Wspóczynnik 1.9

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20301
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20301

Guest
Witam. Wrzuciłem graczowi sporo PR do cudu i zostałem obsobaczony. Dlaczego? Ponieważ gracz oczekiwał na miejscach 1 - 3 cudu inwestycji równych co najmniej 1.9 * zwrot, a moja inwestycja była mniejsza. W moje cuda nikt tak hojnie nie chce inwestować więc mam mieszane uczucia spotykając się z takimi oczekiwaniami. Czy potkaliście się z takimi życzeniami? A może inwestujecie w bardziej atrakcyjne cuda (np. Arka) zgodnie z tą zasadą? Gram dość krótko i będę wdzięczny za opinie bardziej doświadczonych graczy.
 

DeletedUser19136

Guest
Co do pytania gracza Redis, to nie dziw się jesli ktoś ma do ciebie żale o małą wrzutke która spowodowała zablokowanie miejsca. a mianowicie chodzi o to że jesli wpłata na 1,9 wynosiła by np 1000 pr a ty wpłaciłeś tylko 700 pr i zablokowałeś miejsce to różnice 300 pr gracz c\zyli właściciel perły musi dopłacić z własnej puli, czyli jednym słowem pomimo że wrzuciłeś komuś 700 pr to i tak ta osoba jest stratna. Takie są niestety realia od mometu pojawienia się Arki.
 

kasia2389

Arcyksiążę
No cóż, przy niskich poziomach pereł zabawa taka jest mało atrakcyjna

Oto jak działa kółko różańcowe.
Następuje umowa między członkami kółka Kto komu ile w co i kiedy. Zazwyczaj wszyscy o jednym czasie wpłacają ile trzeba i czekają na zwrot.

Np. Alkatraz na 11 pozom potrzebuje 851 PR a zwroty ma:

I - 95
II - 50
III -15
IV - 5

Posiadacz arki 80 poziomu otrzymuje zwrot powiększony o 90% czyli:

180
95
28
9

A by zapewnić sobie określone miejsce trzeba wpłacić tyle, aby nikt inny nie mógł wpłacić więcej.

W pustym alka jest to 851/2=426 PR ale zwrot jest tylko 180 więc wpłacający straciłby 246 PR.
Ponieważ tylko wpłata właściciela nie zajmuje miejsca za zwrotem to musi wpłacić tyle PR by wpłacający wpłacając 180 PR miał zapewnione miejsce i nikt go nie mógłby przebić, by tak było w perle musi zostać do wpłacenia 180 lub mniej PR więc mamy:
180+180+360
851-360=491

właściciel wpłaca 491 PR zostaje 360 do wpłacenia więc po wpłaceniu 180 PR nikt już nie przebije, pozostaje 180.

Teraz analogicznie 2 miejsce zwrot 95

180-95=85 właściciel nic nie musi dopłacać wpłata 95 PR gwarantuje drugie miejsce

Teraz analogicznie 3 miejsce zwrot 28

28+28=56
85-56=29
Właściciel wpłaca 29 PR, trzeci wpłacający wpłaca 28 czym zapewnia sobie trzecie miejsce, pozostaje 28 PR które może już ktokolwiek wpłacić na 4 i 5 lub właściciel.


Jak pisałem na niskich poziomach proceder mało opłacalny, ale na wysokich perły praktycznie same się stawiają, ale trzeba mieć arkę na 80 poziomie.
Są gracze przerzucający dziennie setki a nawet tysiące PR.

Ktoś wcinający się w tak misterny plan burzy całą koncepcje i właściciel perły musi zwrócić wpłacającemu PR, których nie otrzymał w zwrocie. Oczywiście istnieją metody obrony, ale jak ktoś się sfrajeruje, to nie powinien nikogo winić, bo nie wszyscy wyznają religie 1,9.

Amen.
 

DeletedUser11629

Guest
Ale gdybym mu wrzucił 2.000 to też byłby stratny, bo ktoś mógłby mu wrzucić 2.500. Albo i 10.000.
Raczej nikt normalny nie wrzuca z dobrego serduszka 10 razy tyle, ile wynosi zwrot - takie przypadki można policzyć na palcach ręki ślepego stolarza i każdy ma swoją unikatową przyczynę. Więc żaden gracz nie liczy na taką wrzutkę - ale na 1,9 może liczyć, bo Arek na 80 lvl jest już więcej niż szczurów na śmietniku. Tym niemniej, jak @kasia2389 napisał, jak nie umie zabezpieczyć perły, to niech spada na drzewo banany prostować - a Ty nie miej żadnych wyrzutów sumienia i nie przejmuj się takimi listami.
 

DeletedUser20301

Guest
Nie przejmuj, nie przejmuj. Gdy ktoś zgłasza do moderacji mój "profil jako profil, który stosuje nadużycia systemowe i stosuje nieczyste techniki gry" to zaczynam się zastanawiać, czy jednak czegoś nie knocę. W końcu krótko gram w tę grę i mogę się czasem zachować jak słoń w składzie porcelany. Stąd ten wątek.

A mój przypadek był taki: 960 do końca poziomu Arki, zwrot 345 (+100) PR, 8.698 (+2.522) medali, 7 (+2) planów. Wrzuciłem 480. No i się zaczęło...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
@Reddis odnośnie twojej sytuacji to i tak byłbyś stratny nawet gdybyś miał Arkę z bonusem 90%.
 

