[Tawerna znajomych] Anulowanie aktywnych bonusów.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18277
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za opcją anulowania premii w tawernie?

  • Tak, przydałaby się.

  • Nie widzę takiej potrzeby.

  • Obojętne mi to.

  • Tak, ale kosztem srebrników.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser18277

Guest
Witam. Chcę zaproponować możliwość anulowania bonusów w tawernie. Aktywując przykładowo premie do budowy na 72h, tyle czasu na pewno nie jest nam potrzebne żeby wybudować coś, czy przebudować miasto, wybieramy najdroższą opcje bo chodzi raczej o maksymalne przyśpieszenie budowy. Po wykonanej robocie ta premia jest zbędna i zajmuje pole na kolejne 2 dni, a chciałoby się już aktywować kolejną aktualnie potrzebną i tu jest problem..
Tak, jest możliwość dokupienia pola za 50 diamentów. - Droga sprawa, przykład: pierwsze pole zajęte a chcemy aktywować dodatkową turę w wyprawach, po czym premie dla atakujących i na koniec jeszcze coś, to za 3 aktywacje w przeciągu paru godzin jest już 150 diamentów.
Zdarza się że trzeba mieć 2 opcje dłuższe, wtedy można dokupić to pole bo się opłaca.

To takie moje zdanie. Tak czy siak, czy możliwość anulowania premii w tawernie powinna być dostępna? Jak myślicie?

Pozdrawiam,
Thorass
 

DeletedUser

Guest
Chcę zaproponować możliwość anulowania bonusów w tawernie.

Jak najbardziej "Za"! Już o to dawno walczyłem, skoro za coś zapłaciliśmy, to możemy mieć możliwość anulowania tego ustawienia, tak jak anuluję się np. stawiane budynki, mogąc je natychmiast sprzedać, skoro zmieniliśmy zdanie, jeszcze zanim ukończyła się budowa.
Oczywiście ponosimy nasze straty, bo zainwestowane, w tym przypadku, srebrniki do załączenia jakiegoś bonusa, nie zostaną zwrócone, ale kazanie mam czekać do jego zakończenia, żeby móc załączyć inny, to przegięcie.
Kupiłem bonus, już go nie chcę, to wyłączam i tyle, już za niego zapłaciłem i nie chcę zwrotów, więc powinienem móc to zrobić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HuanMing

Książę
Co prawda nie korzystałam do tej pory z bonusów w tawernie, jednak taka zmiana wydaje się logiczna i uzasadniona, szczególnie, że nie jest oczekiwany zwrot poniesionych kosztów. Na tak.
 

bartekmod

Książę
a czy nie na tym polega strategia, by brać odpowiedzialność za dokonany przez nas wybór? albo bardziej pasujący nam czas, pozwalający szybciej aktywować coś innego, albo lepszy bonus, ale w zamian za przyblokowanie miejsca na bonus? wprowadzenie tego pomysłu, chociaż oczywiście przyjemne i ułatwiające życie, eliminuje element strategiczny
 

DeletedUser

Guest
a czy nie na tym polega strategia, by brać odpowiedzialność za dokonany przez nas wybór?

Niestety NIE!
Są jakby dwie definicje strategii które możemy tu (w tej sytuacji) zastosować, oto one:
1). Strategia (wojenna), to dziedzina strategii obejmująca tworzenie, rozwój, przygotowanie i wykorzystanie sił zbrojnych dla osiągnięcia celów we wszystkich dziedzinach i warunkach funkcjonowania państwa (tutaj naszego miasta).
2). Strategia (ogólna), to przewidywanie w znacznie odległym czasie spraw najważniejszych, najistotniejszych (głównych, podstawowych) które pozwolą utrzymać dany podmiot na pozycji nie gorszej lub lepszej niż wyjściowa.

Tak więc strategia nie polega na braniu odpowiedzialności za swoje decyzję, choć to oczywista konsekwencja i bezpośrednio się z nimi wiąże, tylko na przewidywaniu i logicznym oszacowaniu możliwości, żeby na podstawie tego móc zaplanować działanie, które przyniesie nam korzyści, lub zapobiegnie poniesieniu strat.
Tutaj chodziło bardziej o aspekt ekonomiczny i możliwość cofnięcia działania/decyzji, jeśli taka została wykonana przez pomyłkę, lub uznana za błędną, wraz z poniesieniem odpowiednich strat, właśnie jako kondekwencji tych działań, bo utracimy wpłacone srebrniki.

Reasumując, w żadnym z powyższych założeń i kontekście wyłączenia bonusa w tawernie, konsekwencją błędnej decyzji, czy to świadomej, czy przypadkowej, jaką jest jego załączenie, nie może być brak możliwości jej cofnięcia, przy jednoczesnych stratach w postaci braku zwrotu wkładu, jaki ponosimy, żeby go uruchomić, do tego tłumaczonej błędem w przyjętej strategii i jego konsekwencją!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Tutaj chodziło bardziej o aspekt ekonomiczny i możliwość cofnięcia działania/decyzji, jeśli taka została wykonana przez pomyłkę, lub uznana za błędną, wraz z poniesieniem odpowiednich strat, właśnie jako kondekwencji tych działań, bo utracimy wpłacone srebrniki.

możliwość cofnięcia działania/decyzji w tym przypadku bonusu z tawerny - ok, ale jak został on anulowany bez używania go... tzn mając bonus do zbioru monet nie dokonaliśmy jeszcze ani jednego zbioru monet, mając bonus do ataku nie wykonaliśmy żadnej walki... ok jestem to w stanie zaakceptować, może nawet za zwrotem części poniesionych nakładów

natomiast jeżeli bonus zostanie użyty, absolutnie nie powinno być możliwości jego wycofania, na przykładzie monet: potrzebujesz 4h bonusu i chcesz mieć 60%, więc albo bierzesz 4h z 20%, albo 24h z 60%... Ty chcesz najzwyczajniej w świecie dostać bonus 4h z 60% dzięki temu, że go sobie anulujesz, ale takiego NIE MA dostępnego, tłumaczenie, że zapłaciłeś za wyższy bonus tutaj jest zwyczajnie błędne, bo bonus daje w pakiecie dwie wartości... jeżeli chcesz sobie anulować taki bonus po 4 godzinach powinieneś jednocześnie oddać 40% bonusu z Twoich zbiorów monet, oczywiście też za zwrotem różnicy srebrników... żeby zachować bonus 60% przy krótszym czasie, należałoby jeszcze dopłacić, bo taki bonus staje się cenniejszy, musiałby być droższy.. teraz pytanie czy anulowanie bonusu po godzinie powinno być droższe, niż anulowanie bonusu po 2 godzinach i o ile... ja wiem że 24h bonus boli, bo nie pozwala z 24 h domków zrobić dwóch zbiorów, a z domków 8 godzinnych nie zrobisz 3 zbiorów a max dwa... bonus trwający 25 godzin byłby o niebo lepszy, wiem

w budynkach jest podobnie... tylko budynek nie zajmuje miejsca bonusowego w tawernie, a miejsce w mieście i ludność... jeżeli stawiasz budynek wojskowy, budujesz go, stwierdzasz że jednak bardziej przyda Ci się towarowy, anulujesz budowę, tak da się, to fakt, ale nie skorzystałeś z jednostki, nie wykonałeś nią walki (czytaj: nie skorzystałeś z bonusu z tawerny), a jeżeli dokończyłeś budowę budynku, wyprodukowałeś jednostkę i nią zawalczyłeś zdobyłeś sektor i dopiero zburzyłeś budynek by postawić w jego miejsce towarowy - nikt Ci nie dopisuje do inwentarza towarów które BYŚ wyprodukował, gdyBYŚ od razu zmienił budowę, po prostu przepadło, tak jak i jeden bonus w tawernie blokuje bonus inny... (oczywiście możesz od razu ukończyć budowę wojskowego za diamenty, od razu wyprodukować jednostkę za diamenty, wygrać walkę, skasować koszary i od razu wyprodukować towarowy za diamenty, czyli skorzystać z dwóch budynków na raz - z dwóch bonusów na raz, ale dokładnie taka opcja w tawernie jest, za diamenty)
teraz podstawowa różnica pomiędzy bonusem z tawerny, a budynkiem, budynki są wieczne, a bonusy czasowe... budynki wieczne można burzyć, gdyby koszary po tygodniu czasu (czas wymyślony zupełnie przypadkowo) ulegały zniszczeniu ze starości, degradacji a w konsekwencji by znikały to uwierz mi, również nie byłoby możliwości ich wcześniejszego burzenia... tak samo gdyby wykupić za srebrniki bonus wieczny, byłby on możliwy do anulowania, tak to działa
 

DeletedUser

Guest
jeżeli bonus zostanie użyty, absolutnie nie powinno być możliwości jego wycofania

Oczywiście, że tylko w przypadku kiedy taki bonus nie został przez nas wykorzystany, to wydawało się oczywiste i ze stratami w postaci całości zainwestowanych srebrników, do jego załączenia, jako konsekwencja pomyłki.
Można by się też pokusić o ustawienie braku możliwości jego ponownego załączenia, jeśli byłby on wykorzystany na czas, w którym teoretycznie by trwał, gdybyśmy go nie wyłączyli, ale w żaden sposób nie powinno to blokować załączenia innego bonusa, skoro z pierwszej opcji rezygnujemy i ponosimy straty.
Natomiast jeżeli chodzi o ewentualną opcję jego ponownego załączenia w przypadku, jaki opisałeś, to też byłoby możliwe, ale wtedy należałoby podnieść jego koszty i byłoby po problemie.
 

DeletedUser18277

Guest
Dodałem kolejną odpowiedź w ankiecie, może niepotrzebną ale niech będzie. Jest też możliwość zapłacenia za anulowanie premii w zależności od pozostałego czasu trwania tej premii.
 

bartekmod

Książę
Oczywiście, że tylko w przypadku kiedy taki bonus nie został przez nas wykorzystany, to wydawało się oczywiste i ze stratami w postaci całości zainwestowanych srebrników, do jego załączenia, jako konsekwencja pomyłki.

post z pomysłem...
Witam. Chcę zaproponować możliwość anulowania bonusów w tawernie. Aktywując przykładowo premie do budowy na 72h, tyle czasu na pewno nie jest nam potrzebne żeby wybudować coś, czy przebudować miasto, wybieramy najdroższą opcje bo chodzi raczej o maksymalne przyśpieszenie budowy. Po wykonanej robocie ta premia jest zbędna i zajmuje pole na kolejne 2 dni, a chciałoby się już aktywować kolejną aktualnie potrzebną i tu jest problem..

zwłaszcza zaś to ostatnie cytowane zdanie, twierdzą co innego
 

DeletedUser16965

Guest
to jest gra strategiczna, decydujesz się na coś kosztem czegoś.. wezmę przyspieszenie budowy, postwie budynki,kasuje i biore premie do ataku, nie moge przejsc czegoś w wyprawie walką kasuje premie do ataki i biore negocjacje, a przy okzaji przed zbiorem premie do kasy i młotków ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Przeczytałem tutaj argumenty za cofaniem, przeciw niemu i miałbym problem w decyzji bo i jedne i drugie były logiczne. Ja osobiście wolałbym żeby była możliwość cofania.

Niestety to wszystko tutaj będzie w efekcie zwyczajną retoryką bo pomysł nie ma szans na przejście. Gdyby była taka możliwość drastycznie spadłby popyt na drugi slot, a ten fakt zwycięży z każdą logiką.
 

DeletedUser19136

Guest
Witam:) nie ulega według mnie żadnej wątpliwości że możliwość wycofania bonusu to fantastyczny pomysł, ale tu głównie chodzi o to że drugi bonus jest za diamenty, które możemy w miarę łatwo zdobyć w wyprawach albo po prostu Kupić za prawdziwe pieniądze, i głównie autorom gry chodzi aby kupować diamenty, Nie oszukujmy się gra to biznes a nie instytucja charytatywna i musi na siebie zarabiać, pomimo że Nigdy nie kupiłam diamentów za pieniądze to ja rozumiem intencje twórców gry, przecież dla nich to praca i muszą zarabiać i wyżywić rodziny, tak więc Bardzo wątpię aby autorzy gry zrobili opcje anulowania bonusu, bo wtedy drugi straciłby drastycznie na znaczeniu.
 

DeletedUser17755

Guest
możliwość cofnięcia działania/decyzji w tym przypadku bonusu z tawerny - ok, ale jak został on anulowany bez używania go... tzn mając bonus do zbioru monet nie dokonaliśmy jeszcze ani jednego zbioru monet, mając bonus do ataku nie wykonaliśmy żadnej walki... ok jestem to w stanie zaakceptować, może nawet za zwrotem części poniesionych nakładów

Jak najbardziej tak, czasem przez pomyłkę się coś kliknie i nie potrzebne mi to i nie mam zamiaru użyć i chciałabym zrezygnować i wybrać inną opcję. Po wykorzystaniu nie powinno być takiej możliwości. Takie coś popieram, nawet kosztem straty częściowej srebrników.
 

DeletedUser7795

Guest
Nie oszukujmy się gra to biznes a nie instytucja charytatywna i musi na siebie zarabiać,

Po akcji ze skryptem, który zjadł kilkadziesiąt poziomów pereł z pewnością gracze pobiegną diamenty kupować :haha:
Zaufania ani szacunku już do tfurcuf nie mam, ani za grosz.
 
Do góry