Zamach w Nicei!!!

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Twoi biali przodkowie nie byli niewolnikami.
Bzdura! Skąd możesz wiedzieć, że jego przodkowie nie byli niewolnikami i np. usługiwali jakiemuś bogatemu patrycjuszowi? "Najbardziej jest zniewolony ten, kto myśli, że jest wolny". I my jesteśmy zniewoleni od zarania dziejów, aż do dziś...
 

DeletedUser15227

Guest
Bzdura! Skąd możesz wiedzieć, że jego przodkowie nie byli niewolnikami i np. usługiwali jakiemuś bogatemu patrycjuszowi? "Najbardziej jest zniewolony ten, kto myśli, że jest wolny". I my jesteśmy zniewoleni od zarania dziejów, aż do dziś...

Obecne ziemie naszego pięknego kraju nie należały do Imperium Romanum, więc moi lub Kolegi przodkowie nie mogli usługiwać żadnemu patrycjuszowi.
Poza Tym co innego jakieś tam "Twoje" zniewolenie, a co innego jak pracujesz za free, ktoś cię leje batem jak robisz to za wolno. Mówiliśmy o zniewoleniu w klasycznej definicji tego słowa.

Ps. Nie wiem jak Ty, ale ja wywodzę się z rodu szlacheckiego, to tym bardziej nigdzie nie usługiwałem...ale od razu mówię, że mi nie przeszkadza jak Ty z chłopstwa jesteś :D :D :D
 

DeletedUser

Guest
Obecne ziemie naszego pięknego kraju nie należały do Imperium Romanum, więc moi lub Kolegi przodkowie nie mogli usługiwać żadnemu patrycjuszowi.
Patrycjusz to przykład. Równie dobrze mógłbym podstawić w to miejsce magnata czy tam jakiegoś szlachcica - i co?
Poza Tym co innego jakieś tam "Twoje" zniewolenie
To nie są jakieś tam moje "widzimisię" tylko prawda. Dawniej mieliśmy feudałów, dziś mamy miliarderów. Stoją nad nami urzędasy i mówią nam oni co mamy jeść, mówić i myśleć - a ty nazywasz to "wolnością"? - grzeszysz ignorancją i to bardzo...
Nie wiem jak Ty, ale ja wywodzę się z rodu szlacheckiego, to tym bardziej nigdzie nie usługiwałem...ale od razu mówię, że mi nie przeszkadza jak Ty z chłopstwa jesteś
Rozwarstwienie społeczne to "nihil novi". Tak się rychtyk zgadza, że wywodzę się właśnie z owego chłopstwa.
 

DeletedUser15570

Guest
To nie są jakieś tam moje "widzimisię" tylko prawda. Dawniej mieliśmy feudałów, dziś mamy miliarderów. Stoją nad nami urzędasy i mówią nam oni co mamy jeść, mówić i myśleć - a ty nazywasz to "wolnością"? - grzeszysz ignorancją i to bardzo...

No prosze Cie, porownujesz sytuacje czarnych z ery niewolnictwa do naszej? Dzisiaj chyba tylko koreanczycy z polnocy moga sie do nich porownywac, gdzie sa glodzeni, zmuszani do nieludzkiej pracy i zabijani calymi rodzinami z byle powodu na widzimisie tego paczusia.
Jesli urzad Ci mowi co masz jesc, mowic i myslec to moze nie piszesz z Europy a wlasnie z tej Korei, w takim razie wspolczuje.

Od razu zbije nastepne argumenty, zywnosc mozna samemu tez wyhodować, a nie kupowac ogórki czy pomidory z biedry ktore chyba byly robione w jakiejs maszynie na tasmie produkcyjnej, zas mowie co mysle, gdyby ktos mial pilnowac obywateli, to juz dawno bym siedzial za moje poglady, tak dalece niezgodne z oficjalna linia cioci łunji :)
 

DeletedUser15227

Guest
Patrycjusz to przykład. Równie dobrze mógłbym podstawić w to miejsce magnata czy tam jakiegoś szlachcica - i co?
To nie są jakieś tam moje "widzimisię" tylko prawda. Dawniej mieliśmy feudałów, dziś mamy miliarderów. Stoją nad nami urzędasy i mówią nam oni co mamy jeść, mówić i myśleć - a ty nazywasz to "wolnością"? - grzeszysz ignorancją i to bardzo...
Rozwarstwienie społeczne to "nihil novi". Tak się rychtyk zgadza, że wywodzę się właśnie z owego chłopstwa.

A moze sprzedaj wszystko, kup 2 kozy i 2 owce i w Bieszczady. Wtedy będziesz prawdziwie wolny. No chyba ze jeszcze jest zniewolenie od czynności fizjologicznych (jedzenie, wydalanie) to tylko zostaje zakończenie egzystencji. :p
 

DeletedUser

Guest
Byliście kiedyś w Korei Północnej, że przedstawiacie ją tak niepochlebnie?
Propagandowe filmiki nie są żadnym dowodem na rzekome "głodzenie obywateli KRLD czy zmuszanie ich do niewolniczej pracy".
Najbardziej zniewoleni są ci co myślą, że są wolni. Wolność nie istnieje - to tylko puste słowo. Można też dostać mandat za tzw. "mowę nienawiści" czyli narzucany jest nam pewny światopogląd.
 

DeletedUser15570

Guest
Nie no napewno iluminaci sie na nich uwzieli, zdjecia satelitarne z obozami pracy to propaganda, przeciez u nas tez powinny takie byc co nie? a ci co stamtad zdolali uciec i opowiedzieli swoje historie to napewno podstawieni agenci, ogarnij sie czlowieku...
 

DeletedUser3

Guest
Najbardziej zniewoleni są ci co myślą, że są wolni. Wolność nie istnieje - to tylko puste słowo. Można też dostać mandat za tzw. "mowę nienawiści" czyli narzucany jest nam pewny światopogląd.
Jesteś w błędzie. Wolność jest bardzo realną wartością i w żadnym wypadku nie należy jej lekceważyć. Światopogląd nie jest nikomu narzucany, przynajmniej nie w Europie (uwaga - nie należy mylić propagandy z narzucaniem światopoglądu).
Uciekinierzy ze wspomnianej Korei Północnej bardzo ciekawie przedstawiają różnice między swoją ojczyzną a resztą świata. Czytałem kiedyś wspomnienia takich osób. Wielu z nich przez długi czas dosłownie głupieje, gdy ktoś zadaje im pytanie "a co o tym sądzisz?" lub "a jakie jest twoje zdanie na ten temat?". Nie znoszą takich pytań, bo żyjąc przez lata w najbardziej totalitarnym państwie na świecie, nauczyli się, że ich opinia nie ma żadnego znaczenia, nikt ich nigdy o nią nie pyta, a wręcz jej wyrażenie może się źle skończyć.

To jest własnie "narzucanie światopoglądu", albo wręcz jego pozbawianie. To są właśnie ludzie, którzy nie znają pojęcia wolności. Tam właśnie jest to puste słowo.

Nie da się tego porównać do sytuacji w tzw. "świecie zachodnim".
 

DeletedUser15570

Guest
Dokladnie tak jak pisze Bryfft, moze to sie wydac smieszne ale oni mysla ze mieszkaja w najlepszym kraju swiata, potedze gospodarczej i wojskowej, bo tak twierdza tamtejsze media i paczus, nie maja jak skonfrontowac tych informacji z innymi przekazami, bo innych przekazow poprostu nie ma, ba, wmowiono im nawet taka pierdołe ze Korea zdobyla MŚ w 2014r., pokonali Brazylie w polfinale 7:1 :D Ale obywatele nie maja tego jak potwierdzic wiec w to wierza, u nich nie ma internetu, nie wejdzie sobie taki rolnik na strone bbc czy cnn i nie potwierdzi danej informacji, ma tylko jedno jej zrodlo, od zawsze tak mial, zreszta nawet gdyby wszedl to najprawdopodobniej uznalby sprzeczna informacje jako nieprawdziwa, majaca na celu uderzenie plugawych Stanow we wspaniala Koree, bo od xx lat wpajano mu o potedze swojego kraju, to jest dopiero narzucanie swiatopogladu.

Zas ci co stamtad uciekaja, to w wiekszosci ludzie ktorzy przebywali niedaleko granicy, naocznie zobaczyli ze jednak cos jest nie halo, skoro zaraz za granica widzieli iz sasiad wcale nie jest bardziej zacofany i biedniejszy od nich wbrew temu co twierdzi slonce narodu, lub mieszkaja niedaleko granicy i pod kara pozbawienia zycia na lewo odbieraja radio lub tv z Chin. Ciezko byloby przekonac mieszkanca ze srodkowej Korei do ucieczki z kraju, bo nie uwierzylby w jakim szambie zyje, to jest dopiero wspolczesne niewolnictwo.
 

DeletedUser

Guest
Jesteś w błędzie. Wolność jest bardzo realną wartością i w żadnym wypadku nie należy jej lekceważyć.
Zależy o jakiej wolności mówimy.
Mi chodzi o wolność absolutną, taką: gdzie nic Cię nie ogranicza, gdzie możesz robić co zechcesz.
Światopogląd nie jest nikomu narzucany, przynajmniej nie w Europie (uwaga - nie należy mylić propagandy z narzucaniem światopoglądu).
Jesteś w błędzie.
Dlaczego za "kłamstwo oświęcimskie", czyli negowanie istnienia obozów zagłady, mam zostać ukarany?
Oto dowód na to, że jest nam narzucany pewien światopogląd.
Uciekinierzy ze wspomnianej Korei Północnej bardzo ciekawie przedstawiają różnice między swoją ojczyzną a resztą świata. Czytałem kiedyś wspomnienia takich osób. Wielu z nich przez długi czas dosłownie głupieje, gdy ktoś zadaje im pytanie "a co o tym sądzisz?" lub "a jakie jest twoje zdanie na ten temat?". Nie znoszą takich pytań, bo żyjąc przez lata w najbardziej totalitarnym państwie na świecie, nauczyli się, że ich opinia nie ma żadnego znaczenia, nikt ich nigdy o nią nie pyta, a wręcz jej wyrażenie może się źle skończyć.
Może co do tego nie miałem racji.
Zwracam honor.
Wpajano mu o potędze swojego kraju, to jest dopiero narzucanie światopoglądu.
A nam się nie wpajało?
Trąbiło się, że jesteśmy zieloną wyspą - i co?
Dalej nad tym tematem rozwodzić się nie będę, uzasadnienie podałem we wcześniejszej wypowiedzi.
Ciężko byłoby przekonać mieszkańca ze środkowej Korei do ucieczki z kraju, bo nie uwierzyłby w jakim szambie żyje, to jest dopiero współczesne niewolnictwo.
Współczesne niewolnictwo to coś więcej, niż Korea Północna.
Opiera się ono na fuzji systemów przedstawionych w "1984" Orwella i "Nowego wspaniałego świata" Huxleya.
To najlepszy system sprawowania władzy nad ciemnymi, niczego nieświadomymi masami.
 

DeletedUser15570

Guest
Zależy o jakiej wolności mówimy.
Mi chodzi o wolność absolutną, taką: gdzie nic Cię nie ogranicza, gdzie możesz robić co zechcesz.
Jesteś w błędzie.
Dlaczego za "kłamstwo oświęcimskie", czyli negowanie istnienia obozów zagłady, mam zostać ukarany?
Oto dowód na to, że jest nam narzucany pewien światopogląd.
Może co do tego nie miałem racji.
Zwracam honor.
A nam się nie wpajało?
Trąbiło się, że jesteśmy zieloną wyspą - i co?
Dalej nad tym tematem rozwodzić się nie będę, uzasadnienie podałem we wcześniejszej wypowiedzi.
Współczesne niewolnictwo to coś więcej, niż Korea Północna.
Opiera się ono na fuzji systemów przedstawionych w "1984" Orwella i "Nowego wspaniałego świata" Huxleya.
To najlepszy system sprawowania władzy nad ciemnymi, niczego nieświadomymi masami.

Wolnosc absolutna, czyli piszesz o anarchii, w koncu moglbym Cie zabic bez powodu, jako totalnie wolny czlowiek i nie poniesc konsekwencji, jesli o tym mowisz to mozemy zakonczyc dyskusje bo szkoda mi pradu na omawianie takich idiotycznych ideologii.

Klamstwo oswiecimskie to inna bajka, zydzi z holocaustu zrobili zwykly biznes, a ty im wchodzisz w parade w trzepaniu z tego kasy, i dlatego tak wsciekle tego bronia, taka prawda :)

Tak nam tez to wpajano, i sie wyrwalismy z tego szamba dzieki Bogu, ludzie jednak mieli wlasne zdanie skoro podziekowali tej wspanialej partii za te zielona wyspe, uwazasz ze obywatele moga podziekowac Kimowi i wybrac nowego wladce?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
Zależy o jakiej wolności mówimy.
Mi chodzi o wolność absolutną, taką: gdzie nic Cię nie ogranicza, gdzie możesz robić co zechcesz.
Jesteś w błędzie.
Dlaczego za "kłamstwo oświęcimskie", czyli negowanie istnienia obozów zagłady, mam zostać ukarany?
Oto dowód na to, że jest nam narzucany pewien światopogląd.
Może co do tego nie miałem racji.
Zwracam honor.
A nam się nie wpajało?
Trąbiło się, że jesteśmy zieloną wyspą - i co?
Dalej nad tym tematem rozwodzić się nie będę, uzasadnienie podałem we wcześniejszej wypowiedzi.
Współczesne niewolnictwo to coś więcej, niż Korea Północna.
Opiera się ono na fuzji systemów przedstawionych w "1984" Orwella i "Nowego wspaniałego świata" Huxleya.
To najlepszy system sprawowania władzy nad ciemnymi, niczego nieświadomymi masami.

Ty chyba mylisz wolność z anarchia...rozwiń swoją definicje wolności.
 

DeletedUser

Guest
Wolność absolutna, czyli piszesz o anarchii, w końcu mógłbym Cie zabić bez powodu, jako totalnie wolny człowiek i nie ponieść konsekwencji, jeśli o tym mówisz to możemy zakończyć dyskusje bo szkoda mi prądu na omawianie takich idiotycznych ideologii.
To nie jest idiotyczna ideologia, to jest prawo natury.
Tak nam tez to wpajano, i się wyrwaliśmy z tego szamba dzięki Bogu, ludzie jednak mieli własne zdanie skoro podziękowali tej wspanialej partii za te zielona wyspę, uważasz ze obywatele mogą podziękować Kimowi i wybrać nowego władcę?
Jasne, że mogą. Jednym słowem mogą, ale nie muszą. I w tym sęk, iż żyją odcięci od świata. Mają swój kraj za najlepszy z istniejących i tyle. Człek, który myśli, że lepiej być już nie może po prostu nic nie robi, ażeby ten stan rzeczy zmienić - taki matrix.
Ty chyba mylisz wolność z anarchia...rozwiń swoją definicje wolności.
Moja definicja wolności... w mojej definicji wolności, wolnym jest się naprawdę wtedy gdy jest się jak Bóg - mówiąc w tak krótkim skrócie. Nie ogranicza cię ciało, nic cię nie ogranicza... Dlatego wolność to mrzonka.
 

DeletedUser15570

Guest
Czyli jednak szkoda pradu, opinia o Korei tylko to potwierdza, bez odbioru.
 

DeletedUser15570

Guest
Chodzilo mi o Twoja opinie:
Jasne, że mogą. Jednym słowem mogą, ale nie muszą. I w tym sęk, iż żyją odcięci od świata. Mają swój kraj za najlepszy z istniejących i tyle. Człek, który myśli, że lepiej być już nie może po prostu nic nie robi, ażeby ten stan rzeczy zmienić - taki matrix.

Widac ze nie masz pojecia o sytuacji w tym kraju. Nawet gdyby nagle wszyscy sie dowiedzieli prawdy, usuniecie Kima byloby niemozliwe bez interwencji z zewnatrz (niby po co mu bron atomowa, glupi nie jest, przeciez stanow szturmowac nie bedzie), czyli de facto kolejnej wojny koreanskiej, wojsko sie od niego nie odwroci, po tylu latach prania mozgu zolnierzom, beda mu wierni nawet gdyby mieli isc z nim w ogien.

Piszac ze moga ale nie musza pokazujesz wylacznie swoja ignorancje w tym temacie, tak jak z propagowaniem anarchii.
 

DeletedUser15227

Guest
Moja definicja wolności... w mojej definicji wolności, wolnym jest się naprawdę wtedy gdy jest się jak Bóg - mówiąc w tak krótkim skrócie. Nie ogranicza cię ciało, nic cię nie ogranicza... Dlatego wolność to mrzonka.

Omg Kolego, a jak Boga nie ma to co wtedy?
 

