Ankieta: Miej swój wkład w rozwój Forge of Empires!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5

Guest
Zachęcamy do poświęcenia pięciu minut i wzięcia udziału w ankiecie, która pozwoli nam zdobyć informacje potrzebne do obrania odpowiedniego kierunku w technicznym rozwoju gry. Ankieta jest anonimowa. Ankieta potrwa do 25 sierpnia 2012.


Link: Miej swój wkład w rozwój Forge of Empires!


PS. Oczywiście podamy wyniki ankiety :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Wczoraj wieczorem ankieta została zakończona, trwa opracowywanie wyników oraz najciekawszych odpowiedzi.
Opublikujemy wszystko wkrótce :).

- - - Zaktualizowano - - -

Wyniki ankiety miały być przedstawione również w formie wykresów, jednak musiałbym na to poświęcić znaczną część czasu, którego ostatnio niewiele mam. Mam nadzieję, że forma opisowa będzie w zupełności wystarczająca, postaram się też by wszystko było bardzo czytelne :)


Zarejestrowanych kont głównych: około 135.000
Ankietę rozpoczęło około 6800 użytkowników, wypełniło do końca 3995 respondentów (czyli Was)
Jeśli chodzi o procenty to: ankieta dotarła do nieco ponad 5% graczy, ale wypełniło ją niecałe 3%.

Respondenci oświadczyli, że głównym sprzętem do gry w FoE to komputer stacjonarny (57%) oraz laptop/notebook (42%). Bardzo niewielu (tylko 1%) gra na innych urządzeniach. W swoich komputerach mają oni zainstalowane takie systemu operacyjne jak Windows 7 (49%), Windows XP (35%), Windows Vista (11%). Z pozostałych systemów operacyjnych (4,1%) królują Windows 8 (0,9%) i tuż za nim systemy Linux'owe (0,7%). Najwięcej jest komputerów z pamięcią RAM powyżej 3 GB (44%) a najmniej tych z 1 GB (7,5%).

Następnie pytaliśmy o łącze internetowe, jednak tu należy podawane informacje brać z przymrużeniem oka, ponieważ z komentarzy wynika (kilka z nich poniżej), że wielu respondentów za bardzo nie wiedziało jak zaklasyfikować swoje łącze. Nie mniej jednak najwięcej z Was korzysta z linii telefonicznych (34%) oraz telewizji kablowej (23%), następne miejsca należą do sieci radiowych (16,6%) oraz komórkowych (11,6%). Inne podawane możliwości połączenia to ponad 11% - i to właśnie informacja, która powoduje podejście z przymrużeniem oka do tego punktu ankiety. Mam jednak nadzieję, że na następny punkt każdy wiedział jak odpowiedzieć, więc aż 47% z Was ma łącze szybsze niż 5 Mb/s a tylko 14% mniej niż 1 Mb/s.

Na temat programu antywirusowego niewiele napiszę, ponieważ trochę potrwa zliczenie prawie 4000 głosów. Możliwe, że bardziej precyzyjnie będziemy pytać przy okazji kolejnej ankiety (jeśli oczywiście chcecie :p).

Wsród przeglądarek króluje Firefox (55%), potem po pietach depcze mu Chrome (44%), kolejne dwie jednak bardzo daleko są w tyle: Opera (11%) oraz IE (9%).

Kolej na ocenę elementów gry, nie jest to łatwe zadanie :)
Najwyżej została oceniona grafika, łatwość obsługi i intuicyjność. Najniżej system walki i handlu. Miłym zaskoczeniem była ocena pracy supportu, 42% nie ma zdania (co właściwie normalne, mogli jeszcze nie mieć z nami do czynienia), około 20% wystawiło oceny średnią lub gorszą, a 40% dobrą lub wyższą.

Pytanie: "Czego najbardziej brakuje w grze?" również pozostaje w opracowaniu z uwagi na dużą ilość wypowiedzi.

Na końcu były pytania typowo statystyczne, a więc:
- 48% nie dzieli się swoim komputerem z innymi :p
- 39% gra o różnych porach ale wieczorami 33%, za to w środku dnia niecałe 10%
- 62% gra cały tydzień :), tych co grają w weekendy jest mało, tylko 4%
- 11% użytkowników to kobiety
- najbardziej mnie zdziwiło, że powyżej 31 lat ma 28% graczy, 26% to nastolatki, a pomiędzy 18 a 30 rokiem życia mamy 45% graczy
- najwięcej z Was pracuje (53%) oraz uczy się (43%). Gratulacje dla wychowujących dzieci, których jest aż 4% :)

Jak oceniliście ankietę? Dla 82% była ona zrozumiała, dla 81% łatwa. Aż 68% z Was uważa, że ankieta była potrzebna, 56% że ciekawa no i 50% że za długa :).


Wnioski:
- niewielu z Was ma komputery, które teoretycznie nie sprostałyby FoE, nani też łącza. Te małe procenty z tych najsłabszych elementów,wcale też nie muszą oznaczać, że to właśnie oni mają największe problemy z grą.
- nadal nie dało się zbadać jakich programów antywirusowych używacie, jednak pewne dane już mamy :)
- wkrótce analiza potrzeb przez Was zgłoszonych.

W następnym poście zacytuję najciekawsze i najśmieszniejsze wpisy :).

- - - Zaktualizowano - - -

Najciekawsze, najśmieszniejsze albo niezrozumiałe Wasze wpisy w ankiecie.

Jaki system operacyjny jest zainstalowany w Twoim komputerze?
- Windows XP Home Edition
- gdy wchodzę przez android czyli przez smartfona nie da się wybrać świata
- nie moge kupic diamentow.jak to zrobic?
- nie wiem
- Strasznie się Laguje... :/ i często są błędy w połączeniu z Waszymi serwerami
- Używam komputera iMac, jest na nim zainstalowany system MacOS, ale tez dzięki usłudze bootcamp posiadam zainstalowany system windows 7.
- Linux i Android bez flasha, czyli nie da sie grac


Z jakiego łącza internetowego korzystasz?
1. Linia telefoniczna
- sieć bezprzewodowa
- linia telefoniczna
- livebox
2. Sieć radiowa Wi-Fi
- router
- brak
- radiówka
3. Inne możliwości
- siec szkieletowa
- wszystkie dostepne sieci
- radiowy

Proszę podać nazwę używanego programu antywirusowego.
- nie używam
- windows
- Zapora Systemowa Windows! Zaczyma wszystko!
- ...zęby w otręby ;)

Jakich przeglądarek używasz do grania w FoE?
- Na Mozilli brakowało tła.
- poprostu na innej mi nie działa
- wczesniej używałem Firefox, niestety gra na tej przegladarce mocno zwalnia. Wysiadła mi wtyczka yawy
- Problemy z Adobe flash playerem.Pomiomo że mam go zainstalowanego.W operze wszystko ok a w chromie problemy.
- lubię te grę
- Używam przeglądarki

Czego najbardziej brakuje w grze?
- Gildie zorientowane są jedynie na wymianę handlową - powinna być możliwość wymiany jednostek wojskowych (ew. funkcja pomocy wojskowej członkom gildii)
- Czat miedzy graczami i w gildii!!!
- Samo zbieranie się sutowców złota i narzedzi
- przydałoby sie wiecej zadań
- Więcej posunięć strategicznych
- Brakuje dokładnego opisu jednostek przy ich rekrutowaniu(ja nigdzie takowego nie znalazłem, chyba że podczas bitwy dopiero)atak,obrona ich prędkość przydało by się je znać a tak to rekrutuje w ciemno a potem dopiero sprawdzam je na polu walki.


To by było na tyle :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Kolejna, dawno obiecana część informacji z ankiety :)

Używane programy antywirusowe: avast! jest używany przez ponad 40% użytkowników, następny jest ESET NOD32, którego używa nieco ponad 10% grających w FoE. Brak antywirusa zadeklarowało ponad 7% respondentów, nieliczne przypadki odmówiło odpowiedzi, a poniżej przedstawiam te najbardziej dziwne:

anty vir + fire wall + zabezpieczenie routera + tajemnica
CCleaner
centrum zbespieczen systemu windows
mozilla firefox
nie używam po żaden haker nie odważy się mi coś zrobić
Nie posiadam wolę czuć dreszczyk emocji przeglądając neta
po co jakiś program anty-wirusowy który muli komputer ??
to nie jest chyba wam potrzebne
Wal sie !
 

DeletedUser5

Guest
Jeszcze jedna analiza: Wasze oczekiwania związane z grą przedstawiają się mniej więcej tak:

Za mało (darmowego lub taniego) terenu pod rozbudowę - 79
Za mało dopracowany system walki (pomijanie jednostek, bonusy, ruiny lub w wiosce, kto zrabowany) - 72
Możliwości wymiany złota i zaopatrzenia (aukcja, handel, wolne przesyłanie) - 69
Chat (w gildiach, kontynentach, sąsiedzki, ogólny) - 62
Zewnętrzna pomoc (wiki, encyklopedia) - 61
PVP z graczami online - 44
Lepsza grafika/animacja (oddalenie, stopnie jakości, wykonywane czynności) - 31
Bonusy za codzienne logowanie - 27
Mur i budynki obronne - 24
Wojny gildyjne - 24
Bohaterowie (z doświadczeniem, przedmiotami) - 22
Dynamika całej gry lub niektórych jej części - 22
Więcej możliwości dla gildii (forum, ustawienia, budynki, PW grupowe) - 17
Ochrona początkowa/słabszych graczy/po walce lub obronie - 16
Aplikacja mobilna - 15
Schowek na czas przebudowy miasta - 13
Kuźnia dla ulepszania możliwości wojsk - 12
Za duże wymagania handlarzy NPC - 12
Automatycznego zbierania i ustawiania produkcji - 10

To nie jest liczba głosów, można uznać, że to najważniejsze Wasze oczekiwania, a liczby oznaczają nie ilość a może raczej procentową ilość zgłaszających.

Najciekawsze wypowiedzi:
a nie mówiłem że tak będzie

Braku konta premium (a diamenty?)

Brakuje tego co jest w Setlers Online. BARDZO POMOCNA RZECZ A PROSTA DO ZROBIENIA. (tylko czego?)

jak sie pokowa może zepsuć i dostane zdechłą rybe? (w sumie zepsuć się może, ale nie na rybę... przyjmijmy, że to oznaczenie symboliczne)

Możliwości motywowania np grupy użytkowników, robienie to pojedynczo jest uciążliwe. Ewentualnie możliwości poukładania w jakiegoś rodzaju grupy do motywowania, szczególnie w wypadku gildii było by to wygodne gdyż cześć chce motywacji a inni odrestaurowywania, przy ok 80 osobach milo by było jakby dało się ich jakoś pogrupować sobie na koncie. (w sumie ciekawy pomysł, może warto go na forum opisać?)

Na WIELKI PLUS!!! Jesteście zdecydowanie lepsi niż Settlers :) (dziękujemy :) )

W nawiasach mój skromny komentarz.


PS. Wkrótce kolejna ankieta, w której mniej będziemy pytać o Wasz sprzęt czy łącze, a więcej o samej grze. Cierpliwości!
 
Do góry