Arena PvP - dyskusja [Beta]

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Od 13 lipca 2020 na naszym serwerze Beta dostępna będzie nowa funkcjonalność: Arena PvP.

Zachęcamy do dyskusji w tym temacie!
 

Borisel

Hrabia
Jeśli to będzie oddzielna funkcja - to co w takim razie z perłami dające bonusy do plądrowań ? Będzie można plądrować graczy w arenie pvp ?
 

Fatherland

Książę
Nie no jak by to jeszcze wyłączyli to już był by cyrk perły powinny pozostać, są bonusem działającym konkretnie tylko na sąsiadów.

Ale za to będzie dodatkowo kolejnej klikaniny znowu bo będą jakieś tam nagrody. No i będzie płacz że atakują, że plądrują, hehe
 

hddk

Hrabia
@Borisel W arenie PvP nie ma plądrowania, bo to nie jest atak na miasto gracza, to zupełnie oddzielny system walk. Do obrony w nowej Arenie PvP wybiera się oddzielną armię, to nie jest ta sama, która broni miasta.

Stare ataki na sąsiadów i plądrowanie zostaną tak jak są i perły dające bonusy do plądrowania (np. Muzeum Atlantydy) będą tu działać.

Pisałem w wątku spoilerowym, że po zapowiedzi wygląda to podobnie do turniejów rozgrywanych w obecnym evencie piłkarskim. Tu też po wygraniu meczu nie plądrujemy miasta :) Jedynie lecą punkty do rankingu. Oczywiście do nowego PvP będą się wliczać tylko punkty z areny PvP, a nie jak teraz, ze wszelkich możliwych walk.

@Fatherland Za darmo masz 6 podejść na dobę, za diaksy można kupić jeszcze 10, a walki tylko na automacie, więc klikaniny jak na lekarstwo. Dlatego ogólnie cała ta arena to lekkie nieporozumienie, bo programiści siedzą, projektują i wprowadzają coś, co wymaga szczątkowej aktywności. Może jakby pasek podejść mieścił 10 prób i odnawiałyby się co godzinę, to jeszcze coś tam by się klikało.

Póki co nie wiadomo nic o nagrodach, ale nie wiem jakie musiałyby być, żeby codziennie wydawać diaksy na podejścia :) A podejrzewam, że tanie nie będą :)

Zapowiedź na Becie:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17606

Guest
zbiorów za diaxy na telefonie dalej nie ma, ulepszen budynkow z wypraw też nie ma
 

DeletedUser13517

Guest
Wszyscy gracze są w jednym worku grając na becie w kolonialnej mam przeciwników z najwyższych epok ( za najwięcej punktów ) i ze swojej epoki za najmniejszą liczbę punktów.

Gracze z niskich epok od razu są na straconej pozycji:)
 

DeletedUser13517

Guest
Nagrody główne to oczywiście bardzo potrzebne medale :)
Są jeszcze skrzynie i dla TOP1 jest nawet szansa na 100 diamentów ( 20% szansy ) normalnie szał z nagrodami.

No i oczywiście możliwość dokupienia podejść za diamenty no bo kto by nie chciał się pościgać o 40 medali :)
 

hddk

Hrabia
Totalny szajs... pewnie dlatego że w Jesieni mam 350% ataku, system losuje mi "trudnych" graczy z małym bonusem, ale ze Współczesności, Wirtualnej albo z Marsa :D Może i na manualu bym coś ugrał, ale na automacie nie ma szans. Pozostaje dziubanie "łatwych" przeciwników za najmniejszą liczbę punktów. Ktoś nieźle odpłynął z doborem przeciwników.

Nagrody to medale i zestaw skrzynek, praktycznie każdy coś dostaje. Za top 1 jest skrzynka z 20% na 10 PR, druga z 5 jednostkami i trzecia z 20% na 100 diaksów. Obecnie jestem w rankingu w przedziale 51-500 i mogę dostać skrzynkę z 20% na 10 PR, drugą z 1 jednostką i trzecią z 20% na 10 diaksów. Pewnie wkrótce cała lista skrzynek będzie na fanowskiej Wiki, trzeba tylko to spisać.
 

kasia2389

Arcyksiążę
** GÓRA URODZIŁA MYSZ **


Totalny szajs...
święte słowa, zabawy na 30 sekund, ustawiasz najlepszy skład do automatu i robisz 5 walk rano i 3 wieczorem.
Ale jak przegrasz to punkty są odejmowane, żeby było z czego odejmować to się zaczyna mając 6000 pkt.:

1594633330401.png


Wydaje się, że to kolejny wyciągacz diaxów.
Dostępy odnawiają się co 4 godziny, maksymalnie można mieć na pasku 5, kosztują 50 diaxów

1594633656985.png

1594632077685.png

Obrona ma bonusy takie jak przy obronie miasta, bonusy są widoczne, składy armii broniącej nie, to jest inny skład niż broniący miasta.

1594633902531.png

Nagrody to medale i zestaw skrzynek, praktycznie każdy coś dostaje.
Bardzo ładne, tylko, ze to jest za cały sezon, który trwa tydzień. Ilość medali w nagrodzie zależna jest od ery gracza. Skrzynki są takie same.
1594631717611.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4614

Guest
Oby to był kolejny dobry , mocny poswiadczony odpowiednio skompilowanym algorytmem, system do zarabiania na naiwniakach KASKI z mikropłatności :))
( info dla noobków ---> mam na myśli super negocjacje i super hiper najnowszą perłę do tego motywującą )

Natomiast zrobienie ZBIERZ CAŁĄ PRODUKCJE na wersji mobilnej , gdzie gracze chcą wydawać PODREŚLAM ...
o k r o p n i e . p r a g n ą . w y d a w a ć . D I A M E N T Y , to jakaś obietnica przedwyborcza !! meh . zal :(
 

Nazzy

Szlachcic zagrodowy
@Shelian Jeśli dobrze rozumiem, to stare wieże znikają, a wiąże się z tym dość spory problem, mianowicie wielość ramki raportu. Do tej pory klikając na "Szybka walka" w tym samym miejscu można było "Ok" z raportu, oczywiście było tak poza okresem przejściowym między turniejami, kiedy raport był mniejszy, co w dużym stopniu utrudnia walki. Czy istnieje w takim razie możliwość edycji tej ramki, tak aby dalej można było szybko walczyć? Może się to wydawać błahym problemem, ale w rzeczywistości bardzo utrudnia walkę.
 

Sertoriusz

Szlachcic zagrodowy
A może byście dodali zbiory do 1000PR albo bez limitu, bo to 100PR jest problematyczne i denerwujące. To chyba nic wielkiego taka zmiana a znacząco by poprawiła grę.
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Fajnie, że po GPC wchodzi kolejna aktywność polegająca na walce. Mam nadzieję tylko, że jednocześnie coś zrobią z menu wyboru armii. Obecnie to horror jest. Nic nie widać, tylko pierwszych kilka jednostek, do wyboru trzeba się czasem naprzewijać jak głupi... obecnie męka.
 

DeletedUser17606

Guest
nagrody nie zachwycają, powtórzę się brak zbiorów za diaxy na mobilce tak oczekiwana przez wszystkich graczy - dla zespołu FOE mało istotna, wprowadzenie zmian i ulepszeń budynków z wypraw mało istotne, zwiększenie limitu PR na pasku nieistotne(100PR bylo dobre parę lat temu) ale za to na becie pojawił się news i przycisk wypraw zniknie a za to będziemy na wyprawy płynąć statkiem:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

McPietro

Wójt
Bardzo ważnym a brakującym elementem jest brak możliwości wyłączenia migającego "zachęcacza" do wejścia w te rozgrywki. Wielu nie będzie korzystać, a ekran już zawalony pierdołami. Czas na zmodyfikowanie interfejsu a nie dokładanie kolejnych wodotrysków, których głównym zadaniem jest wyciąganie od graczy diaxów.
 

Amadeuss

Rycerz
kolejna zmiana i zwiększenie naparzanki ... od wtorku gildie cisną wyprawy od czwartku przez 10 dni GPC o GVG nie wspomnę i jeszcze to .....
 

hddk

Hrabia
Ja dziś usunąłem armię PvP i się z tego badziewia wypisałem. Jeśli dodadzą walki ręczne i zmienią dobór przeciwników na takich z +/- jednej epoki, to może znowu coś popróbuję. Póki co to zabawa dla graczy z Marsa i Asteroid :)
 
Do góry