Forge of Empire YouTube (Jak gra Tieru)

Czy taki rodzaj filmów dot. gry spodobał Ci się?


  • W sumie głosujących
    21

TieruYT

Baron
Witam,
Nazywam się Dawid, od długiego czasu nagrywam grę można powiedzieć konkurencyjną, dlatego nazwy tutaj nie podam. Zastanawiałem się od długiego czasu by zacząć coś innego, bardzo podobało mi się FoE od samego początku, choć nigdy nie grałem a widziałem czy w TV reklamy, czy na internecie, czy wpadłem na jakiś filmik.

Postanowiłem na swój kanał coś nakręcić, myślę, że spodoba Wam się taka seria.
Proszę o komentarze, będę w tym temacie umieszczał swoje klipy.
(Jeżeli film się nie uruchamia, oznacza to, że się przetwarza i trzeba chwilkę poczekać i odświeżyć)

Nowy poradnik!

Filmy
1. Rozpoczęcie gry
2. Prosperowanie, jeźdźcy, miotacze.
3. Renowacje, targowisko, epoka żelaza.
4. WIELKANOC, Wczesne Średniowiecze
5. WIELKANOC - KONIEC, Otwieranie skrzynek
6. Jurij Gagarin Event, walka łotrami
7. Pierwsza Perła, Wyprawy Gildyjne
8. 4 PERŁY, Sposób na plany
9. Soccer Cup 2016, Jesień Średniowiecza
10. Soccer Cup 2016 - Otwieranie 9 złotych skrzyń
11. Wielki powrót, ku nowej epoce!
12. Czołgi, pancerne wozy, wyprawa!
13. Otwieranie koszy za ponad 1000 jabłek

Poradniki
Sposób na DIAMENTY

Na co przeznaczyć diamenty i medale?
Wyprawa Gildyjna - z czego się składa, przydatne informacje!
Czy walka automatyczna jest "lepsza" niż my? Jak walczyć ręcznie!
Podstawy FoE - jak grać na początku by nie tracić czasu i diamentów (obszerna wiedza, więc film może być podzielony na kilka części)
Po co w mieście domki? (Wieża Innowacji)
Jak atakować wroga zwykłym wojskiem lub z łotrami? Przydatna wskazówka!
Czy warto bronić się łotrami?
Sposób na darmowe diamenty (Granie na kilku swiatach, reflink, studnia życzeń) najlepsze sposoby
Studnia życzeń - warto zabierać miejsce?
Tawerna - sposób rozwoju, czy siadać, przykłady, które pomogą!
Jak organizować miejsce by je w pełni wykorzystać.
Czy istnieją perły, na które szkoda miejsca?



Filmy na żywo
GRAMY z KOLEGĄ NA ŻYWO

układanie w zamku, nowa era, wyprawa gildyjna
Podbijamy kontynenty
Jesienny Event
Jesienne Zbiory cz. 2
Jesienne Zbiory cz. 3 (koniec pierwszej serii zadań)
800 jabłek, druga fala misji
1000 jabłek+, nowa aktualizacja
Druga fala wyprawy i jabłka :D
Wchodzimy w epokę Modernizmu!
Wyprawa na modernizmie
Atak kontynentalny, może wyprawa
6 poziom Alcatraz, więcej łotrów, walka
Kończenie miesięcznego eventu
Atakujemy sąsiadów
Nocny nalot na sąsiadów
Event Gandhi - ZŁOTY RELIKT!

Pozdrawiam,
Tieru
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14004

Guest
Nie obejrzałem całego filmiku, bo moim zdaniem jest trochę za długi, ale możesz podzielić na krótsze filmiki np #1 samouczek #2 pierwsze kroki itp.
Ogólnie bardzo mi się podoba, tak trzymaj!
 

DeletedUser15603

Guest
Bardzo fajny filmik troszkę długi, ale może być.
Wiec trzymaj tak dalej i troszkę krótsze je nagrywaj. ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Świetnie.
1. nie ma resetów.
2. By skończyć turę ruchu wojaka trzeba na niego kliknąć
3. wyślij mi w grze zaproszenie do znajomych, nick taki jak na forum.
 

DeletedUser12062

Guest
Powiem tak (bo nie rozumiem samej idei, czy ma być to instrukcja czy co ;) ):
Tak jak ktoś zwrócił uwagę, filmik jest zbyt długi. Może warto podzielić go na kilka osobnych części (być może tematycznych: walka, budowa itp.).

P.S.
Fajne reakcje na niektóre odkrycia możliwości Gry ;).
 

TieruYT

Baron
Powiem tak (bo nie rozumiem samej idei, czy ma być to instrukcja czy co ;) ):
Tak jak ktoś zwrócił uwagę, filmik jest zbyt długi. Może warto podzielić go na kilka osobnych części (być może tematycznych: walka, budowa itp.).

P.S.
Fajne reakcje na niektóre odkrycia możliwości Gry ;).
Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi, miłe dla oka wypowiedzi.
Są to filmy typu (Zagraj w, Let's Play, Gameplay), czyli po prostu filmiki, na których gra ktoś, opowiada i nagrywa o grze.
Jest tego mnóstwo na YouTube i naprawdę ogromne grono widzów można zebrać, dla mnie to jest przyjemność nagrywać filmy dla kogoś.
Seria oczywiście będzie kontynuowana, a w tym temacie będą pojawiać się nowe filmy, dzięki Waszym wypowiedziom - krótsze niż dotychczas pierwsza część.
Mam nadzieję, że w miarę wytłumaczyłem, dlaczego to nagrywam. :)
 

DeletedUser8110

Guest
Łooo gameplay na 46 minut? Podziwiam, naprawdę. :D Z chęcią zobaczę kolejne filmiki, dotyczące konkretnych aspektów gry. ;)

Pare komentarzy:
Uwaga odnośnie czatu gildii - istnieje, w wersji 1.69 pojawiła się nieco inna jego forma w centrum wiadomości. Dzięki temu do tej rozmowy mają dostęp również Gracze korzystający z aplikacji mobilnej. ;)

Zaczynamy nawet od epoki brązu, średniowiecze przychodzi póóóźniej. ;)

>>>A nawet od epoki kamienia :p. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14004

Guest
Bardzo ciekawy odcinek, tym razem obejrzałem cały. ;)
Kilka porad do walk:

1.Różne jednostki mają różne bonusy np. włócznicy mają bonus do obrony w krzakach i w lesie, ale procarze już nie mają. Mają natomiast bonus do ataku na jednostki ciężkozbrojne(np. wojownik, legionista). Wszystkie bonusy możesz zobaczyć w zarządzaniu armią podczas ataku, bądź w mieście klikając ikonę hełmu w lewym dolnym rogu. W zarządzaniu armią możesz najechać na jednostkę i na dole będą pokazane wszystkie jej bonusy.

2.Ze względu na bonusy różne jednostki są silne w walce z różnymi jednostkami i słabe w walce z innymi.

Ciężkozbrojne są silne przeciwko lekkozbrojnym, natomiast słabe przeciwko strzeleckim i artylerii.
Lekkozbrojne są silne przeciwko szybkim, natomiast słabe przeciwko ciężkozbrojnym.
Szybkie są silne przeciwko strzeleckim, natomiast słabe przeciwko lekkozbrojnym.
Strzeleckie są silne przeciwko ciężkozbrojnym, natomiast słabe przeciwko szybkim.
Artyleryjskie są silne przeciwko ciężkozbrojnym, natomiast słabe przeciwko szybkim(ze względu na daleki zasięg ruchu).

Aby dowiedzieć się jakiego typu jest dana jednostka możesz najechać na nią w zarządzaniu armią.

3.Gdy widzisz, że przegrasz, możesz się poddać, klikając flagę w lewym dolnym rogu.

Jak znajdę jakieś poradniki, to wkleję linki.

Ogólny poradnik:
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/poradnik-dla-poczatkujacych-i-nie-tylko.4046/

Jednostki wojskowe:
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/jednostki-wojskowe.12366/
 

DeletedUser14004

Guest
Kolejny dobry odcinek ;)

Jeżeli budynek(A) jest podświetlony na niebiesko, to znaczy, że w miejscu, w które go przenosisz jest jakiś inny budynek(B) i po postawieniu tam budynku A będziesz musiał przenieść gdzieś budynek B. W tym przypadku budynkiem B była droga, której nie usunąłeś, dlatego garncarnia była podświetlona na niebiesko.
 

DeletedUser14004

Guest
1.Ten łotr w skrzynce to nie portret, tylko jednostka niezależna(taka sama, jak Twoi żołnierze).
2.Codziennie jest inna nagroda dnia, którą można dostać w skrzynce. Jest to zwykle specjalny budynek i przeważnie jest do wygrania tylko raz podczas eventu, więc z tą kryjówką łotrów akurat miałeś szczęście.
3.Jeżeli pokonasz czyjąś obronę i nie ma niczego wartościowego do splądrowania możesz wrócić później(masz chyba 24 godziny) i splądrować, kiedy skończy się produkcja, ale musisz pamiętać kogo atakowałeś, bo inaczej zapomnisz i nie splądrujesz gracza.
 

DeletedUser5324

Guest
diamenty... diamenty - nie rubiny :) wyłączyłem po niecałej minucie... nie da się oglądać... fajnie, że coś robisz, ale jak robisz - rób to porządnie - zmieniasz imiona postaci z gry, mówisz nieskładnie, często się mylisz - popracuj nad tym co masz powiedzieć, poćwicz - a potem nagrywaj...
pozdrowienia :)
 

TieruYT

Baron
diamenty... diamenty - nie rubiny :) wyłączyłem po niecałej minucie... nie da się oglądać... fajnie, że coś robisz, ale jak robisz - rób to porządnie - zmieniasz imiona postaci z gry, mówisz nieskładnie, często się mylisz - popracuj nad tym co masz powiedzieć, poćwicz - a potem nagrywaj...
pozdrowienia :)
Widzisz Twoją datę dołączenia? Moja jest identyczna co do dnia, miesiąca i roku w innej grze, tak jestem do niej przyzwyczajony, że już zamiast diamenty, mówię rubiny, bo tu mają te same znaczenie. Tak czy siak dzięki za rady i troszkę krytyki, nie mam co się bronić przed moimi błędami, bo masz w tym samą rację, odcinek nagrany na "spontana" po męczącym dniu i tak to potem jest.
Pozdrawiam
 

TieruYT

Baron
Mimo lekkiej krytyki, średniej ilości wyświetleń na film, małej ilości łapek, wierzę, że to się zmieni, nie ma nic od razu!
W odcinkach postęp jest! Zapraszam na część szóstą! Jurij Gagarin Event, walka łotrami, blisko rozkwitu średniowiecza. :)
Odcinek dłuższy o 10 minut z racji tego, że walczyłem, a walki pominąć nie chciałem.
 

DeletedUser7795

Guest
Witam
zapraszam Cię na świat Arvahall do gildii Angeli Inferni

8% zniżki podczas budowy budynków
czas szkolenia i leczenia jednostek skrócony o 18%
3 PR z Ratusza

Mój nick Chodzonce Zuo
 

TieruYT

Baron
Witam
zapraszam Cię na świat Arvahall do gildii Angeli Inferni

8% zniżki podczas budowy budynków
czas szkolenia i leczenia jednostek skrócony o 18%
3 PR z Ratusza

Mój nick Chodzonce Zuo
Dziękuję za propozycję, ale jeden świat to już dużo dla mnie, a co dopiero grać od nowa na kolejnym. :))
 
Do góry