Miedziany zwój - konkursy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2383
  • Data rozpoczęcia

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ale doczytałeś, że w tym przypadku się nie dało tego zrobić?
Dało się zrobić co pokazał @Zyleta1991, a jeśli nie potrafili tego zrobić, to przez to nie mogli wziąć udziału. Wina jest ich, dlatego że nie sprawdzili sobie posta przed wysłaniem i że nie mają wiedzy jak poprawnie wrzucić obrazek na forum.
Np. ty próbowałeś poprzez link do strony html, a jeden z pechowców wrzucił kod HTML (a powinien BBCODE - w przypadku obrazka to IMG w kwadratowych nawiasach).
 
Pośród tych smutnych i negatywnych komentarzy na temat niemal wszystkiego pojawia się piękny promyk słońca, w postaci konkursu, który przypadł graczom do gustu. Jeden z milszych akcentów ostatnich tygodni :)


EDIT: @siorprajs, jak wygląda sprawa z loterią?
 

DeletedUser8110

Guest
Mam nadzieję, że Gracze równie aktywnie wezmą udział w tej edycji konkursu . :)
Niestety, w loterii nikt nie wygrał miliona. :(
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Ale zaraz, zaraz...
Dzień konkursowy zaczyna się o 20:30 danego dnia i kończy się o 20:00 kolejnego. W losowaniu nagrody biorą udział posty napisane w tym przedziale czasowym (losowanie wykonywane jest przy pomocy strony podającej losowy numer z danego przedziału).
a więc post który wygrał brał udział w dwóch losowaniach? Wczorajszym i dzisiejszym? Przecież dzień konkursowy zaczyna się od godz. 20:30. a post ten został dodany ok.godz 19...

Jako że tamten temat do tego nie służy, pozwolisz że odpowiem tu :)
Ktoś chyba ma zły czas ustawiony na forum. Zwycięski post (Odnośnik) oznaczony numerem 183 został napisany o 20:33 w dniu wczorajszym, czyli 3 minuty po rozpoczęciu nowego dnia konkursowego.
Proponuję się przyjrzeć również temu postowi -> Link i sprawdzić o której godzinie został napisany - powinien być napisany o 20:05.

@kaznodziej21 też polecam sprawdzić, jeśli tego nie widzisz.

TIP: data - wraz z godziną, widoczna jest na samym dole postu dla nieświadomych.

//Edytowano
W sumie, może nie tyle zła godzina na forum, co inna strefa czasowa :)
 
Ostatnia edycja:
To ciekawe. Nie zwróciłem uwagi na to, że czas forum ustawiony od początku jest na czas Londyński. Dlaczego nie nasz środkowoeuropejski?
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Z czego więc wynika ta różnica jeśli jedne posty pojawiają się z poprawną godziną, a inne nie?

Czy aby na pewno z poprawną godziną? Jak napiszesz post, najedź myszką na tekst "x min. temu" (lub "przed chwilą") swojego postu, powinien pojawić się dymek z datą i godziną wysłania wiadomości. Porównaj to z czasem jaki masz ustawiony w komputerze (o ile na komputerze masz ustawioną strefę czasową UTC+1, a nie np. UTC).

Tak samo jak post siorprajs, który ma godzinę 19:05

Z logicznego punktu widzenia, wynik nie mógł zostać ogłoszony przed zakończeniem konkursu :)

Kliknij na swój nick widoczny obok "Komunikator" i "Powiadomienia", następnie wejdź w Ustawienia i strefę czasową ustaw na (UTC+1) Czas Środkowo Europejski - czyli obowiązujący w Polsce, tym samym wszystkie godziny w różnego rodzaju konkursach czy inne są podawane właśnie według tej strefy czasowej.
 

DeletedUser17591

Guest
Czy aby na pewno z poprawną godziną? Jak napiszesz post, najedź myszką na tekst "x min. temu" (lub "przed chwilą") swojego postu, powinien pojawić się dymek z datą i godziną wysłania wiadomości. Porównaj to z czasem jaki masz ustawiony w komputerze (o ile na komputerze masz ustawioną strefę czasową UTC+1, a nie np. UTC).



Z logicznego punktu widzenia, wynik nie mógł zostać ogłoszony przed zakończeniem konkursu :)

Kliknij na swój nick widoczny obok "Komunikator" i "Powiadomienia", następnie wejdź w Ustawienia i strefę czasową ustaw na (UTC+1) Czas Środkowo Europejski - czyli obowiązujący w Polsce, tym samym wszystkie godziny w różnego rodzaju konkursach czy inne są podawane właśnie według tej strefy czasowej.

okej, teraz już rozumiem :) Przepraszam za utrudnienia, ale były oparte na tym, jaki czas mi się wyświetlał :)
 

DeletedUser12715

Guest
A propos tego obecnego konkursu.
Sam się jeszcze nie dopisałem i nawet się zastanawiam czy w ogóle brać udział, ale mam postulat po tym jak pobieżnie przeleciałem tam te obecne już 15 stron. Wypieprzcie wszystkie posty takich debili co mimo jasnych reguł powypisywali ich po 2 lub 3 nie w całym temacie, ale na jedną stronę!! Jest tam przynajmniej taki jeden. Moim zdaniem każdy kto zdubluje swój wpis danego dnia powinien być automatycznie wykluczony z losowania w tym dniu. Myślą tacy popaprańcy, że jak w totolotku jak wyślą 100 kuponów to zwiększają sobie szanse na wygraną.
I może mają rację bo zakładam, że mechanizm losowania polega na "losowym" ;):) wyborze numeru któregoś z postów napisanych w danym dniu i najprawdopodobniej nikt się nie będzie bawił (przed czasem przynajmniej) w sprawdzanie czy "co drugi" post nie pochodzi od jednej i tej samej osoby.
A nawet gdyby to o czym napisałem było brane pod uwagę podczas losowania to i tak wykluczcie wszystkie co do jednego takie wielokrotnie dublowane posty tak tylko z przyczyn wychowawczych :) No po prostu nie znoszę takich durnych, bezczelnych cwaniaków (pewnie jacyś małolaci), którzy jawnie w oczy ciemnotę wciskają.
Na pohybel i pod pręgierz z nimi :haha::haha::haha:
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A propos tego obecnego konkursu.
Sam się jeszcze nie dopisałem i nawet się zastanawiam czy w ogóle brać udział, ale mam postulat po tym jak pobieżnie przeleciałem tam te obecne już 15 stron. Wypieprzcie wszystkie posty takich debili co mimo jasnych reguł powypisywali ich po 2 lub 3 nie w całym temacie, ale na jedną stronę!! Jest tam przynajmniej taki jeden. Moim zdaniem każdy kto zdubluje swój wpis danego dnia powinien być automatycznie wykluczony z losowania w tym dniu. Myślą tacy popaprańcy, że jak w totolotku jak wyślą 100 kuponów to zwiększają sobie szanse na wygraną.
I może mają rację bo zakładam, że mechanizm losowania polega na "losowym" ;):) wyborze numeru któregoś z postów napisanych w danym dniu i najprawdopodobniej nikt się nie będzie bawił (przed czasem przynajmniej) w sprawdzanie czy "co drugi" post nie pochodzi od jednej i tej samej osoby.
A nawet gdyby to o czym napisałem było brane pod uwagę podczas losowania to i tak wykluczcie wszystkie co do jednego takie wielokrotnie dublowane posty tak tylko z przyczyn wychowawczych :) No po prostu nie znoszę takich durnych, bezczelnych cwaniaków (pewnie jacyś małolaci), którzy jawnie w oczy ciemnotę wciskają.
Na pohybel i pod pręgierz z nimi :haha::haha::haha:
Podpisuję się pod tym obiema rękami, za cwaniactwo wykluczać od razu!
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Oczywiście bierzemy pod uwagę wszelkie oszustwa jakie tylko nam przyjdą do głowy i sprawdzamy, czy aby na pewno nikt nie oszukuje :).
 

DeletedUser8110

Guest
I żeby nie było wątpliwości - po wylosowaniu numeru sprawdzam kto był jego autorem i jakie posty dana osoba napisała na forum ostatnio. :) To dość szybka i łatwa metoda na wyeliminowanie osób, próbujących ominąć system. Faktycznie w tej edycji jest masa postów, więc przeglądanie każdej strony to jedynie strata czasu, skoro mogę w łatwiejszy sposób odsiać posty niezgodne z zasadami konkursu.
 
Do góry