ZjemCię

Wójt
Nie przejmuj, nie przejmuj. Gdy ktoś zgłasza do moderacji mój "profil jako profil, który stosuje nadużycia systemowe i stosuje nieczyste techniki gry" to zaczynam się zastanawiać, czy jednak czegoś nie knocę. W końcu krótko gram w tę grę i mogę się czasem zachować jak słoń w składzie porcelany. Stąd ten wątek.
I nic mu z tego zgłoszenia nie przyjdzie ;) nie masz się czego bać :) Nawet uwagi nie dostaniesz z suportu a z gościa mają pewnie polew w suporcie.
Jak pisałem wyżej - się w tyłkach poprzewracało od tej arki :D
 

DeletedUser19136

Guest
A mój przypadek był taki: 960 do końca poziomu Arki, zwrot 345 (+100) PR, 8.698 (+2.522) medali, 7 (+2) planów. Wrzuciłem 480. No i się zaczęło...
Tak więc widzisz jeśli zwrot jest 345 pr to przy wrzutce na 1,9 wynosi 655pr a ty wpłaciłeś 480pr. to gracz ( właściciel Arki) jest stratny na twijej wrzutce175 pr. i o to właśnie chodzi. Co innego że takie praktyki są legalne i trzeba właśnie pilnować pereł aby uchronić się przed takimi osobami jak Ty, taka jest prawda:)
 

DeletedUser17796

Guest
Jestem tego zdania , że po to jest Arka , żeby dawała zwrot Ja przyjmuję taka zasadę ,że jak widzę w opisie rezerwacje lub prośbę o 1,9 to nie wtykam nosa w te perły omijam wielkim łukiem . Zdarzają sie dość często sytuacje , że robię wrzutki bo nie widzę żadnego opisu ale raptem dana osoba budzi się i żąda 1,9 grożąc atakiem lub , że poczekam sobie na zamknięcie poziomu perły itp. Nie robi to na mnie żadnego wrażenia w tyłkach sie poprzewracało a to dlatego , że Ci co maja Arki powyżej 100 lvl nauczyli większość wrzutek na 1,9 mając i tak duzy zwrot a Ci co maja Arki na 80 lvl są z tego powodu stratni bo musieliby wrzucać na 0 . Jakim to prawem sie pytam ? Więc u mnie nie ma rezerwacji w moich perłach, nie ma wrzutek na 1,9 każdy wrzuca tyle ile mu sie podoba i może mieć nawet gigantyczny zwrot powtarzam po to jest arka żeby dawała zwrot i nie przejmuję się żadnymi zastraszeniami straszyc to oni mogą swoje dzieci nie mnie .

kasia2389 jest moim sąsiadem i często wrzucam w jej perły i chyba nie narzeka :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20301

Guest
Ja przyjmuję taka zasadę ,że jak widzę w opisie rezerwacje lub prośbę o 1,9 to nie wtykam nosa w te perły omijam wielkim łukiem .

Też przyjąłem taką zasadę i zobaczymy co będzie dalej. :) Informacji o 1.9 czy rezerwacji szukasz w opisie miasta? Jeszcze u nikogo nie znalazłem słowa na te tematy. Zwykle opisy są nieużywane.
 

HuanMing

Książę
Też przyjąłem taką zasadę i zobaczymy co będzie dalej. :) Informacji o 1.9 czy rezerwacji szukasz w opisie miasta? Jeszcze u nikogo nie znalazłem słowa na te tematy. Zwykle opisy są nieużywane.

No widzisz, a u mnie praktycznie każdy sąsiad i znajomy ma w opisie info na temat wrzucania w perły ;)
 

piotresz

Hrabia
Bo masz niskie poz pereł ...

A co to ma do rzeczy ?
Czy buduję ze swoich zbiorów czy z obcych jest mi obojętne. Moja mieścina się rozwija, powoli bo powoli ale gdzie się śpieszyć ?
Takie pacyfistyczne nastawienie. Już wielokrotnie na tym forum pojawiała się opinia, że Arka wypaczyła grę, te wszystkie układy 1,9 , rezerwacje są chore.
Ale to tylko moje zdanie.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
A co to ma do rzeczy ?
Czy buduję ze swoich zbiorów czy z obcych jest mi obojętne. Moja mieścina się rozwija, powoli bo powoli ale gdzie się śpieszyć ?
Takie pacyfistyczne nastawienie. Już wielokrotnie na tym forum pojawiała się opinia, że Arka wypaczyła grę, te wszystkie układy 1,9 , rezerwacje są chore.
Ale to tylko moje zdanie.
Wiele ma do rzeczy ale ty tego nie zrozumiesz ... Nie chore bo wiele ułatwiają i bez nich trudno by się rozwijało perły , rezerwacje nie są chore .Ja np. też mam i innym nie wbijam jeśli mają w opisie bo nie jestem taki wredny i to szanuje , niektórzy mają podejście ,, nie po to ją budowałem żeby teraz nie zarabiać '' - to mówią skąpcy którzy widzą tylko czubek własnego nosa .
 

piotresz

Hrabia
"Wiele ma do rzeczy ale ty tego nie zrozumiesz "
A kto ty .... jesteś, że mnie oceniasz czy zrozumiem czy nie ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry