Osady kulturowe - dyskusja

OliverJr.

Hrabia
Hmm 17 razy zmieścić się w czasie aby mieć 2 kamienie na 4poziomie. Póki co najszybciej zrobiłem w 10dni4h, a trza będzie zejść do 8dni... aktualnie 7 wioske robie i średnio to x4 dają
 

ZjemCię

Wójt
Hmm 17 razy zmieścić się w czasie aby mieć 2 kamienie na 4poziomie. Póki co najszybciej zrobiłem w 10dni4h, a trza będzie zejść do 8dni... aktualnie 7 wioske robie i średnio to x4 dają
Żeby mieć dwa kamienie na 4 poziomie trzeba zrobić wioskę 14x w czasie ;)
Mi chodzi o dodatkowe bonusy z Ygg. Po 10 wioskach jest na 7 poziomie i daje 6 pr i 8% ataku - żeby to się zmieniło na 8 pr i 10%ataku trzeba zrobić kolejnych 5 wiosek. Słabo to wygląda.
Z tym x4 jest dziwnie. Jedną wioskę pyknąłem w 6 dni bo leciało ciągle a inną ledwo się zmieściłem bo nie wypadalo prawie nic, dopiero na sam koniec jak już wszystko prawie było i zostałem z około 150 towarami zbędnymi bo nawet rozszerzeń ne było po co kupować. Standardowa randomowość i statystyka% u Inno
 
Ostatnia edycja:

OliverJr.

Hrabia
Aaaa literówka, o 5 poziomy mi chodziło :) ja zrobie dla samego wyglądu tego drzewca, czasu mi też wikingi dużo nie zabierają bo lece jak z automatu, jedyna rozkmina to na początku planowanie rozszerzeń aby się na kamienie nie władować
 

piotresz

Hrabia
Zrobiłem 8 lvl, nawet w dobrym czasie 8 dni 10 godzin, miałem sporo premii bo aż 21 zbiorów.
Drzewo jest na 5 poziomie z 4 pr - to już teraz najefektywniejszy budynek eventowy.
Kamień runiczny - tu ciekawa rzecz: ukończenie 15 misji daje 1 kamień na piątym, maksymalnym poziomie (po 9 wiosce) i drugi kamień na max 4 levelu.
Tak miało być czy to niedopatrzenie ? Szkoda, że nie będzie dwóch kamieni na maxa.
 

DeletedUser19671

Guest
Jeszcze ja chciałbym napisać co myślę o tych osadach, presji czasu - jedna z WIĘKSZYCH PORAŻEK twórców :)
Fakt niektóre nagrody są całkiem, całkiem, ale żeby doglądać te osady częściej niż główną wioskę to trzeba mieć nierówno pod sufitem...
Starałem się, kończę 5 osadę, zaciskałem zęby aby nie marudzić... no ale nie da się, no nie da się!
 

DeletedUser20535

Guest
Ktos już pisał wcześniej, że byłoby ciekawiej jakby wioska miała 15 poziomow i całość do zdobycia wszytskich nagród byłą jakimś większym zadaniem. Nagrody fajne, szkoda, że tylko raz a potem 50 pr, ciekawa jestem czy bardziej bedzie sie opłacać robić całą wioske czy te 5 zadań i opuszczać osade dla 25 pr. To chyba wychodzi 25 co dwa dni.. ktoś rob w ten sposób? może potwierdzić?
 

ZjemCię

Wójt
No tak ale nagroda za następne po 15 misjach to 50pr i chyba bez dodatków w postaci ulepszeń kamieni
Z dodatkami i czas będzie już przy każdej wiosce taki sam, więc żeby mieć 2x5 lvl kamienie trzeba wioskę strzelić 17x.
Mi wystarczy na spokojnie 1x5 lvl i 1x4lvl - łącznie z Ygg będzie to 14% do ataku i 11 pr. (tak wiem - słabo za 4 miesiące oglądania tego szajsu ale co poradzić - chcę to mieć)
 

DeletedUser20939

Guest
Coś się dziwnego stało z Vikingami po ostatniej aktualizacji. Rozpocząłem po raz 8my wioskę i mimo 13,5% szansy ani razu nie wypadło 4x..(robie już chatę) ciekawe dość, bo na poprzednich poziomach (mimo niższej szansy) całkiem rozsądnie ten mnożnik wypadał... Czy aby na pewno ten mnożnik odzwierciedla rzeczywistość?
 

hddk

Hrabia
To jedynie szansa, więc znając "statystyki wg Inno", może być tak, że kilka wiosek będziesz mieć furę szczęścia, a potem 10 wiosek totalnego pecha ;) A te 13,5% to wyjdzie jak zbierzesz wszystkie ósme wioski z całego świata :) Ktoś miał np. 23,5%, Ty miałeś akurat 3,5% ;)
 

DeletedUser20949

Guest
Mam dość może głupie pytanie.. Czy opłaca się w ogóle lvlowac kamień runiczny dla tych 2% ataku czy nie lepiej postawić jak najwięcej kamieni lvl1 dla pr..?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Mam dość może głupie pytanie.. Czy opłaca się w ogóle lvlowac kamień runiczny dla tych 2% ataku czy nie lepiej postawić jak najwięcej kamieni lvl1 dla pr..?
Pytanie samo w sobie nie jest głupie, ale żaden gracz nie jest Tobą, i nie może powiedzieć Ci, co się Tobie bardziej opłaci.
Kamień na 1 poziomie równy jest świątyni wiedzy a zapewne każdy długogrający gracz ma ich więcej (świątyń) niż zdoła postawić i zapewnić motywacji i celem jest zmiana na budynki bardziej wydajne, ale na początkowym etapie gry może to być rozwiązanie korzystne.

Ponieważ to porada bezpłatna, nie zwracam pieniędzy.
 

DeletedUser20535

Guest
Tak. Wiadomo że mają być :)
teraz pracują głównie nad epoką marsjańską. Nie widziałem na Becie żadnego ewentu majówkowego więc jest spora szansa że Egipcjanie wejda po wejściu marsa :)

Vikingowie już skończeni?
Dzięki, Vikingowie jeszcze nie skończeni :)
 

OliverJr.

Hrabia
4 dzień 9 wioska, nawet RAZ nie dostałem x4... ktoś przesadził z algorytmem. Zamek zaczął uja dawać tu podobnie
 
Do góry