Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8577

Guest
Tutaj bonusy za dany poziom wraz z wymaganą ilością PR, oraz zwroty za miejsca: http://forgeofempires.wikia.com/wiki/The_Kraken

-Aż sobie przypomniałem moje hasło :D

After you collect from this GB, you have this bonus active for 4 (or more) first battles.
When a battle starts, you get a chance check to determine whether it's going to activate. If you're lucky and "the dice rolls in your favor", you will see the Kraken animation right after the battle starts. Kraken chooses his victim and kills it instantly. Then, the battle will continue as always :)

Wiem, że powinienem się komunikować w ojczystym języku.
Ale za bardzo mi się spodobała ta wypowiedź :D
 

DeletedUser11629

Guest

Ja zanim dodam odpowiedź, czytam kilka razy to co napisałem i się zastanawiam, czy aby na pewno moja treść niesie ze sobą to co chcę w niej przekazać.

Stąd te kolorki.. dla mnie to po prostu ładnie wygląda.

P.S. Ja na Twoim miejscu nie zabierałbym się do tego jak pies do jeża tylko bym napisał wprost, że mam coś z głową.. plus argumenty. Nie będę Ci podpowiadać. :)

Scyzoryk nie pierwszy zauważył, że Twoje wypowiedzi są przysłowiowo Salomonowe, w dodatku przeczą samym sobie - ale reszta już po prostu przestała kopać się z koniem... Nie mówisz głupiemu, że jest głupi, bo i tak nie uwierzy, prawda? Jeśli treść Twoich wypowiedzi rzeczywiście przekazuje to, co jest w Twojej głowie, to módl się, żeby nikt nie krzyknął Ci do ucha, bo echo może Cię zabić. Stąd te kolorki właśnie - poza "wysublimowaną" pustką tylko to Ci zostało, żeby wyróżnić się w tłumie.

Nigdy nie będzie za dużo PR i towaru. Nigdy nie będzie też dość wsparcia do ataku. Te 20, 40, 60k paczek w inwentarzu szybko można zniwelować do zera. A jeśli @ Chodzonce Zuo uważasz, że za dużo masz budynków dających Pr, to po cholerę ciągniesz Arkę na 80 lvl? Nie dość, że masz za dużo, to jeszcze chcesz to pomnażać? Nie uważasz, że to bez sensu?
 

DeletedUser7795

Guest
@Jomacha buduję Arkę na 80 poziom, bo taką mam możliwość.
Popatrz sobie po światach, w niektórych miastach są same Świątynie wiedzy, Studnie czy Bazary. Żadnych budynków mieszkalnych czy produkcyjnych.
 

DeletedUser16730

Guest
Popatrz sobie po światach, w niektórych miastach są same Świątynie wiedzy, Studnie czy Bazary. Żadnych budynków mieszkalnych czy produkcyjnych.

I co w tym złego? Po prostu są ludzie którzy nie traktują tego jak simcity, a jak są tacy którzy tak traktują to sobie domki stawiają. Do wyboru do koloru.
Tyle, że jak komuś zależy wyłącznie na ciągnięciu pereł (żeby nie było, mnie nie zależy) to sobie stawiają świątynie i ciągną. Nie piszą, że jest za dużo budynków mieszkalnych. I nie piszą "Popatrz sobie po światach, w niektórych miastach są same mieszkalne i produkcyjne. Żadnych świątyń i studzien."
Czaisz o co chodzi? O to że jak Ci jakiś budynek nie pasuje to go nie stawiasz, a nie piszesz, że ma go nie być bo u INNYCH jest ich za dużo.
 

DeletedUser11629

Guest
@Jomacha buduję Arkę na 80 poziom, bo taką mam możliwość.
Popatrz sobie po światach, w niektórych miastach są same Świątynie wiedzy, Studnie czy Bazary. Żadnych budynków mieszkalnych czy produkcyjnych.

A ja stawiam sobie same świątynie, studnie, pałace i tarasy, bo mam taką możliwość... co Ci w tym przeszkadza? Na grzyba mi chałupy i produkcja, gdy mam 6 tys bezrobotnych i 14kk młotków? Nie uważasz, że w mojej sytuacji stawianie tylko budynków dających PR i ewentualnie towary to strategia? Bo domki i produkcja to tylko marnowanie miejsca. I podczas gdy ja umiem logicznie uzasadnić swój wybór, to Ty masz argument "bo tak". Jak się nie ma argumentów, to się nie rozpoczyna dyskusji... przynajmniej w pewnych kręgach tak jest...
 

DeletedUser8577

Guest
Scyzoryk nie pierwszy zauważył, że Twoje wypowiedzi są przysłowiowo Salomonowe, w dodatku przeczą samym sobie - ale reszta już po prostu przestała kopać się z koniem... Nie mówisz głupiemu, że jest głupi, bo i tak nie uwierzy, prawda? Jeśli treść Twoich wypowiedzi rzeczywiście przekazuje to, co jest w Twojej głowie, to módl się, żeby nikt nie krzyknął Ci do ucha, bo echo może Cię zabić. Stąd te kolorki właśnie - poza "wysublimowaną" pustką tylko to Ci zostało, żeby wyróżnić się w tłumie.

Nigdy nie będzie za dużo PR i towaru. Nigdy nie będzie też dość wsparcia do ataku. Te 20, 40, 60k paczek w inwentarzu szybko można zniwelować do zera. A jeśli @ Chodzonce Zuo uważasz, że za dużo masz budynków dających Pr, to po cholerę ciągniesz Arkę na 80 lvl? Nie dość, że masz za dużo, to jeszcze chcesz to pomnażać? Nie uważasz, że to bez sensu?




Jomacha po pierwsze nie oceniaj czegoś, czego nie rozumiesz.
Uważam że Scyzoryk nie potrzebuje adwokatów bo ma swój rozum,to po drugie.
Po trzecie, nie rób z siebie kogoś kimś nie jesteś.
Po czwarte, nie potrafisz zrozumieć różnicy poglądów?
Gdybym napisał że wolę czarny, a Ty wolisz biały przykładowo... też byś mi kazał się modlić?
Żeby nikt nie krzyknął? Żałosne.

he he he... :D

A to ciekawe bo ja zawsze myślałem że mam w głowie dwa tic taki :) Tylko czasami się blokują :p
Ty za to masz w głowie nitkę w poziomie która łączy uszy, gdyby ją odciąć to odpadły by Ci uszy.
Ale po co, lepiej szarpać strunę.. fajny dźwięk :D

A ja stawiam sobie same świątynie, studnie, pałace i tarasy, bo mam taką możliwość... co Ci w tym przeszkadza? Na grzyba mi chałupy i produkcja, gdy mam 6 tys bezrobotnych i 14kk młotków? Nie uważasz, że w mojej sytuacji stawianie tylko budynków dających PR i ewentualnie towary to strategia? Bo domki i produkcja to tylko marnowanie miejsca. I podczas gdy ja umiem logicznie uzasadnić swój wybór, to Ty masz argument "bo tak". Jak się nie ma argumentów, to się nie rozpoczyna dyskusji... przynajmniej w pewnych kręgach tak jest...

Każdy ma swój styl gry. Czemu sugerujesz się ocenami gry innych? Przecież każdy gra tak, jak uważa za stosowne. Nie rozumiem tego całego zamieszania :D I założę się że wiesz dlaczego :D

Uśmiechnij się..

Żeby nie odbiegać od tematu. Czcionkę dedykuję scyzorykowi. :)
Ja chciałbym rozwijać Arkę na 80 poziomie... i stawiać sobie same studnie, świątynie i pałace :)
 

DeletedUser11629

Guest
Jomacha po pierwsze nie oceniaj czegoś, czego nie rozumiesz.
Uważam że Scyzoryk nie potrzebuje adwokatów bo ma swój rozum,to po drugie.
Po trzecie, nie rób z siebie kogoś kimś nie jesteś.
Po czwarte, nie potrafisz zrozumieć różnicy poglądów?
Gdybym napisał że wolę czarny, a Ty wolisz biały przykładowo... też byś mi kazał się modlić?
Żeby nikt nie krzyknął? Żałosne.

A czego nie rozumiem? Może wreszcie wyjaśnisz, zamiast kręcić się w kółko jak pies za ogonem wokół tych dwóch tic taców...


Każdy ma swój styl gry. Czemu sugerujesz się ocenami gry innych? Przecież każdy gra tak, jak uważa za stosowne. Nie rozumiem tego całego zamieszania :D I założę się że wiesz dlaczego :D

A to nie jest przypadkiem tak, że jesteśmy na forum DYSKUSYJNYM oraz w związku z tym doniosłym faktem DYSKUTUJEMY...? To ja bym chciała podyskutować o tym, czemu ktoś, kto stawia niepotrzebne domki i produkcję, żeby było mu ładniej we wiosce - ponieważ, domniemuję, pyrków mu nie brakuje, albowiem nie chce budynków z pyrkami stawiać... - jednocześnie ciągnie Arkę na 80 lvl, której główną funkcją jest tychże pyrków pomnażanie. Może stoi za tym jakaś strategia? Może czegoś mądrego się dowiem? To jest gra strategiczna, a nie SimCity i to nie konkurs na najładniejszą wioskę, tylko na najskuteczniejszą strategię. To, że Ty tego nie rozumiesz i chcesz grać w Simsy - nic mi do tego, alleluja i do przodu. Ale jesli ktoś wypowiada opinię, że budynków pyrkowych jest za dużo - to zakładam, że ma coś więcej na myśli, niż "bo tak" i o to pytam...

Czy ktoś wie, kiedy te dzienne czeledże będą udostępnione szerszej publiczności?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Może stoi za tym jakaś strategia? Może czegoś mądrego się dowiem?
Gdy będziemy pamiętać, że gra ma tylko dwa cele:
1. Zarabiać kasę dla wydawcy;
2. Bawiąc uczyć i ucząc bawić przez wypełnianie całego wolnego czasu graczy przyjemną, niczemu nie służącą, rozrywką.
Wszystko stanie się jasne.

Czy ktoś wie, kiedy te dzienne czeledże będą udostępnione szerszej publiczności?
Dokładnie nie wiadomo, ale uważam, że już pod koniec września albo na początku października pojawią się pierwsze posty krytykujące zadania dzienne oraz likwidacje Kapitana..
 

DeletedUser16512

Guest
Tak czytam, czytam te wasze wywody na temat tego czy budynków dających PR jest za dużo czy nie, i się zastanawiam, czy w prawdziwym życiu zarabiając dużo pieniędzy, i mogąc zarabiać ich jeszcze więcej, bylibyście temu przeciwni? PR to dla mnie waluta, główna waluta gry, wokół której wszystko się kręci, za którą opracujemy technologie, podnosimy perły, w tym między innymi arke dzięki której pomnazamy zyski PR, za PR można kupić surki z dowolnej epoki, więc jak dla mnie tych PR nigdy nie będzie za dużo. Takie jest moje zdanie, oczywiście każdy gra inaczej, jeden może mieć całe miasto fabryk surowców i domków mieszkalnych, a ja nie mam tego typu budynków wogole, tylko budynku produkujące PR, i za te PR kupuje surowce, wkoncu to strategia i każdy gra jak chce.
 

DeletedUser17201

Guest
Dla mnie też jest za dużo budynków dających PR ;) Ale mam to w nosie i po prostu ich nie stawiam.

Ale wracając do tematu wątku - na becie ruszył event halloweenowy ;)
 

DeletedUser14308

Guest
Event Halloweenowy super.Za rozwiązanie 7 zadań dostajemy cmentarz za rozwiązanie 13 nawiedzony dom za 20 zadań ulepszenie cmentarza za 30 zadań kolejne ulepszenie cmentarza a za 45 zadań Czarna wieze która po zmotywowaniu daje 3 PR 5 towarów i medale,Wielkosc 4x5.Mamy pasek na którym widać ile zrobiliśmy zadań.No i lataja chyba nietoperze czy jakies kruki.
 

DeletedUser15268

Guest
Jak dla mnie ta wieża za duża, Prężna rozlewnia cydru zajmuje 5x3 i też nie wszędzie ją wepchałem. Myślę że dla tych co są rozwinięci na maxa to zbędny budynek. Może postawię na światach rozwojowych bo tam jeszcze medale i towary mają znaczenie. Cmentarz już od dawna siedzi w schowku, więc jak dla mnie event tylko do zaliczenia, dla zaliczenia.
 

Solshine

Baron
Dziś na becie ciekawostka: można na czacie zamieszczać linki do swoich pereł, np ogłaszając je przy zakończeniu poziomu lub przy wymianach PR w łańcuszkach.
Klikamy symbol załącznika w prawym dolnym rogu czatu, a następnie w oknie, które pojawi się, wybieramy pożądaną perłę i klikamy przy niej "Send/wyślij":
ndpuB3gjTZSdY-L_qfwgrA.png
Efekt końcowy widoczny na drugim obrazku - możemy od razu wejść w tę perłę z poziomu czatu:
ymkfAjSHRoW8gnXp5v8FNA.png
Będzie można również ogłaszać oferty handlowe, ale ta funkcja jest na razie nieaktywna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry