Czy w tej grze są cheaty/wspomagacze?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19581
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser19581

Guest
Niestety ale coś mi tu nie gra...
Chodzi o tak zwane plądrowanie. Rozumiem że jest taka opcja i najpierw są ataki a później zbieranie np pr z tarasów kiedy się pojawią..

Pytanie jest takie - skąd niby gość wie dokładnie w której minucie mi się odnawiają tarasy -skoro ja zbieram w totalnie randomowych godzinach?
Jak to jest że nawet nie zdążyłem kliknąć a już punkty zabrane?

Przecież to jest nierealne że ten gracz siedzi plackiem przy kompie ze wzrokiem wlepionym w moje tarasy z ręką na myszce dla marnych 5 pr.
Więc pytanie jest takie - czy gracze używają jakichś wspomagaczy/automatów do tych czynności?

I czy to jest dozwolone - bo jeżeli tak - to gra trochę przestaje mieć sens..
 

HuanMing

Książę
Myślę, że raczej używa zegarka, np. jeżeli splądrował Ci taras o 16 dziś, to przy produkcji trwającej 24h następne PRy do plądrowania również będą około 16.
 

DeletedUser19581

Guest
Jak może używać zegarka skoro dzień wcześniej nie splądrował - dodatkowo skąd może wiedzieć o której godzinie ustawiłem ponownie produkcję?

Nawet teoria że gość siedzi z zegarkiem i czeka przy kompie na moje 5 pr jest hmm mało prawdopodobna...
 

DeletedUser14806

Guest
Oczywiście że jest możliwość oszukiwania w grze. Są powszechnie używane programy klikające które są zakazane przez regulamin gry. Jak się wie jak je ustawić to mogą służyć nawet do plądrowania sąsiadów. Oczywiście jedynymi osobami które nie wiedzą o isnieniu takich programów są ludzie w suporcie.
 

DeletedUser15227

Guest
Oczywiście że jest możliwość oszukiwania w grze. Są powszechnie używane programy klikające które są zakazane przez regulamin gry. Jak się wie jak je ustawić to mogą służyć nawet do plądrowania sąsiadów. Oczywiście jedynymi osobami które nie wiedzą o isnieniu takich programów są ludzie w suporcie.

Byłem w supporcie i nic nie wiem na ten temat. Może te programy tylko Ty masz. Naturalnie można zaprogramować skrypt (lub automator do myszki), który będzie wbijał pkt w perle po 100-200pr i w trakcie będzie robił zadania tylko po co? Każdorazowo wymaga zaprogramowania...gra nie warta świeczki.
Chyba nie powiesz ze używałem „haków” na B jak Cię prawie codziennie pladrowalem :p.

Co do tematu...po prostu Cię ustrzelił. Jeśli ktoś zerka po sąsiadach co godzinę to może się wstrzelić.
 

DeletedUser19581

Guest
hmm czyli gość siedzi plackiem przy kompie co godzina sprawdza 50 sąsiadów i akurat u mnie zerknął w minucie kiedy się pokazały pr.

Dość ciekawa teoria - ciekawe ile razy będzie powtarzalna.
 

bartekmod

Książę
mnie nawet raz zdążył gość zrabować na 15 sekund przed końcem produkcji, tzn przez zbyt długie zalogowanie miałem opóźnienie w wyświetlaniu i w rzeczywistości produkcja była skończona, ot raz miał farta atakując mnie codziennie przez 2 tygodnie
 

DeletedUser15227

Guest
hmm czyli gość siedzi plackiem przy kompie co godzina sprawdza 50 sąsiadów i akurat u mnie zerknął w minucie kiedy się pokazały pr.

Dość ciekawa teoria - ciekawe ile razy będzie powtarzalna.
Bardziej prawdopodobna niż:
- gość spędził długie godziny/dni by włamać się na serwery FoE po to by ukraść Ci 5pr
-jest TW supportu, który w zamian za donosy informuje go kiedy zbierasz 5pr z tarasów
 

DeletedUser19581

Guest
Kozietul - jeżeli takim wpisem chciałeś ośmieszyć to co napisałem albo spłycić problem - to trochę Ci nie wyszło. Skoro jesteś EX-Team - to może nauczyłeś się w ten sposób traktować innych aby wywołać burzę dającą pretekst do zamknięcia tematu :)
Tania prosta zagrywka - ale działa tylko na jakiegoś zdenerwowanego zacietrzewionego smarkacza..

Otóż mój drogi nie chodzi o 5 pr - tylko o sposób w jaki odbywa się jego zabieranie - nie wierzę w gości siedzących z nochalami w ekranie 24 na dobę po to aby rabować sąsiadów :) zwłaszcza jeżeli ustawiane są zbiory o różnych porach.

Jestem wręcz przekonany że nie tylko ja mam ten problem - ale ludziom po prostu nie chce się zakładać tematów i walić głową w mur.
 

DeletedUser15227

Guest
Tu bardzo rzadko zamykane są tematy. Wypowiadam się nie jak exteam tylko jako gracz który dużo plądruje. Nie raz plądrowałem Graczy w trakcie zbiorów. Mało tego, kiedyś jak miałem więcej czasu robiłem tabelkę i zapisywałem kiedy maja zbiory i potrafiłem siedzieć w ich mieście i czekać aż zbiory zaczną spadać (takie oczekiwanie było zarezerwowane dla tych co nie potrafili wziąć na klatę plądrowania.)
Problemu żadnego nie ma bo wszystko odbywa się po stronie serwera, nie ma czegoś takiego jak „haki” z plądrowaniem.
 

Artur Underwood

Szlachcic
Nic nie wiem o jakiś programach na klikanie, może są może nie, z mojego doświadczenia jako strony atakującej, wcale nie tak trudno trafić na czyjąś produkcję, szczególnie jak jest ikonka powiadamiająca że możesz sąsiada splądrować, jak jestem przy kompie i mam chwile poświęcam te kilka minut na przeskoczenie kilkunastu sąsiadów i sprawdzić czy coś się da uczknąć. Zatem jedyny sposób obrony to zbiory o czasie bo każda chwila zwłoki powoduje szanse straty PR/
 

DeletedUser13279

Guest
Byłem w supporcie i nic nie wiem na ten temat. Może te programy tylko Ty masz. Naturalnie można zaprogramować skrypt (lub automator do myszki), który będzie wbijał pkt w perle po 100-200pr i w trakcie będzie robił zadania tylko po co? Każdorazowo wymaga zaprogramowania...gra nie warta świeczki.
Kolega Kozietul potwierdza, że istnieje możliwość używania skryptu, natomiast jak ja poruszałem ten temat to mnie ośmieszał.
W obecnym temacie cos jest na rzeczy, swego czasu jeden z graczy tez mnie tak okradł, wiedziałem za ile mam zbiór pilnowałem, niestety okradł mnie z rzeczy które w pierwszej kolejności zbierałem. Do tego wystarczy programik powtarzający co chwilę kliknięcie. Zgłoś sprawę do supportu, pewnie im się nie będzie chciało tego analizować, sprawa jest prosta, sprawdzą czas pingowania twego konta, jeśli kilka cykli jest powtarzalnych to sprawa prosta.
Usuniecie konta plądrującego.
Tak nawiasem Kozietul już nie powinien dawno uczestniczyć w tej grze na tym koncie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14403

Guest
Nie ma nic dziwnego w tym że ktoś sprawdza sasiadów bardzo często ,dla kogos kto wchodzi do gry 2 razy dziennie to jest może cos niesamowitego ale dla ludzi takich jak ja którzy siedzą w pracy na kompie i się nudzą kilkanascie godzin nie jest to nic nowego i dziwnego .Oczywiscie nie zawsze ale mam takie dni że zaglądam do sasiadów nawet po pare razy na godzine ,wszystko w temacie :p:p:p
 

DeletedUser15227

Guest
@notronex jaki skrypt?
Na Mac OS program w stylu automator gdzie możesz zaprogramować ruch myszki. Takie programy maja ten minus ze jakikolwiek lag na przeglądarce może zakłócić cała sekwencje. Używanie takiego czegoś jest bez sensu.
Natomiast, nigdy nie słyszałem i nie widziałem programu który samodzielnie plądruje sąsiadów :p.
 

DeletedUser13279

Guest
6) Boty i skrypty
Zabronione jest użytkowanie botów i skryptów.

Przykłady:
- Zabronione jest używanie dodatków i innych narzędzi, które mogą automatycznie zbierać surowce.
- Zabronione jest używanie clickerów, botów lub skryptów zmniejszających liczbę kliknięć, które normalnie trzeba wykonać w celu przeprowadzenia dowolnej akcji w grze.
- Nie można używać programów dających nieuczciwą przewagę lub udostępniających funkcje premium.

To teraz niech się wypowie support czy ten sposób wbijania pr w perły, wskazany przez Kozietula jest legalny, czy nie?
A co do grabienia to np. Winmacro, funmouse, autoclick, jest ich wiele.
I tu pytanie czy jest jakiś algorytm w grze wychwytujący powtarzalność z jednego konta?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
To teraz niech się wypowie support czy ten sposób wbijania pr w perły, wskazany przez Kozietula jest legalny, czy nie?
Wystarczy, że przeczytasz ten punkt zasad, który sam wrzuciłeś, a pomoc Supportu czy Teamu będzie ci zbędna.
Jednak w razie "w" odpowiem:
Jest nielegalny. W zasadach masz wyraźnie "Zabronione jest używanie clickerów(...)", a program (skrypt, bot czy jak to tam ktoś nazwie), który automatyzuje kliknięcia to jakby nie było - clicker.
Na dodatek jest jeszcze "Nie można używać programów dających nieuczciwą przewagę" co powinno ci dać ostatecznie do zrozumienia, że ten sposób jest nielegalny.


I tu pytanie czy jest jakiś algorytm w grze wychwytujący powtarzalność z jednego konta?
Nie udzielamy odpowiedzi na takiego typu pytania - nie zdradzamy narzędzi wykorzystywanych do obsługi gry.
 

DeletedUser16853

Guest
Nie rozumiem jaki w tym temacie jest problem - Sam bardzo rzadko plądruję a mimo wszystko też miałem taką sytuację, że akurat sąsiada zjechałem do zadania - i patrzę - zbiory do splądrowania - niestety akurat wtedy je zebrał - ale to tylko potwierdza możliwość wystąpienia takich sytuacji :)
 

DeletedUser19581

Guest
No rzeczywiście nie rozumiesz choć wydaje mi się że to jasno opisałem.. Nie chodzi o to że raz przypadkiem trafiłeś na moment tuż przed zebraniem - tyko o działania powtarzalne - kiedy zaczynasz produkcję o różnych godzinach.
 

DeletedUser16585

Guest
No rzeczywiście nie rozumiesz choć wydaje mi się że to jasno opisałem.. Nie chodzi o to że raz przypadkiem trafiłeś na moment tuż przed zebraniem - tyko o działania powtarzalne - kiedy zaczynasz produkcję o różnych godzinach.
Ale to nie jest trudne do oszacowania. Jeżeli ktoś raz odkrył o której zaczynasz produkcję to jest ograniczona ilość opcji prod. a te najlepsze trwają zazwyczaj 8h/24h, więc nic niezwykłego. Jak masz włączone animacje w miastach innych graczy to sprawa jest jeszcze prostsza. Ja przykładowo robię sobie wycieczkę po sąsiedztwie na wieczór, bo wówczas sporo osób zapomina zbierać. A potem rano wracam do pozostałych. A są i tacy miłośnicy plądrowania, co zapisują sobie w notatnikach kogo i w jakich porach łupić. Przesunięcie produkcji też na niewiele się zda, chyba że pilnujesz produkcji co do minuty. Kwestia wprawy w plądrowaniu, a nie cheaty.
 

DeletedUser9827

Guest
Widzę, że niektórzy tutaj z uporem maniaka nie są w stanie zrozumieć, że jak się ustawia produkcję o różnych porach to plądrującemu nic nie da fakt, że produkcja trwa 8h/24h. Trzeba znać dokładną godzinę rozpoczęcia produkcji, aby to było możliwe - a plądrowanie nie daje żadnych informacji o tym, czy produkcja u kogoś dopiero się skończyła czy towary już leżą od godziny, ani kiedy po plądrowaniu gracz ponownie ustawi produkcję.

I nie było jeszcze gry, w której by ktoś nie oszukiwał, ani przypadku, w którym by mu się to nie udało. Tym bardziej skoro jest punkt w regulaminie, który zabrania używania skryptów to twórcy musieli się liczyć z tym, że ktoś będzie chciał to wykorzystać dla "nieuczciwej przewagi".
 

bartekmod

Książę
Trzeba znać dokładną godzinę rozpoczęcia produkcji


I teraz popatrz na to co napisał @jh333 ... od tego są animacje, wchodzisz w czyjeś miasto i oglądasz animacje, jeżeli widać, że budynek pracuje to znaczy... że pracuje, trwa produkcja.... jeżeli jest w budynku bezruch to produkcji nie ma i są dwie możliwości: albo nie została jeszcze ustawiona, albo została już skończona
Wejdziesz w miasto o 13 jest bezruch, o 13:05 jest bezruch, o 13:10 widzisz że trwa produkcja to masz pięciominutowe okno, podczas którego produkcja została ustawiona, obliczasz sobie 8 godzin i sprawdzasz od 21:05 co kilkanaście sekund do 21:10 czy można splądrować, ewentualnie robisz to ponownie od 13:05 dnia następnego...
Jeżeli ktoś jest nolifem i sprawdza Twoje miasto co minutę to dokładnie ustali sobie rozpoczęcie Twojej produkcji z bardzo malutkim oknem plądrowania.
 

DeletedUser2383

Guest
(...)"Zabronione jest używanie clickerów(...)", a program (skrypt, bot czy jak to tam ktoś nazwie), który automatyzuje kliknięcia to jakby nie było - clicker.
Na dodatek jest jeszcze "Nie można używać programów dających nieuczciwą przewagę" co powinno ci dać ostatecznie do zrozumienia, że ten sposób jest nielegalny.

Czyli jak sobie ustawie autocliker by mi robił wyłącznie misje "wydaj x złota/ wydaj x zaopatrzenia" to support pogrozi mi palcem ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry