zniesienie / wiekszenie limitu znajomych

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Wersja 1

    Głosy: 5 22,7%
  • Wersja 2

    Głosy: 3 13,6%
  • wersja 3

    Głosy: 2 9,1%
  • Nie

    Głosy: 11 50,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 4,5%

  • W sumie głosujących
    22

DeletedUser

Guest
o ile w epokach od kamienia do post modernizmu liczba znajomych max 140 jest w sam raz tak w tych najwyzszych epokach stanowi to juz olbrzymi problem.

obecnie mamy 14 epok.

proponuje wprowadzic rozwiazania:

wersja 1:
wprowadzić limit znajomych zalezny od epoki zapraszajacego gracza w postaci 20 znajomych / epoka - do postmodernizmu i od Postmodernizmu zwieksza limit o 10 na epoke takze obecnie max limit wynosilby: 240 osób.

wersja 2: wprowadzić stałą liczbe maxymalnych znajomych: 250
wersja 3: całkowite zniesienie limitu znajomych, oraz do 180 możliwych wysłanych zaproszeń

w wersji 1 i 2 limit wysłanych aproszen wynosiłby 2/3 maxymalnego limitu znajomyh
 

DeletedUser14685

Guest
Pomimo, ze nie wyobrazam sobie miec nawet 140 znajmoych, zaglosuje na tak, bo denerwuje mnie jak chcesz zaprosic gracza i wyskakuje informacja "Ten gracz nie moze miec wiecej znajomych." :)
 

DeletedUser13644

Guest
O ile pomysł miałeś dobry, ograniczenie odpowiedzi w ankiecie do pasujacych wyłącznie tobie było prostackie i nie zyskasz żadnego mojego głosu.
 

DeletedUser7795

Guest
Zagłosowałem na wersję 2.
Ta najbardziej mi odpowiada.
 

DeletedUser12062

Guest
A w czym to stanowi olbrzymi problem w wyższych epokach?? Przyznam się, że mam nieco inne odczucia. O ile w takich epokach jak wczesne, rozkwit, jesień, (a nawet i kolonialna częściowo) posiadamy duże ilości domków 8 godzinnych, faktycznie są one niezmotywowane często. Moje obserwacje jednak wskazują na to, że od postępu (kiedy pojawiają się bloki i w mieście nie jest ich już zbyt wiele) motywacje wpadają w kosmos. Co więcej motywując znajomych z epoki J i P notorycznie wyskakuje: brak możliwych działań. W czym jest rzekomy problem z ilością znajomych w wyższych epokach ??? Zastanawiam się i jedyną odpowiedzią jest: brak "chętnych" do wrzucania PR za free....

Absolutnie na nie. Jest dobrze jak jest. I nie dlatego, że lubię robić innym na złość (dość ciekawy swoją drogą sposób zadawania pytań w ankiecie, wskazujący na Twoją nieomylność i genialność pomysłu) tylko dlatego, że gildia, sąsiedztwo i znajomi absolutnie wystarczą. Może warto zrobić przegląd znajomych i usunąć nieaktywnych... Zwolni się spora ilość miejsc ;)
 

DeletedUser

Guest
nie chodzi o motywke ani o PRy
wielu ludzi mam ze wzg na motywke innych PR a innych dla ofert targowyh nie mowiac o osobach w znajomych ktorych mam bo lubie

i tu robi sie problem bo brak miejsca na wszytko co chce
 

DeletedUser13272

Guest
Ja w sumie też nie mam tylu znajomych a przy gildii to nawet nie mam z zadnym kontaktu, jedynie z jednym człowiekiem z poza gildii z którym wymieniam PR. Ale zagłosuję na wersje 1 bo w sumie nikomu to nie zaszkodzi ani nikt na tym nie straci.
 

DeletedUser14685

Guest
Moje obserwacje jednak wskazują na to, że od postępu (kiedy pojawiają się bloki i w mieście nie jest ich już zbyt wiele) motywacje wpadają w kosmos

U mnie 1/3 wsparc konczy sie tym, ze nie ma nic do zmotywowania, pomimo, ze mam tylko 40 znajomych i moze od 10 dostaje codzienna motywke :)
 

DeletedUser11650

Guest
Zagłosowałem na wersję pierwszą, gdyż wydaję mi się ona najbardziej optymalna. Do epoki modernu faktycznie nie potrzebujemy, aż tyle slotów jednak później mogą się przydać.
 

DeletedUser8507

Guest
pomysł poroniony... zwiekszenie limitu znajomych nie zmieni problemu, od postmodernu a raczej i od postępu to znajomi tracą na znaczeniu bo jest mniej budynków bo są większe a motywki idą w zapchajdziury wtedy, a pomysł z im wyższą epoką tym większym limitem to również jest słaby, w początkowych epokach gracze chcą miec znajomcyh by zyskać te 20monet... a... przy okazji, czy w zasadach nie ma ,,jeden pomysł jeden temat?"
 

DeletedUser

Guest
jest
lecz zerknij na bezsens paraoksalny
jesli bym zrobil 3 tematy lekko sie od siebie rozniace dostalbym ostrzezenie o spammowaniu
zas jak robie 3 wersje 1 pomyslu to mowa o regulaminiei tym konkretnym pkt.

Rozumiem jakby to byly 3 calkiem odredbne nie zwiazane ze saba pomysly (np nowa perla, limit znajomych i nowe bonusy ratusza) to mialbys rcje

lecz to jest 1 pomysl - zwiekszenie limitu znajomych w 3 roznych rozwiazaniach.

wracajac.

macie racje ze w niskich epokach znajomi sa potrzebni do motywki (i tylko motywki)
lecz wlasnie w epokach wysokich motywka zostaje jako 2-planowa ALE ALE ALE
w wysokich epokach potrzebujemy znajomych w zupelnie innym celu niz motywacja:

- handel zwykly
- handel towar - PR
- wspieranie peral
- wymiana PR
- inwestowanie w perly
- szukanie okazji w perlach znajomch
- szukanie dobrych ofert handlowych
- posiadanie osob ktore sie lubi internetowo

oraz ze 30 innych powodow- i wlasnie to ze wzgledu na te inne poowodyi te wymienione limit znajomych MUSI zostac zwiekszony
 

DeletedUser13910

Guest
Limit powinien być zwiększony. Często trzeba usunąć dużo znajomych by kogoś zaprosić i jest to trochę irytujące.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
O ile pomysł miałeś dobry, ograniczenie odpowiedzi w ankiecie do pasujacych wyłącznie tobie było prostackie i nie zyskasz żadnego mojego głosu.
Opcje ankiety zostały zmodyfikowane, możesz teraz normalnie zagłosować, a @caelian 'a proszę o normalne ustawianie ankiet, bo następny temat, gdzie ankieta będzie podobna do tej, bądź poprzedniej (dwie opcje na tak) zostanie zamknięty bez słowa.
 

DeletedUser12062

Guest
Dla mnie poprostu by wystarczylo 140znajomych ale bez limitu zapraszania jak jest teraz(po co to wgl. jest?????)

I to byłby jedyny pomysł dotyczący znajomych, który trafia do mnie ;). Bo niestety ale podwyższenie limitu do 250 nic nie zmieni. Zaraz się bowiem okaże, że "krewnych i znajomych królika" jest tylu, że czy było 140 czy będzie 250 sprawy nie załatwia. I pewnie kilka dni po ewentualnej takiej zmianie pojawią się kolejne pomysły z kolejnym zwiększeniem limitu (tylko po co, przecież to nie FB... ;P).
 
Do góry