[Zgłoszone] Automatyczna motywka wszystkich na raz

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15268
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7795

Guest
@karina185 jeżeli chodzi o tawernę to przydałoby się małe okienko z informacją tak jak przy wsparciu automatycznym.
 

DeletedUser19392

Guest
To do tego proponuję żeby gracz miał możliwość ustalenia na które budynki motywacja jest mu najbardziej potrzebna. Do wyboru z listy mieszkalne, produkcja, kulturalne.
 

DeletedUser18892

Guest
No cóż... Zgłosić nie zaszkodzi. :) Chociaż lenistwo wielkie! :p
A mnie właśnie irytuje klikologia w tej grze? Gro czasu schodzi właśnie na klikanie, w tawerny, znajomych czy sąsiadów. Czy ktoś z was policzył kiedyś ile kliknięć wykonuje uczestnicząc w powyższych zadaniach przy założeniu, że masz 85 znajomych i 75 sąsiadów?

85x3 = 255

255+75 = 330 klików



To tylko jeden świat a jak ktoś ma dajmy na to 8 to daje 2 640 klików na samo wykonanie zadań o których wspomniałem wcześniej.



Tygodniowo = 18 480

Miesięcznie = 554 400

Rocznie = ortopedzi zacierają ręce ….



Dlatego chciałbym dożyć czasów w których przy pomocy jednego kliknięcia mógłbym dać wsparcie sąsiadom lub znajomym oraz odwiedzić wszystkie tawerny.

Mimo iż pomysł ten był zgłaszany wielokrotnie to nie doczekał się realizacji. Za to w międzyczasie zmienił się wygląd i dodana została opcja automatycznej walki … a i w wiadomościach dodano możliwość załączenia pereł i ofert – co akurat jest super!



Ps. Po co otwiera się okno tawerny po jej odwiedzeniu ? Jakoś tego nie ogarniam...
 

DeletedUser18947

Guest
A mnie właśnie irytuje klikologia w tej grze? Gro czasu schodzi właśnie na klikanie, w tawerny, znajomych czy sąsiadów. Czy ktoś z was policzył kiedyś ile kliknięć wykonuje uczestnicząc w powyższych zadaniach przy założeniu, że masz 85 znajomych i 75 sąsiadów?

85x3 = 255

255+75 = 330 klików



To tylko jeden świat a jak ktoś ma dajmy na to 8 to daje 2 640 klików na samo wykonanie zadań o których wspomniałem wcześniej.



Tygodniowo = 18 480

Miesięcznie = 554 400

Rocznie = ortopedzi zacierają ręce ….
Z jednej strony masz racje, z drugiej.. motywacje wcale nie są obowiązkowe, to 'dodatkowy bonus'. Dodatkowo, czym jest tak gra, jak nie zwykłym klikaczem? Nie musisz się wykazywać refleksem, nie musisz poświęcać temu dużo czasu, ba nie musisz nawet o tym pamiętać bo i tak niewiele stracisz jak nie wejdziesz tydzień. Gra się dla zabawy(klikania w tym przypadku), bo komercyjnego sukcesu też nie osiagniesz trafiając do topX. A fakt ze gra się na 8 swiatach świadczy o tym, ze naprawdę ma się za dużo czasu, wiec po co narzekać ^.- .
 

DeletedUser

Guest
A mnie właśnie irytuje klikologia w tej grze? Gro czasu schodzi właśnie na klikanie, w tawerny, znajomych czy sąsiadów. Czy ktoś z was policzył kiedyś ile kliknięć wykonuje uczestnicząc w powyższych zadaniach przy założeniu, że masz 85 znajomych i 75 sąsiadów?

85x3 = 255

255+75 = 330 klików



To tylko jeden świat a jak ktoś ma dajmy na to 8 to daje 2 640 klików na samo wykonanie zadań o których wspomniałem wcześniej.



Tygodniowo = 18 480

Miesięcznie = 554 400

Rocznie = ortopedzi zacierają ręce ….



Dlatego chciałbym dożyć czasów w których przy pomocy jednego kliknięcia mógłbym dać wsparcie sąsiadom lub znajomym oraz odwiedzić wszystkie tawerny.

Mimo iż pomysł ten był zgłaszany wielokrotnie to nie doczekał się realizacji. Za to w międzyczasie zmienił się wygląd i dodana została opcja automatycznej walki … a i w wiadomościach dodano możliwość załączenia pereł i ofert – co akurat jest super!



Ps. Po co otwiera się okno tawerny po jej odwiedzeniu ? Jakoś tego nie ogarniam...
Z jednej strony masz racje, z drugiej.. motywacje wcale nie są obowiązkowe, to 'dodatkowy bonus'. Dodatkowo, czym jest tak gra, jak nie zwykłym klikaczem? Nie musisz się wykazywać refleksem, nie musisz poświęcać temu dużo czasu, ba nie musisz nawet o tym pamiętać bo i tak niewiele stracisz jak nie wejdziesz tydzień. Gra się dla zabawy(klikania w tym przypadku), bo komercyjnego sukcesu też nie osiagniesz trafiając do topX. A fakt ze gra się na 8 swiatach świadczy o tym, ze naprawdę ma się za dużo czasu, wiec po co narzekać ^.- .

to jest gra STRATEGICZNA
jest naprawde wiele tytułów na ktorych inno moze sie wzorowac - chocbyseria total war czy endles space 2.

gdzie strategia jest strategia i wystarczy tylko miec dobry pomysl...
 

DeletedUser19392

Guest
Nie przesadzał bym z tą strategicznością. Jedyne myślenie to komu ile wsadzić żeby mieć zwrot, przy walkach ale nie za tęgo i przy negocjacjach ale ograniczenie tur (żeby wyrwać diaksy czyli kasę), szans i czasu premii nie pozwala wiele pogłówkować.
Czasem jest sytuacja kiedy trzeba zaatakować kogoś do dziennego więc zmotywowanie wszystkich zblokuje to.
Może odwiedzanie wszystkich tawern i motywacja jednym przyciskiem w aktualnym widoku plus możliwość rozciągnięcia widocznej listy do 10 znajomych/sąsiadów jeśli ktoś ma duży/szeroki ekran.
Przy okazji można by rozwiązać problem dostępu do tawern w gildii bo z listy gildii bez dodania do znajomych nie ma tawerny. Wcale te bonusy nie są takie straszne żeby je aż tak ograniczać.
 

DeletedUser20027

Guest
Znowu powtarzający się pomysł. I dobrze, bo w końcu trzeba to wprowadzić!
Nigdy nie rozumiałem tego kontrargumentu, że trzeba się wysilić i wgl.
Czy będziecie też mówić, by nie używać aut, bo żeby gdzieś dojść trzeba się wysilić?
Poza tym to gra. Przecież gra ma być zabawą, nie udręką.

A poza tym też oszczędzajmy prąd (i nerwów) :)
popieram
 

Tbnfd

Szlachcic
co do 2 pkt to nie tak że ciągle rosnie o 5. to tak że płacisz 5 diaxów za 1szy pasek, 10 za drugi, 15 za 3ci, lub za wszystkie 3 płacisz 20 diaxów i cena nie rośnie.
no to ok

kto normalny buduje budynki produkcyjne na 8h ? dodatkowo taki budynek można splądrować - jeśli budynek produkujący PR można splądrować to znaczy ze jest to beznadzieja
nie każdy ma np 50 ŚW / ŚO (Świętych Obs) produkujących PR co dobę... Ja mam łącznie poniżej 20 [chyba 14 ŚW, i 4 albo 5 ŚO - wszystkie w miejście postawione] - ŚW ciężko zdobyć, ostatnio tylko podczas eventów, no chyba że na piekle [raz tylko udało mi się dojść do kilku "piramidek" na piekle w wyprawie gildyjnej to nie wiem co dają jako nagrody za kolejne "piramidki" -wiem tylko że za ostatnią można zdobyć ŚO, ale dla mnie lepsza byłoby ŚW bo zajmuje tylko 2x2=4 kratki zamiast 6 jak ŚO]
a po drugie -czasem trzeba mieć produkcyjny, zwłaszcza do zadań typu 20-50razy po 1h z OBECNEJ lub poprzedniej epoki [czy to eventowych czy dziennych czy głównych zadań -obojętne -ogólnie tych niepomijalnych za bardzo]

