AP cz.IV Walki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14402
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser14402

Guest
Witam, czy tylko ja z maxymalnym mozliwym % do ataku *bez perel mam problem z przejsciem mapy IV Cz Ap?? Nie wiem jak to programisci zbalansowali, ale poprostu zadna kombinacja nie jestem w stanie przejsc...
 

DeletedUser5256

Guest
" maxymalnym mozliwym % do ataku" kolega wie że niektóre budynki wojskowe dodają bonus do ataku plus tawerna
 

DeletedUser9824

Guest
Bo na IV poziomie Arktyki bez pereł... no błagam. Chociaż zeusa postaw :D
 

DeletedUser14402

Guest
Rozumiem, ze stwierdzenie *bez perel jest ciezkie do domyslenia sie ;) szczegolnie, ze ludzie w brazie maja wszystkie perly na 10 poziomie i wiekszym ;) MAXYMALNY POZIOM ATAKU= 3x30%...
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem, ze stwierdzenie *bez perel jest ciezkie do domyslenia sie ;) szczegolnie, ze ludzie w brazie maja wszystkie perly na 10 poziomie i wiekszym ;) MAXYMALNY POZIOM ATAKU= 3x30%...
jak już to od żelaza takie cuda wianki ;)
i tu wychodzi pewna prawidłowość , nie da rady rozwijać swojego miasta z pominięciem św trójcy :p czyli zeusa , katedry i castelka , zawsze
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zapewne wiesz, bo widząc Twój poziomie i doświadczeniu w grze trudno przypuszczać, że nie wiesz, poziom ataku można zwiększyć budując budynki wojskowe, najwydajniejsza jest siedziba plutonu uderzeniowego, z 12 kratek daje +4% i potrzebuje tylko drogi, wystarczy doprowadzić do sytuacji, że wróg jest na dwa strzały. Co prawda odpadem są plutony produkowane przez Alkatraz, ale można je wykorzystać w GvG.
 

DeletedUser6543

Guest
Nie wiem, czy to pomoże:)
mam w ataku 125%, w obronie 109% i mnie masakrują;)
 

DeletedUser7795

Guest
Gratulacje! Spieprzyliście totalnie walki.

comment_apj9LlliTUvExF1VQu0A2ZT26x2Ht6LZ.gif
 

DeletedUser14402

Guest
Nie chodzi o przechodzenie na automacie w 1 dzien tylko o przejscie W OGOLE, teraz to juz nie robi roznicy czy 1 czy 40 dni bo przejsc sie NIE DA, bylem ciekawy jako dosw gracz z ponad 4 letnim stazem czy tylko ja mam taki problem... ale jak widze nie, wiec kolejny raz gratuluje pomyslowosci IG :)
 

DeletedUser14757

Guest
Myślę, że 1 prowincję spokojnie można przejść ośmioma fortecami ;)
Ogólnie myślę, że fortece powinny być całkiem niezłe jako że są do rozwalenia dopiero na 4 strzały.
 

DeletedUser14402

Guest
Wszystko daje rade albo na 1 ture, albo na niektore typy jednostek, ale ogolnie to jest jakas patologia zeby zaawansowani gracze nie mogli przejsc prowincji oO, nie wiem co jest dalej, ale ja sam doszedlem dopiero do 2giej, nomen omen, ktora wyglada jak pewna meska czesc ciala? haha
 

DeletedUser14685

Guest
Ja przeszedlem cala pierwsza prowincje 8 czolgami antygrawitacyjnymi tracac tylko jednego :)
Sprobuj tak zagrac, tylko nie dawaj automatu :)
 

DeletedUser14760

Guest
Według mnie, nie ma balansu i normalności. Nie jest dobrze z wszelkimi walkami. Poprawcie to jak najszybciej.
 

DeletedUser9824

Guest
Z arktyczną od samego początku był problem z balansem i dużo ludzi woli zostać w przyszłości- w sumie się nie dziwie, mniej bugów.
 

