2 osobne rankingi- ekonomiczny i wojenny

  • Rozpoczynający wątek lordyp
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za rodzieleniem rankingu na wojenny i ekonomiczny

  • Tak

    Głosy: 16 84,2%
  • Nie

    Głosy: 3 15,8%

  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser

Guest
[ Inne] 2 osobne rankingi- ekonomiczny i wojenny

pisałem już o tym wcześniej
w tej grze widać 2 grupy graczy
-tych co lubia walczyć
-tych co lubią budować

nowy ranking ogólny zdecydowanie premiuje tych co walczą, przy czym jak wielokrotnie pisałem zdecydowana wiekszość walk to walki z 2 włócznikami- czyli ogólnie sztuczne nabijanie punktów :), w efekcie osoby dużo walczące a mające bardzo słabe rozwinięte osady są duzo wyżej w rankingu od tych z rozwiniętymi osadami

są gry gdzie taki podział na rankingi to rzecz normalna- np :Ikariam, więc takie coś da się zrobić- po prostu te przeliczenia , które są obecnie sumowane rozdzielić

takie rozdzielenie punktacji jest lepsze dla obu grup :
- ci walczący będą widzieć tylko walczących-zacznie sie jeszcze większa rywalizacja
- ci budujący będą widzieć tylko tych budujących- tu każdy lepszy budynek bedzie takze lepiej widoczny w rankingu

ogólnie satysfakcja dla wszystkich- wojownicy rywalizuja z wojownikami a budowniczy z budowniczymi - każdy znajduje coś dla siebie- a to oznacza wiecej graczy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Tutaj kolego mylą Ci się pojęcia bo raczej jest nie możliwe rozdzielić te dwie grupy graczy aby grali defakto w osobnych rankingach bo po to są stworzone turnieje PVP by tam rywalizować i zdobywać medale i pokazując jakimi mocnymi wojownikami jesteśmy :) Drugi powód na nie Twojego pomysłu nie przejdzie też z powodu iż nie odseparujesz osób, które sztucznie nabijają pkt walcząc z sąsiadami posiadającymi 2 włóczników od tych co szaleją ostro i walczą jak równy z równym.....

Jedynym chyba sensownym tutaj rozwiązaniem jest stworzenie nowego rankingu lub rozszerzenie obecnego do zakładki "Walki" w których opisane by były dokładniej statystyki walk prowadzonych przez graczy.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby chyba aby obecny ranking faktycznie rozbudować na zakładki typu:

1. Ranking Ogólny
2. Ranking Jednostek/Walk
3. Budynki
4. Wydobycie (czyli przyrost zaopatrzenia/monet w ciągu 24h)

W sumie sensowniejszego rozwiązania nie bardzo widzę z tym pomysłem co Ty podałeś :p
 

DeletedUser

Guest
niestety to ty kolego mylisz pojecia
gram od poczatku i bardzo duzo graczy stale wypowiadalo sie sie w ten sposob , że chce grać bez walk, a wiec jest nastawiona na aspekt ekonomiczny i to im daje frajde i włąściwie w ogóle nie walczyliby, z drugiej strony sporo osób nastawia sie na pvp
obie grupy istnieją w grze
przykłądem , że sie da pewne rzeczy rozdzielić są wspomniane medale- tu po prostu jest przelicznik tylko wojskowy

zamiast punktacji: zaopatrzenie+ złoto/300 i walki /50 jako sume , zrobic 2 osobne rankingi- osbne dla zaopatrzenie+złoto/300 i drugi ranking walka /50
zaden problem

obecny ranking w duzej mierze gloryfikuje tych walczących ( tak z 90 % pewnie graczy) z 2 włócznikami- wystarczy popatrzec na czołówke rankingu- niektórzy już mają 3k walk :)
według mnie to zniechęca do gry tych , którzy widza tę grę jako grę ekonomiczną a walki jako miły dodatek :)
 

DeletedUser766

Guest
mi bardziej podoba się pomysł rozbudowania obecnego rankingu, niż tworzenia 2 nowych. Ewentualnie można zrobić 3 a nie 4 zakładki proponowane przez Apocalypto
1. Ogólny
2. walk
3. Budynki+wydobycie
 

DeletedUser1724

Guest
lordyp tak rozumiem Cię i sam mimo krótkiego stażu zauważyłem iż osoby walczące to w sumie puste pkt ale nie podoba mi się rozdzielanie graczy na dwie grupy. Zakładki w rankingu też by zdały swój egzamin bo skoro ktoś gra Eco to wystarczy by śledził swoją zakładkę i punktację gdzie też by miał podgląd jak się rozwija względem innych osób :) Zanim tutaj miałby powstać taki pomysł z dwoma osobnymi rankingami pierw by trza było zmienić system walk :)
 

DeletedUser

Guest
nie ma znaczenia czy bedą 2 osobne rankingi , czy to będą 2 zakładki- chodzi tylko o rozdzielenie tych 2 aspektów- eco i walk
 

DeletedUser625

Guest
Równie dobrze może być to co jest teraz(taki ogólny), ale dodatkowo dodać ranking ekonomiczny i militarny.

@Strielok:

Czyli wszystkie, które twój umysł nie ogarnia(Jakieś 99% na tym forum).
 
Do góry