grając w wyprawy bez wydawania kasy postawiłem już 4 diamentowe rozszerzenia za 1200 diaxow każde
aha, ciekawe, bo ja na WG, nawet mając 4'tą turę dzięki tawernie, ledwo dochodząc do 3 poziomu (wojskiem narazie mogę tylko do połowy II'go) jak trafię na 20 Diaxów to góra. nie liczę 16 , 32 i 48 piramidki, bo tam można "troszkę" więcej, ale też mało - za mało, zwłąszcza, że ostatnio by zrobić kilka piramidek na piekle, to straciłem ok 60 Dx.

co do 3 punktu to pisze wyraźnie:
(X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)
kiedyś lubiałem matmę i matmę stosowaną [osobny przedmiot miałem w technikum, oprócz zwykłej matematyki]
ale nadal nie bardzo rozumiem :
Co to jest ten X, Y, oraz Z ?
Czy X -> ilość Srebrników czy ilość Sąsiadów ? czy X -> coś innego ?
Czy Y -> ilość Srebrników czy ilość gildian czy coś innego ?
Czy Z -> ilość Srebrników czy ilość Znajomych / coś innego ?
Bo rozumiem że mała literka "x" oznacza po prostu znak mnożenia czyli *

Czy mam to rozumieć, że ja zapłacić musiałbym :
Za Znajomych [mam 84 aktualnie]
"(Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)"
Z = X +10 => czy mam to rozumieć jako:
1) Z = 84 +10 = 94 [94 srebrniki za motywację wszystkich moich znajomych]
2) Z = X +10, gdzie Z=ilość znajomych=84, czyli 84 = X + 10 => X = 84 - 10 = 74 [czyli 74 srebrniki za motywkę MOICH znajomych?]
- Gildian wspieram osobno z automatu po kolei, bo mam tylko kilku na głównym świecie
- Sąsiadów wspieram 1, 2 lub 3 razy w tyg i tylko początkowych, którzy są "przedemną" na liście sąsiedztwa [mają ponad ~milion punktów które ja od niedawna mam], bo i tak czasami zerkam na ich perły, a nóż może trafi się jakaś na końcówce, by zarobić kilka PR w paczkach -chociaż jak narazie rzadko.

mozesz za towary kupic i nie zajmie ci to wiecej jak 3 minuty.
w 3 minuty ?
Jestem w epoce Koloni, mapę mam na epoce postępowej, i KAŻDE sprawdzenie NOWEJ prowincji zajmuje minimum zdaje się 1 jak nie 2 doby! -więc skąd te niby 3 minuty za CAŁA mapę prowincji ???
Chciałeś chyba napisać kilka dni :p - to jeszcze bym zrozumiał
 

Tbnfd

Szlachcic
Od innych graczy dowiedziałam się, że FOE działa poza FB - troche się namordowałam, żeby się zajejestrować nie tracac tamtego konta. W efekcie mam 5 swiatów, na których zaczęłam grać, bo pierd***ny samouczek nie dawał sie wyłączyć, a skoro już chwilę pograłam, to szkoda było porzucać.... dopiero jako piąty trafił mi sie przypadkiem mój własciwy
heh, miałem podobny problem - ale sam się dowiedziałem, że można w foe grać na androidzie, i wtedy miałem problem, bo do fb mogłem się zalowoać na telefonie, ale do foe przez telefon się nie dało. znałem swój login, ale nie miałem pojęcia jakie hasło ustawił mi fb do logowania na foe [hasło z fb nie działało przy logowaniu na foe!] - napisałem o tym wszystkim do pomocy foe - w ciągu doby wszystko wyjaśnili, krok po kroku pokierowali co i jak zrobić i odpisać, czy pierwsza część poszła dobrze - Zrobiłem tak jak pisali, ale był jakiś mały błąd -chyba zwiazany z samą aplikacją na tel -a raczej na moją wersję androida [miałem wtedy andka 4.0 albo 4.1 czy coś, a foe miało wtedy wersję chyba 74.xx albo 78.xx a nie >120. jak teraz :p] -to też zostało rozwiazane w mniej niż dobę, i na telefonie mogłem w końcu zalogować się na swoje konto, na swój świat, używając swojego loginu i hasła, bez logowania przez fb, które na telu niedziałało. dziś tylko tak się loguje czy to na kompie, telefonie czy laptopie u kumpla [który ma fb, więc odpadałoby przez fb ;p]

lepiej napisać jaki ma się problem do pomocy foe/dział techniczny, niż próbować "losować" światy by trafić na swoje konto na swój świat czy coś.
 

Tbnfd

Szlachcic
To do tego proponuję żeby gracz miał możliwość ustalenia na które budynki motywacja jest mu najbardziej potrzebna. Do wyboru z listy mieszkalne, produkcja, kulturalne.
oj to by się bardzo przydało - zwykle ludzie z automatu motywują, ja też [poza 2-3 osobami] -coś takiego też by było pomocne
 

DeletedUser

Guest
@SilverWolf3

co do 3 punktu to pisze wyraźnie:
(X srebrnikow x ilosc sasiadów) (Y srebrnikow x ilosc gildian gdzie Y=x+5) (Z srebrników x ilosc znajomych gdzie Z=X+10)

X to okreslona prez programistow liczba srebrnikow za 1 osobe z danego zbioru
a przy 3 opcjach uwazam ze cena powinna rosnac co uzycie i byc resetowana co dobe czyli:

X*ilosc sasiadow (prykladowo X=5, i mamy 10 sasiadow) = 50 zrebrnikow
Y*ilosc gildian (Y=X+5 czyli Y=5+5 = 10) (mamy tez 10 gildian) = 100 srebrnikow
Z*ilosc znajomych (Z=X+10, czyli 15)(gildian tez amy 10) 150 srebrnikow.

reasumujac da powyzszgo przykladu:
za 1szy pasek placimy 50 srebrnikow, za drugi 100, za 3ci 150

zasada motywki raz na 24 h pozostaje bez zmian
na kolejny dzien znowu mozemy masowo wesprzec w innej kolejnosci stosujac powyzsze ceny dla innych askow

czyli jak dzis nasza kolejnosc jest odwrocona
czyli 3ci to pierwszy
drugi to drugi
a 3ci to pierwszy
to zaplacimy klejno od 1szego 50, 100, 150
 

DeletedUser

Guest
Proszę zróbcie w końcu tę automatyczną motywkę.
Człowiek wraca z pracy chcę się odprężyć, a tu pełno klikania jeszcze do zrobienia.
To gra strategiczna, a nie hack n'slash. Pomysł wisi od 2016 roku.
 

Tbnfd

Szlachcic
@mirus spokojny chcesz aby w jednej zakładce byli wszyscy gracze z trzech grup czy aby za jednym kliknięciem zmotywować wszystkich graczy?

Nie wiem jak inni, ale mnie by pasowało :
1 przycisk na początku listy w zakłdace "Sąsiedzi"
1 dla znajomych [też na początku listy znajomych]
plus ewentualnie 1 dla wszystkich z gildii [jak ktoś jest w gildii 70-80 osobowej, i nie ma czasu na klikanie motywek, to by mu to ułatwiło, ale ja w gildii wolę sam motywować, nawet pomimo pełnej listy członków na jednym świecie i 12 osób w gildii na głównym świecie]

--> łącznie 3 niewielkie przyciski [tj. niezajmujące ekranu telefonu lub "połowy" monitora] na każdej z 3 list.
 

DeletedUser

Guest
mozna tez byloby poszerzyc lekko pasek z znajomymi / gildia / sasiedztwem i na poszerzonym terenie dodac 3 przyciski dostepne niezaleznie od tego na ktorym z 3 paskow jestesmy
badzmy szczerzy - wiekszosc graczy ma juz monitor 4k a na takim monitorze 2/3 ekranu jest puste
aaa i jeszcze jedno - przyciski bylyby zawsze widoczne nawet przy schowanym pasku
dzialaloby totak: pasek otwarty tow miejscu zaproszenia mamy 3 przyciski
pasek schowamny to3 przyciski przesuwaja sie obok menu budowy... i tak w kolko
 

DeletedUser20558

Guest
przecierz kliki, to kasa dla tworcow, tak ze tych klikow bedzie tylko wiecej ;D
 

DeletedUser

Guest
W jaki sposób kliki to kasa twórców?
Reklamy to rozumiem, klikasz i kasa leci, ale w jaki sposób przestarzała funkcja, która już dawno powinna zostać automatyczną motywką ma przynosić kasę twórcom? Wręcz odwrotnie gracze tego chcą, bo to umili im rozgrywkę, więc w zamian za to kupią diaxy, że są zadowoleni z gry. Ja przynajmniej tak robię, od czasu do czasu wspomogę firmę, nie dlatego, że muszę, żeby mieć profity, ale głównie dlatego, żeby docenić pracę twórców.
Gram w jeszcze jedną grę na którą nie wydałem ani grosza, ale uważam, że po prostu nie zasługuje na to, a jeśli chodzi o FoE to moim zdaniem programistów ma na naprawdę dobrym poziomie.
 

DeletedUser20580

Guest
Mój pomysł polega na dodaniu dodatkowej zakładki "AUTOMATYCZNA MOTYWACJA" przy sąsiadach, znajomych i gildian. Zamiast 5 zakładek z osobami niech bedzie 4 a 1 niech będzie nieruchoma i dająca możliwość motywowania wszystkich na raz z danego zakresu ZNAJOMI / GILDIANIE / SĄSIEDZI.
Powiem szczerze że już mnie zaczyna nudzić to bezmyślne klikanie, szczególnie że gra się rozwija, przybywa innych, ciekawych rzeczy jak np. wyprawy. Licząc srednio 100 kliknięć na świat robi się 700 kliknięć - totalna strata czasu, że nie wspomnę o oczach które mnie po prostu bolą po 30-40 minutowym klikaniu (wpatrywanie się w punkt).
Przepraszam jeżli ktos to już pisał a ja tego nie wyszukałem, może użyłem złych słów kluczowych, jednak nie znalazłem nic pododbnego.

jestem za
powinna byc opcja motywuj wszystkich znajomych sąsiadów lub całą glidie
no chyba ze t gra jest utrzymywana z liczby klikniec ?
 

DeletedUser20509

Guest
Ja już zrobiłem taki temat pt dawanie wsparć i wchodzenie do tawern ☺
 

DeletedUser

Guest
W życiu trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać. Gra jest utrzymywana głównie z diamentów, chociaż pewnie za liczbę odsłon też mają coś, ale nie jestem do końca zorientowany w tym temacie. Co do samego pomysłu to na jakim etapie jest wdrażanie tej koncepcji?
 

DeletedUser20764

Guest
3 lata w dziale koncepcji ? To jakiś żart - czy może trzeba doszukiwać się drugiego dna w przytoczonym cytacie z Lema ? :)
 

Azulena

Baron
Mam aktualnie 142 osoby w Znajomych, ilość Sąsiadów jak wszyscy, plus kilka osób z Gildii, których nie mam w Znajomych, ponieważ i oni i ja mamy wyczerpany limit** zapraszania.
Klikanie każdego, nawet z Ratusza, to udręka.

A to, że ten pomysł leży już kilka lat bez realizacji, to skandal - i dowód na to, że Inno Games samo nie za bardzo wie, jaką właściwie grę robi.

** limit zaproszeń to osobny temat. To jakiś ... ten, no... "niezrozumiały" pomysł. :p Ja już bym wolała, żeby Znajomych było zwyczajnie i poprostu, bez żadnych "kombinacji alpejskich" 80 "sztuk" i koniec.
Natomiast to, że ja mogę zaprosić 80 Graczy, a mieć w Znajomych mogę 140 Graczy, a praktycznie więcej, to jest chore.

Mam od dawna wszystkie plany do Arki, ale nie mogę jej postawić, bo nie mogę "kupić" towarów.
A nie mogę, bo jak pomyślę, że mam usunąć 63 Znajomych, z których większości już nigdy nie "odzyskam", żeby zrealizować transakcję, to mi się tej Arki odechciewa. :(
 
Do góry