Forge of Empire YouTube (Jak gra Tieru)

Czy taki rodzaj filmów dot. gry spodobał Ci się?


  • W sumie głosujących
    21

kasia2389

Arcyksiążę
Doskonały przykład jak nie należy budować miasta.

Drogi dwujezdniowe muszą w siebie trafiać jeśli są przesunięte o jedną kratkę to nie można ich połączyć. A łączenie zwykłą droga pozbawia je atrybutu dwujezdności.

Ponadto przy dwujezdniowych drogach stawia się budynki wymagające takich dróg.

A generalnie teren należy rozszerzać w formę kwadratu, najłatwiej wtedy planować położenia budynków.

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

TieruYT

Baron
Dzisiejszy live
Doskonały przykład jak nie należy budować miasta.

Drogi dwujezdniowe muszą w siebie trafiać jeśli są przesunięte o jedną kratkę to nie można ich połączyć. A łączenie zwykłą droga pozbawia je atrybutu dwujezdności.

Ponadto przy dwujezdniowych drogach stawia się budynki wymagające takich dróg.

A generalnie teren należy rozszerzać w formę kwadratu, najłatwiej wtedy planować położenia budynków.

Pozdrawiam :)
Dziękuję! Pozdrawiam :)
 

DeletedUser8577

Guest
dla mnie osobiście filmy są zdecydowanie za długie.
po drugie, to zdecydowanie komplikuje cel do którego dążysz.
po trzecie też mam bana na stale i znam ten ból.
a po czwarte... każdy ma swój własny styl gry.
gracze dzielą się na różnych ludzi i są wśród nich tacy których gra
zdecydowanie odbiega od jakiejkolwiek logiki.
każdy gra na swój sposób i myślę że nie należy tego ani komentować ani oceniać.
no.... troszku się rozpędziłem.. więc do rzeczy..
nie mam pojęcia co mam kliknąć w Twojej ankiecie bo jak wiadomo...
to wszystko jest rzeczą gustu. Pozdrawiam :)
 

TieruYT

Baron
zapraszam teraz na żywo
16stego będę zużywał wszystkie jabłka, uzbiera się myślę ok 1500 :)
 
Ostatnia edycja:

TieruYT

Baron
Wystarczy jedna, masz przecież Alkatraz.
Właśnie... tego się obawiałem, że tamte są bezużyteczne i szkoda chyba miejsca w "zamku" by mieć te 4 jednostki więcej, ale cóż może kiedyś będzie można ofiarować przedmioty z inwentarzu w prezencie to się komuś da z widzów. :))
Chociaż co do tego "prezentowania"... była taka ikonka chyba i było też napisane, że funkcja zostanie dodana wkrótce, a teraz to nawet ikonki nie ma.
 

DeletedUser17348

Guest
Noo, cieszę się, że trafiłem tutaj i zaraz lecę na Twój kanał oglądać. :) Liczę, że sprzedajesz w swoich filmach dużo dobrych rad i omawiasz jak i jakie budynki warto stawiać, etc. ;)
 

TieruYT

Baron
Noo, cieszę się, że trafiłem tutaj i zaraz lecę na Twój kanał oglądać. :) Liczę, że sprzedajesz w swoich filmach dużo dobrych rad i omawiasz jak i jakie budynki warto stawiać, etc. ;)
Uczę się, ale po nauce oraz spisaniu najważniejszych w grze przydatnych rzeczy będę tworzył z tego niejakie poradniki, więc obecnie może nic dobrego nie podpowiadam, ale z czasem będę!
Dzięki! :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Proszę Cię, błagam, przebuduj miasto, wywal wszystkie stare fabryki a postaw fabryki lamp.
Dostosuj rodzaj dróg do budynków, to strata terenu, by przy dwujezdniowych stawiać budynki jednojezdniowe.
 

TieruYT

Baron
Proszę Cię, błagam, przebuduj miasto, wywal wszystkie stare fabryki a postaw fabryki lamp.
Dostosuj rodzaj dróg do budynków, to strata terenu, by przy dwujezdniowych stawiać budynki jednojezdniowe.
Może jeszcze dziś zrobię film, a nie live jak przebuduje teren by to wyglądało ładnie, dzięki za uwagę! :))
 

DeletedUser8577

Guest
:)

Mi brakuje w poradniku informacji czym są tak w sumie diamenty. Do czego służą, jak można je wykorzystać. Jakie dają możliwości w przeciwieństwie do innych elementów gry (monety, towary, PR itd). Na co je można wydać... dlaczego warto na nie "polować".


Gdybym ja był "zielony" po obejrzeniu filmu wciąż byłbym "zielony"...
Sam pomyśl... jesteś nowy, oglądasz poradnik... który Ci mówi jak można zdobyć diamenty...
tylko nie wiadomo po co to zbierać. Zbierałbyś? ;P

pozdrawiam :)

P.S.
robisz postępy.
 

TieruYT

Baron
:)

Mi brakuje w poradniku informacji czym są tak w sumie diamenty. Do czego służą, jak można je wykorzystać. Jakie dają możliwości w przeciwieństwie do innych elementów gry (monety, towary, PR itd). Na co je można wydać... dlaczego warto na nie "polować".


Gdybym ja był "zielony" po obejrzeniu filmu wciąż byłbym "zielony"...
Sam pomyśl... jesteś nowy, oglądasz poradnik... który Ci mówi jak można zdobyć diamenty...
tylko nie wiadomo po co to zbierać. Zbierałbyś? ;P

pozdrawiam :)

P.S.
robisz postępy.
Cześć!
Dziękuję za słuszną uwagę, oczywiście to, że tak wygląda poradnik było zamierzone, według mnie poradnik nie może być długi, bo potem jest mniejsza oglądalność i mniejsze zainteresowanie obejrzeniem "do końca", od początku zapisałem sobie w planach zrobienie oddzielnego krótkiego odcinka na co można przeznaczyć diamenty... to znaczy na co najkorzystniej kierując się rozwojem.
Fajnie, że podzieliłeś się taką informacją, a nie tylko krytyką, bo i tacy się z pewnością znajdą.
Pozdrawiam :)
 

TieruYT

Baron
Dlaczego nie mogę edytować pierwszego postu? Bo chciałem tam wszystkie filmy/live/poradniki uporządkować by każdy miał je na miejscu. :/
 
Do góry