wyraz pajac

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17317
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser17317

Guest
ja bym się zgodził z tym że słowo pajac jest pogardliwe gdyby JEDNOZNACZNIE definiował to słownik języka polskiego ale jak wyżej podałem słownik ten ma dwie różne interpretacje - celowo użyłem słowa pajac mając na myśli "2. pot. «osoba zachowująca się niepoważnie lub ubrana pstrokato, dziwacznie»" nie ma tu nic o pogardliwości wiec sie pytam jakim prawem nałożono na mnie blokadę

gdzie w regulaminie gry jest napisane z jakiej strony internetowej korzystać sprawdzając znaczenie danego wyrazu
 

DeletedUser17317

Guest
do pana moderatora Pabloos - skoro przytacza pan konkretna stronę jako odnośnik do sprawdzania znaczenia wyrazu to dlaczego nie ma w regulaminie gry napisane żeby sprawdzać wszystkie wyrazy- ich znaczenia tylko na tej stronie - a skoro nie jest napisane ze ta strona jest jedyna i niepodważalna do interpretacji to jak można się do niej odwoływać i jak zinterpretuje Pan stronę która ja podałem
 

DeletedUser17317

Guest
czy mi się wydaje czy niewygodne dla supportu stwierdzenia zostały usunięte??

wiec zapytam jeszcze raz panie moderatorze PablooS gdzie w regulaminie gry jest podane że znaczenie danego wyrazu ma być interpretowane według linku który pan podał a nie według linku który ja podałem
 

DeletedUser17395

Guest
jeśli masz na myśli rinbina to ta dyskusja jest nic nie warta bo rinbin jest i tak kopnięty i ma gdzieś co o nim mówicie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17382

Guest
Jeżeli jesteśmy na kogoś żli i w tych emocjach obdarzymy tą osobę jakimś epitetem, to nawet jeśli powiemy "ty królewiczu", to będzie to wyrażało naszą pogardę. Tu najważniejsze są negatywne emocje, a nie słowo.
Co do zasady wszystkie epitety odzwierzęce mają na celu poniżenie adwersarza.

Dlatego uważam, że przede wszystkim należy panować nad emocjami. I pamiętać, że to tylko gra.
 

DeletedUser17382

Guest
Adwersarz to przeciwnik w sporze. Przecież w trakcie sporu nie chodzi o prawienie komplementów. Jak już napisałam, negatywny ładunek emocjonalny może sprawić, że każde słowo będzie obelżywe.
Założę się, że żona w czasie kłótni nie mówi Ci misiu.
 

DeletedUser19717

Guest
Witam, w sumie jestem nowa na forum, to moja pierwsza wiadomość, więc nie wiem czy wszystko robię dobrze i czy w ogóle odczyta ktoś wiadomość skoro ostatni wpis jest z 2016 roku. Ostatnio ktoś napisał mi wiadomość i obraził mnie dosyć mocno za to, że go splądrowałam. Czy mogą go czekać za to jakieś konsekwencje?
 

DeletedUser19717

Guest
Jakby ktoś chciał wiedzieć dokładniej to zapytał mnie za ile daję dupy i nazwał tirówką, bo wydawało mu się widocznie to zabawne przez mój nick firmóweczka ( kto gra w lola ten zrozumie ;) )
 

Von Grun

Wicehrabia
http://sjp.pwn.pl/szukaj/pajac.html proszę bardzo słownik języka polskiego gdzie tu jest mowa o pogardliwości???
Na siłę próbujesz cos udowodnić, ale nie za bardzo Ci idzie. To, że w słowniku jest napisane czego to słowo sie tyczy nie znaczy, że uzyte w innym kontekście nie będzie określeniem pejoratywnym. Nazwanie kundla kundlem to nic złego, ale jak powiesz na rasowego psa kundel to pewnie się właściciel obrazi, albo wyjdziesz na ignoranta. Jeżeli pajaca nazwiesz pajacem to jest ok, jeżeli natomiast pajacem nazwiesz poważnego dyrektora w firmie, w której pracujesz to zapewne wylecisz na bruk.

(...)
Co do zasady wszystkie epitety odzwierzęce mają na celu poniżenie adwersarza.

(...)
Byk i ogier też? ;)
 
Ostatnia edycja:

MacKayla*

Wójt
Proszę bardzo - w linku na końcu podałam, gdzie można znaleźć synonimy słowa "pajac" z podziałem na grupy znaczeniowe:
» pajac - np. o osobie niemądrej
» pajac - np. jako określenie kogoś mało inteligentnego
» pajac - np. w odniesieniu do obraźliwego określenia kogoś niezbyt mądrego
» pajac - np. w kontekście człowieka niemyślącego
» pajac - np. w sensie potocznym o kimś głupim
» pajac - np. w odniesieniu do osoby dziwnej
» pajac - np. jako forma wyzwiska
» pajac - np. w odniesieniu do osoby zachowującej się nienormalnie
» pajac - np. w odniesieniu do osoby nie do końca normalnej
» pajac - np. w odniesieniu do osoby zabawiającej dzieci
» pajac - np. w kontekście kolorowej laleczki

jeśli są takie synonimy to znaczy, że "pajac" w odpowiednim kontekście jest jak najbardziej słowem obraźliwym, a nawet pogardliwym. I wcale nie trzeba tego udowadniać, to każdy wie. Przecież nie użyłeś tego słowa chcąc powiedzieć komuś, że go podziwiasz albo pochwalasz...
Nie użyłeś też innego słowa np. parapet - co można by było próbować wyjaśniać, bo nikt nie mówi do nikogo "ty parapecie". Użyłeś słowa znanego, stosowanego m.in. właśnie w znaczeniu nie pozytywnym i z pewnością użyłeś go właśnie w tym celu.
Tu można więcej poczytać - https://synonim.net/synonim/pajac
 
Ostatnia edycja:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Myślę, że ostatnie dwa posty są pięknym uzupełnieniem tematu i mogę go zamknąć, ponieważ nie ma już o czym dyskutować.
Chcesz pajaca - kup sobie (ewentualnie jest strona pajacyk.pl można mu poklikać brzuszek, co jest dobrym uczynkiem ;) ).
 
Status
Zamknięty.
Do góry