[Perły Architektury] pomysła na perłe lub budynek specialny.

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 2 15,4%
  • n

    Głosy: 11 84,6%
  • nw

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser

Guest
1. Rozmiar = 10 x 9
2. Bonus:

- Bonus pasywny 1:
umożliwia graczowi wybór nagrody ze skrzyń z wypraw gildyjnych
- Bonus pasywny 2: aktywny dopiero od poziomu 5 perły
umożliwia graczowi wybór nagrody z reliktu.

Bonus aktywny 3:
- cos drobnego mało istotnego jak młotki kasa czy towary.

/WYJATKOWA REGUŁA:
gracz nie moze wybudowac tej perły jesli ma mniej niż 8 pereł w miescie.
gracz nie moze wybudowac tej perły jesli róznica epok pomiedzy epoka perly a epoka gracza wynosi wiecej jak 3.
 

DeletedUser17220

Guest
Jestem na nie.
Brać udział w wyprawach i relikty można zdobywać od samego początku rozwoju. Dlaczego więc perła związana z wyprawami ma być w jakikolwiek limitowana poziomowo? Inne, równie przegięte nie są.
Z jakiej okazji limit pereł do postawienia akurat tej konkretnej?

A tak naprawdę nie podoba mi się sama idea tej perły. Sprowadza wyprawy do prostej (wręcz prostackiej) zasady: zrób x konfliktów, żeby dostać y. A relikty sprowadza do niepewności typu: wypadnie 20 PR, 100 PR czy świątynia wiedzy. I w tym momencie to świątynia reliktów staje się najbardziej przegiętą perłą - jej rozwój podnosi prawdopodobieństwo wypadnięcia reliktów, czyli 3 w/w nagród.
 

DeletedUser17763

Guest
Jestem na nie
Niepotrzebne zawracanie sobie głowy kolejną perłą która ma być zaprojektowana na potrzeby graczy w pierwszych epokach . Ta perła była by takim samym obiektem dyskusji co Arka na 80 poziomach i było by wiele pretensji.
 

HuanMing

Książę
Nie bądźmy już tacy chciwi.... Twój pomysł na perłę to chęć stworzenia maszynki do zbierania najlepszych nagród w ilości hurtowej...
 

DeletedUser

Guest
nie - poprostu uwarzam ze wiele nagrod (monety, mlotki, towary, medale) wystepujace gdzie kolwiek w wyprawach gildyjnych w ARKTYCZNEJ RZYSZLOSCI to naprawde idiotyzm debilizm wtorny i wredota inno games.
Jakby przemnozyc te wymienione nagrody przez 1000 - wtedy nabieraja wiekszego sensu. choc w obecnej postaci jak dla mnie to powinno ich wogule nie byc.

dodatkowo:
/WYJATKOWA REGUŁA:
gracz nie moze wybudowac tej perły jesli ma mniej niż 8 pereł w miescie.
gracz nie moze wybudowac tej perły jesli róznica epok pomiedzy epoka perly a epoka gracza wynosi wiecej jak 3.

Jestem na nie
Niepotrzebne zawracanie sobie głowy kolejną perłą która ma być zaprojektowana na potrzeby graczy w pierwszych epokach . Ta perła była by takim samym obiektem dyskusji co Arka na 80 poziomach i było by wiele pretensji.

Zauwaz ze skoro ta parela bylaby wprowadzna w oceanicznej, to jej poziom jest takze z arktyki. co za tym izdzie:
arktyka - 1
przyszlosc - 2
jutro - 3
wspolczesnosc - 4.

zatem perle ta mozna by bylo budowac tylko w epokach 1 - 3, zas od wspolczesnosci do brazu juz nie.
wiec ta perla tak naprawde likwiduje wyzej wspomniane nagrody w epokach majace jakies znaczenie, zas gracze z niskich epok musza grac i zdac sie na los.
 

DeletedUser17497

Guest
@caelian Ale czy to nie jest raczej tak, że te narody celowo są śmieciowe żeby te dobre dawały więcej satysfakcji kiedy się je wygra?

Jestem na nie, ponieważ proponowany budynek jest:
a) zbyt duży jak na ograniczoną (i ciągle kurczącą się za sprawą eventów) liczbę pól w mieście,
b) zbyt potężny żeby pozwolić sobie na niewybudowanie go.
 

DeletedUser10716

Guest
ile jest graczy od epoki wsp do brązu :p i niby ich wszystkich powstrzymanoby przed wydaniem diamentów na brakujące plany? :] bez sensu :) wybór nagrody sprowadzałby się tylko do pr o ile byłyby możliwe :) głupi pomysł w całości, nie ma co wymieniać dlaczego konkretnie xD

@caelian
Jestem na nie, ponieważ proponowany budynek jest:
a) zbyt duży jak na ograniczoną (i ciągle kurczącą się za sprawą eventów) liczbę pól w mieście,
b) zbyt potężny żeby pozwolić sobie na niewybudowanie go.

dlaczego zbyt duży, jesli miałby dawać takie kożyści...? ile średnio złotych reliktów wpada Ci na WG? ze 2-3 luzem, to 200-300 pr, a srebrnych, z których można 20pr wyrwać? to razem z 400pr, a z ŚR na wysokich poziomach to jeszcze więcej, plus diamenty ze skrzyń kiedy to możliwe, a jak nie to same tarasy rolne, punkty, świątynie, a niewiele większy budynek od Alca :p, żaden budynek nie jest za duży skoro daje proporcjonalne kożyści...

pragnę jeszcze zauważyć, że budowanie tej perły powyżej 5 lvl byłoby bez sensu, gdyż już na 5 lvl możnaby kożystać z całego jej potencjału, wątpię że ktoś chciałby budować to wyżej ze względu na młotki czy złoto proponowane w bonusie aktywnym :p
 

Kaluta

Wójt
Już bardziej fajniejsza byłaby perła 2x2, którą mega trudno znaleźć, nie można kupić za diamenty i którą, ktoś mógłby Ci zwinąć ;) ale by była akcja - plądruje ktoś Ci miasto i hop zabiera perełkę :haha:

edit: i aby ją odzyskać trzeba zapłacić okup
 
Do góry