D już ponad 10 wykupiłem a dopiero mam 1150 za podejscie:D
 

Blade1984

Książę
dobra bo ja chyba czegoś nie ogarniam, jeśli wybieram przeciwnika, to jego armia ma bonus z obrony miasta, to jak to jest możliwe że niby ma 500 obrony w obronie a w miescie nie ma zadnych budynków dla obrońców miasta, poza TA na 40 poz i kilkoma płomieniami?
 
Do góry