[Inne] Event - Polska Jagielonów

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Tak

    Głosy: 9 52,9%
  • Nie - dlaczego?

    Głosy: 8 47,1%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser

Guest
Proponuje zrobić event Historyczny na temat naszego kraju.

Event Przedstawiałby całkowitą historię Polski za Panowania Jagielonów, Od śmierci Kazimierza wielkiego, aż po koniec ich Panowania.

widzę to Prosto:
1 zadanie -1 wydarzenie historyczne
ilośc zadań - około 20 - jesli dobrze policzyłem wydarzenia.

Nagroda.
Portety władców Jagielońskich

Wawel:

Rodzaj: Pałac / zamek
wielkość: 8x8

Zalety: ( napisane pod epokę Jutra)

Kultura: 5000
Ludność: 10 000
Produkuje 15 000 monet /24h zamiennie z 15 000 zaopatrzeniem, czyli na zmiane raz monety raz zaopatrzenie
Punkty rozwoju: 3 /24h
Specialne:
- dodaje 8% do ataku i obrony jednostkom Broniacym
- dodaje 8% do ataku i obrony jednostkom atakującym
Grafika budynku: 100% wygląd z lat powstania zXI wieku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14685

Guest
Tak jak juz pisalem w poprzednim pomysle z eventem - Mysle, ze IG ma juz wymyslone te eventy, wiec raczej ten pomysl nie przejdzie
Poza tym kazdy serwer ma ten sam event, wiec raczej inne kraje nie interesowalby event o historii Polski :)
 

DeletedUser14004

Guest
Tak jak napisał @mppierlak nie zrobią specjalnie dla polskich graczy eventu, bo wszystkie kraje mają te same eventy, zresztą ostatnio gdzie nie spojrzysz - event.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Tak jak napisał @mppierlak nie zrobią specjalnie dla polskich graczy eventu, bo wszystkie kraje mają te same eventy, zresztą ostatnio gdzie nie spojrzysz - event.
Od początku roku już był jeden event historyczny i był on o osobie z Ameryki i tamtejszych wydarzeniach.
O ile mnie pamięc nie myli (a przed chwilą specjalnie czytałem treść pomysłu) to chodzi o event historyczny na temat Polski, a nie tylko dla Polski :).
Co prawda w pomyśle budynek jest trochę przesadzony, ale to i tak zostaje w rękach deweloperów.
 
tak , każdy kraj ma swoją historię , a każdy gracz bardzo chętnie by ją zobaczył czy przedstawił w grze .... to fajna reklama danego kraju , ale takich pomysłów jest pewnie sporo , a każdy ciągnie w swoją stronę . Podobnie sprawa ma się do budynku tutaj przedstawionego . Osobiście bardzo bym się ucieszył mając w swoim miasteczku Wawel
Jak wspomniał już jeden z graczy , eventów też mamy sporo ... wygląda to jak : dać komuś palec , to będzie chciał całej ręki , no ale taki już jest dzisiejszy świat że pędzi gdzieś szybko do przodu . Niemniej , nie ma to nic wspólnego z zaproponowanym tutaj pomysłem .
Postawię na tak ( z oczywistych względów ) i chociaż osobiście raczej nie wierzę , że doczekam takiego eventu to kto wie ? ...
Ktoś kiedyś powiedział : nigdy nie mów nigdy ........ więc może kiedyś ... na pewno bardzo bym się ucieszył
 

Auksacer

Wicehrabia
Od początku roku już był jeden event historyczny i był on o osobie z Ameryki i tamtejszych wydarzeniach.
O ile mnie pamięc nie myli (a przed chwilą specjalnie czytałem treść pomysłu) to chodzi o event historyczny na temat Polski, a nie tylko dla Polski :).