DeletedUser10716

Guest
98%/91% druga prowincja w IV cz. mnie zmiażdżyła :) pierwsza poszła dość gładko, w drugiej występuje już artyleria z AP, która rozkłada na łopatki wszystko oprócz Dronów smoczych, więc wielcy mędrcy, który proponują Czołgi antygrawitacyjne są, lekko mówiąc, w błędzie :) (artyleria z AP ignoruje kamuflaż), ja rozumiem, że nie może być łatwo, ale w sytuacji w której w pierwszej walce tracę 2 jednostki i mam część poranionych (które w drugiej walce schodzą po pierwszym strzale) nie widzę możliwości przejścia inaczej niż negocjacjami :), na 30% z Tawerny potrzeba 8500 srebrników, bonus jest na 24 godziny, odkrycie prowincji trwa :? kilkanaście godzin (?), może ponad dzień, nie zwróciłem uwagi :) czyli za te 8500 srebrników można zdobyć max 2 prowincje bez użycia diamentów :) widząc jak sytuacja wygląda przy moim bonusie sceptycznie podchodzę do koncepcji, że nawet to 30% zmieni znacząco sytuację :? jak już wspomniałem, nie może być za łatwo, ale dodatkowo dziwią mnie nagrody pozyskiwane za zdobycie prowincji :) za obecną jest to yyy ledwie 728k monet (CF razem z bonusem z Chateau Frontenac ) z zadania i po to towarów z AP (nagroda prowincji), no sory ale za taki poziom to powinno być z 10x więcej :), wniosek wysuwam taki, że faktycznie brak tutaj balansu :) proponuję zlikwidować drugą walkę, podnieść % wrogich jednostek żeby faktycznie nie było łatwo, ale żeby się dało w ogóle :]

jestem pewny, że po tym poście nagle wszystko wszystkim zacznie pasować, bo mnie nikt nie lubi xD
 

DeletedUser10716

Guest
frustracji ciąg dalszy...
:) jeśli chodzi o budowle z bonusem, to pragnę zauważyć, że bonus tyczy się tylko ataku, nie wyobrażam sobie żeby dało się postawić tyle budynków, żebym kładł wrogie jednostki jednym strzałem, a na dwa to i teraz idą :) obrona zostaje bez zmian, więc sytuacja nie bardzo się zmienia :) na 8500 srebrników potrzeba średnio kilka dni, bo nie każdy ma już rozbudowaną na maxa tawernę :) jedyny sposób to budować perły militarne na wysokie poziomy, ale to też długotrwały proces :?
 

bartekmod

Książę
ze względu na Wasze opinie wstrzymałem podbój pierwszej prowincji 4 części... zostanie coś na zadania eventowe jeszcze, za to testuje walki na wyprawach, jest ciężko...
czołgi antygrawitacyjne są dobre do momentu, gdy nie ma artylerii plazmowej i behemotów - na drony smocze, roboty zwiadowcze i surogatów dają radę (ważne by surogatów atakować z max odległości to nie starczy im zasięgu na kontratak), na fortece ciężko - no ale działo kinetyczne stało się muzeum - trzeba czołgiem zręcznie lawirować między fortecami to można pokonać
miałem ze skrzyni 2 artylerie plazmowe - niby dobre i fajnie że pokonują kamuflaż behemotów, ale bardzo szybko mi padły już w pierwszej fali i niewielki z nich pożytek
czempion - dobry do ataku ale szybko mi pada
forteca - potrafi przeżyć, ale słabiutko w ataku bije
smoczy dron - przy zmniejszonym zasięgu nie udało mi się ani razu złapać dwóch jednostek rywala w linii by zadać cios obu (a co dopiero trzem w linii), szybko pada - w tym wariancie bezużyteczny

behemot mi jeszcze nie wpadł ze skrzyni, nie testowałem - wydaje się że ukrycie behemotów (wzgórz jest chyba względnie mało na mapach - to może być problem?) gdy rywal nie ma artylerii plazmowej będzie wystarczające na wygrywanie walk, natomiast jak będzie artyleria to trzeba coś poświęcić idąc do przodu i ją zabić (ale wtedy traci się jednostki w kontekście drugiej fali i już nie jest tak różowo)
testy robotów i surogatów dopiero przede mną - wciąż nie jestem przekonany do surogatów po zmianie, jak się kryły to bardzo mi pomagały, a teraz? wiele zależy od SI, jeżeli będzie podchodzić i nadziewać się na kontratak to może i się nada, natomiast jeżeli będzie mądrze bić z daleka to surogat będzie bezużyteczny, robota do tej pory nie używałem bo był mi zbędny, nie mam nawet przemyśleń odnośnie walk nim

ze 2 krytyki zadane na początku walki ratują mi trochę sprawę, np zniszczenie behemota na raz
 

DeletedUser14757

Guest
Fajnie jakby odezwały się osoby z Castel na 70 poziomie ;) Czy podnoszenie poziomów pereł wojennych stanie się teraz priorytetem?
 

DeletedUser5256

Guest
Bez pereł nie da się przejść bo nie da się podnieść obrony. W dodatku to by było bez sensu postawić budynki wojskowe i przejść na automacie. Prowincje można wykupić za towary jak ktoś nie inwestuje w perły wojskowe. Jest tak jak powinno być. Nie po to gra się 4 lata żeby ktoś kto gra 3 m-ce i wydał trochę diamentów jechał bez problemu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry