Aktualizacja forum - komentarze

DeletedUser16853

Guest
Jest planowany ciemniejszy tryb? To nowe forum jest okrutnie jasne...
 

TieruYT

Baron
33eb300955c73.png.html
33eb300955c73.png
 

DeletedUser15227

Guest
Na telefonach kiepsko to wyglada. Moim zdaniem lepsze jest ciemne tło.
 

bartekmod

Książę
Jakiś czas temu Messenger zaoferował "tryb nocny", obecnie ciemne kolory to przyjęta norma. Ja rozumiem że warto iść pod prąd względem ogółu jednak chyba nie w tym wypadku. Poproszę o coś ciemnego
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jakiś czas temu Messenger zaoferował "tryb nocny", obecnie ciemne kolory to przyjęta norma. Ja rozumiem że warto iść pod prąd względem ogółu jednak chyba nie w tym wypadku. Poproszę o coś ciemnego
Mi się wydaje, że oprócz przyjemniejszego korzystania ma to też zastosowanie w pobieraniu prądu przez urządzenia. Te nowsze ekrany pobierają prąd tylko dla aktualnie wyświetlanej rzeczy, co daje oszczędność.
Też wolę ciemne barwy we wszystkim i też korzystam przez to ze wspomnianego trybu nocnego. Fajnie jakby była opcja ciemniejsza tego stylu, bo ogólnie fajniejszy od poprzedniego, tylko barwy za jasne.
 

Azulena

Baron
Stare Forum było ładne a to jest brzydkie, bardzo brzydkie! Ponieważ był link do Forum dla innego języka, widzę, że to zmiana dla wszystkich. :(
F A T A L N A !!!!

Jak ktoś ma młody i zdrowy wzrok to mu wszystko jedno, później to ma już wielkie znaczenie!
 

Fatherland

Książę
Dla mnie jest przedziwne, że robią ten sam błąd co kiedyś przy zmianie interfejsu wiadomości w grze. Przyciemnijcie to bo idzie oślepnąć. A wieczorem w ogóle się nie chce wchodzić na forum nawet teraz.
 

schwimmen

Wójt
Forum o wiele brzydsze od starego według mnie. W starym należało przenieść tylko kilka przycisków w odpowiednie miejsca i było by bardziej użyteczne.
 

Borisel

Hrabia
Napiszę dużo już po czasie - jednak kiedy usiadłem i poczytałem sobie jeden temat . Zajęło mi dosłownie 15 minut by mi oczy zaczęły piec od tej jasności . Czemu nie ma w opcjach przełączenie trybu na nocny jak w YT (gdzie z tego korzystam i nie bolą oczy) ?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Napiszę dużo już po czasie - jednak kiedy usiadłem i poczytałem sobie jeden temat . Zajęło mi dosłownie 15 minut by mi oczy zaczęły piec od tej jasności . Czemu nie ma w opcjach przełączenie trybu na nocny jak w YT (gdzie z tego korzystam i nie bolą oczy) ?
Jeżeli masz takie problemy - polecam Ci sprawdzenie ustawień jasności monitora. Warto też pomyśleć o włączeniu 'eye saver mode' - wiele współczesnych monitorów ma taką funkcję, choć może się nazywać nieco inaczej - można też samemu zmienić w ustawieniach monitora nasycenie kolorem niebieskim, który oczy męczy najbardziej. Powoduje to przekłamanie na kolorze (ale sądząc po tym co napisałeś aktualne ustawienia również nie dają Ci wysokiego oddawania barw) - ekran wydaje się lekko żółtawy, ale z czasem można do tego przywyknąć, a przy pracy z komputerem gdzie dokładność odwzorowania kolorów nie jest bezwzględnie konieczna - drastycznie ogranicza męczenie oczu.

To z moich doświadczeń, ale jeśli często borykasz się z takimi problemami - może warto przejść się do okulisty?
 

DonJon

Rycerz
Jeżeli masz takie problemy - polecam Ci sprawdzenie ustawień jasności monitora. Warto też pomyśleć o włączeniu 'eye saver mode' - wiele współczesnych monitorów ma taką funkcję, choć może się nazywać nieco inaczej - można też samemu zmienić w ustawieniach monitora nasycenie kolorem niebieskim, który oczy męczy najbardziej. Powoduje to przekłamanie na kolorze (ale sądząc po tym co napisałeś aktualne ustawienia również nie dają Ci wysokiego oddawania barw) - ekran wydaje się lekko żółtawy, ale z czasem można do tego przywyknąć, a przy pracy z komputerem gdzie dokładność odwzorowania kolorów nie jest bezwzględnie konieczna - drastycznie ogranicza męczenie oczu.

To z moich doświadczeń, ale jeśli często borykasz się z takimi problemami - może warto przejść się do okulisty?
wooow 0_o
A może jednak warto by było pomyśleć nad trybem ciemnym?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Prośba części Graczy dotycząca ciemnego trybu została przekazana, ale nawet jeśli zostanie uwzględniona, to jej wprowadzenie zajmie jakiś czas. Jeżeli ktoś odczuwa fizyczne dolegliwości od przeglądania treści w internecie (tym bardziej jeśli nie jest to spowodowane treścią samą w sobie) - jedynym właściwym kierunkiem jest wizyta u specjalisty, bo może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Jasnego stylu forum nie można traktować jako wyłączne wytłumaczenie w tej kwestii, bo znacząca część stron jest robiona w jasnej tonacji.
 

Borisel

Hrabia
Akurat mogę pochwalić się że wzrok mam lepszy od większości ludzi (w przeciwieństwie do słuchu) więc problemy zdrowotne nie są brane pod uwagę . Niestety muszę napisać , że forum jest zbyt jasne - mimo że inne strony nie "oślepiają" - chociażby strona wp czy inne fora . Kombinować z ekranem nie będę , ponieważ na innych stronach nie narzekam na tą dolegliwość i nie widzę sensu zmiany akurat na jedną stronę . Pozdrawiam
 
Do góry