War of Drangons - MMORPG

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Słyszał ktoś o tej grze? http://www.warofdragons.pl/
Może ktoś grał i chce się podzielić opinią? :)

Sama gra produkcji rosyjskiej (firma Mail.ru) ma już około 9 lat, w wersji polskiej dostępna od prawie 5 lat.
Fabuła osadzona w fantastycznym świecie Feo na dwóch kontynentach zamieszkanych przez 2 wrogie sobie rasy - ludzi i magmarów. Gra udostępnia nam szereg możliwości wykazania się w walce z wrogiem od prostego pojedynku "na gołe klaty", przechodząc przez bitwy z udziałem dziesiątek i setek graczy, aż do Pól Bitew, gdzie większą rolę odgrywa taktyka i zgranie.
Poza tym, Świat składa się z kilkudziesięciu różnych lokacji, setek postaci i misji, wielu różnych stworów do pokonania. Mamy dostęp do kilkunastu specjalnych instancji z nadzwyczaj silnymi przeciwnikami, zbrojami wszelkiej maści, tysiącami produktów, kilka profesji do zarabiania na życie, wydarzeń, eventów i loterii.

Gra naprawdę potrafi wciągnąć, można w niej poznać masę ciekawych ludzi i wziąć udział w spotkaniach organizowanych zarówno przez Graczy, jak i przez Adminów :)
Zachęcam do zagrania :D

Gra posiada ograniczenie wiekowe, dlatego trailer może się niektórym wydawać z lekka... brutalny :)
[video=youtube;SsnH2BLKo8c]https://www.youtube.com/watch?v=SsnH2BLKo8c[/video]
 

DeletedUser9456

Guest
Ciekawe że takie mniej popularne MMORPG trzymają się o wiele lepiej, niż takie popularne co wychodzą pokroju Rift, Terra Online czy samego World Of Warcraft. Well na temat WoWa mógłbym godzinami mówić, co źle Blizzard uczynił. :D
 

DeletedUser14

Guest
Skąd wiesz, że War of Dragons trzyma się lepiej od Tery, WoW'a i Rifta?

Grałem w War of Dragons i szczególnie mnie gra nie urzekła ;(
 

DeletedUser9456

Guest
Skąd wiesz, że War of Dragons trzyma się lepiej od Tery, WoW'a i Rifta?

Grałem w War of Dragons i szczególnie mnie gra nie urzekła ;(

Jestem akurat zorientowany co się dzieje choćby z WoWem. Ostatni spadek z 7.8 do 7.6 miliona raczej pozytywem dla WoWa nie jest? :D
 

Hikari36

Polonista
Polonista
DamYan - szkoda, że nie zaciekawiła.
Jednak jest ona świetnym nauczycielem. Pograsz w nią trochę, to wszelkie bugi, błędy i supporty innych gier wydają się być wręcz nieziemsko cudowne... :p
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Hikari:
To trzeba zapraszać tam naszych zbanowanych i niezadowolonych graczy na nasz support (taka fajna kuracja) :D
Szybko wrócą wyleczeni :p
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Oj, nie tylko wrócą wyleczeni, będą się nawet cieszyć grą tutaj :D

Mają mają, ale Mentorzy i Strażnicy w tych sprawach są dość... surowi :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
A mają jakieś forum, może musimy zacząć się tam reklamować ? xD
 

DeletedUser20177

Guest
Gram w sumie od prawie 10 lat (odkąd uruchomiono polski serwer) kilka banów wciąż od nowa gra nie jest łatwa i cholernie droga,
za byle przewinienie milczek od strażników albo ban od supportu po za tym gra należy do jednych z trudniejszych. Osobiście wolę World of Warships ale nie mam teraz odpowiedniego sprzętu żeby zagrać, a szkoda.
(dodam, może nie tyle sama gra pociąga a ludzie z którymi grasz jest tam świetnie rozwinięty czat i faktycznie tyle błędów co tam to nie widziałem nigdzie indziej.)
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
Ostatni post dość dawno temu, ale podzielę się swoimi doświadczeniami i wiedzą ;)
Sama gram 8,5 roku i nadal tam zaglądam choć coraz rzadziej - a jeśli to porozmawiać ze znajomymi.

Gra jest bardzo rozbudowana: lokacje, uzbrojenie, eliksiry, błogosławieństwa, reputacje, instancje, potwory, misje, wierzchowce, pupile... Długo by wymieniać oj bardzo długo. Początkującemu graczowi ciężko się połapać w czymkolwiek i bez pomocy Mentorów załapanie podstaw szczególnie ważnych repek zajmuje kilka miesięcy. Alternatywą jest rozpoczęcie gry jako reffeal mocnego gracza, który może w ramach darmowego (niebanowanego) przesyłu kasy między kontami zasponsorować uzbrojenie na początek zabawy.

Co do banów cóż... Serwer Polski i tak przez palce patrzy na wiele spraw- gdyby Polaków przerzucić na serwer DE albo COM to połowa zza krat patrzyłaby na grę. Kiedyś gra na bardzo wysokim poziomie, obecnie przez wielokrotne zmiany administracji (często na osoby nie mające zielonego pojęcia o mechanice gry) podupadła. Przykre, bo jako ex Mentorka i osoba pisząca poradniki do gry z żalem patrzę jak zdeptano jej potencjał.
 

carpatka

Szlachcic zagrodowy
Ex-Team
Gra graficznie piękna, fabuła ciekawa. Reszta jest taka jak wspomnieli inni wcześniej, dużo racji ma Iris i w dużej mierze tak to wygląda, serwer PL powtórnie nie ma administratora, nie zapowiada się aby miał - oby znalazł się ktoś kto mieszka w Moskwie, posługuje się polskim, angielskim i wiadomo rosyjskim, zgodzi się na warunki pracy podane przez developerów gry.
Dzisiaj loguje się człowiek dla ludzi, dla znajomych, dużo rzadziej i z rosnącą flustracją dla samej gry, straże w zdecydowanej większości przypadków bezsilne wobec opieszałości i braku porozumienia z administracją, sprzecznych decyzji kogoś kto jest pracownikiem firmy i z jej ramienia zarządza, z roku na rok, z eventu na event coraz mniej gra oferuje ciekawych rozwiązań, treść podawanych nowości i odpowiedzi Supportu to jedna wielka porażka, brak minimalnych chęci realizacji potrzeb zgłaszanych przez team gry, brak zainteresowania potrzebami graczy, brak minimalnego zainteresowania samym graczem, pozyskania gracza, rosnące stale rosnące ograniczenia i brak technicznych umiejętności zarządzających serwerami powoduje stały odpływ graczy z serwerów, rosnącą flustrację i nawet obojętność... Dzisiaj nikt już nie wierzy w renesans gry. Jedyne co dzisiaj pięknie śmiga to serwer RU, wyciąganie real kasy, donosicielstwo graczy i tworzenie nowych multi multi kont.
Forge jest świetnym antidotum na WoD, support i rozwiązania administracyjno-techniczne na niebo wyższym poziomie.
 
Do góry