Arktyczna Przyszłość - część 2 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3

Guest
Druga część została wypuszczona z dużą przerwą, ponieważ pewne funkcjonalności musiały być napisane od zera, co nie nastąpi już raczej dla części następnych i zaplanowane przerwy są o wiele krótsze :).

A, jako że część 2 została własnie włączona, życzę przyjemnej gry :).
 

Fatherland

Książę
To po co bylo oficjalnie pisać że podział na.na.celu zmniejszyć czas oczekiwania graczy na.końcu drzewka. Robić nadzieję i kaska... A problemy się kasuje i zamyka.

Kompletny brak odpowiedzialności i.powagi jest u was a niby taka poważna firma tak się chwalicie. Widać na zjazdach ilu.wielbicieli macie.

Gracze tutaj bywają hipokrytami ale hipokryzja wasza sięga już dna... I chyba głębiej się nie da. Zasady fair play zaburzone przez wasze poczynania jak regulamin gry oraz.zmiany kompletnie nie na prośby graczy tak.jak.piszą w pomyslaxh, tylko jeszcze pogłębiają i.uczą takiego samego.cwaniakowania, gry nie.fair play, kolesiostwa... Istny BETON tutaj już jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14832

Guest
niesamowite... nowa ciężka jednostka jest o wiele słabsza od nowego czempa... jak ja żałuję, że wszedłem do tej arktyki...
 

DeletedUser3

Guest
To po co bylo oficjalnie pisać że podział na.na.celu zmniejszyć czas oczekiwania graczy na.końcu drzewka.
Bo to prawda :). Spójrz na daty.

Przerwa między częścią 1 i 2 to trzy miesiące.
Między Przyszłością, a cz. 1 Arktyki to siedem miesięcy (chyba najdłuższa przerwa między epokami).
Między Jutrem, a Przyszłością - sześć miesięcy.
Między Współczesnością, a Jutrem - sześć miesięcy.

Więc oczekiwanie na część drugą jest dwa razy krótsze niż na poprzednie epoki. To jednak wciąż nie jest dla nas zadowalające, więc przyśpieszymy jeszcze bardziej :).

Miłej gry :)
 

DeletedUser14832

Guest
by zakończyć większość skarg na nową epokę wystarczy czynić jedno - wprowadzić mapę GVG arktyka. Mapa za medale była swietnym pomysłem, jednak stojąca za nią idea nie sprawdziła się (jest to nabardziej zabetnowana mapa)

no i rzeczywiście - nowa perła do której potrzebny byłby promet...

a misja powtarzalna - zbuduj 4 dekoracje ze swojej epoki - to chyba żart? Perpetum mobile wręcz dla cierpiwych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14806

Guest
Pytanie numer ileś tam , czy port można plądrowac? bo mam kilku sasiadów co lubia sie dzielic zbiorami i chciał bym wiedziec czy promet tez moge im zabrac?;P Kilku aktywnych suporterów i zero odpowiedzi. Brak wiedzy czy dobrej woli?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Pytanie numer ileś tam , czy port można plądrowac? bo mam kilku sasiadów co lubia sie dzielic zbiorami i chciał bym wiedziec czy promet tez moge im zabrac?;P Kilku aktywnych suporterów i zero odpowiedzi. Brak wiedzy czy dobrej woli?
Myślę, że jeżeli oczekujesz odpowiedzi od supportu, powinieneś z tymże supportem się skontaktować :). Na forum mogą odpowiadać wszyscy, ale nikt nie ma takiego obowiązku.
Nie jest możliwe splądrowanie portu.
 

DeletedUser14806

Guest
Ok dziekuje. Pytanie nastepne dlaczego niemozna plądrowac portu skoro to własnie jest element miasta i budynek produkcyjny?
 

DeletedUser12625

Guest
W ratuszu promet jak podpisany jako towar specjalny. Czy możliwe jest znalezienie innych towarów specjalnych w głębi Arktyki w przyszłych częściach?
 

DeletedUser14806

Guest
I wreszcie czy ktos z suportu wie do czego maja byc uzyte te miliony surowca z arktyki które zalegaja w skarbcach?
 

DeletedUser3

Guest
W ratuszu promet jak podpisany jako towar specjalny. Czy możliwe jest znalezienie innych towarów specjalnych w głębi Arktyki w przyszłych częściach?
Może nie w Arktyce, ale w czymś co przyjdzie po niej, pewnie tak :).

Ok dziekuje. Pytanie nastepne dlaczego niemozna plądrowac portu skoro to własnie jest element miasta i budynek produkcyjny?
Plądrowanie nie jest możliwe z powodu, który przedstawiłem wcześniej:

mamy wielką liczbę budynków, które produkują PR. Z czasem więc, ograniczenie tego, jak może wyglądać postęp Użytkownika i z jaką szybkością się on odbywa, zostało utracone. Nie ma nad tym już większej kontroli. W związku z tym konieczne było stworzenie czegoś, co pozwoli na odzyskanie tejże :).
Tak więc plądrując promet można byłoby uzyskać go zdecydowanie zbyt łatwo. To powodowałoby, że cały zamierzony sens tego specjalnego towaru zostałby zniweczony.
Zdobywanie prometu nie jest jakoś specjalnie utrudnione, a plądrowanie zachwiałoby balansem za bardzo.
 

DeletedUser14832

Guest
jest to jakaś podstawa do nowej mapy GVG - wprowadzenie jej natychmiast ucięłoby rozważania o potrzebie przekazywaia towaru z arktyki do skarbca jak również użyteczności, czy też nie nowych jednostek
 

schwimmen

Wójt
Nie jestem jeszcze w arktyce, ale jestem ciekaw, bo nigdzie nie widzę. Gdzie sprawdzę ilość zebranego prometu? W towarach go nie ma :)
 

DeletedUser6570

Guest
Ilość prometu można sprawdzić w ratuszu, jest na dole okienka z towarami. Jeżeli go tam nie masz to oznaczałoby to wtedy, że pojawia się ono gdy wejdzie się do arktyki.

Co do tej 2 części to sam port jest ciekawym pomysłem, ale muszę przyznać, że miałem nadzieję trochę na dodatkową mapkę jak ta miastowa, w klimacie arktycznym i tam można by było osadzić jakieś specjalne miejsca do wydobycia unikalnych surowców. Coś w stylu najnowszego Anno. Z tym, że to tylko taka rzecz umilająca oko, także narzekać nie będę.

Sam pomysł surowca-spowalniacza mi nie przeszkadza bo odkąd inwestuję w perły to drzewko powoli rozwijam, także uciążliwe to nie jest, chociaż nie mogę się oprzeć wrażeniu, że takie rozwiązanie byłoby lepsze w przypadku "pełnej" epoki. Tutaj tym naturalnym spowalniaczem jest przecież każda nowa część arktyki. Ostatecznie przecież nie ma dużo tych technologii w danej części epoki, a tak to się nazbiera prometu przez czas do nowej części epoki i raczej już tym spowalniaczem nie będzie.

I ostatnia rzecz. W drzewku przy technologiach z rozszerzeniami terenu jest opis "Rozszerzenie terenu, Rozszerzenia terenu, Rozszerzeń terenu". To oznacza, że w przyszłości pojawią się jakieś wielokrotne rozszerzenia w jednej technologii, czy po prostu błąd w opisie?
 

DeletedUser13596

Guest
Bo to prawda :). Spójrz na daty.

Przerwa między częścią 1 i 2 to trzy miesiące.
Między Przyszłością, a cz. 1 Arktyki to siedem miesięcy (chyba najdłuższa przerwa między epokami).
Między Jutrem, a Przyszłością - sześć miesięcy.
Między Współczesnością, a Jutrem - sześć miesięcy.

Więc oczekiwanie na część drugą jest dwa razy krótsze niż na poprzednie epoki. To jednak wciąż nie jest dla nas zadowalające, więc przyśpieszymy jeszcze bardziej :).

Miłej gry :)

Bądźmy precyzyjni.

Przerwa między pełnymi epokami, z drzewkiem technologii, kompletem budynków, jednostek, questów, avatarów, perłami architektury, czasem ponadto obok innych nowości - 5-7 miesięcy

Oczekiwanie na 1/4 czy też 1/5 epoki, niestety nie bez błędów i niedoróbek i ogólnie średnio-interesującą - 3 miesiące.

Zatem jeżeli teraz przyspieszycie, wyjdzie to na to samo, jakby całą epokę wydać po 7 miesiącach. Jest tylko jeden mały szczegół. Na 1 część czekaliśmy chyba tyle prawa? więc wydanie wszystkich części zajmie okrągły rok. Oznacza to o 50% spadek tempa pracy.

"Odzyskanie kontroli" nad tempem postępu w istocie udało się... a raczej udałoby się w 100% gdyby nie jeden drobny szczegół...

Można je kupić za diaxy. Pay to win właśnie przekroczyło kolejną granicę "dobrego smaku". Jest to ksero-kopia zwiadu prowincji: "albo bulisz, albo sobie czekaj tygodniami".

Mimo tego uważam, że towar specjalny ma potencjał rozwojowy. Obawiam się jednak, że "wyjdzie jak zawsze" - nazbieramy tygodniami po czym gdy wreszcie pojawi się jakakolwiek mozliwość wydania, nie zużyjemy nawet 10% zapasów.

A tak po za tym to chciałbym zwrócić uwagę na drobny błąd

c614474e24a3a.jpg


Wspominałem już o "Forge of Bugs" prawda?
 

schwimmen

Wójt
Taki sam blad jak z rozszerzeniem terenu jest przy ludnosci w perlach :)

A co do nowego surowca to fajnie jakby wyszla nowa perla, w ktora trzeba wrzucac promet, a nie PR lub jedno i drugie :). Wtedy bylaby ona dostępna tylko dla osób w arktyce :)
 

DeletedUser13596

Guest
Taki sam blad jak z rozszerzeniem terenu jest przy ludnosci w perlach :)

A co do nowego surowca to fajnie jakby wyszla nowa perla, w ktora trzeba wrzucac promet, a nie PR lub jedno i drugie :). Wtedy bylaby ona dostępna tylko dla osób w arktyce :)

Pod warunkiem, że prometu nie można byłoby kupić za diaxy to wtedy tak.
 

DeletedUser8110

Guest
Co do błędnych podpowiedzi z "Rozszerzeniami" i "Ludnością", są już zgłoszone do naprawy.
 

DeletedUser7795

Guest
Przerwa między częścią 1 i 2 to trzy miesiące.
Między Przyszłością, a cz. 1 Arktyki to siedem miesięcy (chyba najdłuższa przerwa między epokami).
Między Jutrem, a Przyszłością - sześć miesięcy.
Między Współczesnością, a Jutrem - sześć miesięcy.

Roznica jest taka, że to są części Arktycznej przyszłości a nie cała epoka.

Odnośnie prometu -- coś zupełnie nowego -- towar potrzebny tylko do drzewka technologii.
 

bartekmod

Książę
nie ma ikonki zbioru pod paskiem z zadaniami, gdy promet jest do odebrania w porcie :p

edit: nie ma też ikonki bezczynności kiedy statek nie jest wysłany :p

PS. dlaczego do (słowa niecenzuralne) nie można posłać statku bez wynajmowania kompletu załogi? nie podobają mi się ich umiejętności i nie chcę ich zatrudniać, ale widać muszę?

aha, i przydałoby się by w porcie podczas wyboru załogi obok kosztów wyświetlało stan posiadania, a tak muszę wychodzić z portu i wchodzić w ratusz by sobie sprawdzić czego ile mam... no nie tylko stan posiadania, ale nawet żeby był opis słowny co to za towar, bo obecnie są tylko obrazki (których wyjątkowo jeszcze nie znam na pamięć :( )
 
Ostatnia edycja:
Do góry