Nie, Event Luthera Kinga nie był o wydarzeniach w Ameryce, a o segregacji rasowej i walce o prawa dla Afroamerykanów. Nie był to event o historii Ameryki, był to event o wydarzeniach, które wpłynęły na losy CAŁEGO ŚWIATA. Jak można to mylić z przedstawionym pomysłem, w którym ewidentnie chodzi o historię JEDNEGO KRAJU - Polski.
Ludzie, czy Wy w ogóle rozumiecie co zrobił Martin Luther King?:D Bo nie pierwszy raz czytam, że ten event był o Ameryce i skupiony na amerykanach, jakby nikt nie rozumiał tego, że dzięki Lutherowi Afroamerykanie mają takie same prawa na CAŁYM ŚWIECIE, nawet u nas w Polsce;)
Poza tym pomysł nie jest dokładny, bo chodzi w nim o historię Polski, a eventy historyczne tworzone przez IG są o osobach. Więc w tym przypadku event powinien być o Kazimierzu Wielkim. Nagrodą nie może być portret wielu osób, może być tylko 1 portret, z 1 osobą - w tym przypadku byłby to Kazimierz Wielki:)
Wstrzymam się od głosu, bo osobiście nie pogardziłbym eventem o naszym kraju, jednak z perspektywy całej gry wydaje mi się ten pomysł niemożliwy do zrealizowania:)

//PablooS
Super esej, ale nie pisałem, że te wydarzenia nie dotyczą całego świata, tylko że miały tam miejsce :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3220

Guest
Nie, Event Luthera Kinga nie był o wydarzeniach w Ameryce, a o segregacji rasowej i walce o prawa dla Afroamerykanów. Nie był to event o historii Ameryki, był to event o wydarzeniach, które wpłynęły na losy CAŁEGO ŚWIATA. Jak można to mylić z przedstawionym pomysłem, w którym ewidentnie chodzi o historię JEDNEGO KRAJU - Polski.
Ludzie, czy Wy w ogóle rozumiecie co zrobił Martin Luther King?:D Bo nie pierwszy raz czytam, że ten event był o Ameryce i skupiony na amerykanach, jakby nikt nie rozumiał tego, że dzięki Lutherowi Afroamerykanie mają takie same prawa na CAŁYM ŚWIECIE, nawet u nas w Polsce;)
Poza tym pomysł nie jest dokładny, bo chodzi w nim o historię Polski, a eventy historyczne tworzone przez IG są o osobach. Więc w tym przypadku event powinien być o Kazimierzu Wielkim. Nagrodą nie może być portret wielu osób, może być tylko 1 portret, z 1 osobą - w tym przypadku byłby to Kazimierz Wielki:)
Wstrzymam się od głosu, bo osobiście nie pogardziłbym eventem o naszym kraju, jednak z perspektywy całej gry wydaje mi się ten pomysł niemożliwy do zrealizowania:)
Polskich ktosiów znanych na świecie i walczących nie tylko u nas jest wielu, taki Kościuszko np. Jeszcze mamy nie wojaków tak samo, Kopernik, Skłodowska-Curie... Postaci jest wiele, przywoływać tu wszystkich nie ma sensu, bo każdy to wie (a jak nie wie, to powinien się dowiedzieć!). Polacy, ich wynalazki i osiągnięcia są rozpoznawalni na całym świecie, więc na pewno znalazłoby się coś/znalazłby się ktoś, kto by spełniał kryteria ogólnoświatowe a był nasz rodowity :)
 

Auksacer

Wicehrabia
Polskich ktosiów znanych na świecie i walczących nie tylko u nas jest wielu, taki Kościuszko np. Jeszcze mamy nie wojaków tak samo, Kopernik, Skłodowska-Curie... Postaci jest wiele, przywoływać tu wszystkich nie ma sensu, bo każdy to wie (a jak nie wie, to powinien się dowiedzieć!). Polacy, ich wynalazki i osiągnięcia są rozpoznawalni na całym świecie, więc na pewno znalazłoby się coś/znalazłby się ktoś, kto by spełniał kryteria ogólnoświatowe a był nasz rodowity :)

Pewnie, że tak:) Jednak event o historii Polski czy o jakimś innym kraju nie przejdzie. Musi to być event o osobie, której działania w mniejszym lub większym stopniu wpłynęły na losy całego świata lub są znane całemu światu. Przynajmniej takie wydaje się założenie eventów historycznych tworzonych przez InnoGames, a z nimi to niestety jednak nigdy nic nie wiadomo:D
Jeszcze odnośnie pomysłu:
W eventach historycznych podobno nie ma być nowych nagród, tylko stare, z poprzednich eventów, więc nowy budynek (w tym przypadku Wawel) zdecydowanie odpada:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14004

Guest
Od początku roku już był jeden event historyczny i był on o osobie z Ameryki i tamtejszych wydarzeniach.
O ile mnie pamięc nie myli (a przed chwilą specjalnie czytałem treść pomysłu) to chodzi o event historyczny na temat Polski, a nie tylko dla Polski :).
Co prawda w pomyśle budynek jest trochę przesadzony, ale to i tak zostaje w rękach deweloperów.
Chodziło mi o to, że nie zrobią specjalnie dla polskich graczy eventu, bo na wszystkich innych serwerach byłby ten sam event, więc równie dobrze mogą zrobić event np. o kimś z Finlandii, Niemiec, Włoszech, Hiszpanii. Jest wiele krajów w Europie, więc jeśli już mieliby robić event o kimś znanym, to musiałaby to być osoba, która jest powszechnie znana w Europie, czy też na całym świecie.
 

DeletedUser15092

Guest
W sumie nie byłbym przeciwny, gdyby każdy kraj mógł przedstawić fragment swej historii w tej grze :)
 

DeletedUser14004

Guest
Ale jednak za dużo eventów by było. Za dużo... Na samą Europę wyjdzie 46(49, jeżeli nie liczyć Wielkiej Brytanii, jako jeden kraj).
 

DeletedUser15092

Guest
Ale jednak za dużo eventów by było. Za dużo... Na samą Europę wyjdzie 46(49, jeżeli nie liczyć Wielkiej Brytanii, jako jeden kraj).

Raz na na 2 miesiące, byłoby wtedy 7 lat, nie tak źle :)
Mi by coś takiego odpowiadało
 

DeletedUser11629

Guest
7 lat walkowania historii Europy/swiata? W obrazkach? Ja w podstawowce swoje odsiedzialam, dziekuje, postoje.

Sam event jest nudny, nadaje sie wylacznie na gre planszowa dla kolka historykow i to w very limited edition.
 

DeletedUser14004

Guest
Ależ wezmą się za to. Obawiam się jednak, że dopiero, gdy stracą większość graczy...
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie. Nie było, nie ma i zapewne nie będzie eventów koncentrujących się wokół tylko jednego państwa. Eventy dotykają raczej ogólnie znanych wątków, chociażby Romeo i Julia czy Jack i Rose (jeśli już jesteśmy w lutym), Halloween czy Święta, a nie historia II Rzeszy, czasów Henryka VIII czy jeszcze innych epizodów historycznych w tylko jednym kraju ;)
 

DeletedUser

Guest
a ja uwazam ze to glupata.
Polskie foe- polskie eventy
szwabskie foe - szwabskie eventy
zabojadzkie foe - zabojadowe eventy
itd itd itd
foe kazdego kraju powinno miec eventy ze swojego kraju
 

DeletedUser14685

Guest
a ja uwazam ze to glupata.
Polskie foe- polskie eventy
szwabskie foe - szwabskie eventy
zabojadzkie foe - zabojadowe eventy
itd itd itd
foe kazdego kraju powinno miec eventy ze swojego kraju

Zrobienie osobnego eventu kazdemu kraju zajeloby "troche" wiecej czasu tworcom gry, przez co nie zajmowaliby sie poprawa bledow i poprawieniem jakosci gry :)
 

DeletedUser14685

Guest
Do tego samego wniosku dochodzi się w prawie każdym pomyśle...

W niektorych pomyslach dochodzi do wniosku, ze jesli ten pomysl wejdzie w zycie to zamuli gre, a tutaj chodzi o to, ze jesli dla kazdego kraju bylby osobny event to tworcy gry nie zajmowaliby sie prawie niczym innym oprocz tworzeniem eventow :)
 

DeletedUser11629

Guest
W niektorych pomyslach dochodzi do wniosku, ze jesli ten pomysl wejdzie w zycie to zamuli gre, a tutaj chodzi o to, ze jesli dla kazdego kraju bylby osobny event to tworcy gry nie zajmowaliby sie prawie niczym innym oprocz tworzeniem eventow :)

I moze byloby to najlepsze rozwiazanie, nie psuliby przynajmniej tego, co im kiedys dobrze wyszlo...
 
Do góry