DeletedUser

Guest
Omg Kolego, a jak Boga nie ma to co wtedy?
A o czym ja mówię? Właśnie powiedziałem, że to my mamy stać się bogami. A więc Bóg jest - przecież jestem kowalem własnego losu!
Widać ze nie masz pojecia o sytuacji w tym kraju. Nawet gdyby nagle wszyscy sie dowiedzieli prawdy, usuniecie Kima byloby niemozliwe bez interwencji z zewnatrz (niby po co mu bron atomowa, glupi nie jest, przeciez stanow szturmowac nie bedzie), czyli de facto kolejnej wojny koreanskiej, wojsko sie od niego nie odwroci, po tylu latach prania mozgu zolnierzom, beda mu wierni nawet gdyby mieli isc z nim w ogien.
Kim sam nie odpali atomówki... Nawet jeśli gdyby posłał kilka takich bomb - to straciłby poddanych (może nie wszystkich, ale większość).
Piszac ze moga ale nie musza pokazujesz wylacznie swoja ignorancje w tym temacie, tak jak z propagowaniem anarchii.
Anarchii nie propaguje. To co napisałem to tylko pewien koncept. Co do KRLD to moim zdaniem nieistotny wątek, którego nie należy "drążyć", skoro i tak "nie mają szans na obalenie Kima".
 

DeletedUser15570

Guest
Kim sam nie odpali atomówki... Nawet jeśli gdyby posłał kilka takich bomb - to straciłby poddanych (może nie wszystkich, ale większość).
Anarchii nie propaguje. To co napisałem to tylko pewien koncept. Co do KRLD to moim zdaniem nieistotny wątek, którego nie należy "drążyć", skoro i tak "nie mają szans na obalenie Kima".

Przeciez Ci pisze, ze on atomowke chce do obrony przed interwencja z zewnatrz, czytaj ze zrozumieniem :)
Istotny watek o ile dalej bedziesz probowal forsowac teze o wspolczesnym niewolnictwie w Polsce.
 

DeletedUser

Guest
Co ma piernik do wiatraka? KRLD mnie nie obchodzi. Dlatego sprostujmy dyskusje na właściwe tory. Tym bardziej, że temat dotyczy zamachu w Nicei.
 

DeletedUser15570

Guest
Przeczytaj jeszcze ze 2x te dyskusje to moze zrozumiesz jak idiotyczne tezy probujesz przedstawic i dlaczego przywolalem przyklad Korei...
Jeny, a wiedziałem zeby nie marnowac pradu na te dyskusje bo nie ma z kim i o czym.
 

DeletedUser

Guest
Przeczytaj jeszcze ze 2x te dyskusje to moze zrozumiesz jak idiotyczne tezy probujesz przedstawic i dlaczego przywolalem przyklad Korei...
Trochę szacunku. Szanujmy się. Ja nie nazywałem twoich stwierdzeń idiotycznymi, więc ty też tego nie rób. Gdy czytam tą dyskusję to mam wrażenie, że ścieram się z armią trolli i dezinformatorów.
 

DeletedUser15227

Guest
Trochę szacunku. Szanujmy się. Ja nie nazywałem twoich stwierdzeń idiotycznymi, więc ty też tego nie rób. Gdy czytam tą dyskusję to mam wrażenie, że ścieram się z armią trolli i dezinformatorów.

Przecież to Ty sugerowałeś, że w Korei Północnej jest super :D
 

DeletedUser

Guest
Przecież to Ty sugerowałeś, że w Korei Północnej jest super
Nic takiego nie powiedziałem. Poza tym nawet jeśli sugerowałbym, to co? Spalisz mnie na stosie za to, że myślę inaczej? Korea Północna może i nie jest idealnym krajem, ale na pewno ma jakieś swoje dobre strony. Nie tragizujmy. Lepiej jest żyć w KRLD, niż w na jakimś afrykańskim zadupiu. To samo tyczy się hitlerowskich Niemiec czy Związku Sowieckiego - te kraje były przecież mocarstwami!
 

DeletedUser15227

Guest
Nic takiego nie powiedziałem. Poza tym nawet jeśli sugerowałbym, to co? Spalisz mnie na stosie za to, że myślę inaczej? Korea Północna może i nie jest idealnym krajem, ale na pewno ma jakieś swoje dobre strony. Nie tragizujmy. Lepiej jest żyć w KRLD, niż w na jakimś afrykańskim zadupiu. To samo tyczy się hitlerowskich Niemiec czy Związku Sowieckiego - te kraje były przecież mocarstwami!

To jedz tam na wakacje i opisz nam te dobre strony. Ja bym tam nie pojechał nawet jakbym miał wszystko za darmo.

Co miały takiego dobrego totalitarne ustroje? Hitler zbudował autostrady tak?
 
Status
Zamknięty.
Do góry